2017 Konuşmacıları

 • Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul…
  AÇIL SEZEN

  AÇIL SEZEN

  Bloomberg HT Radio, Genel Yayın Yönetmeni

  Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 2010 yılında anchor olarak  kadrosuna katıldığı Bloomberg HT’de, bu görevine ek olarak Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini de yürütmektedir. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yaptı, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak çalıştı. 2006-2015 yılları arasında Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak görev üstlendi.

 • Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf…
  ADA MELİKE KÜÇÜKDEVLET

  ADA MELİKE KÜÇÜKDEVLET

  ORAV, Eğitmen

  Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2000 yılında mezun olan Ada Melike Küçükdevlet, 2004 yılında aynı üniversitede “Yaratıcı Drama Yönteminin Ders Başarısına ve Demokratik Tutumlara Etkisi” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

  2005 yılında Psikodrama Yönetici Yardımcılığı ve Yaratıcı Drama Liderliği programlarını tamamladı. Sonraki yıllarda hikaye anlatıcılığı çalışmalarına devam etmiştir.

  2000 yılında Tekirdağ Misinli Köyü İİkokulu’nda başlayan öğretmenlik deneyimi; sırasıyla İzmir, Mardin ve İstanbul’da sınıf öğretmeni olarak devam etmektedir.

  2011 yılından itibaren; Öğretmen Akademisi Vakfı, Hayata Renk Ver Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında eğitmen olarak görev almaktadır. 2 çocuk annesidir. Hobi olarak başladığı mandala çizimlerine yönelik atölyeler düzenlemektedir.

   

 • Adrian Mediavilla, ilk 11 yaşındayken markalar…
  ADRIAN MEDIAVILLA

  ADRIAN MEDIAVILLA

  Señora Rushmore, Planlama Direktörü

  Adrian Mediavilla, ilk 11 yaşındayken markalar üzerine tartışmaya başladı. Coca-Cola Company’nin İspanya için ürettiği yeni bir içecek markası olan SprinGo’nun reklam kampanyası üzerine Santander’deki yerel gazeteye bir mektup gönderdi.

   

  Simdi Adrian İspanya’daki en önde gelen kreatif ajanslardan biri olan Señora Rushmore’un Planlama Direktörü. Señora Rushmore hem global hem de bölgedeki Coca-Cola kampanyaları üzerine çalışan nadir şirketlerden biri. WPP’nin bünyesinde olan Señora Rushmore aynı zamanda Vodafone’un İspanya’daki faaliyetlerinden de sorumlu. Señora Rushmore’un diğer müşterileri arasında ING Bank, El Corte Ingles, MINI ve Atletico de Madrid Futbol Kulübü de bulunuyor.

   

  Señora Rushmore ekibine katılmadan önce Adrian 6 senesini Paris’te Publicis Worldwide, Duke Razorfish ve Saatchi & Saatchi’de çalışarak geçirdi. Sonra Saatchi & Saatchi’nin efsane Londra ekibine katılarak Toyota Hybrid’in Avrupa’daki bütün işlerinin sorumluluğunu aldı. Bir sure sonra Adrian Viacom ekibine katılarak MTV, Paramount Channel ve pek çok diğer global eğlence şirketlerinin pazarlama direktörü olarak görev almaya başladı.

   

  Reklamcılık kariyerinin yan sıra Adrian, İspanya’da PAPEL, Jotdown ve Libero gibi yayınlarda yazılar yazıyor. London Business School, Universidad Complutense de Madrid ve Miami Ad School’da da dersler veriyor.

   

 • Kramp’ın Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı…
  AHMET AKIN

  AHMET AKIN

  Master of Ceremony

  Kramp’ın Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı olan Ahmet Akın, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, University of Rochester Simon Business School’da MBA eğitimini tamamladı.

  Reklamcılık mesleğine Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi’de başladı. Daha sonra 9 yıl çalıştığı TBWA Istanbul’da Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 2009 – 2013 döneminde, Leo Burnett İstanbul’da CEO olarak çalıştı.

  2010 – 2013 döneminde Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Ahmet Akın, 2011 – 2013 döneminde Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü. 2013-2014 öğretim yılından itibaren Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Marka Okulu’nda ders vermektedir.

 • 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa…
  AHMET GÜLÜM

  AHMET GÜLÜM

  Sportsnet Group, Yönetim Kurulu Başkanı

  1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’ndeki eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü ve İşletme Yönetimi Master’ını tamamladı. 23 Yıl profesyonel Voleybol oynayan Ahmet Gülüm üç kez üst üste Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Voleybol Takımının kaptanlığını yaptı. 158 kez kaptanlık görevini de üstlendiği milli takımlarla uluslararası dereceler kazandı.

  Aktif spor hayatı sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yaptı. Beach Volleyball Dünya Konseyi Üyeliği, Avrupa Voleybol Konfederasyonu Marketing Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Voleybol Federasyonu Marketing Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komite Üyesi olan Gülüm, 1998’de Fanatik ve Zaman gazetelerinin, 1999’da ise Milliyet’in değerlendirmelerinde yılın spor adamı seçildi.

  2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı pazarlama iletişimi ajansı olan Sportsnet’i kurdu. 15 yılda farklı hizmet alanlarında büyüyerek bir şirketler grubu halini alan Sportsnet, Etkinlik Şirketi Allsports, Türkiye’nin ilk spor odaklı dijital ajansı olan Vo2,  dünyanın en büyük spor ajansı Octagon,  sportstv ve sportstvkadın’ı bünyesinde barındırmaktadır. Sportsnet Group aradan geçen 15 yıllık süreçte P&G Avrupa Olimpiyatları İletişimi, H&S FIBA EuroBasket 15 İletişimi, THY Euro 2016 İletişimi, gibi ulusal ve uluslararası yüzlerce kampanyanın 360 derece iletişim kampanyalarını yürüttü.

  Sportsnet Group ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığında kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu projesini hayata geçirdi.  Aynı üniversitede Spor Yöneticiliği Bölümü öğretim üyesi olarak da deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor.

   

 • Ahmet Kural 10 Kasım 1982 yılında…
  AHMET KURAL

  AHMET KURAL

  Oyuncu

  Ahmet Kural 10 Kasım 1982 yılında Kütahya’da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi’nde Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan oyuncu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aktörlük eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon yüksek lisans programını tamamlayan oyuncu, tiyatro kariyerine Levent Kırca & Oya Başar Tiyatrosu’nda başladı ve birkaç oyunda yer aldı.

  2007 yılında “Fikrimin İnce Gülü” ile dizi dünyasına giriş yapan oyuncu, 2008 yılında “Evimin Erkeği” ve “Gazi” dizilerinde, 2009 yılında “Bir Bulut Olsam” ve “Ramazan Güzeldir” dizilerinde, 2010 yılında “Kahramanlar” dizisinde, 2010-2012 yılları arasında “Elde Var Hayat” dizisinde başrol olarak oynadı. 2012-2013 yılları arasında “İşler Güçler” dizisinde başrolü Murat Cemcir ile paylaşan oyuncu, 2014 yılına ait ve yine başrolleri Murat Cemcir ile paylaştıkları “Kardeş Payı” ile ekranlardaydı.

  Ahmet Kural’ın sinema çalışmaları sırasıyla; “Güneş’in Oğlu” (2008), “Memleket Meselesi” (2010), “Çalgı Çengi” (2010), “Düğün Dernek” (2013), “Düğün Dernek 2” (2014), “Çalgı Çengi İkimiz” (2016)’dir. Ahmet Kural son olarak 2018 yılı Mart ayında vizyona girecek “Ailecek Şaşkınız” filminde rol almıştır.

  Ayrıca yetenekli oyuncu, 2013 yılında bir GSM markasının, 2016 yılında başlayan ve halen devam eden Gary ve Metin kampanyası ile Yapı Kredi’nin reklam yüzü olmuştur.

  Başarılı oyuncu kariyeri boyunca; GQ Dergisi, Altın Kelebek Ödülleri, Quality of Magazin, Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri, Vefa Lisesi 8. Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri, İTU, Bilkent Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi birçok kurum ve üniversite tarafından alanında pek çok ödüle layık görülmüştür.

 • Ahmet Sezer, İnteltek’e* 2004 yılında Genel…
  AHMET SEZER

  AHMET SEZER

  İnteltek (İDDAA), Genel Müdür

  Ahmet Sezer, İnteltek’e* 2004 yılında Genel Müdür olarak katılmıştır.

  1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ahmet Sezer, iş hayatına Aselsan’da başlamıştır.

  Sonrasında sırayla, IBM Turk, Intertech ve Vestel Grup ve Vestel Consulting’de  Sistem Mühendisi, Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak çalışmıştır.

  Sezer, İnteltek’teki görevinden önce Probil’de Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

   

  *İnteltek hakkında : 2004 yılından bugüne geçen sürede adeta bir “love mark”a dönüşen i ddaa oyununun ardında İnteltek A.Ş. bulunuyor. İnteltek A.Ş, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı adına 2004 yılından bu yana iddaa’nın satış, pazarlama, teknolojik altyapı ve risk yönetimi faaliyetlerini yürütüyor aynı zamanda oyun ve markanın yaratıcısı. Şirket;  fiziksel ve digital bayiler aracılığı ile iddaaseverlere sunulan yüksek nitelikli ve dünya standartlarında bir servisin sağlayıcısı konumunda bulunuyor.

 • 15 yıl reklam, pazarlama stratejileri, marka…
  AKAN ABDULA

  AKAN ABDULA

  FutureBright Research, Kurucu ve Yönetici Ortağı

  15 yıl reklam, pazarlama stratejileri, marka yönetimi ve pazar araştırma iş deneyimi vardır. Grey İstanbul reklam ajansında Strateji ve Planlama direktörlüğü ve Grey Group Worldwide global strateji konseyi üyeliği yaptı. Grey global strateji konseyi üyesi 12 stratejistten biriydi.

  Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yaptı. Kırmızı ve Effie jüriliği yaptı. İşleri çok sayıda altın Effie ödülüne layık görüldü.

  FutureBright ve Davranış Enstitüsü’nü kurdu. Bugün her iki şirket Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasındadır. FutureBright Group 250’nın üzerinde markayı portfoyünde bulundurmaktadır. FutureBright bir reklam ajansı olmamasına ragmen, Effie Avrupa sıralamalarında üst sırada yer almaktadır.

  2016 yılında ZMET Institute’u kurdu ve Olson Zaltman & Associates’in dokuzuncu küresel ortağı oldu. ZMET Institute bugün Türkiye’nin en hızlı büyüyen nöropazarlama şirketlerinden biridir. TEDx ve Intel TechTalks konuşmacısıdır. Ünlü Daily Telegraph stratejik yaklaşımlarını haber yapmıştır.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marka Okulu, yüksek lisans düzeyinde Tüketici Davranışları dersini vermektedir.

 • Akasya Asıltürkmen, 14 Nisan 1977 tarihinde…
  AKASYA ASLITÜRKMEN

  AKASYA ASLITÜRKMEN

  YouTuber

  Akasya Asıltürkmen, 14 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da ailesinin ikinci çocuğu olarak doğmuştur.
  Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun açtığı kursa katılan Akasya Asıltürkmen, hemen ardından konservatuar öğrencisisi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Semaver Kumpanya

   İstanbul Devlet Tiyatrosu, Yan Etki Sahne, Emek Sahnesi, Bo Sahne gibi tiyatrolarda çalışmıştır. Sinema, dizi ve tiyatro çalışmalarının yanı sıra profesyonel olarak reklam seslendirmesi yapmaktadır.

  Göztepe Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başlayan öğretmenlik macerası da bir yandan devam etmektedir. Pana Akademi’de Etkili ve Güzel Konuşma dersleri, kamera önü oyunculuk eğitimi vermiştir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Kamera Önü Oyunculuk ve Oyuncu Yönetimi dersleri vermektedir. Ayrıca şirket eğitim programlarına katılmakta ve kendi oluşturduğu “Yaratıcılık Atölyesi ” çalışmalarını yapmaktadır. Yaklaşık iki senedir Youtube kanalı Akasya Ana için içerik üretmektedir.

 • Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness…
  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  4129Grey, CEO

  Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness Officer’i, 41?29! 2007 yılında kurdu. İlk 5 yılında Türkiye’nin en başarılı ve ödüllü dijital reklam ajansı haline gelen 41?29!, bu başarıları sayesinde WPP’nin dikkatini çekti ve 2012 yılında WPP network’ünün bir parçası haline geldi.

  41?29!’u kurmadan önce sektörde 2 farklı ajans kuran, 24 yaşında Türkiyenin en genç kreatif direktörü ünvanını alan ve fark yaratan projelere imza atan Öztürk, 20 yıldır ajanslarıyla ürettiği işlerle dünyanın en önemli yaratıcılık yarışmalarında, özellikle Cannes Lions, Clio ödülleri, D&AD, Webby ödüllerinde başarılarıyla ses getirdi. Bu global yarışmalarda, özellikle Cannes Lions’da jurilik göreviyle de Türkiye’yi temsil etmiştir. Özellikle sosyal medyayı çok aktif kullanan Öztürk, 250.000 twitter takipçisine, pazarlama ve dijital iletişim, şirket kültürü ve dijital transformasyon konusunda yazdığı yazılarla ulaşmaktadır. Son 15 yıldır TEDx’de dahil, ulusal ve uluslararası bir çok farklı organizasyonda konuşmalar yapan Öztürk, yazılarını http://medium.com/@alemsah sayfasında toplamaktadır.

  Amerikan başkan yardımcısı Joe Biden tarafından Türkiye’nin örnek girişimcilerinden gösterilen Alemşah Öztürk, genç girişimcilerle yakın çalışmalarını sürdürmekte ve onlara akıl hocalığı yapmaktadır. Aktif bir girişimcilik hayatı yanısıra son 4-5 yıldır melek yatırımcı olarak Türkiye’nin girişimcilik ruhunu geliştirmeye çalışmaktadır.

  Mayıs 2015 itibariyle 41?29! ve GREY Türkiye ofisleri Alemşah Öztürk’ün yönetimi altında birleşmiş, yeni nesil tamamen entegre bir ajans yapısı ile markalara uçtan uça iletişim stratejileri ve çözümleri sunmaktadır.

  Alemşah Öztürk, Kabataş Erkek lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Kreatif projelerle çalışmadığı ve danışmanlık yapmadığı zamanlarda, yeni kitabını bitirmeye çalışmakta, farklı yerli ve yabancı dergiler için yazı yazmakta ve hala oyun oynamaktadır.

 • Alex git gide büyüyen global bir seyirci…
  ALEX TORSO / French Guy Cooking

  ALEX TORSO / French Guy Cooking

  YouTuber

  Alex git gide büyüyen global bir seyirci kitlesi için haftalık yemek videoları çeken bir YouTuber’ dır. Yaratıcı tarifler, lezzetli vloglar, sıradışı deneyler ve mutfak kendin-yap fikirleri. İçeriği ne olursa olsun Alex’in bağlılıkla yaptığı videoları her zaman ilham ve güven veriyor. 3 sene önce Jamie Oliver tarafından keşfedilen Alex, aslında mühendislik eğitimli bir girişimci. Markalar ve medya ile işbirliği yaparak kendi macerasını sürdürebilir bir iş haline getirdi. Salut (Fransızcada “merhaba”) sizlere!

 • 14 senedir İstanbul’da yaşayan “Made in…
  ALEXANDER KOKOSKERIYA

  ALEXANDER KOKOSKERIYA

  Moda Yazarı ve Kreatif Direktör

  14 senedir İstanbul’da yaşayan “Made in Russian” bir moda ve kreatif direktörü. New York ve Boston’da takılıp Fcuk’de “fashion merchandiser” olarak çalıştıktan sonra Türkiye’deki çeşitli dergilerde faklı işleri yayınlanmakta. Moda editörünün, foroğrafçının üçüncü gözü olduğuna inandığından mesleğine çok önem veriyor. Aynı zamanda moda ve stil dünyasına taptığı için annesinin “Coco Chanel” babasının “Alexander McQueen” olduklarını iddia eden “maksimalist” bir kişiktir. En sevdiği cümle: “Style always wins.”

 • Ali Batı bir çok ilke imza atarak Türk…
  ALİ BATI

  ALİ BATI

  Leo Burnett Bucharest, Kreatif Başkan

  Ali Batı bir çok ilke imza atarak Türk reklamcılığının uluslararası alanda kendine bir yer edinmesine öncülük eden isimlerden biri oldu. Cannes Lions, Eurobest, New York Festivals, Epica Awards, Golden Drum ve Kristal Elma da dahil, 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Çalışmalarının etkinliği, aldığı birçok Effie ödülüyle de tescillendi.
  Sektördeki birinci yılında Türkiye’ye Cannes Lions’daki ilk başarısını kazandırdı. Bu ödülle aynı zamanda Cannes’da ödül kazanan en genç Türk yaratıcı oldu. 2010 yılında Lürzer’s Archive tarafından dünyanın en iyi sanat yönetmeni seçildi. Aynı yıl, çalışmasıyla derginin kapağında yer aldı. DDB&Co’nun Cannes Lions’ta yılın ajansı sıralamasında 3. sırada yer almasında önemli pay sahibi olarak, Türkiye’ye bu alanda en büyük başarısını kazandıran ekipte yer aldı. Golden Drum’da Türkiye’ye ilk uluslararası Grand Prix’sini getiren çalışmaya imza attı ve ekibiyle beraber yılın ajansı ünvanını kazandı.

  Marmara Üniversitesi’nde Grafik Tasarım, Parsons’ta Design and Technology okudu. 2 master, 1 doktora sahibi. Daha önce Türkiye, İtalya, İngiltere, Amerika’da çalışan Ali, şu anda kariyerine reklam yönetmeni ve Leo Burnett Bucharest’in Chief Creative Officer’ı olarak devam ediyor.

 • Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu…
  ALİ ERKURT

  ALİ ERKURT

  4129Grey, Dijital Yaratıcı Stratejist

  Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Ali Erkurt, lisans öğrenimi boyunca Reklam Atölyesi’nde reklam yazarı, editör ve sanal koordinatör olarak görev yaptı. Dijital pazarlama, sosyal medya ve reklam üzerine uzun zamandır blog yazarlığı yapıyor, seminer ve eğitimler veriyor. Bugüne kadar strateji, reklam yönetimi ve yaratıcı ekip lideri; dijital iletişim grup başkanı olarak çalışan Erkurt, halen 4129Grey’de Dijital Yaratıcı Stratejist olarak görev yapmaktadır.

 • Efendi kişiliğiyle, futbolumuzun…
  ALİ GÜLTİKEN

  ALİ GÜLTİKEN

  Beşiktaş’ ın Efsane Futbolcusu

  Efendi kişiliğiyle, futbolumuzun ‘beyefendi’ futbolcularından biri olarak kabul edilen Ali Gültiken, futbola Bakırköy Yücespor Kulübü’nde başladı. Ardından Beşiktaş Genç Takımı’na geldi, 1984-85 sezonunda A takıma yükseldi. Orta saha ve forvet elemanı olup, 1 sezon da sağbek mevkiinde oynadı. Beşiktaş’ta 262 lig maçında 91 gol kaydetti. 1987-88’de 38 maçta 30 golle en yüksek performansını gösterirken, gol krallığındaTanju Çolak’ın arkasında ikinci sırayı aldı. Beşiktaş’ın yenilgisiz şampiyonluğu kazandığı 91-92 sezonunun kader maçında Ali’yi kötü bir sürpriz bekliyordu. 9 Mayıs 1992’de İnönü Stadı’nda oynanan maçta takımı adına bir gol de atan Ali, çok ağır bir sakatlık geçiriyor ve yeşil sahalardan uzak kalıyordu. Bu sakatlığın etkisinden tam olarak kurtulamayan başarılı futbolcu, bir süre daha futbol oynasa da, eski formunu yakalayamıyor ve 27 yaşında Beşiktaş’tan kopmak zorunda kalıyordu. Siyah-Beyazlı forma ile 5 lig, 3 Kupa, 4 Cumhurbaşkanlığı, 1 Başbakanlık ve 5 TSYD Kupası şampiyonlukları yaşayan, Avrupa Kupaları’nda 2 gol kaydeden Ali Gültiken, Fenerbahçe’ye karşı 7, Galatasaray’a karşı da 9 gol atmayı başardı. 7’si A, 11’i Ümit, 5’i Olimpiyat, 15’i de Genç olmak üzere 38 kez Milli forma giydi. 1995 Temmuz’unda transfer olarak son sezonunda Kayserispor’da oynadı. Beşiktaş- İstanbulspor maçıyla futbol yaşamını noktaladı. Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı ve teknik adamlık yapan Gültiken, Hatayspor’da teknik direktörlük kariyerine başladı. Ardından Mersin İdman Yurdu ve Erzurumspor’u çalıştırdı. İran’ın Pas takımında da Mustafa Denizli’nin yardımcısı olarak görev yaptı. Gültiken, Beşiktaş’ta İdari Menajerlik görevini de yürüttü.

   

 • 1980'de doğdu. İngiliz Dili ve Edebiyatı…
  ALİ MUSA PAÇA

  ALİ MUSA PAÇA

  Punch, Kurucu ve Kreatif Direktör

  1980’de doğdu.

  İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu.

  2007’de rabarba’yı,

  2013’te Punch’ı kurdu.

  2014’te oğlu Uzay’ın iki yapımcısından biri oldu.

  Arada ödüller aldı, çok kötü gitar çaldı, bir de boks yaptı.

  Halen ressamların çizebilen işsizler olduğuna inanıyor.

   

 • Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Kişisel…
  ALPER EROĞLU

  ALPER EROĞLU

  Unilever Türkiye, Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü

  Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak ekibiyle, Elidor, Clear, Axe, Rexona, Dove, Signal, Toni & Guy, Vaseline markalarının kendimizi daha iyi hissetmemiz için sunduklarını hikayeleştiriyor. Türkiye’ye dönmeden önce, Unilever bünyesinde İtalya ve İngiltere’de bölgesel ve global çeşitli görevlerde bulundu. Axe, Rexona ve Magnum gibi ikonik markaların global medya ve dijital iletişim stratejilerinin belirlenmesi için çok uluslu ekiplere liderlik etti. Alper, Unilever’e katılmadan önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve University of California San Diego’da ekonomi ve finans eğitimi aldı. İnsanların tutum ve davranışlarını değiştirebilen fikirler, amacı olan markalar yaratmak konusunda tutkulu olduğunu söyleyen Alper, deneyimlemek için mutlaka zaman ayırdıklarını ise seyahat etmek, sokak sanatı ve Beşiktaş maçları olarak sıralıyor.

 • Anne Michaut HEC Paris’te Grande Ecole, MBA,…
  ANNE MICHAUT

  ANNE MICHAUT

  HEC Paris, Pazarlama Programı Öğretim Üyesi

  Anne Michaut HEC Paris’te Grande Ecole, MBA, Executive MBA ve Executive Education programlarında eğitim verir. Lüks marka yönetimi ve inovasyon pazarlaması konularında ders veren Michaut, L’Oreal, McKinsey & Company, Orange, Michelin, AT Kearney, Kering ve LVMH gibi şirketlerle işbirliği yapmıştır.

  LVMH Academic Chair’in başında olan Michaut, HEC Paris’in lüks sektörü uzmanlığını derinleştirmek için çalışmalar yürütüyor. 2008-2015 yılları arasında Michaut, moda ve lüks marka işletmesi üzerine IFM ve Tsinghua tarafından ortak yürütülen bir yüksek lisans programının akademik direktörlüğünü yapıyordu.

  Araştırmasında lüks markalara odaklanan Michaut, lüks kavramının algısı, sürdürebilir kalkınma, girişimcilik ve müşteri deneyimi üzerine araştırmalar yapıyor. Michaut Wageningen Üniversitesinde pazarlama ve müşteri davranışları üzerine master, sosyal bilimler üzerine ise doktora yaptı. Aynı zamanda tarım mühendisliği diplomasi bulunan Michaut, HEC Paris’ten önce Unilever’de inovasyon ve ürün geliştirme süreçleri üzerine çalışmalar yürütüyordu.

 • Anselmo Ramos; Buenos Aires, Sao Paulo ve…
  ANSELMO RAMOS

  ANSELMO RAMOS

  DAVID, Kurucu Ortak ve Kreatif Başkan

  Anselmo Ramos; Buenos Aires, Sao Paulo ve Miami’de ofisleri olan uluslararası kreatif ajans DAVID’in kurucu ortağı ve yaratıcı başkanıdır (Chief Creative Officer). DAVID’in Amerika’daki en önemli ofisi olan Miami ofisinin başkanı olan Anselmo; Burger King’in meşhur reklam kampanyası “Proud Whopper”, Heinz için yaratılan ve DAVID’in ilk Super Bowl reklamı olan “Wiener Stampede” ve DAVID’in yine Heinz için Mad Men dizisinden esinlenerek yarattığı “Pass The Heinz” kampanyası gibi başarılı kampanyaların kreatif direktörlüğünü yapmıştır. Anselmo’nun liderliğinde DAVID, bu sene Cannes Lions Festivali’nde Burger King için yaptıkları “Burning Stores” ve “Google Home of the Whopper” kampanyaları ile iki Grand Prix birden kazanmıştır.

  Anselmo reklamcılık kariyerine 24 yaşındayken Brezilya’dan ayrıldıktan sonra başladı. Y&R Lizbon, Madrid ve Miami’de ve Lowe New York’ta çalıştı. Yurtdışındaki ajanslarda çalıştığı dönemde Cannes Lions, The One Show, CLIOs ve D&AD gibi yarışmalardan prestijli ödüller kazandı. 2007 yılında Brezilya’ya dönerek Ogilvy Brezilya’nın yaratıcı başkanı oldu; Ogilvy Brezilya Dove için hazırlanan “Real Beauty Sketches” kampanyası ile Cannes Lions’da Latin Amerika’nın ilk Titanium Grand Prix ödülünü kazanacak ve 2013 yılında Cannes tarafından Yılın Ajansı olarak seçilerek bu unvanı kazanan ilk Ogilvy ofisi olacaktı.

  Anselmo’nun işleri bugüne kadar, 30’u bu yılki festivalde olmak üzere 195’i aşkın Cannes Lions ödülü kazanmıştır. Kendisi sektörün en prestijli onur unvanlarına sahip olmuş; DAVID Miami Ad Age tarafından yayımlanan Agency A-List Standout listesinde yer alırken, Anselmo aynı dergi tarafından yayımlanan Creativity Innovators List’te ve Adweek’in teknoloji, medya ve pazarlamadaki en önemli liderleri bir araya getiren Creative 100 listesinde yer almıştır.

 • Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı…
  ARDA ERDİK

  ARDA ERDİK

  Tribal Worldwide Istanbul, Ajans Başkanı & Yaratıcı Yönetmen

  Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı olarak başladı. 2006 yılında DDB İstanbul ekibine katıldı. 2012 yılında bir kariyer molası verdi ve dünyayı gezdi. Ardından Tribal Worldwide Istanbul’a yaratıcı yönetmen olarak döndü. Tribal Worldwide Istanbul, son 4 sene içerisinde 4 Büyük Ödül de dahil olmak üzere, 200’den fazla ulusal ve uluslararası ödül kazandı.

  2016 yılında, Tribal Worldwide Istanbul’un Ajans Başkanlığı görevini de üstlendi. Aynı zamanda Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. 2011 yılından beri, Kadir Has Üniversitesi’nde Reklam Yazarlığı dersleri vermektedir.

 • Ankara doğumlu. TED Ankara Koleji’nin…
  ARDA ÖZTAŞKIN

  ARDA ÖZTAŞKIN

  Yapı Kredi, Marka Yönetim Direktörü

  Ankara doğumlu. TED Ankara Koleji’nin ardından AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Demirbank, Dışbank ve Fortis’te çalıştı. 2008 yılından bu yana Yapı Kredi’de Marka Yönetimi Direktörü olarak görev yapıyor.

 • 1975 doğumlu genç bir girişimci. Lise…
  ARDA TÜRKMEN

  ARDA TÜRKMEN

  Şef, Televizyon Programcısı, Girişimci

  1975 doğumlu genç bir girişimci. Lise eğitimini saınt benoıt fransız lisesinde alan türkmen, üniversite eğitimini bilgi üniversite’sinde çift dalda yaparak işletme ve sahne gösteri sanatları bölümlerinden mezun olarak tamamlamıştır.

  İş hayatına öğrenci turları düzenleyerek başlamış, yine aynı yıllarda yürüttüğü işletmecilik deneyimleri ile yiyecek içecek sektörüne geçiş yapmıştır.

  2003 yılının sonlarına doğru kurduğu roka davet isimli catering firması bu zamana kadar pek çok başarılı organizasyonun yiyecek-içecek işlerini üstlendiği gibi türkiye’ye gelen pek çok yabancı yıldızın özel yemekleri için de tercih edilen isim olmuştur.

  Metallıca ve depeche mode gibi türkiye’ye yolu düşen önemli müzik gruplarının caterıng hizmeti roka davet tarafından yapılmıştır.

  2008 yılının nisan ayında asmalımescit’te açtığı 11 leblon isimli restaurantı ise açıldığı yıl itibarı ile ‘tıme out yeme içme ödülleri’nde iki dalda aday gösterilmiştir.

  Leblon daha sonra çağan ırmak’ın ıssız adam filmi’ndeki alper karakterinin her akşam mesai sonrası oturup bir kadeh şarap içtiği o meşhur mekân olarak başarısına şöhreti de katmıştır.

  2010 yılında cnnturk televızyonu için ‘arda’nın mutfağı’ isimli yemek programını yapmaya başladı. Program 4 sezon boyunca haftasonları yayınlanmaya devam etti.

  2012 yılının başında sabah gazetesinde arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başladı.

  2012 yılının ortalarına doğru la cucına ıtalıana dergisinde yemek yazıları ve tarifleri yazmaya başladı.

  2012 yılında sahibi olduğu roka davet şirketini satmıştır.

  2013 yılında sabah’taki yazılarını sonlandırıp hürriyet pazar ekinde arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başlamıştır.

  2013 yılında ikinci restaurant’ı olan fornerıa’yı karaköy’de açmıştır.

  2014 yılında ise leblon isimli restaurant’ını başka bir işletmeciye isim hakkı kendisinde kalacak şekilde devretmiştir.

  2014 yılının mart ayında turkmax gurme televizyon kanalında arda’nın mutfağı 3.sezon yayınlanmaya başlanmıştır.

  2014 yılının eylül ayında tv8 televizyon kanalında arda’nın mutfağı 5. Sezonu yayınlanmaya başlanmıştır.

  2014 yılının ekim ayında tv8 televizyon kanalında ver fırına isimli yarışma programında jüri olarak görev aldı.

  2015 yılının eylül ayında karaköydeki Forneria isimli restoranının olduğu binanın teras katına “Mükellef Meyhane”yi açtı.

  2017 yılının mart ayında karaköy’deki forneria isimli restaurantına konsept değişikliği yaparak teras katındaki meyhaneye bağlı bir ocakbaşı restaurantına dönüştürdü.

  Günümüz tarihlerinde de tv8 televizyon kanalında arda’nın mutfağı 8. Sezonu yayınlanmaya devam etmektedir.

 • İstanbul doğumlu olan Ardıç Duygu, Kadir Has…
  ARDIÇ DUYGU

  ARDIÇ DUYGU

  Müzisyen ve YouTuber

  İstanbul doğumlu olan Ardıç Duygu, Kadir Has Üniversitesi’nde burslu olarak

  Radyo Sinema Tv ile Reklamcılık bölümlerini okudu ve dereceyle mezun oldu.

  Ardından Doğan Medya’nın müzik kanalı olan Dream Tv’de yönetmen yardımcısı ve

  sunucu olarak çalışmaya başladı. 4 yıldır bir sinema programı olan Popcorn’u hazırlıyor ve sunuyor.

  Lise yıllarından beri gitar çalıp şarkı söyleyen Ardıç’ın coverlarını paylaştığı bir de youtube kanalı

  var.  Şuan önümüzdeki aylarda çıkacak olan bir düet albüm hazırlığı içersinde.

 • İzmirli. 2008 yılından beri İstanbul’da.…
  ARMAN ACAR

  ARMAN ACAR

  Unite.ad, Genel Müdür

  İzmirli. 2008 yılından beri İstanbul’da. Global markaların Türkiye’de dijital büyüme stratejilerinde ve iletişim planlamalarında yer aldı. 2010 yılında Türkiye’de sosyal medyada influencer kullanım kampanyalarının öncülerinden oldu. 7 yıldır 1000’den fazla yerli ve yabancı bir çok influencer kampanyasının planlanmasında ve hayata geçirilmesinde rol aldı. Girişim ekosisteminde çeşitli çalışmalar yapıyor ve bir çok girişime destek olup, danışmanlık yapıyor. Şu an Unite.ad’in genel müdürü.

 • İtalya’da doğan ve büyüyen Berni Pisa…
  ARRIGO BERNI

  ARRIGO BERNI

  Moleskine Srl, Yönetim Kurulu Başkanı

  İtalya’da doğan ve büyüyen Berni Pisa Üniversitesinin saygın okulu Scuola Superiore S. Anna’nın İşletme bölümünden mezundur.

  Berni kariyerine Procter & Gamble’da Brand Manager olarak başladı ve Bain&Co.’da yönetim danışmanı olarak devam etti. Sonrasında kurumsal hayata geri dönerek Bulgari’nin ekibine katildi. Bulgari’nin ilk Kuzey Amerika’dan Sorumlu Yönetim Direktörü pozisyonuna olarak görev yaptıktan sonra İsviçre ofisine geçerek Bulgari’nin Global Yönetim Direktörlüğü pozisyonuna getirildi. 2000’li yılların başında ayakkabı ve deri üreticisi A. Testoni’nin ilk aile-dışı CEO’su olarak görev yaptı.

  2006’da Moleskine’nin satın alma dönemini başarı ile yönetmesi üzerine Moleskine’nin CEO’luğuna atandı. Moleskine’in CEO’luğunu yaptığı dönemde Berni, sirketi yıllık cirosu €20 milyon olan 20 kişilik bir ekipten 500’den fazla çalışanı olan ve yılda €160 milyon ciro yapan bir global marka haline getirdi. Berni, şirketi Milano Borsasına açtıktan sonra 2016 yılında tekrar özelleştirerek Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

  Ailesi ile Bologna’da yaşayan Berni, bol bol kitap okur, yemek yapmayı çok sever ve kayak ve yoga ile uğraşır.

 • Aslı Kurul Türkmen, Northwestern Üniversitesi…
  ASLI KURUL TÜRKMEN

  ASLI KURUL TÜRKMEN

  Endeavor Türkiye, Girişimci Hizmetler Direktörü

  Aslı Kurul Türkmen, Northwestern Üniversitesi Ekonomi ve Öğrenme ve Kurumsal Değişim bölümlerinde çift ana dal yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimini ise Columbia Üniversitesi’nde Sosyal-Kurumsal Psikoloji alanında tamamlamıştır. Kariyerine finans ve danışmalık alanında Chicago’da başlamıştır. 2009 yılında bere Endeavor Türkiye’de Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevi kapsamında, etkin girişimcileri tespit etmekte, Endeavor Türkiye portfolyosunda yer alan girişimlere destek hizmeti süreçlerini koordine etmekte ve Endeavor’in kar amaci gütmeyen uluslararası Catalyst Yatırım Fonunun Türkiye temsilcisi olarak önderlik yapmaktadır. Aslı, girişim sermayesi profesyonellerinin gelişimine ve yüksek teknoloji kullanan, hızlı büyüyen ve büyük etki yaratan şirketlerin oluşmasına odaklanan bir eğitim programı olan Kauffman Fellows Programı Fellow’udur. 2014 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı hibesiyle Angel Resource Institute işbirliğinde “Melek Yatırımcılıkta İyi Uygulamalar” atölye dizisini tasarlamıştır ve 600 kişiye yakın potansyel yatırımcıya bu atölyeyi sunmuştur.

   

 • Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya…
  ASLI ŞAFAK

  ASLI ŞAFAK

  Bloomberg HT Programcısı, Gazeteci-Yazar

  Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Armut dibine düştü, gazeteci oldu. Uzman gazeteci olmak istedi, Mülkiye’de ekonomi okudu. Okurken çalışmaya başladı. Önce gazetelerin, ardından televizyonların rahleyi tedrisinden geçti. Uzun yıllar Ankara’da muhabirlik yaptı, haber programları hazırladı, sundu. Ülkeyi yönetenlerle röportajlar gerçekleştirdi. 7 yıl Londra’da yaşadı, köşe yazdı. 2010 yılından bu yana İstanbul’da, Bloomberg HT Televizyon’unda ekonomi anlatıyor. Anlatmaya radyoda da devam ediyor. Üniversitede ekonomi dersleri veriyor. “Bana Bana Hep Bana” kitabının yazarıdır.

 • İstanbul Üniversitesi Radyo – TV mezunu…
  ATAKAN DEMİRCİ

  ATAKAN DEMİRCİ

  OMD Türkiye Dijital Direktör, IAB Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi

  İstanbul Üniversitesi Radyo – TV mezunu olarak kariyerine Kanal D haber merkezinde ‘yönetmen yardımcılığı’ yaparak başladı. Sonrasında Bezoone’da çeşitli web siteleri için ‘içerik editörlüğü’ görevini üstlendi. Dijital pazarlama iletişimi ile tanışması 2007 yılında Türkiye’nin ilk dijital medya ajansı olan Zap Medya ile gerçekleşti. ‘Medya planlama ve satın almacı’ olarak başladığı kariyerine, OMD Türkiye Dijital Direktör’ü olarak devam ediyor. Ayrıca IAB Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi görevi de devam etmektedir.

 • 1969’da Adana doğdu. Babası Mehmet Kutman…
  AYŞE ARMAN

  AYŞE ARMAN

  Gazeteci ve Köşe Yazarı

  1969’da Adana doğdu.

  Babası Mehmet Kutman Arman, Avusturya Lisesi mezunu. Üniversite için İsviçre’ye gidiyor, kapı komşusu Alman balerin Veronika Arman’la tanışıyor. İşte, Arman bu aşk evliliğinin iki numaralı hediyesi.

  Erkek olması beklendiği için biraz erkek Fatma yetişmiş. Dönem itibariyle sokakta oynayarak büyüyen kuşaktan. Ağaca iyi çıkar, paten kayar, iyi dalar, koşar.

  Orta ve lise eğitimine Tarsus Amerikan Lisesi’nde tamamlıyor, sonra İ. Ü’si İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümüne kaydoldu. Bir süre devam etti. Ama sonra Nokta Dergisi’nde çalışmaya başlayınca bitirme fırsatı olmadı.

  22 yıl sonra tekrar okula döndü ve mezun oldu.

  Gazetecilik mesleğine tutkuyla bağlı. Sırasıyla Nokta, Aktüel, Tempo, Marie Claire ve Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde çalıştıktan sonra Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başladı.

 • Alice BBDO ve Güzel Sanatlar'da sanat…
  AYŞE BALİ

  AYŞE BALİ

  Rafineri, Kurucu Ortağı & Kreatif Direktör

  Alice BBDO ve Güzel Sanatlar’da sanat yönetmeni, Total İletişim’de yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. 2001 yılında Rafineri’nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Halen Rafineri’de başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

  Ekip arkadaşlarıyla birlikte yarattığı işler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 100’ün üzerinde ödül kazandı. Eurobest ve Cannes Lions’ta jüri üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti. Kırmızı ve Kristal Elma yarışmalarında jüri başkanlığı yaptı.

 • AYŞENUR ALTAN

  AYŞENUR ALTAN

  YouTuber

 • John Bird The Big Issue dergisini 1991…
  BARON JOHN BIRD

  BARON JOHN BIRD

  The Big Issue, Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni

  John Bird The Big Issue dergisini 1991 yılında kurdu. Big Issue kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanına yayıldı.

   

  Yoksulluk içinde büyüyen John Bird bir koruyucu aile tarafından yetiştirildi ve bugüne kadar başından pek çok şey geçti. Hayatının çeşitli evrelerinde hırsız, hapishane mahkumu, sanatçı ve şair oldu. Bugün bir aktivist ve yayıncı olarak dünyanın en başarılı sokak dergisi olan The Big Issue’nun arkasındaki güçtür.  İş dünyasındaki en ilham verici liderlerinden birisidir ve kariyeri boyunca şirketlerin toplumsal dönüşümün aracı olabileceğini göstermiştir.

   

  Kurumsal sosyal sorumluluğun şirketler ve tüketicilerin gündeminde önemli bir yer edindiği şu dönemde John Bird iş dünyası ve toplum arasındaki ilişkiye yönelik taze ve orijinal bir bakış açısı sunuyor. Kendisi coşkulu kişiliği, engin tecrübesi, bilgeliği ve kimi zaman sert görüşleri ile son derece etkileyici ve ilgi çekici bir konuşmacı.

   

  John Bird bugüne kadar New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nden İstanbul’a, Nairobi’den İngiltere’deki Downing Caddesi ve Buckingham Sarayı’na dünyanın birçok yerinde konuşmalar yapmıştır. Birleşmiş Milletler Onur Belgesi, Britanya İmparatorluk Nişanı ve 2005-2006 Beacon Yaratıcı Bağış Ödülü bugüne kadar kendisine takdim edilen pek çok ödül ve onur unvanından sadece birkaçıdır. 1991 yılında Gordon Roddick ile beraber dergiyi kurduklarından beri John, Tokyo’dan Totnes’e kadar uzanan ve dünya çapında binlerce evsize yardım eden The Big Issue’nun Birleşik Krallık’ın en güçlü sosyal kurumlarından biri haline dönüşme sürecini yönetmiştir.

 • Av. Başak Purut İstanbul Hukuk mezunu olup, 15…
  BAŞAK PURUT

  BAŞAK PURUT

  ekşisözlük, Yönetim Kurulu Üyesi

  Av. Başak Purut İstanbul Hukuk mezunu olup, 15 yıldır Bilişim Hukuku alanında faaliyet göstermektedir. Ayrıca son 5 yıldır çeşitli girişimlere yatırım yapmakta ve halen Ekşi Sözlük’te yöneticilik görevine devam etmektedir.

 • Başak Süer, kurumsal bir şirketteki pazarlama…
  BAŞAK SÜER

  BAŞAK SÜER

  Givin, Kurucu Ortak ve Sosyal Girişimci

  Başak Süer, kurumsal bir şirketteki pazarlama kariyerinde uğraştığı “bi tık” revizyonlardan daha çok fayda sağlayan işler yapmak istediğini fark ederek halkanın dışına çıkmış bir sosyal girişimci. Türkiye’de, bağış karşılığında ürün satışı gerçekleştirilen, alışveriş yapar gibi Sivil Toplum Kuruluşlarına destek olunabilmesini sağlayan ilk mobil uygulama olan givin’in kurucu ortağı Başak, teknoloji sayesinde sosyal faydaya katılımı arttırmayı ve platformu, Türkiye’nin teknoloji tabanlı en büyük sosyal girişimi haline getirmeyi hedefliyor.

 • Galatasaray Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve…
  BEDİZ EKER

  BEDİZ EKER

  Y&R Istanbul, Stratejik Planlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

  Galatasaray Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.Siyasal iletişim projesi Fransız Hükümeti tarafından Bourse d’Excellence ile ödüllendirildi ve Toulouse Üniversitesi’nde İletişim Yönetimi ve İşletmeciliği yüksek lisans programını tamamladı. Reklamcılık kariyerine Paris’te, Euro RSCG Worldwide’ın Avrupa İş Geliştirme Departmanı’nda başladı. Türkiye’ye dönüp sırasıyla ALICE BBDO’da Stratejik Planlamacı, Alametifarika’da Marka Direktörü olarak çalıştıktan sonra Stratejik Planlama Direktörü olarak tekrar ALICE BBDO’ya geri
  döndü. Y&R İstanbul’a Stratejik Planlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 2012’de katıldı ve halen bu göreve devam ediyor.

 • BEGÜM ÖZGÜR

  BEGÜM ÖZGÜR

  YouTuber

 • 1956 yılında Çal/Denizli’de doğdu. 1979…
  BEKİR AĞIRDIR

  BEKİR AĞIRDIR

  KONDA Araştırma ve Danışmanlık A.Ş, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

  1956 yılında Çal/Denizli’de doğdu. 1979 yılında ODTÜ/İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1979- 2003 yılları arasında çeşitli sanayi şirketlerinde yöneticilik yaptı. 2003–2005 yıllarında TARİH VAKFI’nda önce Koordinatör, sonra Genel Müdür olarak çalıştı. 2005 Yılından bu tarafa da KONDA Araştırma ve Danışmanlık Ltd. Şti. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor. T24 İnternet Gazetesi yazarı

 • Benoit Vancauwenberghe fikirleri, sözcükleri ve…
  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  20Something Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü

  Benoit Vancauwenberghe fikirleri, sözcükleri ve enerjisi ile fırtınalar yaratmayı seven Belçikalı bir kreatif direktördür. Hedefi reklamcılık dünyasını mümkün olduğunca değiştirmektir. Bu yüzden gelecekte dünyayı döndürecek olanlara ilham vermeyi seçmiş ve 20Something isimli ajansı kurmuştur.

  Benoit’nın ajansı Y kuşağı için, Y kuşağı ile birlikte çalışan bir kreatif ajans. Ajansın çalışanları ve tüm yönetimi tamamen gençlerden oluşuyor ve gençler ajans hayatının her aşamasını deneyimleme fırsatına sahip oluyorlar.

  20Something’in hikâyesini şöyle özetlemek mümkün: Benoit bir gün uyandığında kendini ofisi olmayan 35 yaşında bir kreatif direktör olarak buldu. Şirket arabasını artık bir başkası kullanıyordu ve yılın en büyük müşteri toplantısını yöneten kişi bir stajyerdi.

 • Merhaba, ben Berfe. İnsanlara sormaktan en çok…
  BERFE MUTLUER

  BERFE MUTLUER

  Blogger, Influencer

  Merhaba, ben Berfe. İnsanlara sormaktan en çok nefret ettiğim soru “nerelisin?” sorusu… Dünyalıyım… İstanbul’da yaşıyorum. Bale öğretmeniyim ve aynı zamanda tiyatro, psikoloji yüksek lisans öğrencisiyim.Moda uzmanı, yada moda ile ilgili bir işte çalışmış değilim. Moda’yı, giyinmeyi çok ama çok seviyorum. Severek kullandığım ürünleri, arkadaşlarıma önermekle başladı bu bloggerlık şimdiki adı ile influencer maceram.

 • Kopenhag Üniversitesi’nde hukuk yüksek…
  BETTİNA KUPERMAN

  BETTİNA KUPERMAN

  Impact34, Genel Müdür

  Kopenhag Üniversitesi’nde hukuk yüksek lisansı yapmış olan Danimarka vatandaşı Bettina Kuperman, Institute of Business Consulting’den sertifikalı yönetim danışmanıdır.

  Bettina, spor ve eğlence endüstrisinde stratejik planlama, iletişim ve marka geliştirilmesi alanlarında uzmanlaşmıştır.

  Bettina kariyerine İsviçre’nin Olimpiyat Başkenti olarak da bilinen Lozan kentinde başlamıştır. Aralarında UEFA ve FIBA’nın da bulunduğu çok sayıda uluslararası spor federasyonu ile çalışan Kuperman, büyük spor organizasyonlarının etkinlik adaylığı sürecinde çalışmış ve dünyanın dört bir yanındaki şehirlerle beraber Olimpiyatlar, Dünya Şampiyonaları ve Kıta Şampiyonaları için etkinlik düzenleme hakkı kazanılması konularında çalışmıştır.

  2009 yılında Türkiye’ye taşınmasının ardından Impact34’ü kuran Bettina Kuperman, ardı sıra Türkiye Basketbol Federasyonu’nun baş danışmanı olmuştur. Kuperman, ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Olimpiyat Komitesi ve Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı ile de çalışmıştır.

  Impact34, bölgedeki bir çok projeyi yönetmiş ve aralarında Türkiye, Polonya, Ukrayna, Azerbaycan ve Dubai’nin olduğu ülkelerle çalışmıştır.
  2016 yılında eşi ile birlikte bir yapım şirketi açtı. 06 Records yetenek yetiştirme, sanatçıların, markaların ve konsept müzik organizasyonlarının marka kimliğini oluşturma konusunda faaliyet göstermektedik. Şu sırlarda konsepti kendilerine ait olan Türkiye’nin ilk akustik müzik festivali “unplugged music festival” ini hayata geçirmeye hazırlanıyorlar.

 • 1975 yılında doğan Betül Selcen Özer, Orta…
  BETÜL SELCEN ÖZER

  BETÜL SELCEN ÖZER

  Tohum Otizm Vakfı, Genel Müdür

  1975 yılında doğan Betül Selcen Özer, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü Ekonomik ve Sosyal Demografi Ana Bilim Dalı’ndan aldı. Tez çalışmasını ‘Ulusal Günlük Gazetelerde Yayınlanan Aile Planlaması Haberlerinin İçerik Analizi: 2001-2005’ üzerine yaptı. 2000 yılından beri Willows International, TURMEPA ve Toplum Gönüllüleri Vakfı gibi önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarında; üreme sağlığı, aile planlaması, çevre ve gençlik alanlarında çalıştı. 2013 – 2015 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Temel Demografi dersini verdi. 17 yıllık Sivil Toplum yolculuğunda saha, eğitim, projeler, kaynak geliştirme ve iletişim gibi birçok farklı görevde bulunan Özer, 2014 yılından beri Tohum Otizm Vakfı’nın Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • 1964 yılında  Darıca’da doğdu. …
  BİROL GÜVEN

  BİROL GÜVEN

  Film Yapımcısı

  1964 yılında  Darıca’da doğdu.  Sırasıyla Darıca İlkokulu ve  Gebze Lisesi’ninden mezun olduktan sonra   Hacettepe Universitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nü bitirdi.

  Hacettepe Üniversitesi’ndeki yüksek lisans çalışmaları sırasında Ankara Üniversitesinde İngilizce okutmanlık yaptı.

  İngilizce öğretmenliği,  profesyonel turist rehberliği ve tur operatörlüğünden sonra  1997 yılında kurduğu yapım şirketiyle sinema televizyon sektörüne giriş yaptı.

  Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan, Doksanlar, Ayrılsak da Beraberiz, Çocuklar Duymasın, En Son Babalar Duyar, Kadın İsterse, Yalancı Romantik , Papatyam, Babam Sağolsun ,   Arka Sıradakiler, Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan gibi bir çok dizinin yanı sıra  Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım ,  Dersimiz Atatürk, Mandıra Filozofu , Mandıra Filozofu İstanbul ve Pamuk Prens adlı sinema filmlerinin yapımcılığını ve senaristliğini üstlendi.

  2008 yılında kurduğu MinT Akademi ile eğitim sektörüne giren Birol Guven senaryosunu Turgut Özakmanın yazdığı Dersimiz Atatürk filminin de yapımcılığını üstlenmişti.

  “Teneke Üzerinde Midye den Sosyeteyle Suşi ye” ,  “Yatak Odası Diyalogları” , “Tatil Diyalogları” ve “Mandıra Filozofu –The School Mandıra Filozofu” adlı dört kitabı ve “Yatak Odası Diyalogları “ ve ” Özel Diyaloglar “ adında iki tiyatro oyunu bulunan Birol Güven Türkiye Sinema Televizyon Yapımcıları Meslek Birliği ve Yapımcılar Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

  Birol Güven, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Bruce Dickinson Iron Maiden grubunun solisti, bir…
  BRUCE DICKINSON

  BRUCE DICKINSON

  Iron Maiden'ın Solisti, Pilot ve İş Adamı

  Bruce Dickinson Iron Maiden grubunun solisti, bir pilot, bira yapımcısı, girişimci ve yaratıcı bir düşünürdür. Bruce, başka şirketlere uçak kiralayan bir şirket olan Astraeus Airlines’da pilot ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. Ayni zamanda Airbus ve Boeing ticari uçaklarının bakımıyla ilgilenen Cardiff Aviation şirketinin kurucusu ve başkanıdır.

   

  Bruce, havadan hafif hibrid ulaşım uçakları üretmek üzerine çalışan bir hava gemisi girişimi ve Windhorse Aerospace tarafından ulaşımı zor olan afet bölgelerine güvenli şekilde insancıl yardım ulaştırmayı hedeflenen yenilenebilir pilotsuz uçak Pouncer üzerine de çalışmalar yürütmektedir.

   

  Bruce Boeing 757 uçaklarını uçurmayı bırakmamıştır ve 2016 yılında Iron Maiden grubunu “Book of Souls” turnesi için dünyanın çeşitli yerlerine kendi uçakları ile uçurmuştur.

   

 • Uluslararası İlişkiler ve Siyasi Bilgiler…
  BÜLENT BAYRAM

  BÜLENT BAYRAM

  Vodafone, Grup Fonksiyonları İşe Alım ve İşveren Markası Direktörü

  Uluslararası İlişkiler ve Siyasi Bilgiler bölümlerinden mezun olan Bülent Bayram kariyerine 1998’de Danone’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı.

  2000-2004 yılları arasında İngiltere’de Jacob’s Bakery’de çeşitli insan kaynakları pozisyonlarında çalışan Bülent Bayram bu dönemde Liverpool Community College The Chartered Institute of Personnel Development’ta Çekirdek Yönetimi programını tamamladı.

   

  Kariyerine Fransa’da devam etmeye karar verdikten sonra 2004-2006 yılları arasında Bülent Bayram Groupe Danone’de HIRIS Süreç Tasarım Uzmanı olarak çalıştı.

  2007-2011 yıllarını ABD’de geçiren Bülent Bayram The Dannon Company’de çeşitli insan kaynakları pozisyonlarında yer aldı. 2011 yılında Türkiye’ye geri dönerek Danone Baby Nutrition’da İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı. 2012 yılında Vodafone’a geçerek Yetenek Geliştirme Direktörü pozisyonunda çalışmaya başladı.

  Türkiye Vodafone Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak Bülent Bayram Vodafone’un kurumsal sosyal sorumluluk, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme girişimlere aktif bir şekilde katkıda bulundu.

  Bülent Bayram Vodafone’un İngiltere merkezinde Grup Fonksiyonları İşe Alım ve İşveren Markası Direktörü olarak çalışıyor.

 • Bülent ÖZCAN, 1999 yılında Ortadoğu Teknik…
  BÜLENT ÖZCAN

  BÜLENT ÖZCAN

  Avrupa Birliği Bakanlığı, Proje Uygulama Başkanı

  Bülent ÖZCAN, 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsünde AB Ekonomisi Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government kapsamında düzenlenen Liderlik Programına kabul edilmiştir.

   

  2001 yılında görev yapmaya başladığı Avrupa Birliği Bakanlığı’nda uzman yardımcısı, uzman ve koordinatör olarak görev yapmıştır. Avrupa Birliği Bakanlığında 2010 yılının Eylül ayından itibaren Proje Uygulama Başkanlığı görevini yürütmektedir. Türkiye’ye sağlanan Katılım Öncesi AB Mali Yardım kapsamında Türkiye’de sivil toplumun kapasite gelişimi, Türkiye ve AB arasında sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi, başta valilikler olmak üzere yerel yönetimlerin AB sürecinde kapasitesinin artırılması ve kamu, üniversite, sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarında AB uzmanlığının desteklenmesi konularında yürütülen projelerin yönetiminden sorumludur.

   

  “Türkiye’ye Sağlanan Katılım Öncesi Avrupa Birliği Mali Yardımı”, “Avrupa Birliği Hibe Programları ve STK’lara Sağlanan Destekler” ve “Proje Hazırlama ve Uygulama” konulu kitapları bulunmaktadır. TOBB-ETÜ Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programında “Proje Yönetimi” dersi vermektedir.

 • Burçak Ünsal, New York ve İstanbul…
  BURÇAK ÜNSAL

  BURÇAK ÜNSAL

  Ünsal Gündüz Avukatlık Ortaklığı, Kurucu Ortak

  Burçak Ünsal, New York ve İstanbul Baroları’na kayıtlı bir avukat olup Ünsal Gündüz Avukatlık Ortaklığı’nın kurucu ortaklarındandır.

  Boğaziçi Üniversitesi Yönetim ve Bilgi Sistemleri Bölümünde Siber Hukuk dersleri vermekte ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi üyesi olarak hizmet vermektedir.

  Avrupa ve Türk Patent Enstitüleri nezdinde kayıtlı patent ve marka vekilidir.

  Ünsal Gündüz Avukatlık Ortaklığı’nı kurmadan önce, Google ve YouTube’un Bölgesel Hukuk Müşavirliğini yapmış, ABD, Japonya ve Türkiye’de on iki yılı aşkın bir süre Baker Botts, DLA Piper, Kobayasahi Todo gibi hukuk şirketlerinde hukuk uygulamasında bulunmuştur.

  Uluslararası Barolar Birliği ve Amerikan Barolar Birliği üyesi olan Ünsal, bu uluslararası meslek kuruluşlarında çeşitli komisyonlarda aktif görevler üstlenmektedir.

  • Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden yüksek lisansı,
  • University of Virgina School of Law hukuk yüksek lisansı,
  • Marmara Hukuk Fakültesi’nden hukuk lisansı bulunmaktadır.
 • 20 yılın üzerinde uluslararası İnsan…
  ÇAĞATAY GÜNEY

  ÇAĞATAY GÜNEY

  Peoplise, Kurucu Ortak

  • 20 yılın üzerinde uluslararası İnsan Kaynakları deneyimi
  • Global firmalarda yöneticilik ve danışmanlık
  • Uzmanlık alanları: Stratejik Planlama, Organizasyonel Değişim, Gelişim ve Kültür
  • M.S in Organization Development
  • Bulunduğu kritik roller:
   • Peoplise- Kurucu Ortak
   • Deloitte Türkiye –İK Direktörü
   • ToyotaSa – İK Direktörü
   • Ford Motor Company –K.Amerika Organizasyonel Gelişim Müdürü
  • Illinois Eyaleti İşgücü Yatırım Komitesi ve TÜSİAD İstihdam alt komitelerinde üyelik

   

 • Çağla Şıkel, kariyeri boyunca model, oyuncu,…
  ÇAĞLA ŞIKEL

  ÇAĞLA ŞIKEL

  Model, Oyuncu, Sunucu ve Youtuber

  Çağla Şıkel, kariyeri boyunca model, oyuncu, sunucu ve son olarak da Youtube olarak pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Mesleki kariyerinin 17. yılında en çok aranan modeller arasında bulunan Şikel şu günlerde değerlendirdiği yeni televizyon projelerinin yanısıra tasarım alanında markalaşmayı hedefliyor.

   

  Çağla Şıkel 1997 yılında katıldığı Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda birinci olduktan sonra ülkemizi Seychelles (Seyşel) Adaları’nda gerçekleştirilen Miss World’te temsil ederek dünya dördüncüsü oldu ve ‘’The Queen of Europe’’ (Avrupa Güzeli) ünvanına layık görüldü.

  Kariyer hayatına modellikle devam eden Şıkel Fransa, Almanya, İspanya, Amerika, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır gibi ülkelerde podyuma çıktı. Türkiye’nin imza isimleri Yıldırım Mayruk, Cengiz Abazoğlu, Vural Gökçaylı, Tuvana Büyükçınar ve Hakan Akkaya gibi modacıların podyumdaki vazgeçilmez yüzü oldu.

  Modellik kariyerinin yanısıra 2004 yılı itibariyle televizyon dünyasına da adım atan Şıkel, Cennet Mahallesi, Görgüsüzler, Avrupa Yakası, Zehirli Çiçek gibi dizilerde oyuncu olarak yer aldı. “Dansa Var mısın, Aile Boyu, İlle de Roman Olsun, Şehirler Yarışıyor, Bugün Ne Giysem ve Her Şey Dahil programlarında da sunuculuk ve jüri üyeliği yaptı.

   

  2007 yılında hayatını şarkıcı ve oyuncu Emre Altuğ ile birleştiren Şıkel, Kuzey ve Uzay isimlerinde iki erkek çocuk dünyaya getirdi. Çocuklarına düşkünlüğüyle bilinen ve kariyerine devam etmesine rağmen bir an bile ilgisini üzerlerinden eksik etmeyen Şıkel, annelik sürecinde de modellik kariyerini devam ettiren sayılı isimlerden biri oldu. Sağlıklı beslenme ve sporun yanısıra nefes egzersizleri, yoga ve meditasyon alanlarında da düzenli çalışmalar yaptı ve hem beden hem de ruh formunu doğal yollarla korumaya özen gösterdi. Bu süreçte bazı kişisel bakım ve gıda markalarının reklam yüzü oldu. Ayrıca hobi olarak ilgilendiği çizim, resim ve desen çalışmalarıyla 2015 yılında yeni bir projeye imza atan Şikel, Milla by Trendyol için hazırladığı özel koleksiyonu ‘’CağlaXmilla’’ ile ilk kez kendi çizdiği model ve desenlerle modaseverlerle buluştu. Çağla Şikel, tüm bu özelliklerini Nisan 2017 ‘de oluşturduğu Youtube kanalı ile tek bir çatı altında topladı. Youtube’da düzenli trend topic olan sayılı Youtuber’lar arasındaki yerini aldı.

 • İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra…
  ÇAĞLAR İŞÇİOĞLU

  ÇAĞLAR İŞÇİOĞLU

  Piri, Kurucu Ortak

  İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne girdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 2008 yılında Microsoft Türkiye’de iş planlama ve finans alanında çalışmaya başladı. Sorumlu olduğu segmentte 60’dan fazla ülkenin yer aldığı Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde görev aldı. Üniversitede okurken gönüllü olarak çalıştığı sivil toplum kuruluşu YGA’ya, iş hayatındayken de zamanını vakfetmeye devam etti. YGA’nın Anadolu’ya Beyin Göçü projesi kapsamında Eskişehir’e gitti ve bir süre gönüllü öğretmenlik yaptı. 2013 yılında ise istifa edip sırt çantasıyla 2 yıl süren bir dünya turuna çıktı. Çin’den Peru’ya 26 ülke, 100’den fazla şehir gezdi. Bu yolculuk sonunda, dünyayı gezmenin dışarıda olduğu kadar içeride de devam eden bir kendini keşfetme yolcuuğu olduğunu fark etti. Türkiye’ye döndükten sonra, gezginlerin hayatını kolaylaştıran mobil seyahat uygulaması Piri’yi, YGA Mezunları ile birlikte hayata geçirdi. Dünyayı en iyi rehberlerin sesiyle keşfetmenizi sağlayan Piri, TeknoTİM içerisinde ve YGA çatısında yer alıyor. Aynı zamanda Harvard, Berkeley gibi üniversitelerle işbirlikleri yapan YGA’nın uluslararası ilişkilerine danışmanlık vermeye devam ediyor.

 • 1988 yılında adanada doğdu. Boğaziçi…
  ÇAĞLAR YALI

  ÇAĞLAR YALI

  Kolay IK, Kurucu Ortak

  1988 yılında adanada doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Kariyerine PayPal’da Satış Mühendisi olarak başladı. PayPal’de çalışırken bir taraftan yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yöneticiliği Bölümünde yüksek lisansımı tamamladı. Sonrasında Cluster Alliance şirketinde Danışman olarak işe başlayıp Visa Consultancy üzerinden bankalara danışmanlık verdi. Sonrasında büyümeden sorumlu olarak Kolay İK kurucu ekibine katıldı.

 • Müzisyenliğinin yanı sıra şiir kitapları ve…
  CAN BONOMO

  CAN BONOMO

  Müzisyen

  Müzisyenliğinin yanı sıra şiir kitapları ve resim sergileri gibi sanatın farklı dallarında da eserleri bulunan Can Bonomo, müziğe sekiz yaşında gitar çalarak başladı. 1987 İzmir doğumlu olan Bonomo, İstanbul’a taşınmasının ardından çalışmalarına en büyük ilhamlarından biri olan bu şehirde devam ediyor.

   

  İlk albümü Meczup’u 2011’de yayınlayan Can Bonomo, ikinci albümünün hemen öncesinde Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Love Me Back adlı şarkıyla temsil etti. 2012’de yayınlanan Aşktan ve Gariplikten, 2014’te yayınlanan Bulunmam Gerek albümünün ardından Can Bonomo’nun 4. albümü Kâinat Sustu 2017 yılı Mart ayında dinleyicileri ile buluştu.

  Sanatçı, müzik kariyerinin yanı sıra Delirmek Belirmektir (2013) ve Şu Sevdalar Tevatürü (2016) adlı iki ayrı kitapla şiirlerini yayımladı. Pek çok aylık dergide de yazar olarak katkıda bulunuyor.

 • 8 Aralık 1968’de İstanbul’da doğdu. Komedi…
  CAN YILMAZ

  CAN YILMAZ

  Oyuncu and KAFA Dergisi Yazarı

  8 Aralık 1968’de İstanbul’da doğdu. Komedi Dükkanı’nın yazar kadrosunda, Her Şey Çok Güzel Olacak, Hokkabaz, Pek Yakında, G.O.R.A., A.R.O.G. ve Yahşi Batı gibi Türkiye sinemasının önemli filmlerinin senaryosunda yer aldı. “Klişe Hayatlar Matbaası” ve “Yap Bi Babalık” adlı iki kitabı da olan Can Yılmaz, yazılarıyla her ay KAFA Dergisi’nde okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

 • 1978'de İstanbul'da doğdu. İstanbul…
  CANDAŞ TOLGA IŞIK

  CANDAŞ TOLGA IŞIK

  Kafa Dergisi, İmtiyaz Sahibi - Gazeteci ve Köşe Yazarı

  1978’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi biyoloji bölümünden mezun oldu.

  Kariyerine medya sektöründe devam etme kararı alıp 2002’de yerel bir radyoda program yapmaya başladı. Ardından BEST FM’de radyo programları hazırlayıp sundu. 2007 yılından bu yana Posta Gazetesi’nde gazetecilik ve köşe yazarlığı yapan Işık, bu süreçte “Bunu Konuşalım” adında bir televizyon programı hazırlayıp sundu. “İthal Edilmiş Korkular Ülkesi” ve “Portakal Ağacı” adında iki kitabı olan Candaş Tolga Işık, aynı zamanda KAFA, Fitbol ve #tarih dergilerinin imtiyaz sahibi.

 • Cavit Yantaç, Microsoft Ortadoğu Bölgesi’nde…
  CAVİT YANTAÇ

  CAVİT YANTAÇ

  Microsoft Türkiye, Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

  Cavit Yantaç, Microsoft Ortadoğu Bölgesi’nde Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Bu rolünden önce Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı yapan Cavit Yantaç uygulama geliştiriciler, öğrenciler, eğitim kurumları ve girişimciler ile çalışarak, eğitim teknolojileri, bulut bilişim, nesnelerin interneti, büyük veri, yapay zeka ve makina öğrenimi gibi konularda Microsoft teknolojilerini kullanmalarını desteklemiştir. DigitalAge dergisi tarafından 2016 Eylül’de Türkiye’nin En Etkili 100 teknoloji liderinden biri olarak seçilen Cavit Yantaç, 11 yıldan beri Microsoft Türkiye bünyesinde çalışmaktadır. Cavit Yantaç, Microsoft’a katılmadan önce Nexum Boğaziçi firmasında danışmanlık ve yöneticilik yapmıştır; kendisi University of Georgia’dan MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’den İşletme Bölümleri mezunudur.

 • Bpn Istanbul ekibinde “Data Yönetimi ve…
  ÇAYAN ÇETİN

  ÇAYAN ÇETİN

  BPN Istanbul, Data Yönetimi ve Performans Yayınları Direktörü

  Bpn Istanbul ekibinde “Data Yönetimi ve Performans Yayınları Direktörü” olarak görev yapan Çayan Çetin, dijital pazarlama sektöründe 12 yıldır ajans, mecra, reklamveren ve kendi girişimi gibi çeşitli görevlerde rol almıştır. Koç Holding bünyesinde Türkiye’nin ilk DMP sürecini yönetmiş ve sonrasında Oracle ile beraber hem reklamverenler hem de yayıncılar için dijital data yönetimi konusunda danışmanlık vermiştir.

 • 1978’de Sivas’ta doğdu. Liseyi bitirdikten…
  CELİL NALÇAKAN

  CELİL NALÇAKAN

  Oyuncu ve KAFA Dergisi Yazarı

  1978’de Sivas’ta doğdu. Liseyi bitirdikten sonra Cumhuriyet Üniversitesi’nde Jeoloji Mühendisliğini kazandı. Kariyerine oyunculukla devam etme kararı alarak Sivas Devlet Tiyatrosu’na girdi. TÜRVAK’ın sınavını kazanıp İstanbul’a yerleşen Celil Nalçakan, oyunculuk eğitimine burada devam etti. 2006 yılından beri oyunculuk yapmakta ve şimdilerde KAFA Dergisi’ndeki yazılarıyla okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir.

 • Yıldız Teknik Üniversitesi Harita…
  CEM KEREM YOSUNTAŞ

  CEM KEREM YOSUNTAŞ

  Fiat Dijital Pazarlama Uzmanı

  Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği mezunu olan Cem Kerem Yosuntaş, kariyerine 2012’de GroupM Search’te Stratejist olarak başladı. Kariyerine Zer A.Ş.’de Marka Yöneticisi olarak devam etti ve şu anda 2016 yılında geçiş yaptığı Fiat markasında Dijital Pazarlama faaliyetlerini yürütüyor.

 • Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde…
  CEM YILMAZ & ÇELİK

  CEM YILMAZ & ÇELİK

  Komedyen, Aktör, Film Yapımcısı

  Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıktı. 1998’de Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A, A.R.O.G, Hokkabaz, Yahşi Batı ve Pek Yakında gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı. Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti. “Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

 • Yükseköğrenimini 1990 yılında Orta Doğu…
  CEMAL ONARAN

  CEMAL ONARAN

  Garanti Bankası, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı

  Yükseköğrenimini 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Onaran, aynı yıl Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2007 yılına kadar Garanti Bankası’nın İstanbul’daki çeşitli bölge müdürlüklerinde Bölge Müdürü olarak görev alan Onaran, Garanti Bankası’nın mortgage kredileri konusunda faaliyet gösteren iştiraki Garanti Mortgage’ın kurulmasıyla 2007 yılının Ekim ayında şirkete Genel Müdür olarak atanmıştır. Onaran, 1 Ağustos 2012 – 2016 yılları arası  Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

  Ocak 2016 itibariyle Garanti Bankası A.Ş Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

 • Üniversitede İnşaat Mühendisliği ve…
  CEMİL HASİMİ

  CEMİL HASİMİ

  Pure New Media, Yaratıcı Takım Lideri

  Üniversitede İnşaat Mühendisliği ve Ekonometri okudu, ama reklamcı olmaya karar verdi ve reklam ajansında çalışmaya başladı.

  Birkaç yerde staj yaptıktan sonra, Wanda Dijital’de Sosyal Medya Yöneticisi oldu. Süpervizörlüğe terfi ettikten sonra Sosyal Medya Kreatif Başkanı oldu. Turkcell, Frito-Lay, L’Oréal, Durex, Garanti Bankası ve Microsoft gibi markalarla çalıştı ve sayısız ödül kazandı.

  McCANN Istanbul’da Sosyal Medya Direktörü olarak 1 sene çalıştı.

  Şimdilerde Pure New Media’nın Yaratıcı Takım Lideri olarak çalışıyor.

 • Cenk Bülbül, Google’ın medya ve reklam…
  CENK BÜLBÜL

  CENK BÜLBÜL

  Google ve YouTube, Ajans Pazarlama Direktörü

  Cenk Bülbül, Google’ın medya ve reklam ajanslarına fırsat yaratma uğraşlarından sorumlu. Daha önce Cenk Google’da YouTube Ads’in pazarlama departmanına bağlı Strateji ve İçgörü Direktörü olarak çalışıyordu.

  Google’dan önce Cenk, Ogilvy & Mather New York’ta pazarlama stratejilerinden sorumluydu. Müşterilerin marka pazarlama planlamaları ve iletişimlerini yürütüyordu. Öncesinde ise McKinsey & Company New York’ta dünyanın en önde gelen markalarıyla çalışarak dijital pazarlama danışmanlığı yaptı. Aynı zamanda Telecom Italia Mobile’in Türkiye lansmanında çalıştı.

  Cenk, Carnegie Mellon Üniversitesinde finans MBA’si ve New York Üniversitesinde pazarlama üzerine doktora yaparak duyguların tüketici davranışları üzerindeki etkilerini araştırdı. Tutkulu bir koşucu olan Cenk sık sık kar amacı gütmeyen organizasyonlarla gençlerin eğitim ve entegrasyonu üzerine çalışmalar yürütüyor.

 • Southeast Missouri State Üniversitesi,…
  CEYLAN TOKCAN

  CEYLAN TOKCAN

  ORAV, Kurumsal İletişim Yöneticisi

  Southeast Missouri State Üniversitesi, İletişim Fakültesi Reklamcılık mezunu Ceylan Tokcan Yüceoral, kariyerine 1997 yılında Wunderman Reklam Ajansı’nda müşteri temsilcisi olarak başladı. 1999 yılından itibaren Ofset Yapımevi’nde Müşteri İlişkileri ve Pazarlama yöneticisi olarak görev aldı.  2011 yılında bir kültür ve araştırma kurumu olan SALT’a katılarak, kurumun kuruluş aşaması da dahil olmak üzere 4 yıl boyunca İletişim Yöneticisi olarak görevini sürdürdü.

   

  2015 yılından beri Öğretmen Akademisi Vakfı’nın Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

   

 • Mesleği Kasap. 1959 yılında Erzincan’da…
  CÜNEYT ASAN

  CÜNEYT ASAN

  Günaydın Restoranları, Kurucu ve Ortak

  Mesleği Kasap. 1959 yılında Erzincan’da doğdu. Annesi, 10 çocuk dünyaya getirdi, 5 çocuğu hayatta kaldı. Babası kalan çocuklarının okumasını istediği için hep birlikte 1962’de İstanbul’a göç ettiler. İstanbul’da Bostancı Lunaparkın üstündeki Civciv Mahallesi olarak adlandırılan yerde bir gecekonduya yerleştiler. Babası, bir süre sonra apartman görevlisi olarak işe başladı. Kişilikli, dürüst, sağlam bir adamdı.

  Cüneyt Asan, ailesine yardımcı olmak için ilkokul yıllarında bir kasap dükkânında işe başladı ve ekonomik sıkıntılardan dolayı eğitiminde ilerleyemedi. Okulda her ihtiyacı, kendisine yapılan yardımlarla karşılanıyordu. Maddi imkânsızlıklardan ötürü bir önlüğü dahi yoktu. İlkokul öğretmeninden çok sevgi görmüştü. Bir gün öğretmeni kendisine yardımcı olmak amacı ile sınıf arkadaşlarından Gülcan’ı çağırdı.  Gülcan maddi durumu iyi bir ailenin kızıydı.  Ona, Cüneyt’i eve götürmesini ve annesinin ona önlük dikmesini söyledi.  O an bir kırılma noktasıydı. Cüneyt Asan, o akşam eve gittiğinde artık okula devam etmek istemediğini söylediyse de babası buna asla izin vermedi. O zaman kararını verdi.

  Ertesi gün okul saati bittikten sonra elinde çanta niyetine taşıdığı torbası ile Bostancı Kasaplar çarşısına girdi. İçeri adımını attığı Bahar Kasap’ta ilk işine başladı. Patronu ona bir önlük verdi ve o gün kasap oldu. Çay, kahve yaptı, ortalığı temizledi. Gelen müşterilerin poşetlerini taşıdı ve az miktarda olsa harçlık toplamaya başladı. Böylelikle para ile tanışmış oldu. Cebinde ilk kez para ile okula gitti. İki arkadaşına kola ısmarladı.

  Sonra her gün okula oradan kasaba gitti. Askere gidene dek orada çalıştı. O yaşta bile etin nasıl tutulması gerektiğini düşünüyordu. Türkiye’de kasaplıkla ilgili ne kadar ilk varsa hepsini gerçekleştirdi. Kasaba ilk köfteyi koyan, çocukları çeken, kadının işini kolaylaştıran, ilk tavuğu parçalayan ve tavuktan ürünler yapan kendisi oldu. Bir süre sonra ustaların üzerindeki koku bile ona aşk gibi gelmeye başlamıştı.

  Zaman içinde bu işin kendisine gönderildiğine inandı. O yüzden çok insan yetiştirdi. Türkiye’de, Moskova’da, Dubai’de, Katar’da, Londra’da yüzlerce kişi Cüneyt Asan’ın tezgâhından geçti ve büyüdü. İlk başta çalıştığı dükkân iyi durumda değildi. Çok yoksul zamanlar geçiriyorlardı. O dükkânı yaşatmayı başardı ve sonra sahibi oldu.  Ustalardan çok dayak yedi ama yılmadı, devam etti. Direndi ve direndikçe güçlendi. Askere gitmeden önce patronu her şeyin sorumluluğunu ona veriyordu. O güne kadar dükkânın adı Bahar Kasap’tı. Bir gün bütün dükkân isimlerinin benzer olduğunu fark etti. O da fark yaratmak istedi. Kasabın adını değiştirerek ‘Günaydın’ ismini koydu. O günlerde çocuklar, Günaydın gazetesini sokaklarda bağırarak satıyordu ve bu Cüneyt Asan’a güç ve büyüklük algısı veriyordu.

  12 Eylül’de askerlik yaptı. Çok zor bir süreçti ki bu da birçok şeyi fark etmesini sağladı. Kendine verdiği sözü tutmayı her zaman çok önemsedi. Başarmaya başladığında insanın daha çok başardığını keşfetti. Kartopu gibi. Her zaman kavga değil, ahlak ile mücadele etti. Daha çok çalışarak rekabet etmeyi bildi. Güçlendikçe büyüdü. Yarışın içinde hep devam etti. Askerden dönünce patronu dükkânı satmaya karar verdiğini söyledi. O da ceketini aldı ve çıktı. Bir hafta sonra patronu yanına geldi. Dükkânı almak isteyenlerle bir şekilde anlaşmasını istedi. O günkü dükkânın alıcısı olanlar bugünkü 35 yıllık ortaklarıydı. Dükkânı devraldılar. Parayı denkleştirmek için 7 ortak güç birliği yaptılar. Mesele gücü oluşturmaktaydı. Türkiye’de bu işi yapan pek çok kişi Cüneyt Asan’ın dükkânlarında çalışmıştır ve sektöre birçok nitelikli uzman yetiştirdi. Kendisini yetiştiren ustaların bir kısmı da bugün halen onunla beraber çalışıyorlar. Ortaklıklarının 5’nci yılında kendi et üretimini yapmak için Tekirdağ Malkara’da et üretim çiftliğini kurdu. Çiftlikle birlikte Türkiye’de restoran ve fabrikalara çiğ et vermeye başladılar.

  Cüneyt Asan ve ortakları Günaydın Restoran ile fark yaratmaları gerektiğini biliyorlardı. Dünyadaki ilk Amerikan Barlı Kütüphaneli Kasap’ı açtılar. Gazetelerde baş sayfada mesleğine çağ atlatan kişiler diye anıldılar. Antep’ten, Urfa’dan, Güneydoğu’dan kebapçılar İstanbul’a gelip kebapçı dükkânı açıyorlardı. O dükkanlara et tedarik etmeye başladı. Sonra da kendisi 1992’de Küçükyalı Çamlık’ta ilk kebapçı dükkânını açtı.
  Arkasından talep artınca Bostancı, Kozyatağı, Etiler, Suadiye şubeleri geldi. Şimdi yurt içinde ve yurt dışında onlarca şube ile birlikte Türkiye’de bir lojistik merkezi var. Türkiye’nin restoran sektöründeki devleri arasında yer alıyor. 2500 çalışanı var. Cüneyt Asan, yeni biri bünyeye katıldığında, önce ona eğitim veriyor. Eğitime önem veren ve buna gönülden inanmış bir girişimci.
  Kurulduğu günden itibaren sektörde hep yenilik ve farklılıkları takip eden Cüneyt Asan, Günaydın Et, Günaydın Kasap/Steak House, Günaydın Köfte Döner olmak üzere sektöre hizmet veriyor.

  Türkiye’de yapılan en iyi 10 restoran seçimlerinde her zaman ilk sıralarda yer alan bir marka. Yan ürünleri Gaziantep’ten getiriyor. Etin en iyisini hedefliyor. Ustasını da en iyi şekilde yetiştiriyor. İletişime çok önem veriyor. Türkiye’de AVM’ler dönemi başladığında İstinye Park’ın kurucuları müşterisiydi. Onlarla olan iletişimi sayesinde alışveriş merkezinde yer alma alanı açıldı. İlk olarak İstinye Park’ta bir yer açtı. DRY AGE sistemi ile tanıştı. Bugün kendi projesi olarak Himalaya tuzundan yapılmış dolaplar dünyada kullanılıyor. 2016’da Dubai’ye ilk şubesini açtı. Buradaki dükkan sayılarını hızlı bir şekilde arttırmayı hedefliyor. Katar, Londra, Dubai, New York’ta da yer almak planlar arasında. Kendi etini kendisi için üreten bir marka Günaydın. Balıkesir Gönen’deki çiftlikte 20 bin dana besliyor. Çiftlik, Türkiye’deki 5 Ari çiftlikten biri.

  2015’te Doğuş Gurubu ile ortaklık kuruldu. Hedef dünya markası olmak. Cüneyt Asan’ın en önemli ilkesi, gittiği her yerde var olduğunu hissettirmek. İnsanın varlığını hissetmediği takdirde kendi değerini de fark etmediğini dolayısıyla yolda kaldığını düşünüyor. Kendisi tüm yaşamı ile hayatın bir gerçeğini sembolize ediyor. Kendini bulabilen, yol çizebilen ve o yoldan yürüyen, en çok da inat eden bir karakter. Başarmak için bir hedef ve en önemlisi de bir ihtiyacın olması gerektiğini savunuyor. Çok varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmenin, çalışmak ve başarmak azmi adına birçok sebebi yok ettiğini düşünüyor.

  Şans ve tesadüfe asla inanmıyor. Emeğe, akla ve bilime inanıyor. İnandıklarının ve rüyalarının arkasından koşmaya inanıyor. Düşündüklerine bir sevda gibi inanmayı başarı nedeni olarak kabul ediyor. Tüm zorlukların daha çok gelişmek için sebepler olduğunu düşünüyor. Gelişmeden ve emek vermeden dönüşümün mümkün olmadığını savunuyor.

 • Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası…
  CÜNEYT BAŞARAN

  CÜNEYT BAŞARAN

  BloombergHT, TV Genel Yayın Yönetmeni

  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine finans sektöründe başlayan Cüneyt Başaran, İstanbul’da ABank ve BNP’de trader olarak görev aldı. Daha sonra Londra’ya yerleşip Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefi pozisyonunda çalıştı. 2010 yılında medya sektörüne geçti. Halen Bloomberg HT Televizyonu ve Bloomberght.com Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinin yanı sıra Gazete Habertürk’te köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

 • Daniel Granatta; bir mühendis, girişimci,…
  DANIEL GRANATTA

  DANIEL GRANATTA

  Fütürist, Yaratıcılık & İnovasyon Danışmanı

  Daniel Granatta; bir mühendis, girişimci, antropolog, gazeteci, küratör, üniversite hocası, eğitmen, yazar ve fütürist.

  Erken yaşlardan itibaren teknolojiye ilgi duymaya başlayan Granatta, yaşamının büyük bölümünü eğitmenliğe ayırıyor. Çalışmalarının yanı sıra, aralarında Digital Invaders ve Miami Ad School’un bulunduğu çeşitli kurumlarda dersler veriyor. Granatta’nın, reklamcılık ve etkileşimli tasarım üzerine tecrübelerini paylaştığı yirminin üzerinde kitabı bulunuyor.

  Bağımsız ve kurumsal reklam ajanslarında çalıştığı dönemde, reklamcılık dünyasının, aralarında Meksika reklamcılık tarihinin ilk Titanium & Integrated Lion ödülünün de yer aldığı tüm ödüllerini kazanan Granatta, yaşamını ve kariyerini sürdürdüğü Mexico City’de markalara, günümüzün yüksek tempolu dünyasına daha iyi adapte olabilmeleri için yardımcı oluyor.

 • DANLA BİLİÇ

  DANLA BİLİÇ

  YouTuber

 • Doğu Londra'da doğdum. 16 yaşındayken okuldan…
  DAVE TROTT

  DAVE TROTT

  Kreatif Direktör ve Yazar

  Doğu Londra’da doğdum. 16 yaşındayken okuldan ayrılarak bir fabrikada mühendis çırağı olarak çalışmaya başladım. Fabrika ortamından nefret ettiğim için East Ham Tech adlı sanat okuluna gitmeye başladım. Okulda, nü modellik yapan Quentin Crisp’i çizerdim (nü modellik yapan oydu ben değil, yanlış anlaşılmasın).

  Daha sonra Rockefeller Bursunu kazanarak New York’taki sanat okulu Pratt Enstitüsü’ne devam ettim. Madison Avenue’da bulunan Carl Ally firmasında reklamcılık üzerine çalıştım. Danimarka’dan Güney Amerika’ya düzensiz sefer yapan bir gemide güverte personeli olarak görev yaptım. 1971’de Londra’ya geri döndüm. Portföyümün kopyalarını elli reklam ajansına gönderdiğimde bir bankada çalışıyordum. Reklamcılık alanında rekor sayıda ödüle layık görülen John Webster tarafından BMP’de işe alındım. Ekip olarak çok sayıda başarılı işe imza attık (ilgilinizi çekerse detaylı bilgi verebilirim). Birçok ödül aldık. Yaratıcı direktör yardımcısı oldum. 1980 yılında BMP’den ayrılarak kendi ajansım Gold Greenlees Trott’ı kurdum. Ajansımız, daha ilk yılında Campaign dergisi tarafından Birleşik Krallık’ın en iyi reklam ajansı seçildi. Dördüncü yılımızda ise New York’taki Advertising Age dergisi tarafından yapılan oylamada dünyanın en iyi reklam ajansı seçildik. Çok başarılı işlere imza attık (ilgilinizi çekerse detaylı bilgi verebilirim) ve çok sayıda ödüle layık görüldük. Daha sonra, otuz yıl faaliyet gösterecek D&AD Advertising Concepts Workshops’u açtım. Yüzlerce yaratıcı genç yetenek yetiştirdim. Birçoğu bugün Birleşik Krallık’ta veya yurt dışında kendi ajanslarının başında.

  1990’da GGT’den ayrılarak, Saatchi & Saatchi’nin eş CEO’larıyla birlikte Bainsfair Sharkey Trott’ı kurdum.

  1993’te BST’den ayrılarak Walsh Trott Chick Smith’i kurdum. Ajans’ın adı 2001’de Chick Smith Trott olarak değişti.

  Şirketin 2008’de The Gate ile birleşmesiyle oluşan yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkanı oldum. Görevimden 2012 yılında ayrıldım. 2004’te D&AD Başkanının yaşam boyu başarı ödülüne layık görüldüm.

  Bunun yanı sıra The Creative Circle, The Marketing Society ve The Scottish Advertising Assoc. kurumlarından da yaşam boyu başarı ödülü aldım. Yayımlanmış üç kitabım bulunuyor:

  Creative Mischief (2009)

  Predatory Thinking: A Masterclass in Out-Thinking the Competition (2013)

  One Plus One Equals Three: A Masterclass in Creative Thinking (2016)

  İlk kitabımın baskısı tükendi. İkinci ve üçüncü kitabım Pan Macmillan tarafından (ciltli ve ince kapak) yayınlandı. Her hafta iki blogda yazı yazıyorum. Bloglardan birisi kendi sitemde, diğeri ise Campaign dergisinin blogu. Twitter’da yaklaşık 25.000 takipçim var. Şu sıralar danışmanlık yapıyorum ve freelance çalışıyorum. Eşim, sanat yönetmeni. Kızım da sanat yönetmeni. Oğlum, metin yazarlığı yapıyor.

  Çocuklarım Central Saint Martins Sanat Okulu’ndan mezun. Yani, ailece sanat okulu (yaratıcı) mezunuyuz.

 • Davor Bruket, Zagreb merkezli…
  DAVOR BRUKETA

  DAVOR BRUKETA

  Bruketa&Zinic&Grey , Kreatif Direktör

  Davor Bruket, Zagreb merkezli Bruketa&Žinić&Grey reklam ajansının kreatif direktörüdür. Ajansı, Nikola Zinic ile beraber 1995 yılında Bruketa&Žinić OM olarak kurdu. Ajans 2017’de Grey Group’a katıldığında adi Bruketa&Žinić&Grey değiştirildi. Bruketa&Žinić OM reklamcılık ve tasarım alanlarında 450’den fazla ödül almıştır. B&Z, 2014 yılında Advertising Age tarafından “Yılın Uluslararası Bağımsız Ajansı” seçilmiş, Campaign tarafından ise dünyanın lider bağımsız ajansları listesine girmiştir. 2012 yılında B&Z Effie Effectiveness Index’te bağımsız ajanslar kategorisinde 2. sıraya girdi.

  Bruketa, New York Cresta Awards Grand Jury’nin kalıcı üyesidir. Red Dot, D&AD London, New York Festivals ve Graphis gibi prestijli yarışmalarda da jürilik yapmıştır. London International Awards’da Güneydoğu Avrupa’dan gelen ilk jüri başkanı olmuştur.

 • Defne Koz, Şikago’daki ödüllü inovatif…
  DEFNE KOZ

  DEFNE KOZ

  Koz Susani Design, Tasarımcı

  Defne Koz, Şikago’daki ödüllü inovatif stüdyo Koz Susani Design’in eş kurucusu ve ortağıdır. Ortağı Marco Susani ile beraber ikonik, duygusal olarak çekici ve inovatif ürün ve deneyimler tasarlıyor.

   

  Defne Koz ve Marco Susani’nin ev eşyalarından ileri teknoloji aletlere, hi-touch kumaşlardan interaktif tasarımlara, lüks el işi eserlerden seri üretim ürünlere kadar uzanan tasarımları her daim yüksek kaliteye önem veren, vizyonu ve inovatif doğasının yanı sıra insani ve duygusal yanını koruyabilen ürünlerden oluşuyor.

   

  Stüdyo; Alessi, Allstate, Arcelik, Avsar, Bernhardt, Burotime, Crate & Barrel, Derin, Delta, Dove/Unilever, Egizia, FontanaArte, Foscarini, Gaia&Gino, Leucos, Lipton/Unilever, MPD, Mitterteich 1400º, Megaron, Merati, Nissan, Nestle, Nude, Nurus, OmniDecor, Panasonic, Pirelli, Rapsel, Samet, Swarovski, Swissotel, TunaOffice, Verreum, Vitra, WMF, Xerox gibi uluslararası şirketlerle çalıştı.

  Defne Koz Türkiye’de doğdu ve profesyonel eğitimini İtalya’da tamamladı.

  Defne Koz’un tasarıma bakış açısı, Domus Academy – Milano’da eğitimini tamamladıktan sonra Ettore Sottsass’ın stüdyosundaki eğitimi, Türk ve İtalyan kültürleri ve farklı ürün tiplerine olan ilgisiyle şekillendi.

  Defne Koz, yeni teknolojileri insancıl kılmaktan el işi ürünleri tekrar göz önüne çıkarmaya kadar pek çok alanla ilgileniyor. Bütün projelerinde öne çıkan iki özelliği ise kendine has tasarım dili ve malzemelerin duyusal özellikleri üzerine yaptığı araştırmalar.

  Defne Koz, 2013 yılında Elle Deco Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde “Yılın Tasarımcısı” ödülünü aldı. Tasarımları; 2016 yılında Neocon’da “Altın Ödül;” 2015 ve 2014 yıllarında EF Design; 2014’te IDA Bronze Award; 2014, 2013, 2012, 2011, 2009 ve 2006 yıllarında RedDot Design Award; 2013 yılında Innovation Design Award German Design Council; 2015, 2012 ve 2011 yıllarında Elle Decor Award ödüllerini eve götürdü. 2001 yılında ID Design Magazine tarafından “Best in Category” ve 2002 ve 2013 yıllarında Good Design Award ödüllerini alan Defne Koz’un tasarımları 2002 ve 2016 yıllarında ADI Index Compasso d’Oro odullerine aday gösterildi. Defne Koz’un tasarımları pek çok kez EDIDA ve Design Turkey Ödüllerinde “Best of Category” seçildi.

  Üç sene boyunca Akbank’ın Sanat ve Tasarım Danışma Kurulu’nda yer alan Defne Koz 2012 yılında İstanbul Tasarım Bienali’nin kurulunda yer aldı. 2011 yılında IMM KoelnMesse Defne Koz’u Trend Kurul Üyesi olmak ve Köln Mobilya Fuar’ında “Surprising Empathy” adlı sergiyi tasarlamak üzere davet etti.

  Defne Koz’un tasarımları;  Triennale di Milano, Galleria Jannone, Galleria Posteria, Spazio Mudima, Idea books, Galleria Post Design, Spazio Vigentina in Milan, Biennale del Vetro Venezia, IOYB Koeln, Kunstmuseum Dusseldorf, Ubersee Museum Bremen, MARTa Herford, Ozone Gallery Tokyo, Les Atelier Gallery Paris, Abitare il Tempo Verona, Museo di Pietrarsa Napoli, Design Week Belgrade, Design Week Istanbul, MeDesign Genova gibi pek çok galeri ve müzelerde sergilendi.

  Defne Koz; UIC Chicago; Domus Academy Milano; AllDesign, Istanbul; Fukui Prefecture Japan; Architectural Association London; Bilgi Universitesi; Centro Borges Buenos Aires; Design Week Belgrade Design Week gibi pek çok konferans ve seminerde konuştu.

   

 • İş yaşamına 2009 yılında SEM’de Google…
  DENİZ ARIKTEKİN CAVILDAK

  DENİZ ARIKTEKİN CAVILDAK

  Zer Dijital Strateji ve Planlama Yöneticisi

  İş yaşamına 2009 yılında SEM’de Google Adwords Marka Stratejisti olarak başlayan Cavıldak 2010-2013 yılları arasında GroupM Search’de Strateji Ekip Lideri olarak yürüttüğü görevinin ardından 2013 yılında Zer A.Ş. bünyesine katılmış olup, Dijital Strateji ve Planlama Yöneticisi pozisyonunu yürütmektedir. İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

 • Dijital medya ve pazarlama iletişimi…
  DENİZ IŞIK

  DENİZ IŞIK

  BPN İstanbul, Dijital Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı.

  Dijital medya ve pazarlama iletişimi sektörlerinde 10 yıllık profesyonel iş deneyimi sahibi. Türkiye’nin önde gelen medya ajanslarında ekip kurulumu aşamasından başlayarak ajansların dijitalleşmesinde önemli bir rol aldı, yerli ve global birçok markaya hizmet verdi. Birlikte çalıştığı markaların dijital gelişimlerinde rol aldı. 2014 yılından bu yana IPG Media Group bünyesinde BPN İstanbul’da profesyonel hayatına devam etmekte.

 • Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye…
  DERYA MATRAŞ

  DERYA MATRAŞ

  Facebook Türkiye, Ülke Direktörü

  Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye Ülke Direktörü görevini yürüten Derya Özkaya Matraş, Facebook bünyesindeki, Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik ediyor.

  Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde alan Matraş, Columbia Business School’da MBA derecesini tamamladı. Daha önce Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı. Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

 • Garanti Bankası’nda Dijital Bankacılık,…
  DİDEM DİNÇER BAŞER

  DİDEM DİNÇER BAŞER

  Garanti Bankası Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  Garanti Bankası’nda Dijital Bankacılık, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi, Müşteri Deneyimi ve Memnuniyeti, Sigorta ve Emeklilik Koordinasyon ve Çağrı Merkezi yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Didem Dinçer Başer, bankanın dijital dönüşümüne liderlik etmektedir. 2012 yılından beri Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Başer, aynı zamanda Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Bilişim Teknolojisi ve Tic. A.Ş’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

  Başer, Garanti Bankası’ndaki görevine 2005 yılında  Bireysel Bankacılık İşkolu Koordinatörü olarak başladı. Daha evvelinde ise 7 sene çalıştığı McKinsey&Company global yönetim şirketinde Associate Partner olarak görev yapmaktaydı.

   

  1995 yılında iş yaşamına başlayan Başer, University of California Berkeley Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden yüksek lisans ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans derecelerine sahiptir.

 • Didem Karagenç 16.10.1993 yılında Ankara'da…
  DİDEM KARAGENÇ

  DİDEM KARAGENÇ

  Kadın A-Milli Takım ve Beşiktaş A.Ş. Futbolcusu

  Didem Karagenç 16.10.1993 yılında Ankara’da doğmuştur.,İlk futbol lisansını 27 Ekim 2004 tarihinde aldığı Sakarya Yenikent Güneşspor takımında Ocak 2007’ye kadar yer aldı. Bu zaman boyunca Türkiye’de lig maçı oynanmadı. Kadın futbol liginin yeniden kurulmasıyla Gazi Üniversitesi’ne transfer oldu. Altı sezon takımında 70 maçta forma giydi ve 32 gol attı. Ayrıca 2006-07, 2007-08 ve 2009-10 sezonlarında şampiyonluk yaşadı.2009-10 yıllarında Gazi üniversitesi ile birlikte İlk UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde grup müsabakalarına katıldı.Bu turnuvada 3 maçta 2 gol attı. 2010-11 sezonunda Türkiye 3. ‘Su olarak Gazi üniversitesinde son sezonunu tamamladı.

  2012-13 sezonunda, İzmir takımlarından Konak Belediyespor’a transfer oldu. Takımdaki ilk sezonunda yine şampiyonluk yaşadı.

  Konak Belediyespor takımıyla Ağustos 2013’te 2013-14 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde forma giydi. Takım, son 16 turuna kadar ilerledi.Son 8 turunda elendi. Türkiye’de bir ilke imza attılar. 2013-14 ve 2014-15 sezonlarında da Konak Belediyespor’da Şampiyonluk yaşadı ve takımıyla 2014-15 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde grup müsabakalarına katıldı. Kariyerinde 3 sezon boyunca Şampiyonlar liginde görev aldı. 14 Ekim 2015’te ikinci lige yeni yükselen Beşiktaş’a transfer oldu. 2015-16 sezonunun sonunda takım, namağlup Şampiyon olarak birinci lige yükseldi. 2016-17 sezonunda da Beşiktaşta Türkiye 2. Si olarak sezonunu tamamladı.

  2008-10 yıllarında U-17 Milli takımında 16 defa, 2009-12 yıllarında U-19 Milli takımında 32 defa Milli Formayı taşımış ve bu yaş gruplarında Kaptanlık görevi yapmıştır.2011 yılından şimdiye kadar 35 Defa A Milli takım formasını giymiştir ve şuanda da kaptanlığını yapmaya devam etmektedir . Şu anda da Kadın Milli Takımlar Departmanında Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Yüksek okulu mezunu olan Karagenç 2015 yılından itibaren Milli Eğitim bakanlığında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 • Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe…
  DİLARA KOÇAK

  DİLARA KOÇAK

  Diyetisyen ve İyi Yaşam Uzmanı

  Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. Ardından İstanbul Üniversitesinde Yönetici geliştirme programı, Boğaziçi Ünversitesinde Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programı ile 2015 yılında ise Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Sertifika programını tamamladı.

  1994 – 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı.

  2003 Ekim – 2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi alanı ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi…
  DİLAY KURTULUŞ ELÇİSEVEN

  DİLAY KURTULUŞ ELÇİSEVEN

  P&G Türkiye ve Kafkasya Kumaş Bakım Kategorisi Marka Müdürü

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2008 yılında mezun olan Dilay Kurtuluş Elçiseven, iş hayatına ilk adımı aynı yıl  P&G Türkiye’de attı.  4 yıl boyunca Orkid ve Pantene gibi alanında lider olan markalarda sorumlu olarak çalıştı. Sonrasında, P&G’nin Türkiye Mağaza içi iletişim ve Alışverişçi Pazarlama planlarından sorumlu Grup Müdürlüğü görevini üstlendi. Son 3 yıldır ise P&G Türkiye ve Kafkasya pazarlarındaki Kumaş Bakım markalarından sorumlu olarak görevine devam ediyor. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 • Doç. Dr. Kaan Varnalı, İstanbul Bilgi…
  DOÇ. DR. KAAN VARNALI

  DOÇ. DR. KAAN VARNALI

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, 4play Yönetim Kurulu Üyesi

  Doç. Dr. Kaan Varnalı, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Üniversitede lisans ve yüksek lisans seviyesinde tüketici psikolojisi, marka yönetimi ve araştırma yöntemleri alanlarında dersler vermektedir. Aynı fakültede 6 yıl süre ile Dekan Yardımcılığı yapmıştır. Endüstride Marka Okulu adıyla bilinen Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’nın kurucu direktörüdür. 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktorasını tamamladıktan sonra 2013 yılında aynı dalda Doçent unvanını almıştır. Müşteri deneyimi ve davranışları üzerine gerçekleştirdiği araştırmaları Journal of Business Research, Electronic Commerce Research and Applications, International Journal of Information Management, Society gibi alanının en prestijli uluslararası akademik dergilerde yayınlanmış olan Kaan Varnalı’nın ayrıca sektöre yönelik kaleme aldığı 4 adet kitabı bulunmaktadır.

  Akademik çalışmalarının yanında BIST 100 şirketlerinden, küçük ve orta ölçekli dijital girişimlere kadar birçok kuruma müşteri deneyiminin keşfi ve iyileştirilmesi alanında yardım etmiş olan Kaan Varnalı, 4play Digital Workshop isimli mobil deneyim ajansının ortağı ve yönetim kurulu üyesidir.

 • Ağustos 2014'te Türk oyunculara oyunların…
  DORA ÖZSOY

  DORA ÖZSOY

  Influencer - E-Spor Sunucusu

  Ağustos 2014’te Türk oyunculara oyunların matematiğini ve stratejisini öğretme amacıyla başlattığım bir proje dallandı, büyüdü, evrildi ve bu gün artık “video yapan bir adam”dan çıkıp geniş bir kitleye, bir akıma dönüştü. Oyunların gücünü ve öneminin farkında olan, bir şeyler değiştirmek isteyen insanlar topluluğu Stratera, ben ise naçizane sözcüleriyim.

  Genellikle videolarımla alakalı tüm işi kendim yapıyorum, gerektiğinde kameraman desteği aldığım oluyor. Video işlerimin yanında bir de oyun tasarım stüdyom bulunuyor, 5 kişilik ekibim ile biri Türk biri uluslararası pazar’da olacak şekilde iki oyunumuz 2018’in ilk çeyreğinde yayınlanacak. Influencer Marketing konusunda 2 senedir bir çok farklı firma ve oyunla çalıştım, yalnızca hem kitlemin hem de markanın mutlu olacağına emin olacağım projeleri kabul ediyorum.

 • İtalyan Lisesi’nden sonra Boğaziçi…
  DR. AYBİL GÖKER

  DR. AYBİL GÖKER

  Habitus Research, Kurucu Ortak

  İtalyan Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji mezunu olan Aybil Göker, London School of Economics (LSE)’de Sosyal Antropoloji yüksek lisansını tamamlayarak, University College of London (UCL)’dan Antropoloji doktora derecesini almıştır. 2007’de Türkiye’ye dönen Aybil, Yeditepe Üniversitesi’nde çalışırken bunun yanı sıra Boğaziçi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde dersler vermiş, doktora tezleri yürütmüş, yayınlar yapmıştır. 2012 yılında Alper Göker ile Türkiye’nin en iddialı etnografik araştırma ve stratejik danışmanlık şirketi olan Habitus Research’ü kurmuştur. Habitus Research 2015-2016 yılları arasında Baykuş Ödülleri’nde toplam 14 ödüle layık görülmüştür. Nisan 2015’te, Habitus Research Amerika/Florida’da şubesini açmıştır.

 • David Edwards bir mucit, yazar ve oNotes…
  DR. DAVID A. EDWARDS

  DR. DAVID A. EDWARDS

  Harvard Üniversitesi; Wyss Institute, Öğretim Üyesi

  David Edwards bir mucit, yazar ve oNotes şirketinin kurucusudur. Edwards Harvard Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Bir çok şirket ve kar amacı gütmeyen kurumlar kurmuştur. Hava yoluyla alınan insülinden (AIR, Alkermes’e satılmıştır) yenilebilen ambalajlara (Incredible Foods) kadar bir çok alanda çalışmalar yürütmüştür. Paris’te bulunan Le Laboratoire adlı kültür merkezinin ve MIT ve Harvard’ın yanındaki “future-of-food” restoranı Cafe ArtScience’in kurucusudur. Edwards, Amerika’daki National Academy of Engineering’e (Amerikan Mühendislik Akademisi) seçilme hakkını kazanan en genç mühendislerden biridir. Aynı zamanda Fransa’daki National Academy of Engineering’e ve Amerika’daki National Academy of Inventors’a (Amerikan Mucitler Akademisi) seçilmiştir.

  Fransız Kültür Bakanlığı’nın kendisine vermiş olduğu “Sanat Şövalyesi” unvanı dahil olmak üzere pek çok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Edwards, pek çok İngilizce ve Fransızca kitap ve makalelerin yazarıdır.

 • 1950 yılında İstanbul’da doğan Dr.…
  DR. ERDAL KARAMERCAN

  DR. ERDAL KARAMERCAN

  Eczacıbaşı Holding, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  1950 yılında İstanbul’da doğan Dr. Karamercan, 1968 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden,
  1973 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
  1977 yılında ABD’de University of Virginia’da Kimya Mühendisliği Yüksek Lisans (MSc.) ve
  Doktora (PhD.) öğrenimlerini tamamlayarak, Eczacıbaşı Holding’te çalışma hayatına başladı.
  Holding Planlama Bölümü’nde başlayan iş yaşamını, İntema Proje Müdürlüğü, Artema Tesis
  Müdürlüğü, Eczacıbaşı Holding Dış Ticaret Müdürlüğü, Ekom Eczacıbaşı Dış Ticaret Genel
  Müdürlüğü, İpek Kağıt Genel Müdürlüğü, İlaç ve Tüketim Ürünleri Grupları Koordinatörlüğü
  görevleriyle sürdürdü. Dr. Erdal Karamercan 2003 yılından bu yana Eczacıbaşı
  Topluluğu’nda CEO görevini sürdürmektedir.
  Dr. Karamercan’ın, Reklamverenler Derneği Kurucu Üyeliği, TÜSİAD, TESEV, TÜSİAD –
  Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu Üst Kurulu, İktisadi Araştırmalar Vakfı, İstanbul Erkek
  Liseliler Eğitim Vakfının yanı sıra çeşitli dernek ve spor kulüplerinde de üyelikleri vardır.
 • 2010 yılından bu yana Birleşmiş Milletler…
  DR. FAİK UYANIK

  DR. FAİK UYANIK

  UNDP Türkiye, İletişim Koordinatörü

  2010 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye’deki iletişiminden sorumlu. UNDP’nin İstanbul’da bulunan Avrasya bölgesi iletişim ekibinde de ortaklıklar, etkinlikler ve basınla ilişkilerden sorumlu üye olarak görev alıyor.

  Gazetecilik ve yayıncılığa 1992 yılında İstanbul Belediyesi’ne bağlı BRT’de başladı. 1997’den itibaren on yıl süre ile NTV’de görev aldı. Üç yılı aşkın bir süre Londra’da BBC Türkçe Servisi’nde görev aldı. 2008’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Sedat Simavi Ödülü’nü kazandı.

  Jean Monnet bursu ile gittiği Belçika’da Leuven Katolik Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları alanında yüksek lisans yaptı ve AB Bölgesel Kalkınma Politikası üzerine çalıştı. Marmara Üniversitesi’nde Gazetecilik alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde okudu. 

 • Dr. Morgaine Gaye bir besin fütüroloğu ve…
  DR. MORGAINE GAYE

  DR. MORGAINE GAYE

  Besin Fütüroloğu ve Bellwether Direktörü

  Dr. Morgaine Gaye bir besin fütüroloğu ve Bellwether: Food Trends adlı besin trend araştırmaları oluşumunun direktörüdür. Aynı zamanda internet üzerinden satılan Dr. Gaye adlı doğal besin ürün gamının sahibidir.

  Morgaine besine ve yemek yemeye sosyal, kültürel, ekonomik, trend, branding ve jeopolitik perspektiflerle bakan bir uzman. Morgaine aynı zamanda tahayyül oturumları yönetir, gıda şirketleri için danışmanlık yapar, yeni ürünler ve fikirler geliştirir, PR ve reklam şirketleri için makale ve trend raporları yazar, belirli besin trendleri üzerine kamu, üniversite ve kurumsal alanlarda konuşmalar yapar, televizyon ve radyo programları için yeni fikirler geliştirir ve yemek yeme deneyiminin bütün boyutları üzerine araştırma yapar. Gıda alanında lider, büyük ve güvenilir şirket ve üreticilere danışır ve talep üzerine trend  ve yeni ürün üretim fikirleri üzerine brifingler verir.

  Morgaine devamlı; gazete, radyo ve televizyon dahil, medya platformlarına katkıda bulunur. Besin üzerine yaptığı akademik araştırmalardan pek çoğu yayınlanmıştır. Morgaine, Birleşik Krallık ve İsveç’te belirli üniversitelerde misafir konusmacılık yapar ve Uluslarası Yemek Tasarımı Konferansı ve akademik dergisinin tenkit panellerinde yer almaktadir.

 • Ramesh Srinivasan dünyanın çeşitli…
  DR. RAMESH SRINIVASAN

  DR. RAMESH SRINIVASAN

  UCLA Öğretim Üyesi , Digital Cultures Lab Kurucusu

  Ramesh Srinivasan dünyanın çeşitli bölgelerinde teknoloji, politika ve toplumlar arasındaki ilişkiler üzerine araştırmalar yapan bir akademisyendir. 2005 senesinden beri UCLA’in Bilgi Teknolojileri ve Tasarım/Medya Sanatları bölümlerinde profesörlük yapmaktadır. University of California üniversitelerinin teknolojinin dünyaya yayılmasının doğurduğu sonuçları analiz eden Digital Cultures Lab’lerinin (Dijital Kültürler Laboratuvarı) kurucusudur. Aynı zamanda NYU Press tarafından yayımlanan “Whose Global Village? Rethinking How Technology Impacts Our World” (Kimin Dijital Köyü? Teknolojinin Dünyamızı Nasıl Etkilediği Üzerine Düşünceler) ve Polity Press tarafından 2017’de yayımlanacak olan “After the Internet” (İnternetten Sonra) adlı iki kitabın yazarıdır.

   

  Srinivasan doktorasını Harvard Üniversitesi tasarım bölümünde, yüksek lisansını Massachussetts Institute of Technology medya sanatları ve bilimleri bölümünde, lisansını ise Stanford Üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde yapmıştır. MİT’inin Cambridge ve Asya kıtasındaki çeşitli Medya Laboratuvarından eğitim bursları almıştır. Srinivasan aynı zamanda Harvard Üniversite’si Graduate School of Design’da yüksek lisans öğrencilerine görsel ve çevresel tasarım üzerine dersler vermektedir.

   

  Srinivasan düzenli bir TEDx konuşmacasıdır. MSNBC, NPR, Al Jazeera, “The Young Turks,” National Geographic ve Public Radio International gibi kanallarda program konuğu olmuştur. Yazıları ise Al Jazeera English, CNN, Wired, The Washington Post, Forbes ve The Huffington Post’ta defalarca yayımlanmıştır.

 • 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal…
  DR. SONER CANKO

  DR. SONER CANKO

  Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Genel Müdür

  1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Dr. Soner Canko, aynı üniversitenin İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora dereceleri almıştır. Kariyerine Dışbank’ta başlayan Dr.Soner Canko, Procter&Gamble, Citibank, Hewlett-Packard ve Bileşim A.Ş’de yönetici olarak çeşitli görevler üstlenmiştir. First Data Türkiye Kurucu Genel Müdürlüğü sonrasında Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Dr.Canko, Temmuz 2011’den itibaren Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • Dr. Tanju Çataltepe elektrik mühendisliğinde…
  DR. TANJU ÇATALTEPE

  DR. TANJU ÇATALTEPE

  tazi.ai, Kurucu Ortak

  Dr. Tanju Çataltepe elektrik mühendisliğinde lisans derecesini MIT’den, doktorasını UCLA’den aldı. 1990-2005 arasında ABD’de Bell Labs ve AT&T Labs’da önce optik ağlar sonra da Internet omurga mimarileri üzerinde çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra önce Türk Telekom’da CEO danışmanı ve International Telecommunications Union Tam Yetkili Temsilciler Konferansı başkanı olarak hizmet etti. 2006-2010 arasında Yıldız Holding CIO’su olarak veri merkezi konsolidasyonu ve SAP projeleri gerçekleştirdi. 2010-2012 arasında Cisco’da Advanced Services Director’üydü. Daha sonra 2015’de tazi.ai’nun kurucu ortağı olana kadar Kantar Media Audiences’ın önce Türkiye genel müdürü daha sonra da Global IT Director’ü olarak çalıştı.

 • Dr. Uygar Özesmi, Good4Trust.org'un yani…
  DR. UYGAR ÖZESMİ

  DR. UYGAR ÖZESMİ

  Good4Trust.org, Kurucu

  Dr. Uygar Özesmi, Good4Trust.org‘un yani ekolojik ve sosyal açıdan adil bir gelecek yaratmak isteyen insanların bir araya geldiği bir türetim ekonomisi sisteminin kurucusu ve kışkırtıcısı.  Uygar, 2012’de Türkiye’de Change.org’u kurdu ve 2017’ye kadar Doğru Avrupa ve Batı Asya Direktörü olarak çalıştı. Daha önce Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü (2008-2012) ve TEMA Vakfı Genel Müdürü (2006-2008) görevlerini yürüttü. BirdLife’ın Türkiye ortağı olan Doğa Derneği’nin 2002 yılında kurucu başkanlığını yaptı ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin de kurucuları arasında yer aldı. Sivil toplumda görev almadan önce Fulbright bursulusu olarak çevre bilimlerinde Ohio State Üniversitesi’nde master ve MacArthur burslusu olarak Minnesota Üniversitesi’nde koruma biyolojisi, kalkınma ve sosyal değişim konusunda doktora yaptı, Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin danışmanlığını, Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü kuruculuğunu yaptı (2000-2004) ve New York’ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Programında çevre uzmanı olarak çalıştı (2004-2006). Good4Trust.org yanında Türkiye’nin ilk kitle kaynak projesi olan kusbank.org’u 2001 senesinde kurdu, 100’ün üzerinde bilimsel yayını ve bir kitabı olan Dr. Özesmi’nin Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilirlik Merkezinde dersi ve Açık Radyo 94.9’da hafta içi her akşam programı devam ediyor.

 • Dr. Argüden kurumları geleceğe hazırlama…
  DR. YILMAZ ARGÜDEN

  DR. YILMAZ ARGÜDEN

  Stratejist

  Dr. Argüden kurumları geleceğe hazırlama çalışmaları, geliştirdiği yaratıcı ve yenilikçi yönetim stratejileri ve toplumsal katkılarıyla ile tanınan ARGE Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

  Strateji, iş mükemmelliği, kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik konularında birçok Türk ve yabancı şirkete yönetim danışmanlığı hizmetleri vermektedir.  UN Global Compact imzalayan ilk Türk şirketi olan ARGE, Avrupa Parlamentosu’nda kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle geleceği şekillendiren en iyi üç şirket arasında değerlendirilmiş ve B20 Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Bilgi Ortağı seçilmiştir.

  Rothschild yatırım bankasının Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra kariyeri boyunca çeşitli ülkelerde 50’yi aşkın şirketin yönetim kurullarında görev almıştır. Deneyimlerini Boğaziçi Üniversitesi’nde, Koç Üniversitesi’nde ve Harp Akademilerinde strateji dersi vererek, kitapları ve köşe yazılarıyla paylaşmaktadır.

  Yönetim Kurulları ve Yönetişim konusundaki çalışmalarıyla dünyada tanınan, kitapları ve makaleleri birçok dilde yayınlanan Dr. Argüden, IFC Kurumsal Yönetişim Grubu Danışma Kurulu üyeliği ve OECD Özel Sektör Danışma Kurulunun (BIAC) Kamu Yönetişim Komitesi Başkan Yardımcılığı gibi uluslararası görevler üstlendi.  Faaliyetlerini Boğaziçi Üniversitesi Vakfı bünyesinde yürüten, kâr amacı gütmeyen Argüden Yönetişim Akademisi’nin kuruluşuna öncülük yaptı.

  Ulusal Ağlar Dünya Başkanı seçilerek dünyanın en yaygın sürdürülebilirlik platformu olan UN Global Compact Yönetim Kurulu’nda görev aldı.  KalDer Başkanlığı sırasında Ulusal Kalite Hareketini başlattı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Özel Sektör Gönüllüler Derneği, BÜMED, Tesev, Türk-Amerikan ve Türk-Kanada İş Konseyleri gibi birçok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu ve/veya liderliğini üstlendi.

  Stratejik Liderlik, Üstün Vatandaşlık, Seçkin Kariyer gibi birçok ödül sahibi olan Dr. Argüden, yaşam kalitesini yükseltme çalışmaları nedeniyle Dünya Ekonomik Forumu tarafından Geleceğin 100 Global Lideri arasına seçildi.  www.arguden.net

 • 17 Nisan 1991 tarihinde doğan Duygu Özaslan,…
  DUYGU ÖZASLAN

  DUYGU ÖZASLAN

  Influencer

  17 Nisan 1991 tarihinde doğan Duygu Özaslan, Türkiye’nin en büyük güzellik ve moda Youtube kanalının sahiplerinden biri.

   

  İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümündeki eğitimi sırasında YouTube’da yükselen bir ivmeyle artış gösteren başarısı Duygu’ya Instagram başta olmak üzere diğer sosyal mecralarda da ‘influencer’ sıfatını kazandırdı.
  Merak uyandıran, ilham veren ve her zaman örnek olmayı başaran içerikleri ve duruşuyla gençlerin rol modeli olan Duygu’nun etkisine markalar tepkisiz kalmadı. Bu güne kadar 50’den fazla global marka ile işbirliğine imza attı.

   

  Cazip, cool ve kaliteli içerikler üretirken çocukluk hayalinin peşine düştü, kendi çizgilerini yansıttığı markası ‘Do İstanbul’u yarattı.

  Duygu Özaslan Youtube kanalı ile bugün yaklaşık olarak 750K+ abone ve toplamda 150M+ izlenmeye ulaştı.

 • Google’ın Video Çözümleri Direktörü…
  DYANA NAJDI

  DYANA NAJDI

  Google, Video Çözümleri Direktörü

  Google’ın Video Çözümleri Direktörü olarak Dyana Najdi, başta YouTube olmak üzere Google’ın video şirketleri ağının EMEA bölgesindeki ürün geliştirme, reklam ve içerik çözümlerinden sorumludur. Google’da geçirdiği 10 yıl boyunca Google Analytics, medya platformları, satış ve strateji gibi farklı alanlarda çalışan Dyana Najdi, son birkaç yıldır Google’ın medya fiyatlandırma ve satın alma uğraşlarını düzenlemeye odaklandı. University College London’da Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olan Dyana Najdi kariyerine Accenture’da başladı. Buradaki zamanı boyunca AOL ve Sky Media ile çalışarak ticari istihbarat, medya ve teknolojide dijital strateji alanlarında uzmanlaştır.

 • Ebru Özdemir, Limak Şirketler Grubu’nun…
  EBRU ÖZDEMİR

  EBRU ÖZDEMİR

  Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı

  Ebru Özdemir, Limak Şirketler Grubu’nun iştiraki Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Yurt içi ve yurt dışındaki altyapı ve enerji yatırımlarına odaklanan Limak Yatırım, enerji üretim, dağıtım, satış ve ticareti ile havalimanı, liman, hızlı tren garı, köprü ve otoyol işletmeciliği sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

  Özdemir, 2014 yılında Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Konseyi bünyesinde yer alan Uluslararası Kamu Özel İşbirliği Projelerinde En İyi Uygulamalar Merkezi’nde oluşturulan Danışma Kurulu’na Türkiye’den seçilen tek üye olmuştur. Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Endeavor Türkiye ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)’ne üyedir. Ayrıca Amerikan Türk Cemiyeti (The American Turkish Society)’nin Genç Cemiyet Liderleri arasında yer alan Özdemir, Tate Modern Müzesi MENAAC (Ortadoğu ve Kuzey Afrika İktisab Komitesi) üyesidir. Mühendislik eğitimi alan ve alacak olan kız öğrencileri, birçok yönden desteklemeyi hedefleyen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” başta olmak üzere grubun tüm sosyal sorumluluk projelerini de yönetmektedir.

  Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden lisans derecesini ve New York’ta Fordham Üniversitesi’nden Uluslararası Finans ve İş Yönetimi üzerine MBA derecesini almıştır.

 • Ebru Özgüç, 1995 – 2011 yılları arasında…
  EBRU ÖZGÜÇ

  EBRU ÖZGÜÇ

  Vodafone Türkiye, Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü

  Ebru Özgüç, 1995 – 2011 yılları arasında 3M’de görev yapmış ve çeşitli yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. 1995 – 2000 yılları arasında Satış ve Pazarlama departmanlarında görev yapan Özgüç, sırasıyla 2000 – 2003 yılları arasında 3M Fransa’da Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Pazarlama Müdürü olarak Paris’e yerleşmiştir.

  Ardından 3M Türkiye İcra Kurulunda yer almış ve 2004-2006 yılları arasında 6Sigma Kara Kuşak görevini üstlenmiştir. 2006 – 2009 yılları arasında Kurumsal Pazarlama, Kurumsal İlişkiler ve IT Direktörü olarak görev yapan Özgüç, 3M ‘de 2009 – 2011 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörü rolünü üstlenmiştir. 2012 yılında Vodafone’da Kurumsal Pazarlama Direktörü görevine atanan Özgüç, bu görevde Vodafone Türkiye’nin iş dünyasının dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonunda önemli rol oynayan “Yarına Hazırım”, “Dijitalleşme endeksi” ve ve kurum ve bireylere ilham veren Dijital Dönüşüm Zirvesinin lansmanına liderlik etmiştir.

  2016 yılından beri Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü olarak çalışmaktadır. Özgüç, Ankara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Fransa’da bulunan European Üniversitesinde Uluslararası İşletme alanında MBA yapmıştır. 12 yaşında ikiz erkek çocuk sahibidir.

 • İzmir’de doğup büyüyen Efecan, lisans…
  EFECAN ERDUR

  EFECAN ERDUR

  Kolay IK, Kurucu Ortak

  İzmir’de doğup büyüyen Efecan, lisans eğitimini İTÜ’de tamamladıktan ve 4 yıllık yazılım kariyerinden sonra 2014 yılında insan kaynakları ve personel yönetimi sistemi Kolay İK’yı kurdu. Şu an hâlâ tüm vaktini Kolay İK’ya ve muhteşem ekibine ayırmaktadır.

 • Müziğe ilkokulda korolarda şarkı söyleyerek…
  EGEMEN AKKOL

  EGEMEN AKKOL

  Müzisyen ve YouTuber

  Müziğe ilkokulda korolarda şarkı söyleyerek başladı. Daha sonra lisede

  kurduğu gruplarla çeşitli festivallerde ve mekanlarda sahne aldı ve enstrüman çalımını

  ilerletti. Boğaziçi Üniversitesi’ne geldiğinde yeni gruplar ve projelerle birlikte sahnelere

  devam edip beste çalışmalarına başladı. Şu an ise yaptığı farklı tarzdaki akustik coverları

  YouTube’daki dinleyicileriyle paylaşıyor.

 • Profesyonel kariyerine Henkel’de Marka…
  ELİF GÜVENEN

  ELİF GÜVENEN

  Garanti Bankası, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü

  Profesyonel kariyerine Henkel’de Marka Müdürü olarak başlayan Elif Güvenen, burada 1996-2003 yılları arasında pazarlama alanında çeşitli görevlerde bulundu. Bu süre zarfında farklı ülkelerde expat olarak sorumluluklar üstlendi.

  Garanti Bankası’ndaki görevinden önce, 2003-2008 yılları arasında, Avrupa’daki en büyük elektrikli ev aletleri şirketlerinden Arçelik’te, Beko Marka ve İletişim Yöneticisi olarak çalıştı. Ve burada, Türkiye’nin tek uluslararası markalarından Beko’nun marka yönetim fonksiyonunu değiştirerek, Global Marka Yönetim Sistemi’ni başlattı, uyguladı.

  Güvenen, spor pazarlama iletişiminde 10 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

  2006 yılında Beko Türkiye Basketbol Ligi sponsorluğunun ilk adımlarının atılmasını sağladı. Bu, iş stratejileriyle Güvenen’in basketbol tutkusunun kesiştiği ilk an oldu.

  2008’de Garanti Bankası Reklam ve Tanıtım Birim Müdürü olarak göreve başladı ve kısa bir süre içerisinde birimi Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi olarak yeniden konumlandırdı.

  2013 yılında Türkiye’yi gururla temsil ettiği, Türkiye 2020 Olimpiyat Pazarlama Komitesi’ne atandı.

  Bugün, Garanti’nin pazarlama iletişimi, sponsorluk ve etkinlik yönetimi de dahil olmak üzere iletişim faaliyetlerini yöneten ekibe liderlik etmesinin yanı sıra Garanti’nin kurumsal itibar ve toplumsal yatırım programlarının da sorumluluğunu üstleniyor. Garanti’nin kültür sanat kuruluşu olan SALT’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de sürdürüyor.

  Güvenen 16 yıl Paris’te, 2 yıl Milano’da, 1 yıl Londra’da ve 6 ay Tahran’da hem öğrenim hem de çalışma hayatını sürdürdü.

  Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden ve Lycee Charles de Gaulle’den mezun oldu.

  2007’de gençlik hayalini gerçekleştirerek, Londra’da bir müzikalde ufak bir rol oynadı ve ilk performansının sonunda mutluluktan ağladı.

  Ocak doğumlu bir yaz insanıdır.

  Ailesi kendisi için çok değerlidir. Garanti Bankası ve ekibi ise ikinci ailesidir.

  İş felsefesi: “Yaptığın işi ciddiye al, kendini değil”dir.

 • 1975 İstanbul doğumlu. Yazar kökenli.…
  EMRE KAPLAN

  EMRE KAPLAN

  Rafineri, CCO / Partner

  1975 İstanbul doğumlu. Yazar kökenli. Alametifarika ve TBWA’de, Group Head, Creative Director ve Executive Creative Director görevlerinde bulundu. 3 yıldır Rafineri’nin ortağı ve Chief Creative Officer’ı. Hikayenin gücüne inanıyor. Gerçek etkiler yaratmayı reklamcının kreatif sorumluluğu olarak tanımlıyor. Uzun yıllardır birlikte çalıştığı ekibiyle, kazandıkları yüzlerce ulusal ve uluslararası ödülün yanında, IPSOS AdWatch araştırma verilerine göre, son 6 yılda 3 kez, yılın en beğenilen reklamına imza attı.

 • 1954 Konya doğumlu. Liseyi İzmir Kolejinde…
  EMRE SENAN

  EMRE SENAN

  Tasarımcı

  1954 Konya doğumlu. Liseyi İzmir Kolejinde bitirdi.

  Boğaziçi Üniversitesinde İnşaat Mühedisliği bölümüne girdi.

  İlk yılın sonunda ayrıldı.

  Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu Grafik Tasarım Bölümü mezunu.

  Öğrencilik yıllarında İstanbul Reklam’da çizgi filmcilik yaptı. Mezun olduğu okulda asistanlığa başladı YÖK yasasının çıkmasıyla beraber istifa etti.

  Özel sektörde çalışmaya başladı. Yayın dünyasına kitap kapakları ve illüstrasyonlar üretti. Basında sürekli karikatür çizdi. Sırasıyla Yorum, Markom, Reklamcılık Klan ve Euro RSCG adlı reklam ajanslarının kurucusu, ortağı ve yaratıcı yönetmeni oldu.

  1980 den bu yana tasarım, canlandırma sineması ve çağdaş sanatlarda aktif olarak çalışıyor. Metis yayınlarından “Karakatür” adlı kitabı yayınlandı.

  Grafikerlek Meslek Kuruluşu ve Çizgi Filmciler Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı.

  Yurt içinde ve dışında grafik tasarım, karikatür ve çizgi film yarışmalarında birçok ödül kazandı. Yapıtları Kanada, İsviçre, Almanya, İran, Avusturalya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Kore’de sergilendi ve müzelere kabul edildi. Çağdaş sanatlarla aktif olarak uğraşıyor, yurtiçi ve yurtdışında 15 kişisel sergi açtı karma sergilere katıldı, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda seçici kurul üyeliği yaptı. 2005 yılında yeniden üniversiteye döndü, yerli ve yabancı eğitim kurumlarında atölye çalışmaları yönetti, seminerler verdi.

  2005 yılında Prof. Ayşegül İzer’le birlikte Emre Senan Tasarım Vakfı’nı (ESTV) kurdu, kar amacı gütmeyen Yahşibey Tasarım Çalışmaları Projesi’ni başlattı, www.yahsiworkshops.com web sitesini hayata geçirdi.

  2007 yılında reklam sektöründen ayrılarak kendi tasarım ve danışmanlık bürosunu kurdu. 2012 yılından itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde proje danışmanı olarak ders verdi, 2017 yılında kendi isteğiyle emekli oldu. İngilizce biliyor ve iki çocuk babası.

   

 • 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel…
  ENDER MERTER

  ENDER MERTER

  İlancılık, Ajans Eş Başkanı

  1960 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel sanatlar ve işletme eğitimi aldı. Okul yıllarında Cağaloğlu’nda başladığı profesyonel hayatı boyunca iletişim sektöründe çok boyutlu deneyim sahibi oldu. TRT’de dublaj sanatçılığı ve yayıncılık alanlarında da çeşitli görevler üstlendi. 1986’da kurduğu yurt içi ve yurtdışı birçok başarı kazanan Tür Tanıtım’da yirmi yıl boyunca ajans başkanlığını yürüttü. 2006 yılında yaptığı stratejik girişimle Espas İletişim’i kurdu ve ve 2013’te İlancılık Reklam Ajansı ile birleşerek halen sürdürdüğü ajans eş başkanlığını üstlendi. 15 kitaba, 60 sergi, panel ve konferansa katkıda bulundu, birçok dergi, blog ve gazetede yazıları yayımlandı. 2011’den beri hazırlayıp sunduğu, halen Bloomberg HT’de canlı yayınlanan Reklamarkası programıyla 2013 ve 2014 yıllarında Kırmızı Elma, 2015’te İz Ödülü, 2017’ de Altın Pusula ödülü aldı. Evli ve iki çocuk babası.

  • UN Youth for Habitat/Habitat Gündem 21 Gençlik Derneği Kurucu Üyesi ve 1996-2011 arasındaki iletişim danışmanı.
  • 1998-2002 arasında Advertising Marketing International Network’ün (AMIN) Türkiye temsilcisi.
  • 2002-2006 arasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve 2006’dan bu yana Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi.
  • 2009-2010 yıllarında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) kültür ve olimpik eğitim komisyonu üyesi.
  • 2009 yılında Reklamcılar Derneği yönetim kurulu tarafından yaşam boyu üye seçildi.
  • Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA Turkey), Reklamcılar Derneği, Reklamcılık Vakfı, Reklam Yaratıcıları Derneği’nde kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı.
  • 1994 yılında hazırlamaya başladığı İhap Hulusi Görey görsel arşivini Müsellesten Üçgene adıyla tanıttı ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul sürecinde Marmara Üniversitesi’ne bağlı Cumhuriyet Müzesi’ne bağışladı.
  • 2010-2011 arasında Galatasaray Spor Kulübü 100. yıl iletişim komitesi üyesi ve kurumsal iletişim direktörü.
  • 2012’de Marmara Üniversitesi’nin 129. kuruluş yılı sebebiyle verilen Özel Onur Ödülü’nün sahibi.
  • Halen Reklamcılık Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Böbrek Vakfı Mütevelli Üyesi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi Danışma Kurulu Üyesi, Doğuş Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Danışma Kurulu Üyeliği bulunmakta.
 • Profesyonel yaşamına 1994 yılında Coca Cola…
  ENGİN AKSOY

  ENGİN AKSOY

  Vodafone, Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

  Profesyonel yaşamına 1994 yılında Coca Cola İçecek’te başlayan Engin Aksoy, 1997-2000 yılları arasında Michelin‘de Satış Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2000-2008 döneminde Nike şirketinde önce Satış ve İş Birimi Yönetiminden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak, daha sonra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Satış Direktörü olarak çalıştı. Vodafone Türkiye’ye Nisan 2008’de Bireysel İş Birimi Direktörü olarak katılan ve daha sonra Bireysel ve KOBİ’den sorumlu Saha Satış Direktörü olarak görev alan Engin Aksoy, şirketin saha satış stratejilerinin belirlenmesinde ve satış kanallarının gelişiminde çok önemli rol oynadı. 1 Temmuz 2012 tarihinde Vodafone Türkiye Kurumsal İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Engin Aksoy, Ocak 2017’de ise Bireysel İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Aksoy, evli ve bir kız çocuk babası.

   

 • 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir…
  ENİS BARUH

  ENİS BARUH

  Wanda Dijital, Kreatif Direktör

  1983 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji bitirdi. 2002 yılında reklam sektörüne giriş yaptı. Mezuniyetten sonra cezaevlerinde senaryo dersleri ve film festivali düzenleyen Hayal Kurmak Serbest projesinde ve Sender Senaryo Atölyeleri’nde yönetici asistanlığı pozisyonunda çalıştı.

   

  Proje tamamlandıktan sonra İlancılık Reklam Ajansı’nda 4 seneye yakın reklam yazarlığı yaptı. Eşzamanlı olarak dizi ve uzun metraj film senaryolarında çalıştı. Dijital sektördeki yükselişi değerlendirerek 2010 yılında Wanda Digital bünyesine katıldı. Bugüne kadar birlikte çalıştığı ekiplerle yerli ve yabancı yarışmalarda 150’ye yakın ödül kazandı. Zaman buldukça dijital reklam ve reklam senaryo yazımı üzerine eğitim vermektedir.

 • Erdem Tolon 10 yılı aşkın zamandır görev…
  ERDEM TOLON

  ERDEM TOLON

  Nielsen Medya Genel Müdürü

  Erdem Tolon 10 yılı aşkın zamandır görev almakta olduğu Nielsen Grubu’nda Nielsen Medya Genel Müdürü görevine ek olarak Nielsen Orta Avrupa İş Geliştirme Direktörü rolünü üstlenmektedir.

  Lisansını Koç Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını da Norwegian School of Economics (NHH) Üniversitesi Uluslararası İşletme alanında tamamlamıştır.

  Erdem Tolon kariyerine araştırma  sektöründe online & offline mecralar, yatırım getirisi (ROI) analizleri, medya mix optimizasyonları ve dijital alanlarında 10 yılı aşkın süredir devam etmektedir.

  Erdem Tolon Mobile Marketing Association (MMA) Yönetim Kurulu Üyesi ve IPTV Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

 • Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi…
  EREN YAZICIOĞLU

  EREN YAZICIOĞLU

  Master of Ceremony

  Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Eren Yazıcıoğlu, Ekim 2007 – Kasım 2008 tarihleri arasında D Spor’da editör olarak çalıştıktan sonra Kasım 2008 itibariyle sportstv’de sunucu ve editör olarak görev yapmaktadır.

 • Ergun Gümrah, Gazeteciliğe 1984 yılında…
  ERGUN GÜMRAH

  ERGUN GÜMRAH

  Goodworks İletişim Danışmanlığı, Ajans Başkanı

  Ergun Gümrah, Gazeteciliğe 1984 yılında İzmir, Yeni Asır’da başladı. İstanbul’da; Sabah, Hürriyet ve Milliyet EP dergilerinde muhabir olarak çalıştı. 1993 yılında Dr. Stress programının yapımcısı oldu. 1994-1997 yılları arasında Türkiye’nin ilk ekonomi kanalı olan Kanal E’nin stratejisini belirledi. Prototipini hazırlayarak, 4 yıl boyunca Genel Koordinatörlüğü’nü yürüttü. 1997-1999 yıllarında Kent TV’nin yeniden yapılanmasını gerçekleştirdi ve Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptı. 2000 yılında Cumhuriyet TV’yi, 2001 Ocak ayında Türkiye’nin ilk sağlık kanalı olan Medical Channel’ın kuruluşunu gerçekleştirdi. 2001-2014 arasında Leo PR – MSLGROUP Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Türkiye’de TV ve Medyada Haber Olmak isimli iki çok yazarlı kitabı bulunmaktadır. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler dalında çok sayıda ödülün sahibidir. 1 Ocak 2015 tarihinde GOODWORKS iletişim Danışmanlığını kuran Gümrah,  Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi üyesidir.

 • 18.05.1984 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlk ve…
  ESER EYÜBOĞLU

  ESER EYÜBOĞLU

  18.05.1984 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Trabzon’da tamamlayan Eser Eyüboğlu, 2003 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde okumaya hak kazandı. Orada bir yıl eğitim gördükten sonra eğitimini yarıda bıraktı ve öğrenim hayatına Bilkent Üniversitesi – Oyunculuk Bölümü’nde devam etti.

  Mezun olduktan sonra İstanbul’a yerleşti ve Tiyatro Kedi’nin sahneye koyduğu ‘’Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası’’

  müzikaliyle profesyonel oyunculuk hayatına ilk adımı attı.

  Aynı dönemde birçok televizyon reklam şarkısı seslendirdi.

  Doksanlar, Kalp Hırsızı ve Şevkat Yerimdar dizilerinde rol alan Eser Eyüboğlu, Mandıra Filozofu ve Oflu Hoca’nın Şifresi filmlerinde de rol almıştır.

  Eser Eyüboğlu, oyunculuk ve müzik çalışmalarına hala devam etmektedir.

 • 2 Şubat 1976 tarihinde İstanbul‘da…
  ESİN ÖVET

  ESİN ÖVET

  Magazin Gazetecisi

  2 Şubat 1976 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Üniversite eğitimini Makine Ressamlığı bölümünde başladığı yıl 1995 yılında okulu bırakarak Sabah Gazetesi‘nde Magazin haberciliği yaparak çalışmaya başlamıştır.

  Habertürk gazetesinde Esit Övet Unisex ismini verdiği köşesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Aynı zamanda Habertürk kanalında yayınlanan HT Masa programında da yer aldı. Magazin gazetecisi Esin Övet, mesleğe başladığı 1995 yılından beri İstanbul gecelerinin nabzını tutuyor. Dışarıdan çok renkli görünen gecelerde, yıllardır tanık olduğu, gözlemlediği veya duyduğu olayları 2013 yılında ‘Siz Uyurken‘ adıyla bir kitap haline getirdi.

 • Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği…
  ESRA ERDOĞAN

  ESRA ERDOĞAN

  P&G Marka ve Alışverişçi Pazarlama Grup Müdürü

  Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden 2007 yılında mezun olan Esra Erdoğan, iş hayatına ilk adımını 2007 yılında, P&G Türkiye Bilgi Teknolojileri yönetimi departmanında Dijital pazarlama müdürü olarak attı. 2009-2010 yılları arasında Avrupa Bölgesi E-ticaret Çözüm müdürü olarak çalışan Erdoğan, 2010 yılı sonunda P&G Türkiye Marka Yönetimi departmanına geçerek Prima Türkiye ve Kafkaslar Ürün Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2014 yılında Alışverişçi Pazarlama Ürün Müdür Yardımcısı olarak başladığı görevine 2016 yılı itibariyle P&G markasını da ekleyerek, P&G Marka ve Alışverişçi Pazarlama Grup Müdürü olarak devam etmektedir.

 • 1992 yılında Esra Oflaz Güvenkaya New York'da…
  ESRA OFLAZ GÜVENKAYA

  ESRA OFLAZ GÜVENKAYA

  MCD Medya Başkan ve Lifetime Türkiye Başkanı

  1992 yılında Esra Oflaz Güvenkaya New York’da okurken, kariyerine New World International tarafından yayınlanan “Cesur ve Güzel” dizisinde stajyer olarak başladı.

  1992 yılında Türkiye’ye döndüğünde, aile şirketleri olan Medyavizyon Ltd. şirketinde Programlama ve Satın Alma Müdürü olarak çalıştı ve ardından yabancı TV kanallarının Türkiye’de tanıtımı ve yerelleştirmesi konusunda uzmanlaşmaya karar verdi.

  1998 yılında Oflaz Güvenkaya MCD Görüntülü A.Ş. ortak şirketini kurdu, National Geographic kanalını Türkiye’ye getirdi ve bu kanalı yerelleştirdi.

  Eurosport, RTL, Sat 1, Travel, MTV, VH1, Euronews, ve Pro 7 kanallarının da içinde bulunduğu pek çok yabancı TV kanalının temsili sonrasında, Nickelodeon kanalının yayın lisansı haklarını aldı ve 2005 yılında Nickelodeon Turkey kanalının lansmanını yaptı. 1 Mayıs 2005 tarihinde Nickelodeon Europe tarafından bir başarı ödülü aldı.

  Aynı yıl, Esra Oflaz Güvenkaya yalnızca Avrupa’nın kanalı olan Pan-European spor kanalını temsilen Türkiye’de Eurosport kanalının lansmanını yaptı ve Eurosport ve Eurosport 2 kanallarını 24 saat yayın yapan canlı yayın spikerleri ile yerelleştirdi. Kendisine Eurosport tarafından bir başarı ödülü verildi. Sn. Güvenkaya ayrıca Pan European Eurosport Channels ve global Discovery Channels için Türkiye’de reklam, sponsorluk ve etkinlik haklarını da aldı.

  2006 yılında, MTV’nin Türkiye’deki lisans vericisi olarak MTV Türkiye kanalını kurdu. Ayrıca 23 Ekim 2006 tarihinde kendisine MTV Europe tarafından bir başarı ödülü verildi.

  Aynı yılın Mayıs ayında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’de daha fazla yabancı medya yatırımı yapılması konusunu görüşmek üzere MTV Türkiye lansmanı öncesinde Miacom Mogul Sumner Redstone ve MTV Türkiye’nin lisans vericisi Sn. Esra Oflaz Güvenkaya ile Ankara’da bir araya geldi.

  Aynı yıl, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Live 8 ve Yoksulluğa ilişkin G8 zirvesine yönelik MTV Europe kanalında yayınlanan Sn. Esra Oflaz Güvenkaya ile yapılan röportaja katıldı. Röportaj Bill Clinton, Tony Blair, Mandela, Bill Gates’in röportajları ile birlikte MTV’nin “Switched on” Programında yayınlandı.

  2008-2009 yıllarında, Sn. Esra Oflaz Güvenkaya Türkiye’nin Avrupa Müzik Ödülleri yarışmasına katılmasını sağladı. Emre Aydın ve ardından da Manga grubu hayran kitlesinin oyları ile birincilik ödüllerini kazandı. Bu yarışma sayesinde, Türk sanatçılar Avrupa’da duyulma ve Beyoncé, Katy Perry, Paul McCartney v.b. gibi sanatçılar ile aynı sahneyi paylaşma şansı yakaladılar.

  2008-2010 yılları arasında, MTV Türkiye “Türkiye’nin En İyi TV Kanalı” ve “En İyi İletişim” dahil olmak üzere sayısız ödül ile tanıştı.

  Esra Oflaz Güvenkaya 2008 yılının Temmuz ayında “Sinema TV” olarak adlandırılan pay tv sinema kanalının, ardından da Sinema TV 2, Sinema TV Family, Sinema TV Action, Sinema TV 1001kanallarının ortak kurucusu ve bir ortağı oldu.

  2009 yılında BBC kanallarının temsiline başladı, BBC HD ve BBC Knowledge kanallarını Türkiye’ye tanıttı ve yerelleştirilmiş sürümlerinin lansmanını yaptı.

  2009 yılında, medyada Güçlü bir kadın olarak tanındı.

  O yıl ayrıca “Sci-Tech TV” adlı Türkiye’nin ilk yerel bilim ve teknoloji kanalını kurdu.

  2012 yılının Şubat ayında, çocuklara yönelik Kidz TV kanalını kurdu, günlük yayınlar yapan Kidz TV’de BBC’nin CBeebies çizgi film ve canlı şovların lansmanını yaptı.

  2016 yılının Mart ayında, Nisan 2016 tarihinde lansmanı yapılan A&E Networks ve Lifetime Turkey JV kanallarının iş ortağı oldu. Lifetime Türkiye Kanalı 18 milyon hanaye ulaşarak Türkiye’nin tüm platformalarında yayınlanmaktadır. Lifetime Türkiye Türkiye’deki tek kadın odaklı kanaldır.

  2016 yılının Aralık ayında, “Entertainment Power 100 kapsamında Hollywood Kadın Muhabirleri” Ödülleri programına davet edilmiş ve Lifetime Türkiye’yi temsil etmiştir.

   

  Oflaz Medya Grubunun ortak kurucusudur

  MCD Medya A.Ş.’nin Başkanıdır

  Eurosport Türkiye kanalının Başkanıdır

  MCD :  Multi Channel Developers – Türkiye Bağımsız İçerik Platformu-  MCD Görüntülü A.Ş., MCD A.Ş. –-  www.mcd.com.tr

  Lifetime Türkiye Başkanıdır

   

 • Evrim Şen, üniversite eğitimini İstanbul…
  EVRİM ŞEN

  EVRİM ŞEN

  Kıdemli Pazarlama Direktörü, PepsiCo Türkiye

  Evrim Şen, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladıktan sonra Ashridge Business School’da Stratejik Pazarlama programını bitirmiştir.
  Kariyerinin ilk yıllarında dünyanın en büyük genç liderlik organizasyonu olan AIESEC bünyesinde profesyonel yöneticilik görevleri üstlenen Evrim Şen, organizasyonun Global Başkanı olarak Hollanda’da görev yapmıştır.
  Ardından yaklaşık 11 sene süresince İngiltere’de kariyerini sürdüren Evrim Şen, Cadbury Schweppes şirketinde Marka Müdürü, Grup Marka Müdürü ve daha sonra Johnson & Johnson’da EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi) Pazarlama Müdürü ve bunu takiben gelişmekte olan pazarlardan sorumlu Pazarlama Strateji Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2012 senesinde PepsiCo’ya katılan Evrim Şen, İngiltere’de yiyecek bölümünde Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmüştür.
  2014 yılında Türkiye’ye dönerek, Rusya, Türkiye, Polonya gibi önemli pazarları kapsayan Doğu Avrupa Bölgesi’nde Yiyecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Ekim 2016’dan bu yana PepsiCo Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Bu görev dahilinde şirketin portföyündeki tüm yiyecek ve içecek markaları ile beraber ticari pazarlama faaliyetlerinden de sorumludur.
  Evrim Şen, evli ve iki çocuk sahibidir.

 • EZGİ AKBAŞ
 • Fabio Mancone Lombard Odier’e 2015 yılında…
  FABIO MANCONE

  FABIO MANCONE

  Lombard Odier, CBO ve Genel Müdür Yardımcısı

  Fabio Mancone Lombard Odier’e 2015 yılında Chief Branding Officer olarak katıldı.

  Lombard Odier’in pozisyonu ve dünya çapındaki imajından sorumlu olan Fabio Mancone aynı zamanda Lombard Odier’in pazarlama, reklam, iç ve dış iletişim, etkinlik ve sponsorlar, kurumsal kimlik ve müşteri deneyimi alanlarındaki bütün marka stratejilerinden sorumlu.

  25 yıldan uzun bir suredir global bir kariyer izleyen Fabio Mancone çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da yaşadı ve çalıştı. Kariyerine Unilever’de paketlenmiş tüketim maddeleri (dondurma) bölümünde başladı ve oradan sonra Kraft Foods’a (çikolata) geçti. Sonrasında yönünü değiştirerek L’Oréal’in (Lancôme, Armani) lüks ürünler bölümünde çalıştı. Ralph Lauren, Giorgio Armani ve SMCP (Sandro, Maje ve Claudie Pierlot) markalarında liderlik pozisyonlarında çalıştı.

   

 • Kurumsal sosyal sorumluluk ve…
  FADİLE PAKSOY

  FADİLE PAKSOY

  Benchmark KSS Danışmanlığı Ajansı, Kurucu

  Kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik alanlarında hizmet veren Benchmark’ın kurucusu olan Fadile Paksoy, Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümü’nden sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi. Üniversite yıllarından başlayarak Cumhuriyet Dergi başta olmak üzere çeşitli ulusal yayınlarda yazılar yazan Paksoy profesyonel kariyerine; Kongre Gazetesi’nde Haber Müdürü, Ünsal Porter Novelli’de Medya İlişkileri Direktörü, Bersay’da Proje Yönetmeni ve Su CSR’da Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti.  Fadile Paksoy halen, misyonunu “Ürün ve hizmetleriyle özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşları için paylaşılan değer yaratmak, toplumsal gelişmeye ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak” olarak benimseyen Benchmark’ta, markalara ve topluma değer yaratan uygulamaları hayata geçirmeye devam etmektedir.

  20 yılı aşkın bir süredir çok sayıda kurumsal sosyal sorumluluk uygulamasının tasarım ve yönetim aşamalarında görev alan Paksoy, bu alandaki bilgi birikimi ve deneyimini çeşitli eğitim ve konferanslarla iş dünyası, kamu, sivil toplum kuruluşları ve üniversite öğrencileriyle paylaşmaktadır.

 • Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi…
  FATİH UYSAL

  FATİH UYSAL

  Kariyer.net, Genel Müdür

  Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Fatih Uysal, kariyerine 1999 yılında Danone’de başladı. Uysal, şirketin Türkiye ofisinde birçok farklı markada sorumluluklar üstlendi ve 2006 yılında Danone Group Genel Merkezi’ne (Fransa) Global Pazarlama Müdürü olarak atandı.  Burada geniş bir coğrafyada 40’a yakın ülkeye pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması konusunda destek verdi. Fatih Uysal, yurt dışı görevindeki son yılını Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan Sorumlu Global CRM Direktörü olarak Hollanda’da geçirdi.  2010 yılında Türkiye’ye geri dönerek Vodafone bünyesinde Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayan Uysal, bu süreçte birçok farklı segmentin ve projenin lansmanına liderlik etti.  Uysal, Şubat 2017  itibariyle online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net’te Genel Müdür olarak görev yapıyor.

 • 23 Nisan 1985 Kırıkkale doğumlu Ferhat ER,…
  FERHAT ER

  FERHAT ER

  Ciner Medya 360 Projeler Ve İnovasyon Koordinatörü

  23 Nisan 1985 Kırıkkale doğumlu Ferhat ER, üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde alırken aynı zamanda dijital reklamcılık ve iş geliştirme alanında kendini geliştirmek için Yemeksepeti.com’un Eskişehir Bölge Sorumlusu olarak iş hayatıyla tanıştı. 2007 yılında başlayan bu süreç devamında yerel ve global markalara sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığı yapmıştır. Danışmanlıkları devam ederken Mindshare Koç ekibinde medya planlama ve satın alma uzmanı olarak görev yaptığı sürede birçok projeye imzasını attı. 2011 yılında “En İyi Ürün Entegrasyonu Ödülü” alan ekipte yer aldı. Daha sonra Turkuvaz Medya Grubu’nda 360 Projeler ve İnovasyon ekibinde görev ve sorumluluklar alan Ferhat Er bu esnada hayata geçirdiği projeler Kristal Elma ve Mediacat Felis ödül törenlerinden farklı kategorilerde 20’ye yakın ödül aldı. Şuanda Ciner Medya Grubu bünyesinde 360 Projeler ve İnovasyon Koordinatörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Geçtiğimiz yıl Show TV’de yayınlanan “İçerde” dizisinin idari yapımcılığını yapmıştır. Halen yine Show TV’de yayınlanan “Çukur” dizisinin idari yapımcılığını yürütmektedir.

 • MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri,…
  FERMAN AKGÜL

  FERMAN AKGÜL

  maNga'nın Solisti, 06 Records Kreatif Direktör

  MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri, şarkı yazarı, prodüktör, yönetmen, oyuncu ve TV sunucusu olarak tanınmaktadır. Ferman ulusal ve uluslararası hitlere imza atmış ve kariyeri müziğin çok daha ötesine geçmiş Türkiye’nin önde gelen sanatçılarındandır.

  1979 yılında Ankara’da doğan Ferman Akgül, MTV ödüllü müzik grubunun solistidir ve efsane Türk rock grubu maNga’nın şarkı sözlerini yazmaktadır. Ferman Akgül’ün yetenekleri onu Türkiye’nin en yetenekli sanatçılarından biri haline getirmiştir.

  Ferman lisans eğitimini mimarlık üzerine alırken yüksek lisansını ise sinema üzerine yapmıştır.  TRT’de üç sezon boyunca kendi müzik programı Kulaktan Kulağa’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Ferman Akgül, Küçük Prens’in müzikal uyarlamasında pilot rolünü üstlendi.

  2016 yılında solo müzik projesini hayata geçiren Ferman aynı yıl kendi bağımsız plak şirketi 06 Records’u kurmuştur.  06 Records şu sıralarda konsepti kendilerine ait olan Türkiye’nin ilk akustik müzik festivali “Unplugged Music Festival” ini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

 •   Fernando Sanz 16 yıl boyunca  Real…
  FERNANDO SANZ

  FERNANDO SANZ

  La Liga MENA Bölgesi ve Uluslararası Spor Projeleri Genel Müdürü

   

  Fernando Sanz 16 yıl boyunca  Real Madrid akademisinde  oynamıştır.Bunun yanında 1993-94 ve  1994-95 sezonları olmak üzere iki sezon boyunca Real Madrid’in ikinci ligde bulunan B takımında forma giymiştir.

  1999-2000 sezonu başı itibari ile Fernando Sanz 7 yıl boyunca  Malaga’nın kaptanlığını yapmıştır.

  2002 yılında takımıyla UEFA Intertoto kupası şampiyonluğu yaşamıştır.

  Sanz 2006 yılında kulübün içinde bulunduğu kötü ekonomik koşullardan kurtulabilmesine katkı sağlamak amacıyla futbolu bıraktı.

  Kulübü kurtarma girişimi olarak aceleci bir şekilde futbolu bırakmış ve 42 milyon Euro  borcu olan kulübün hisselerinin %98’ini tek başına satın almıştır ve kulübün başkanı olmuştur.

  Kulübün mali durumunu istikrarlı hale getirdikten ve geliştirdikten sonra 27 Temmuz 2010 tarihinde kulüp başkanlığını bırakmıştır. Sanz’ın başkanlığı döneminde artık bir La Liga takımı olmuş olan  Malaga 2010 yazı başında Katarlı  Al-Thani ailesine satılmıştır.

  Fernando Sanz  görev yaptığı dönemde İspanya Futbol Federasyonu’nun yüksek vizyon sahibi bir üyesi olmuştur.Federasyonda bulunduğu dönemde EURO 2008 ve 2010 Dünya Kupası kazanılmıştır. Fernando Sanz La Liga’nın ilk Küresel Elçisidir.

 • Türk futbol tarihinin unutulmaz golcülerinden…
  FEYYAZ UÇAR

  FEYYAZ UÇAR

  Beşiktaş'ın "Bay Gol" Lakaplı Efsane Futbolcusu

  Türk futbol tarihinin unutulmaz golcülerinden biri olan Feyyaz Uçar, 27 Ekim 1963’te İstanbul’da doğdu. Futbola Avcılar Kulübü’nde başladıktan kısa bir süre sonra Beşiktaş Genç Takımı’na geldi. Serpil Hamdi Tüzün yönetimindeki genç takımın en iyilerinden biri olarak sivrilen Feyyaz’ın, A Takım’a geçişi de çabuk oldu. Şeref Stadı’nın tozlu sahasında golün her türlüsünü atan genç yıldız, 1982-83 sezonunda A Takım kadrosuna girdi. Attığı gollerle “Bay Gol” lakabını aldı. “Metin-Ali-Feyyaz” üçlüsünün en skorer ismiydi. 16 sezonda 320 lig maçında 170 golle, Beşiktaş’ın Türkiye Ligi’ndeki en büyük golcüsü oldu. Feyyaz Uçar, büyük maçların büyük golcüsüydü. Derbilere damgasını vuran ünlü forvet, Galatasaray’a 18, Fenerbahçe’ye 16 gol atarak Hakkı Yeten ve Şeref Görkey’in ardından yetişen en büyük golcü olduğunu kanıtladı. Ayrıca Türkiye Kupası’nda kaydettiği 17 golle tüm zamanlarda bu kupada en çok gol atan Beşiktaşlı unvanını da elde etti. 4 Lig, 3 Kupa, 4 Cumhurbaşkanlığı, 1 Başbakanlık, 6 TSYD Kupası şampiyonluğu yaşayan Feyyaz Uçar, 25 kez A, 3 kez Ümit ve 2 kez Genç Milli Takım formasını giydi. 1994-95 sezonunun başında Yönetim ile yaşadığı bir anlaşmazlık sonucu, Beşiktaş ile ilişkisi kesildi, Fenerbahçe’ye transfer oldu. Sarı-Lacivertli takımda bir yılı aşkın bir süre futbol oynadıktan sonra Kuşadası ve Antalyaspor’da da forma giyen ünlü yıldız, 1997’de futbolculuk yaşamını noktaladı. O, hep Beşiktaşlı Feyyaz olarak kaldı. Futbolu bıraktıktan sonra teknik adamlık yolunu seçen Feyyaz, Rıza Çalımbay’la birlikte önce Göztepe, ardından Denizlispor’da çalıştı.

 • İlk, Orta ve Lise öğrenimi Adapazarı’nda,…
  FİKRET ÇETİNKAYA

  FİKRET ÇETİNKAYA

  Fenerbahçe Spor Kulübü, Amatör Şubeler Koordinatörü

  İlk, Orta ve Lise öğrenimi Adapazarı’nda, Yüksek Öğrenimi Marmara üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümü, İstanbul’da tamamladım.
  Atletizm sporu ile tanışmam 1971 yılında, Orta ikinci sınıfta Beden eğitimi hocam Muzaffer Maden sayesinde olmuştur. Sınıfta yaptığı seçme yarışında ve okul seçmelerinde birinci oldum ve okul takımına girdim. Aynı yıl Sakarya’da İl birincisi, Marmara bölgesi dördüncüsü oldum.
  1971 yılında Sakarya Spor’da lisansım çıktı ve 1975 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm takımına transfer oldum. 01.04.1978 yılında ayrıca kulüp muhasebesinde göreve başladım ve 1980 yılında çalışma hayatında başarılı olunca İdari görevde daha çok ilerlemek için sporu bırakmak zorunda kaldım.
  Fenerbahçe atletizm takımına çalışırken, idareci olarak perde arkasında katkı yapmaya başladım. Daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübünde Mali işler Sorumlusu görevine getirildim ve bu görevi uzun yıllar sürdürdüm.
  Atletizm takımı olarak, 22 yıl aradan sonra İstanbul Türkiye Şampiyonalarında ezeli rakibimiz Galatasaray’ı geçmeyi başardık, bu başarıda çok büyük payım vardır.
  Ali Ergenç ve İlker Çetin Federasyonlarında çok genç yaşta Yönetim Kurulu üyelikleri yaptım. 1997 yılında Atletizm Federasyon Başkanlığı’na seçildim. 2000 yılı Nisan ayına kadar 3,5 yıl görevde kaldım. Bugün ki Balkan Atletizm Birliğinin (ABAF) kurulmasına öncülük ettim. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun bugün ki modern amblemin kabulü için danışma kurulunu ikna etmek için uğraştım ve değiştirilmesini kabul ettirdim. Federasyon Başkanlığım süresince birçok hizmetler yanında değişik bir yönetim tarzı getirdim.
  Fenerbahçe’de 1964 yılında kapanan Bayan atletizm takımını 30 yıl sonra tekrar açılmasını sağladım ve 1994 yılından beri birçok başarılı sporcunun, bu kulüpte yetişmesine ve birçok başarıya imza atmasına çok büyük emek verdim.
  Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 2007 yılında Atletizm Şube Kaptanlığına getirildim. Bu görevi 2013 Kasım ayında Fenerbahçe Spor Kulübü Amatör Şubeler Koordinatörlüğü görevine atanıncaya kadar sürdürdüm ve halen Fenerbahçe’de Amatör Şubeler Koordinatörlüğü görevine devam etmem dolayısıyla, atletizm dışında beş branşa daha hizmet vermeye devam etmekteyim.
  Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ve Türk Atletizmine, başta son Dünya Şampiyonu sporcumuz Ramil Guliyev ve Dünya beşincisi sporcumuz Eda Tuğsuz olmak üzere Gençlerde, Yıldızlarda, Avrupa Şampiyonalarında ve Dünya Şampiyonalarında başarı kazanan birçok sporcunun atletizm Sporuna kazandırılmasında ve başarısında katkılarım vardır.
  Özellikle Kulübüm Fenerbahçe’nin Yıldız, Genç, Büyük Bayan ve Erkek takımlarının Türkiye ve Avrupa Şampiyon Kulüplerde kazandığı başarılarında da büyük emeğim vardır.
  Bugün halen başta Atletizm Şubesi olmak üzere Türk sporuna çalışma ve desteklerim devam etmektedir.

 • İstanbul'da doğdu. Müziğe 9 yaşında piyano…
  FIRAT ÇAVAŞ

  FIRAT ÇAVAŞ

  Müzisyen ve YouTuber

  İstanbul’da doğdu. Müziğe 9 yaşında piyano çalarak başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü mezunu.

  Doğa İçin Çal projesinin ve Türkiye’nin dünya standartlarında ilk cover müzik kanalı olan “Bak Ne Söylicem!” youtube kanalının yapımcısı ve yönetmeni.

 • Profesyonel kariyerine FIFA 1990 Dünya Kupası…
  FRANK T. LEENDERS

  FRANK T. LEENDERS

  FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri, Genel Direktör

  Profesyonel kariyerine FIFA 1990 Dünya Kupası sırasında ISL Marketing’ de başlayan Frank Leenders, uluslararası spor pazarlaması alanında en üst seviyede tecrübeye sahip profesyoneldir.

   

  ISL Marketing’de başladığı görevinden sonra 1992 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi’nin kurucusu olan TEAM Marketing şirketine geçti ve burada Şampiyonlar Ligi’nin geliştirilmesi ve büyümesine öncülük etti. Pazarlama ve Operasyon departmanlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 1998-2001 yılları arasında yayıncılık alanına geçen Leenders, TelevizyonSatış ve Prodüksiyon departmanlarında görev aldı.

   

  2001 yılında Sky Italia televizyonunda Spor Yayın Hakları Satın Alma Direktörü olarak Roma’ya taşınan Frank Leenders, bu süreç boyunca spor içerikli yayınların satın alımından sorumlu oldu.

  2002’de TEAM Marketing’e Genel Müdür olarak geri döndü ve 2005 yılında Yönetim Kuruluna atandı.

  2010 yılında TEAM’den ayrılıp kendi bağımsız spor pazarlama şirketi olan Value-Experience’i kurdu.

  2012 senesinde İsviçre’de Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA için medya ve pazarlama birimini kuran Leenders,  şuan da FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri Genel Direktörü olarak görev yapmaktadır.

  St.Gallen Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Frank aynı zamanda Milano’da ki Bocconi Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.

 • Ankara doğumlu Fuat Keyman lisans ve yüksek…
  FUAT KEYMAN

  FUAT KEYMAN

  İstanbul Politikalar Merkezi, Direktör

  Ankara doğumlu Fuat Keyman lisans ve yüksek lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde, doktorasını ise Carlton Üniversitesi’nde tamamladı. Akademik kariyerine Harvard Üniversitesi ve Wellsley College’da devam eden Keyman daha sonra Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev aldı. Halen Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyeliği, Koç Üniversitesi Küreselleşme ve Demokratikleşme Araştırma Merkezi (GLODEM) direktörlüğü, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) kurucu yönetim kurulu üyeliği ve İstanbul Politikalar Merkezi direktörlüğü görevlerinde bulunan Fuat Keyman, siyasi analiz ve görüşleriyle Milliyet gazetesi yazar kadrosunda yer alıyor.

 • Chicago Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2005…
  GİZEM YASA

  GİZEM YASA

  24 Saatte İş, Kurucu Ortak

  Chicago Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2005 yılında mezun olan Gizem Yasa, çalışma hayatına şirket birleşmeleri ve satın almaları konusunda uzmanlaşan, merkezi New York’ta bulunan Wachtel & Masyr LLP’de başladı. Daha sonra New York’ta kendi takı markası olan Coracor Jewelry LLC’yi kuran Yasa, 2011 yılında ayakkabı dikeyinde marka yaratan Butigo.com’u başlattı. Butigo’nun, 2015 yılında Türkiye’nin ayakkabıda en büyük ismi olan Ziylan Grup’a satışı sonrası ortağı Berk Alevi ile yine ayakkabı ve aksesuar alanında B2B servis veren, Türkiye ve İngiltere pazarındaki markalara tasarım ve üretim hizmeti sağlayan House of Spade’i kurdu. Aynı zamanda, Modanisa ve Çiçeksepeti gibi markalara danışmanlık verdi. Şu anda, ortakları Ayşe İnal ve Mert Yıldız ile birlikte, servis sektöründeki iş yerleri ve çalışan adaylarını bir araya getiren ve işe alım/iş bulma süreçlerini radikal biçimde kolaylaştıran ve hızlandıran “24 Saatte İş” isimli mobil uygulamayı hayata geçiriyor.

   Website: www.24saatteis.com

 • 1999’da İstanbul Üniversitesi Hukuk…
  GÖKHAN AHİ

  GÖKHAN AHİ

  Avukat.com.tr, Kurucu

  1999’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Serbest avukatlık yapmaktadır. Bilgi Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Hukuku Enstitüsü‘nde “Türk Hukuku’nda Bilişim Suçları” dersi vermektedir. Çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde Bilişim Hukuku alanında makaleleri yayınlanmıştır.  Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında çalışmakta olup, bilişim, teknoloji, internet, dijital oyun, sosyal medya ve dijital reklam şirketlerinde hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır.

 • Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü…
  GÖKHAN ŞEN

  GÖKHAN ŞEN

  Bloomberg HT, Ekonomi Koordinatörü

  Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 2013-2014 yılları arasında AK Yatırım’da Uluslararası Piyasalar Araştırma Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Şu an Bloomberg HT Televizyonu’nda Ekonomi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

   

 • 16 Aralık 1985 izmit doğumlu. İzmit…
  GÖKHUN ÖZTÜRK

  GÖKHUN ÖZTÜRK

  Türkiye Buz Buz Hokeyi A Milli Takım Kaptanı

  16 Aralık 1985 izmit doğumlu. İzmit belediyesinin açmış olduğu buz pateni pistinde buz hokeyine başladı ve rus antrenör Oleg Zag’ın Türk hokeyine kazandırdığı en önemli defans oyuncusu oldu. İlk defa 2002 yılında U18 milli takımıyla Litvanya’nın kaunas kentinde düzenlenen turnuvada milli formayı giydi. O günden bu yana, 2003 yılında A milli takım kadrosuna katılarak, milli formayı taşıdı. 2015 yılında Zeytinburnu belediyesinden gelen teklifle kariyerinin en önemli transferini gerçekleştirdi. 2014-2015 sezonundan bu yana Zeytinburnu belediyesi takım kaptanlığını üstleniyor. Ayrıca A milli ve U20 milli takımlarında kaptanlık ve asistan kaptanlık görevleriyle milli formayı giydi.

   

   

  2014-15 Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi

  2015-16 Didi Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi Şampiyonluğu

  2016 IIHF div.3 grubu dünya şampiyonluğu

  2016-17 Didi Türkiye buz hokeyi süper ligi şampiyonluğu

  2015 Continental cup grup A 2.liği-Sırbistan

  2016 Continental cup grup A 1.liği-Bulgaristan

  2016 Continental cup grup B 3.lüğü-İspanya

  2017 Continental cup grup A 2.liği-Sırbistan

   

  Boy:184

  Kilo:86

  Sopa:sağ

 • Hayat Kimya ev bakım ve hijyenik ped…
  GÜLHAN EĞİLMEZ

  GÜLHAN EĞİLMEZ

  Hayat Kimya, Ev Bakım ve Hijyenik Ped Kategorisi Global Pazarlama Direktörü

  Hayat Kimya ev bakım ve hijyenik ped kategorisinde yer alan, Molped ve Bingo markalarının tüm stratejik planlama ve uygulama süreçlerine liderlik eden Gülhan Eğilmez, Marmara Üniversitesi İktisat mezunudur. Devamında Londra South Thames College’de ve Koç Üniversitesi’nde stratejik pazarlama ve liderlik alanında eğitimler aldı.  Üniversite yıllarında karar verdiği pazarlama kariyerinin ilk adımını Canan Kozmetik’te İpek markası ile attı.

   

  Hayat Kimya’ya, 2000 yılında deterjan kategorisi marka sorumlusu olarak başladı. Rekabeti yoğun olan bu kategoride, Hayat Kimya markalarının farklı pazarlarda başarı elde etmesine liderlik etti. 2014 yılında Global Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı. 2016 senesinde deterjan kategorisinin yanı sıra hijyenik ped kategorisi de sorumluluk alanı oldu. Eğilmez, evli ve 1 kız çocuk sahibidir. Hobisi olan seramik, hayatın yoğun temposu içindeki nefes alanlarının başında gelir.

   

 • Başkent Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar…
  GÜLŞAH YILMAZ BENK

  GÜLŞAH YILMAZ BENK

  Google, Kıdemli Analitik Lider

  Başkent Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisansına başlamıştır. Şuanda da aynı bölümde Doktora’sına devam etmektedir.

  Google’da Kıdemli Analitik Lider olarak 4 senedir görev yapmaktadır. Bunun yanında Google’in Amerika’da ML üzerine düzenlediği ML eğitimine katılan özel ekibin bir parçası olarak da görev almaktadır.

 • Mashable’in Baş Data Bilimcisi olan Haile…
  HAILE OWUSU

  HAILE OWUSU

  Mashable, Baş Veri Bilimcisi

  Mashable’in Baş Data Bilimcisi olan Haile Owusu, şirketin Velocity ve Knowledge Graph teknolojilerinin gelişimini denetleyerek şirketin veri bilimi uğraşlarına katkıda bulunuyor. Uzmanlığı istatistiksel öngörü olan Owusu’u kuramsal fizik üzerine Rotgers Üniversitesinde doktora, University of London’da master ve Yale’de de lisans yapmıştır.

 • Lidyana.com, Peak Games, Krombera, Anibera,…
  HAKAN BAŞ

  HAKAN BAŞ

  Supermassive E-spor, Kurucu Ortak

  Lidyana.comPeak GamesKromberaAnibera, Groop App ve Supermassive kurucu-ortağı olan Hakan Baş, şu an Lidyana.com CEO’su olarak görev yapmaktadır.

  Wired UK dergisi Eylül 2016 yılında Hakan Baş’ı “teknolojiye yön veren global 100 isim”den biri olarak göstermiştir.

  Liseyi Üsküdar Amerikan Lisesi, lisans eğitimini Cornell University, MBA eğitimini ise Yale University’de tamamlamıştır. Eski milli, rekortmen yüzücülerimizden Hakan Baş aynı zamanda Girişimcilik Vakfı kurucu YK üyesi, Endeavor Danışma Kurulu üyesi, SosyalBen Vakfı YK üyesi ve Fenerbahçe SK kongre üyesidir.

 • 15.08.1992 doğumlu.   Dokuz Eylül…
  HALİL İBRAHİM GÖKER

  HALİL İBRAHİM GÖKER

  Sinema Sanatçısı ve Tiyatrocu

  15.08.1992 doğumlu.

   

  Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu, aynı zamanda tiyaro eğitimi var.

   

  Özdemir Nutku danışmanlığında 2 yıldır İzmir Tiyatrohane’de performans sergilemektedir ve geçtiğimiz yıl vizyona giren “Nasıl Yani?” isimli filmde başrol(Taci karakteri) oynamış ve senaryosunu yazmıştır.

 • 1971 Ankara doğumlu. Avusturya Lisesi mezunu.…
  HASAN ÇOLAKOĞLU

  HASAN ÇOLAKOĞLU

  Riot Games, Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü

  1971 Ankara doğumlu. Avusturya Lisesi mezunu. Viyana Teknik Üniversitesindeki lisans ve Elektronik Mühendisliği master eğitiminin ardından, Harvard Business School’da General Management programını tamamladı.

  Bilişim ve teknoloji sektörüne ilk adımını 1995 yılında attı. 2002 yılında kurduğu Avatürk adlı startup ile oyun sektörüne giriş yaptı. 2005-2012 yılları arasında Nintendo Türkiye ofisinde kurucu ortaklık ve ülke müdürlüğü görevini sürdürdükten sonra, Mart 2012’de Riot Games Türkiye ofisini kurdu. 2017 Nisan ayına kadar Riot Games Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapmasının ardından, “Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü” unvanıyla şirketin Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles’taki merkez ofisine transfer oldu.

  Hasan Çolakoğlu, hali hazırda Riot Games’in Türkiye, Ortadoğu, Hindistan, Brezilya ve Latin Amerika bölgelerinden sorumludur. Çolakoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

 • İbrahim Can Koç, lise eğitimini Avusturya…
  İBRAHİM CAN KOÇ

  İBRAHİM CAN KOÇ

  Hayat Kimya, Globalden Sorumlu Dijital Pazarlama Müdürü

  İbrahim Can Koç, lise eğitimini Avusturya Lisesinde bitirdikten sonra, Viyana Teknik Üniversitesinde “Bilişim Sistemleri Mühendisliği” lisans öğrenimini tamamlayıp Türkiye’ye dönmüş,  sonrasında Bilgi Üniversitesinde “Dijital Pazarlama” ve Koç Üniversitesinde “MBA” masterları yapmıştır.

  2009 yılında, perakende sektöründe başladığı iş hayatında, Türkiye ve Avrupa’dan sorumlu olarak e-ticaret ve dijital pazarlama alanlarında görev almıştır.

  2014’ten beri Hayat Kimya markalarının dijitalinin başında olan Koç, son 1 senedir globalden sorumlu Dijital Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • İdil Kesten, 2013 Eylül’den beri dijital…
  İDİL KESTEN

  İDİL KESTEN

  Gemius, Ülke Müdürü

  İdil Kesten, 2013 Eylül’den beri dijital teknoloji ve danışmanlık firması Gemius’un Türkiye, Yunanistan ve Ortadoğu’dan sorumlu Ülke Müdürü’dür. Gemius’tan önce, yaklaşık 4 yıl kadar comScore’un Türkiye’deki ürün ve hizmetlerinden sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. Kariyeri boyunca Thompson Reuters, Newsweek Türkiye ve Hannover-Messe gibi uluslararası kurumlarda çalışarak deneyim kazandı. Galatasaray Üniversitesi’nde lisans, Atina Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.

 • İDİL YAZAR

  İDİL YAZAR

  YouTuber

 • Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi…
  İHSAN ÖZÇITAK

  İHSAN ÖZÇITAK

  Deeper, Yönetici Ortak & İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Öğretim Görevlisi

  Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Lisede başlayan tiyatro sevdası sebebiyle uzun bir üniversite öğrenciliği dönemi oldu. Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları ve Tiyatro Boğaziçi kadrolarında oyuncu-dramaturg-yazar-yönetmen olarak bulundu.

  30 yaşına kadar tiyatrocu olmaya çalıştı.

  Olamadı.

  Güzel bir teselli ikramiyesi olarak reklamcı oldu.
  Güzel Sanatlar Grubu bünyesinde farklı şirketlerde yazar, stratejist ve yönetici olarak çalıştı.
  2012’de bir süre yurt dışına kaçtı. Okudu, tazelendi. 2016’da geri döndü.
  Veri temelli bir davranışsal pazarlama şirketi olan Deeper’a yönetici ortak olarak katıldı.
  Ayrıca Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda “Pazarlama İletişimine Evrimci Yaklaşım” dersini
  veriyor.

 • İzmir Amerikan Lisesi, daha sonra da Boğaziçi…
  İLKAY GÜRPINAR

  İLKAY GÜRPINAR

  TBWAISTANBUL, CCO

  İzmir Amerikan Lisesi, daha sonra da Boğaziçi Üniversitesi Uluslarası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu.

  Kariyerine reklam yazarı olarak başladı. 2006 yılında TBWA\ISTANBUL’a Kreatif Direktör olarak katıldı. Ekibe katılmasıyla birlikte, TBWA\ISTANBUL’un yıllar içinde Türkiye’nin en büyük ve en çok ödül alan ajansı haline gelmesine katkıda bulundu.

  Birçok uluslararası yarışma dışında Cannes Lions’ta üç kere jürilik görevi yaparak Türkiye’yi temsil etti. Ayrıca ekibi ile birlikte Cannes’dan Türkiye’ye en çok ödül getirenlerden biri. ADWOMEN tarafından dünyanın en etkili kadın kreatif direktörlerinden biri olarak gösterildi ve Mediacat/Advertising Age tarafından Yılın Reklamcısı seçildi. Son olarak bu sene, dünyanın en saygın pazarlama platformlarından Business Insider’in yayınladığı ‘Dünyanın En Yaratıcı 30 Kadını’ listesinde 3. sırada yer aldı.

  İlkay aynı zamanda, tüm dünyada ingilizce olarak yayınlanan kültür ve sanat dergisi 212’nin de kreatif direktörlüğünü yapıyor.

 • Imaad, beş yıldır WARC’ın pazarlama…
  IMAAD AHMED

  IMAAD AHMED

  WARC, Pazarlama Direktörü

  Imaad, beş yıldır WARC’ın pazarlama direktörlüğü görevini yürütmektedir. WARC, dünyanın önde gelen markalarının reklam performanslarına ilişkin en iyi uygulamaları, kanıtları ve bilgileri sunan bir çevrimiçi bilgi hizmeti platformudur. WARC’ta görev aldığı süre boyunca, WARC hizmetlerinin bilinirliğini ve kullanımı arttırmak için; çeşitli içerik, veri ve dijital stratejilerle reklam ve medya ajansları dahil olmak üzere marka  ve medya kuruluşlarını bünyesine katmıştır. WARC servisi, tüm dünyada 1,200 şirket ve 25,000’in üzerinde kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. WARC’tan önce, Imaad’ın deneyimleri daha çok etkinlik sektöründeydi. IQPC, Emap ve i2i Events Group gibi firmalarda pazarlama ekiplerini yönetti. Ayrıca perakende, savunma ve Petrol & Gaz sektörlerinde de de çeşitli görevlerde bulundu. Lisansını Oxford Üniversitesi Edebiyat fakültesinden onur derecesiyle mezun olarak tamamlamıştır.

 • Gurvardar, 2002 yılından bu yana Türkiye'nin…
  İRFAN GÜRVARDAR

  İRFAN GÜRVARDAR

  eBay Turkey - GittiGidiyor, Kullanıcı Deneyimi Stratejileri & Proje Geliştirme Müdürü

  Gurvardar, 2002 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen dijital şirketlerinde sırasıyla Web Tasarımcısı, Proje ve Müşteri Yöneticisi, Ürün Müdürü ve Yaratıcı Yönetmen olarak çalışmış olup bugün halen  eBay Türkiye (GittiGidiyor) şirketinde Kullanıcı Deneyimleri Stratejileri ve Proje Geliştirme Müdürü görevini üstlenmektedir.

  2002 yılında Türkiye’nin önde gelen dijital ajanslarından BCA Creative Ltd.’de Web Tasarımcısı olarak iş hayatına başlayan Gürvardar, 2004 yılında Türkiye’nin önde gelen dijital ajanslarından Netwise-Praksis’te kıdemli Web Tasarımcısı olarak çalışmaya başlamış ve 2007 yılından itibaren aynı kurumda Proje ve Müşteri Yöneticisi olarak görev almıştır. Bu pozisyonda, Türkiye’nin önde gelen firmaları için projeler geliştirmiş ve yönetimini gerçekleştirmiştir.

  2008 yılında Türkiye’nin en büyük ilan internet sitesi sahibinden.com’da Ürün Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Gürvardar, Sahibinden.com’da yüksek gelir getiren projeler geliştirmiş ve yönetmiştir.

  İrfan Gürvardar, Ocak 2012’de itibaren eBay Türkiye’de (GittiGidiyor) Yaratıcı Yönetmen olarak çalışmaya başlamıştır. Ağustos 2014’te Kullanıcı Deneyimi Stratejileri & Proje Geliştirme Müdürü olarak görevlendirilen Gürvardar, şu anda şirketin Müşteri Merkezli Stratejisini tanımlama ve formüle etme konusunda ekibi ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

 • Rafı ödüllerle dolu bir…
  İSKENDER PAYDAŞ

  İSKENDER PAYDAŞ

  Müzisyen, Aranjör, Müzik Yapımcısı

  Rafı ödüllerle dolu bir müzisyen..prodüktör, aranjör, besteci, müzik yönetmeni, yapımcı, söz yazarı, davulcu, klavyeci, orkestra şefi. Zamanının çocuk şarkıcısı. 1967 İstanbul doğumlu. Ünlü orkestra şefi Muhittin Paydaş’ın oğlu.

  Babasının (Muhittin Paydaş ve Lordlar) orkestra provalarını evde yapmasından dolayı doğumundan beri müzikle iç içe. İlk enstrumanı üç yaşında çalmaya başladığı davul olmuş. Öncesinde ise evdeki tüm tencere ve boya kutuları onun müzik aletleri! Beş yaşında piyano derslerialmaya başlamış ve o yaşta “Büyük İskender” ismi ile şarkıcılığa adım atmış. Beş ve yedi yaşlarında çıkardığı iki 45′lik single’ı ve babasının orkestra şefliğindeTürkiye turnelerinde toplam 145 konseri var. O zamanki en büyük çocuk şarkıcı rakibi ise Şanar Yurdatapan’ın oğlu Arda Kardeş.

  Dokuz yaşında sabahları ilkokula giderken, öğlenden sonraları da İstanbul Devlet Konservatuarı piyano bölümüne gitmeye başlamış. İlk besteleri de bu dönemde gelmeye başlıyor.12 yaşına kadar okulda gördüğü klasik eğitim ve teori, evde babadan gördüğü modern müzik ve pratik ile birleşince ortaya zengin bir karışım çıkıyor.

  Sonra ilginç bir karar alıyor ve evdekileri de ikna ederek konservatuarı bırakıyor.’ çok fazla yönlendirme var konservatuarda. Ben başkalarının parçalarını çalan iyi bir piyanist veya bir orkestra şefi olmak istemedim. Memur değil, üreten olmak istedim hep” diyor. Buna karar verdiğinde yaşı sadece 12.

  13 yaşındayken de [ileride Taksim Meydanı’nda konser verme hayali ile] ilk rock grubunu kuruyor İskender Paydaş. Çaldığı enstruman davul. Kader birliği ettiği arkadaşı Tamer Özkan ile bundan sonra kurup dağıttıkları grup sayısını ise hatırlamıyor! Müzik yapıp para kazanmaya ise ilk kez 15 yaşında Avşa Otel’de başlıyor. Sözlerini yazıp bestelediği rock’n roll şarkısı ‘Küçük Hanım’ o yaz Avşa Adası’nın hiti oluyor.

  Şişli Koleji’nde orta okulu, Kabataş Erkek Lisesi’nde de liseyi bitirmiş.

  Zaten üniversiteyi de hep bir formalite olarak görüp, sadece soranlara “evet bir üniversiteye kaydım var” diyebilmek için İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili Edebiyatı, sonrasında Antropoloji, sonrasında Felsefe, sonrasında Açık Öğretim İktisat’la devam eden yolculuğu diploma almadan da sonra ermiş.

  1985 lise mezuniyetinden sonra 2 sene üniversite sınavlarına girmeyip çeşitli gece kulüplerinde çalarken 1986′da Kayahan‘la tanışıyor. Gerçek profesyonelliği Kayahan’ın klavyecisi olduğunda öğrendiğini söylüyor. Bu aynı zamanda Kayahan’a basit aranjmanlar yapmaya başladığı ilk yıllar da oluyor. 1988 yılında çıkan ‘Benim Şarkılarım’ albümündeki ‘Üsküdar’ın İncisi’ baştan sona aranjmanını yaptığı ilk şarkısı. 1990 yılında Eurovizyon Şarkı Yarışması’da Türkiye’yi temsil eden ‘Gözlerinin Hapsindeyim’de almış eline akordiyonu.

  Ciddi bir popülerite yakaladığı ‘Yemin Ettim’ şarkısı da dahil çok sayıda şarkısında birlikte çalışıyor Kayahan’la, ‘Biricik’ albümündeki (tek parça dışında) tüm şarkılarının aranjörü olmuş.

  1986′dan beri yakın arkadaşı olan Fergan Mirkelam‘ın da önemli bir yeri var İskender’in hayatında. Kayahan dışında, Mirkelam ile de sayısız konser ve festivallerde sahne almış.

  Aranjörlük ve müzik direktörlüğü şapkasıyla Kayahan, Nilüfer, Nazan Öncel, Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Ajda Pekkan, Suat Suna, Kibariye, Orhan Gencebay, Sertap Erener, Ege, Asya, Mustafa Sandal, Levent Yüksel, Mazhar Fuat Özkan , Özgün, GECE, Atiye, Nil Karaibrahimgil, Keremcem,  Sıla, Hadise, Deniz Seki, Murat Dalkılıç, gibi isimler var.

  Prodüktör ve Müzik Yönetmenliği yaptıkları arasında ise Mirkelam, Şebnem Ferah, Emre Altuğ, Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi var. Yapımcı kimliği ile Kurban, Mezdeke ve İlker Çalışkan… Istanbul for Aficionados, Hırsız Var, Türkler Çıldırmış Olmalı,Şaşkın, Pak Panter, Kolpaçino, Bu İşte Bir Yalnızlık Var filmlerinin film müziğini; İmkansız Aşk, Ümit Milli,  Ah Bir Polis Olsam, Lale Devri , Kurt Kanunu dizilerinin film müziklerini yaptı.

  imzasını attığı şarkıların sahnede özgürce yeniden yorumlanmış halinden oluşan ‘Zamansız Şarkılar’ projesinden 2011 ve 2014 yıllarında iki  albüm çıkardı..

  Zamansız Şarkılar albümü ile eş zamanlı kurduğu orkestrası ile 2011 yılından bu yana yaklaşık 400 kez sahne aldı ve zaman zaman sürpriz konuk sanatçıların katılımıyla renklenen sahne performanslarına halen devam ediyor.

   

 • 1965 yılının karlı bir kış günü,…
  İZZET ÇAPA

  İZZET ÇAPA

  ÇapaMag, Kurucu

  1965 yılının karlı bir kış günü, 16’sındaki gencecik bir kızla

  kendinden 30 yaş büyük bir adamın aşklarının meyvesi olarak

  dünyaya gözlerini açmıştır. Aralarındaki sevda o kadar büyüktür ki,

  babası Bedii Çapa, altıncı karısı Gürnar’ın Ezo Gelin çorbasına olan

  tutkusu nedeniyle hayatına yeni bir yol açar. Çünkü o sıralarda hazır

  Ezo Gelin çorbası diye bir şey yoktur ve çiftimiz her gece çorba

  içmek için bir kebapçıya gitmek zorundadır. Mekanda karısını

  yönelen bakışlardan rahatsız olan Bedii Bey, eşinin evde rahat rahat

  çorba içebilmesi için hazır çorbayı keşfeder ve Türkiye hazır

  çorbayla tanışır…

   

  Daha çocuk yaştaki bir annenin ve yaşını başını almış bir babanın

  kendisine olan aşırı düşkünlüğünden dolayı şımarık ve yaramaz

  olarak büyüyen İzzet, ilkokulu Şair Nadim’de bitirir. Fransız Koleji

  mezunu annesinin “Komşuların çocukları Robert Kolej’i kazandı”

  cümlelerine rağmen o hiçbir okulu kazanamaz ve son anda kapağı

  Beşiktaş Atatürk Lisesi’ne atar. Hayatta ne kadar BAL’lı olduğunu

  anlaması aynı döneme rastlar. Fakat özellikle okulun son senesinde

  devrimci derneklerle olan bağlantıları yüzünden birçok kez annesi

  ve babası tarafından siyasi şubeden kurtarılmak zorunda kalınır.

  Üzerinden yeşil parkasını ve botlarını hiç çıkarmayan İzzet -ki hala çıkartmıyor-, onun üniversiteye girmesinden umudu kesen ailesiyle barışı Boğaziçi İşletme’ye kazanarak sağlar.

   

  Ama makus talihi onun peşini üniversite yıllarında da

  bırakmayacaktır. “Ya ben bunları zaten biliyorum ki” diyerek bildiğini

  zannedip girmediği derslerden kalmaktan başı döner. Boğaziçi’nde

  geçirdiği sekiz senede dört kez kovulup, üç kez de öğrenci affıyla

  dönmesiyle Guinness Rekorlar Kitabına girmeye aday olur. En

  nihayetinde de Deniz Gökçe’nin dersinden ‘F’leyerek okulla ilişkisi

  sonsuza kadar kesilir.

   

  Akademik kariyerinde gösterdiği bu üstün başarısını özel hayatına

  da taşır ve ailesine ait iş yerinde tanıştığı assolist ile 23 yaşında

  evlenir ama bu evlilik sadece üç yıl sürer.

   

  Üniversiteden kovulunca o dönemin en gözde mesleklerinden biri

  olan videoculuğa de el atan İzzet’in meslek hayatına aslında

  eğlence sektörünün duayenleri olan abileri Ahmet ve Celal Çapa

  yön verir. Onları kıskandığı için açtığı Dedikodulu Cafe ve

  Meyhane’yle girdiği sektörde farkında olmadan über bir yolculuk

  başlatmıştır.

   

  O günlerde yolda karşılaştığı Deniz Gökçe’nin boynuna sarılıp

  “Hocam size teşekkür borçluyum. Sayenizde üniversiteden kovulup

  meyhaneci oldum ama inanın ki çok para kazanıyorum” der.

  Dedikoduluyla başlayan ve kendisinin nefret ettiği tabirle ‘eğlence

  dünyasının dahi çocuğu’ olarak 20 yıldır devam eden ÇapaMarka

  Entertainment Group serüveninde 60’dan fazla mekan ve markaya

  imza atmıştır.

   

  Lise yıllarında İmece Dergisi için Çetin Altan ve Ahmet İsvan’la

  yaptığı röportajlardan aldığı zevk, içinde ukte olarak kalan İzzet,

  kırkından sonra ‘gazeteci’ olmaya karar verir. Hala kariyerden gelen

  gazeteciler tarafından eleştirilen bariyerden gelen gazeteci kişiliğine

  önce Sabah, ardından HaberTürk, son olarak da Hürriyet’te röportaj yapıp, köşe yazıları yazmıştır.

   

  Medyadan sıtkı sıyrılan İzzet, keni takım arkadaşlarıyla ÇapaMag adında 19 alt kategoriden oluşan haber platformu kurdu.

  Mesleği sorulduğunda title’ını “Ne iş olsa yaparım!” diyerek

  açıklayan Çapa, bir ara televizyon sektörüyle de flörtleşip,

  ekranların İzzet Paşa’sı olarak SkyTürk 360 ve TV8’de talk show

  programları yapmıştır. En son programında kafayı kırıp canlı

  yayında elindeki kartonetleri havaya fırlatan İzzet, o gün bugündür

  hiçbir televizyon kanalından gelen teklifi kabul etmemiştir. Zaten hiç teklif de gelmemiştir. Bunun üzerine kendi kendine yaptığı offer’la ÇapaMag TV YouTube kanalını kurup, Sacit Aslan ile Beraber ve Solo Serzenişler adından 49 Bölüm süren talk show yapmıştır.

   

  Bakalım kahramanımız İzzet’i bundan sonra neler bekliyor olacak!

 • 1954 yılında doğan İzzet Karaca, Boğaziçi…
  İZZET KARACA

  İZZET KARACA

  Eski Unilever CEO'su

  1954 yılında doğan İzzet Karaca, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1977 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1977 yılında Koç Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde başlayan Karaca, 1985 yılına kadar Endüstri Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 1985-1988 yılları arasında Ford Otosan’da Sistem ve Organizasyon Direktörü olarak görev yapan İzzet Karaca, 1988 yılından itibaren Unilever’de Almanya, Türkiye ve Baltık Ülkelerinde olmak üzere İç Denetim Grup Müdürlüğü, Lojistik Müdürlüğü, Ticari Direktörlük, Genel Müdürlük gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

   

  İzzet Karaca ayrıca, 2011-2013 yılları arasında Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Karaca, Unilever Türkiye ve Unilever Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya bölgesi İcra Kurulu Başkanlığı görevleri ile Unilever CEO Forumu üyeliğini yürüttükten sonra 31 Aralık 2013 tarihinde emekliye ayrılmıştır.

   

  2015 yılında “Yeni CEO… Sensin” adlı ilk kitabını yayımlamıştır.

   

  İzzet Karaca, muhtelif şirketlerde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.

 • Hızla değişen kozmetik sektöründe…
  JEAN-FRANÇOIS MIGNOT

  JEAN-FRANÇOIS MIGNOT

  L'Oréal, Dijital Dönüşüm Direktörü

  Hızla değişen kozmetik sektöründe Jean-Francois Mignot L’Oréal tarafından Lubomira Rochet’in CDO ekibiyle beraber L’Oréal’in dünya çapında pazarlama kültürünü ve uğraşlarını reforme etmek ve dijital devrimin önüne geçerek müşteri odaklı bir strateji izlemek için görevlendirilmiştir.

  Jean-Francois doğal liderliği ve insanlarda her daim insan odaklı bir kolektif çözüm üretebilme sürecini harekete geçirme yeteneği ile tanınır.

  Jean-Francois profesyonel zamanını L’Oréal’in dijital ve pazarlama ekipleriyle geleneksel çözümleri sorgulayarak, hayal gücünü canlandırarak ve yazılım yarışmaları aracılığıyla yeni ufuklar yaratarak geçirir.

  Gerçek bir hümanist olan Jean-Francois 6 dil konuşur ve tüketicilere karşı olan ilgisini Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Amerika’da 10 farklı ülkede yaşayarak, severek ve çalışarak geliştirmiştir.

  L’Oreal’deki günlük hayatı ve kafa yapısında derin değişimler elde etmeye teşvik etmek için hiç yılmadan yaratıcı ruhları canlandırmaya, özgüveni tetiklemeye ve verimli işbirliklerini desteklemeye odaklı bir değişim pratisyenidir.

   

 • Jeff Ehrenkranz, Octagon’un Pazarlama…
  JEFF EHRENKRANZ

  JEFF EHRENKRANZ

  Dünyanın En Büyük Spor Ajansı Octagon’ un Uluslararası Pazarlama Başkanı

  Jeff Ehrenkranz, Octagon’un Pazarlama Birimi’nin ve New Business Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerinin pazarlamadan sorumlu başkanıdır. 20 yıldır şirketin bir parçası olan Jeff, 2017 yılının ikinci yarısında Avrupa, Orta Doğu ve Hindistan’ın denetlendiği EMEI (Avrupa, Orta Doğu ve Hindistan) Genel Müdürlüğü pozisyonundan Uluslararası Pazarlama Başkanlığı pozisyonuna terfi etti. Bu pozisyona Octagon’un Amerika’da ki merkezinde yaptığı ve ajansın Pazarlama Çözümleri ve Entertainment birimlerini yönettiği Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sonra geldi. Bu birimlerin işlerini başarıyla yöneten müşterilerine çeşitli hizmet önerileriyle ve ürün kategorileriyle destekleyerek sektörün en iyi strateji uzmanlarından birisi olarak ünlendi. Ehrenkranz Asya, Avusturalya ve Avrupa’da Octagon için birkaç yıl çalıştı ve yüksek bir global tecrübeye sahip oldu.

  Jeff, geniş sektör bilgisi dahilinde futbol, ragbi, golf, olimpiyatlar, motor sporları, müzik ve film gibi birçok farklı kategoride sponsorluk yatırımlarıyla pekçok şirkete hizmet vermiştir.

  2011 yılında etkili ve yenilikçi bir kanaat lideri olarak yetenekleri , SportsBusiness dergisi tarafından spor sektöründeki en büyük onurlardan biri olarak görülen “Forty Under 40” (40 yaş altı en iyi 40) listesine dahil olmasıyla onaylanmıştır.

  Jeff Londra’da karısı Brianne ve oğulları Seamus ve Rory ile birlikte yaşamaktadır. Kendisi Tufts Üniversitesi’nde Politika Bilimi Lisans Programını ve Columbia Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır.

 • Londra’da doğup büyümüş olan Jenk Oz bir…
  JENK OZ

  JENK OZ

  iCoolKid Ltd., Kurucu ve CEO

  Londra’da doğup büyümüş olan Jenk Oz bir aktör, sunucu ve eğitimli bir müzisyendir. 12 yaşında olan Jenk iCoolKid şirketinin kurucusu ve CEO’sudur. Jenk, Birleşik Krallıktaki en genç CEO’dur.

   

  iCoolKid 8 ve 15 yaşları arasındaki gençlere hitap eden bir yayımcılık, medya, danışmanlık ve prodüksiyon şirketidir. Şirket, iCoolKid.com adli bir websiteden, çeşitli sosyal medya platformlarından, orijinal içerik üreten bir YouTube sayfasından, haftalık Spotify playlistlerinden, Jenk’in kendi üretip SoundCloud aracılığıyla paylaştığı profesyonel gece kulübü seviyesinde mix edilmiş playlistler, “The Garage” olarak hitap edilen bir yapımcılık tesisi ve yakında piyasaya sürülecek olan bir kıyafet markası iCoolKidGear’dan oluşmaktadır. iCoolKids’in 165’ten fazla ülkeden 60,000 takipçisi bulunmaktadır.

   

  Jenk, BBC, CNN, MSN, The Telegraph, The Evening Standard, Business Insider, Start-Ups, Growth Business ve Vanity Fair gibi yayınlarda konu olmuştur. Temmuz ayında “Fikirler Mürekkebi” adlı bir TEDx konuşması yapmıştır ve Arlix Meet Genç Girişimciler Konferansı’nda gençleri hayallerini takip edip fikirlerini geliştirmelerine teşvik etmek için konuşma yapmıştır.

  Jenk, Start-up Magazine tarafından düzenlenen 2017’de İzlenilmesi Gereken 20 Genç Girişimci ve The Evening Standard gazetesi tarafından düzenlenen 2017 Yılının En Etkili İsimleri arasına girmiştir.

 • Jonathan müşterilerin beklentilerini…
  JONATHAN DODD

  JONATHAN DODD

  Geometry Global, Küresel Strateji Direktörü

  Jonathan müşterilerin beklentilerini karşılamak için ajansın stratejik altyapısını kurmak ve geliştirmekten sorumlu. Yönetici ve müşteri ekipleriyle yakından çalışan Jonathan ajansın global strateji planlamaların da yönetiyor.

   

  Etkinleştirme alanında benzersiz deneyimi olan Jonathan, tüketici pazarlaması alanında alana olan katkılarından dolayı sektörün tanınmış liderlerinden biri. Deneyimleri arasında farklı ajanslardan ekiplerle çalışarak entegre çoklu-kanal çözümleri üretmek de yer alıyor.

   

  Jonathan, Birlesik Krallık’ın ilk halka acık satış danışmanlığı şirketi olan KLP’de kariyerine başladıktan sonra Grey Group’a katılarak şirketin pazarlama servislerini geliştirme üzerine çalışmalar yürüttü. Grey Marketing Services, Birleşik Krallık’ın en büyük 3. entegre pazarlama ajansı haline gelen Grey Integrated, Joshua ve G2 Worldwide’in kuruculuğunu üstlendi.

   

  Jonathan P&G, GSK, Unilever ve Coca-Cola gibi pek çok global müşteri ile çalıştı.

   

  Jonathan kar amacı gütmeyen bir hikayeler dünyası olan Give Kids the World’un yönetici kurulunda yer alıyor. Florida’da bulunan şirket hayati tehlikesi olan çocuklara ve ailelerine bir fantezi dünyasında ücretsiz, bir haftalık tatil imkânları sağlıyor.

  Boş zamanında Jonathan yerel lacrosse takımında yer alıyor. Hatta İngiltere’yi 2014 Dünya Şampiyonasında Grand Masters alanında temsil bile etti!

   

 • Saygı değer bir danışman, konuşmacı ve…
  JONATHAN FERRAR

  JONATHAN FERRAR

  OCHRE ROCK LTD., Kurucu ve CEO

  Saygı değer bir danışman, konuşmacı ve yazar olan Jonathan Ferrar, IK stratejisi, IK analitiği ve iş geleceği konularında şirketlerle çalışıyor.

  Müşterilerine iş performansını yükseltecek insan kaynakları stratejileri belirlemelerinde yardımcı oluyor ve insan kaynakları liderleri ile daha analitik odaklı bir karar verme sürecine erişmeleri üzerine çalışmalar yürütüyor. Özellikle, IK teknolojileri ve IK analitik şirketlerinin kurul üyeleri ve CEO’larına, Chief Human Resources Officerlar’i ve diğer müşterileri için strateji geliştirmelerinde yardımcı oluyor.

  Ferar, 2014 yılında LinkedIn’in “Global Top HR Analytics Influencers” listesinde, 2015 yılında Jibe’in “15 HR and People Analytics Experts to Follow” listesinde ve 2017’de ise Sage People’in “20 Experts in People Analytics” listesinde yer aldı.

  Ferrar’in eş yazarlığını yaptığı “The Power of People” (Pearson FT Press, Mayıs 2017) kitabı başarılı organizasyonların IK analitiğini kullanarak nasıl iş performanslarını arttırabileceklerini anlatıyor.

  Ferrar, 25 sene boyunca IBM, Andersen Consulting (Accenture) ve Llyods Bank gibi kurumsal şirketlerde çalıştı. Kurumsal kariyerinin 11 senesi boyunca direktörlük ve müdür yardımcılığı yaptı. Pek çok ülkede çeşitli ekiplerle çalışarak kar ve zarar yönetimi yaptı ve multi-$100 milyon dolarlık bütçeleri yönetti. Ferrar, dünyanın en büyük ve saygın şirketlerinin Chief HR Officerlar’i ile  çalışarak onlara nasıl etkili IK stratejileri, yöntemleri ve teknolojileri uygulayabileceklerini gösterdi.

  Ferrar lisans ve yüksek lisansını University of Cambridge’de tamamladı. Kingston Business School’dan IK yönetimi diplomasi bulunan Ferrar, Chartered Institute of Personnel and Development’in sözleşmeli üyesidir.

   

 • Jord Nikov, JANDL’in dijital kreatif…
  JORD NİKOV

  JORD NİKOV

  JANDL, Yaratıcı Dijital Direktör

  Jord Nikov, JANDL’in dijital kreatif direktörüdür. Slovakia’daki en genç kreatif direktörlerden olan Nikov, Slovakya’ya ilk Cannes Lions ödülünü kazandırmış olan JANDL şirketinde çalışıyor. Nikov, 11 senedir dijital reklamcılık ve pazarlama sektöründe çalışıyor. Wiktor Leo Burnett, MUW Saatchi & Saatchi ve Mayer/McCann Erickson şirketlerinde Telekom, Orange ve global moda markası Nehera gibi müşterilerle çalıştı. Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri için fikirler üretip dijital stratejiler tasarlamanın dışında kendi YouTube Vlog’unda dijital pazarlama ve reklamcılık hakkında çeşitli konularla ilgili konuşuyor.

 • Üniversite eğitimini 1993-1998 yılları…
  JOSE MARIA ARRABAL

  JOSE MARIA ARRABAL

  La Liga, MENA Bölgesi İş geliştirme Müdürü

  Üniversite eğitimini 1993-1998 yılları arasında Malaga Üniversitesi Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı. 1998 yılında NBA’in köklü takımlarından New Jersey Nets’de staj yapmak için Amerika’ya gitti ve burada yaklaşık 1 sene kadar kaldı. Daha sonra NBA İspanya ve Portekiz’in Pazarlama Müdürü görevini üstlenerek Barcelona’ya döndü. 2002-2006 yılları arasında Real Madrid Basketbol Şubesi’nin Pazarlama Müdürü olarak, 2006-2007 yılları arasında ise Real Madrid’in Uluslararası İş Geliştirme biriminde önemli roller üstlendi. 2007-2013 yıllarında La Liga’nın önemli ekiplerinden Malaga FC’nin İş Geliştirme Direktörü olarak kulübün gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacak birçok önemli proje geliştirdi. Burada ki üstün başarısı La Liga’nın dikkatini çekmesi ile  La Liga’nın MENA bölgesindeki İş Geliştirme Direktörü pozisyonuna getirildi. 2014 senesinde eski çalıştığı kulübü olan Malaga FC’ye İş Geliştirme Direktörü olarak tekrar geri döndü ve bu görevi 2 sene sürdürdü. Son olarak La Liga’nın MENA Bölgesinde ki İş Geliştirme Direktörü pozisyonuna getirilen Arrabal, bu görevi başarıyla sürdürmektedir.

 • Joseph, dünyanın önde gelen markalarının…
  JOSEPH CLIFT

  JOSEPH CLIFT

  WARC, Ürün Müdürü

  Joseph, dünyanın önde gelen markalarının yürüttüğü dijital pazarlama ve reklamcılık çalışmalarının analizini gerçekleştirip şirketlere danışmanlık yapan online hizmet tedarikçisi WARC’ın ürün geliştirme ekibinde yer almaktadır. WARC’ta birçok dijital ve editoryal projeye imzasını atmıştır. “WARC100” ve “Future of Strategy” adlı raporları bunlardan en yakın zamanda yayınlananlardandır. Joseph reklam sektörüne adım atmadan önce, finans hakkında gazetecilik yapıyordu.

 • 1969 yılı Ankara doğumlu. Evli ve iki çocuk…
  KAAN BÜLBÜLOĞLU

  KAAN BÜLBÜLOĞLU

  Mekanik İletişim, Kurucu

  1969 yılı Ankara doğumlu. Evli ve iki çocuk babası.

  İstanbul İktisat Fakültesi mezunu.

  Avrupa Topluluğu Ekonomik yapısı üzerine yüksek lisans eğitimini bırakarak medya sektörüne 1995 yılında Doğan Medya ile giriş yaptı.

  1996 yılında Interpublic Group bünyesinde bulunan tam donanımlı medya planlama ve satınalma servisi veren Universal McCann Istanbul’a geçti.

  2001 yılında Türkiye’de ilk programming departmanını kurarak, içerik planlaması ve entegre projelendirme konusunu reklamverenlerin kullanımına kurumsal şekilde sundu.

  2004 – 2005 yılında aynı grup bünyesindeki Lotus Medya’ya Genel Müdür olarak atandı.

  2005 Eylül ayında müşteşebbis olarak gruptan ayrılarak Veritas Media’yı kurdu.

  2013 yılında Mekanik İletişim adı altında bir internet planlama ve proje şirketini kurdu.

 • Ken Segall, pazarlama dünyasının en beğenilen…
  KEN SEGALL

  KEN SEGALL

  Apple’ın Efsanevi Kreatif Direktörü, Bestseller Yazarı

  Ken Segall, pazarlama dünyasının en beğenilen yaratıcı yöneticilerinden biridir. Apple’ın meşhur Think different (Farklı düşün) kampanyasını şekillendiren yaratıcı ekibi yöneten Segall, iMac’e adını vererek Apple’ın ürünlerinde “i” ön ekini kullanmasını sağlamıştır. Segall, kıvrak zekası ve bilgisiyle dünya genelindeki şirketlere sadeliğin gücünü anlatmaktadır. Sunumlarını Steve Jobs’un yaşamından renkli hikayelerle süslemektedir.

   

  Ken Segall, New York Times en çok satanlar listesinde yer alan O Kadar Basit Ki! kitabının ve onun devamı niteliğindeki Think Simple‘ın yazarıdır. Alanında uzman bir teknoloji tutkunu olan Segall, NeXT ve Apple’ı da kapsayan 12 yıllık reklam ajansı kreatif direktörlüğü kariyerinde Steve Jobs ile birlikte çalıştı. Ayrıca IBM, Intel, Dell ve BMW için dünya genelinde ajans kreatif direktörü olarak görev yaptı.

  Segall, sadeliğin gücüyle ilgili dünya çapında konuşmalar yapmaktadır. Verdiği mesaj; Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerinde farklı sektörlerde yankı buldu. Yaptığı konuşmalar, insanların sadeliğin avantajlarını ve bu avantajlara herkesin ulaşabileceğini görmesini sağladı.

  Segall, O Kadar Basit Ki! isimli kitabında Steve Jobs’un sadelik tutkusunun Apple’ı iflasın eşiğinden kurtararak dünyanın en değerli şirketi hâline nasıl getirdiğini anlatıyor. Bu anlayışı Apple’ın yeniliklerinde, reklamlarında, perakende satışlarında ve hatta şirketin örgütlenmesinde de görebilirsiniz. Her şirket Apple’ın başarısından önemli dersler çıkarabilir.

  Ken Segall, Think Simple kitabında sadeliğin Apple’ın ötesinde, dünyanın farklı yerlerindeki her türden şirkete (küçük-büyük, bilinen-bilinmeyen ve köklü-yeni) nasıl güç verdiğini gösteriyor. Kitap; Whole Foods, The Container Store, Ben & Jerry’s, Charles Schwab, Telstra ve Bank of Melbourne gibi şirketlerde görev alan 40’tan fazla CEO ve işletme lideriyle yapılan röportajlardan yararlanılarak hazırlanmıştır.

   

 • Kına Demirel, University of Leeds’ten mezun…
  KINA DEMİREL

  KINA DEMİREL

  Migros, Pazarlama İletişimi ve CRM Direktörü

  Kına Demirel, University of Leeds’ten mezun olduktan sonra, perakende tutkusu sayesinde Migros Ticaret A.Ş’de göreve başlamıştır. Perakende sektöründeki yolcuğuna Migros Ar-ge’de başlamış ve projeye imza atmıştır. Türkiye’nin en büyük sadakat programı olan Money Club’ı ekibiyle birlikte yönetmeye başlayan Kına Demirel, aynı zamanda  son 3 yıldır Migros Grubu’nun tüm markalarının da marka iletişiminin başındadır. Uluslararası arenada, ‘Big Data’ ve sadakat konularıyla ilgili konferanslarda konuşmacı olarak yer almaktadır.

   

 • 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray…
  LEVENT ERDEN

  LEVENT ERDEN

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Yazar, Televizyon Programcısı

  1957 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Üniversitesi’nden mezun olduktan sonrasında MBA Programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Reklamcı olarak başladığı kariyerine birçok büyük markanın yöneticiliğini yaparak devam etti. Şimdilerde kurucu ekibinde de bulunduğu Bilgi Üniversitesi’nde akademisyenlik yapmakta ve KAFA Dergisi’nde okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir.

 • 1994 doğumlu olan Lucy, Westmnister…
  LUCY EARL

  LUCY EARL

  YouTuber

  1994 doğumlu olan Lucy, Westmnister Üniversitesi Pazarlama İletişimi Bölümü nü birincilikle bitirmiştir. Başarısız geçen bir yılın ardından kendini İngilizce öğretirken buldu ve kısa sürede en büyük tutkusu haline geldi. 21 yaşında, üniversitenin son döneminde 500 poundluk bir kredi alarak  ‘English with Lucy’ adlı kendi Youtube kanalını kurdu. Kısa sürede bu kanal onun tam zamanlı profesyonel işi haline geldi ve şu anda milyonlarca insana İngilizcelerini geliştirmek için her ay bedava dersler veriyor. Öğrencilerine sadece ellerindeki ile yetinmemelerini ve dışarı çıkıp modern dünyanın onlara sunduğu imkanlar içerisinde kendilerine en uygun olan tutkuları bulmaları konusunda eğitimler yapmaktadır.

   

 • Marco Nazzari 1996’dan beri spor odaklı…
  MARCO NAZZARI

  MARCO NAZZARI

  Nielsen Sports, Avrupa Genel Müdür

  Marco Nazzari 1996’dan beri spor odaklı pazarlama sektöründe öncü görevlerde çalışmıştır.

   

  2013’te dünyanın önde gelen spor odaklı araştırma şirketlerinden olan Repucom İtalya’da yönetici müdür olarak çalışmaya başlamıştır.

  Formula 1, MotoGP, UEFA Şampiyonlar Ligi, Vancouver 2010 ve Londra 2012 Olimpiyat Oyunları gibi büyük spor odaklı pazarlama ve eğlence projelerini yönetmiştir.

  Marco, 2016’dan itibaren, ofislerini büyüten ve yeni bölgelere yayılmayı hedefleyen şirketin ticari faaliyetlerini sağlamlaştırmak için Repucom’un Avrupa’dan sorumlu maliye kurulu başkanlığı pozisyonuna getirilmiştir.

  Repucom’un Nielsen  (şu anda Nielsen Sports) tarafından alınmasıyla, Marco Nazzari Avrupa ve Orta Doğu’dan sorumlu pazarlama başkanlığı  görevine getirilerek çalışmalarına hem İtalya hem de Avrupa ölçeğinde devam etmiştir.

  Yakın zamanda Nielsen Sports firmasının Avrupa bölge müdürü olarak atanmış  ve var olan bütün ofisler arası uçtan uca ticari faaliyetleri yönetmekten ve yeni pazarlara yayılma çalışmalarından  sorumludur.

  Marco ailesiyle Milan’da yaşamaktadır.

 • 2000 yılından beri Marek, Nielsen’deki…
  MAREK RUDEK

  MAREK RUDEK

  Nielsen, İnovasyon Bölümü Partneri & Direktörü

  2000 yılından beri Marek, Nielsen’deki çeşitli görev ve pozisyonlarında keyifli bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Fakat geçtiğimiz birkaç sene içerisinde gerçek tutkusu başarıyla geliştirip piyasaya sürdüğü paketlenmiş tüketici ürünleri yenilikleri oldu. Marek, Orta ve Doğu Avrupa’da piyasaya sürdükleri birkaç başarılı inovasyon ile gurur duyar.

   

  Ayni zamanda Marek, üniversitede Fen Bilimleri ve Market Araştırmaları Bölümü’nden mezun olmuştur.

   

 • Hamilton, yaratıcılıktan ilham alarak ve…
  MARK HAMILTON

  MARK HAMILTON

  Facebook, MEA Bölgesinden Sorumlu Pazarlama Müdürü

  Hamilton, yaratıcılıktan ilham alarak ve meraktan güç alarak dünyayı daha açık ve bağlı hale getirmeye odaklıdır.

  Facebook’un Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’deki pazarlama stratejilerini yöneterek Facebook ve Instagram markalarını geliştirmektedir.

  İş ortaklarına Facebook platformunu ve çözümlerini daha iyi anlamak ve mobil dünyaya geçişlerini optimize etme konusunda yardımcı olmak tutkularından biridir.

  Hamilton Facebook’tan önce medya ve reklamcılıkta 15 seneyi askın bir süre çalışmış, Coca-Cola, Procter & Gamble ve Microsoft gibi müşterilerle EMEA bölgesinde ve gelişen pazarlarda global ve bölgesel marka stratejilerini geliştirmek için çalışmalar yürütmüştür.

   

 • Markus Spiller 25 yılı aşkın süredir dijital…
  MARKUS SPILLER

  MARKUS SPILLER

  UX/UI Accenture Interactive Delivery, Orta Avrupa Başkanı

  Markus Spiller 25 yılı aşkın süredir dijital pazarlama alanında uzmanlık kazanmış, pek çok interaktif işlere imza atmıştır. 2014 yılında Accenture’a katılmadan önce lider çizgi üstü, çizgi altı ve dijital ajanslarda çalışmış, şirketlere interaktif marka ve satış iletişimi, kampanya yönetimi ve kreatif strateji gibi alanlarda danışmanlık yapmıştır. CRM, Ticaret, Sosyal, Araştırma, Reklamcılık, PR, İçerik ve Kurumsal gibi pek çok departmanlar arası dijital danışmanlık yapar. Marka ve tüketici odaklı düşünce ile üst düzey dijital marka, program ve kampanya danışmanlığını birleştirerek iş uzmanları, tasarımcılar ve teknoloji uzmanlarından oluşan takımlar yaratıp yönetir. Bu takımlarla özgün deneyimler yaratmak üzere çalışmalar yapmaktadır.

  Spiller, Accenture’ın Accenture Interactive Delivery DACH Practice for UI Design & UI Deparment programını yönetmektedir. Aynı zamanda EALA Frontend Capability programına da eş yöneticilik yapar.

 • Mehmet Sezgin, 2012 ve 2016 yılları arasında,…
  MEHMET SEZGİN

  MEHMET SEZGİN

  myGini, Kurucu ve CEO

  Mehmet Sezgin, 2012 ve 2016 yılları arasında,  BBVA’da (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) Global Ödeme Sistemleri bölumününde başkanlık ve Garanti Ödeme Sistemleri’nde eşbaşkanlık yapmıştır.

  Mayıs 2016’da kendi ödeme start-up’ı “myGini, Inc.” şirketini kurmuştur.

  Yeni teknolojilere kalpten inanan Sezgin, BBVA’da calışırken yeni bir dijital cüzdan yaratılmasına yardımcı olmuştur. BBVA Wallet İspanya, Şile, Meksika, ABD, Türkiye ve Kolombiya’da aktif olup, Türkiye’de Bonus Flash dahil olmak üzere 10 milyon downloada ulaşmıştır.

  Sezgin, BBVA’dan önce, 1999 ve 2012 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemleri’ni kurup yönetmiştir. 2000 yılında, Türkiye’deki ilk çipli kartları çıkarmış, bir müşteri bağlılık programı olan Bonus kartı yaratarak Türk Havayolları ortaklığında Türk kart sahiplerini mil kavramıyla tanıştırmıştır. Türkiye’yi tamamen çip ve pin EMV sistemine geçirme konusunda etkili olmuştur. Sezgin’in liderliğinde, Garanti Avrupa’da ki en büyük 4. kredi kartı veren kurum olmuştur.

  Sezgin, kariyerine 1984 yılında Price Waterhouse’ta danışmanlık yaparak başlamıştır. Birkaç sene bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra 1993 yılında Türkiye’de bir MasterCard ofisi açmış ve MasterCard Avrupa için Avrasya bölgesinin başkanlığını yapmıştır.

  Sezgin aynı zamanda Bankalararası Kart Merkezinde ve MasterCard Avrupa’da başkanlık ve kurul üyeliği yapmıştır. Türkiye’de Kredi Kayıt Bürosunda başkanlık yapmış ve Bankacılar Derneğinde Risk Merkezileştirme Platformunun da başında bulunmuştur.

  Sezgin, ODTU’de lisans yapmış, Massachusetts Universite’sinde de Fulbright bursu ile MBA yapmıştır.

  Sezgin çok kitap okur, tenis oynar ve Bonus markasını nasıl yaratıp yönettiğini anlatan “Bonus’un Kitabı” adlı kitabı üzerine çalışmaktadır.

   

 • Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama…
  MEHMET TÜFEKÇİ

  MEHMET TÜFEKÇİ

  Arçelik Pazarlama A.Ş Türkiye Pazarlama Direktörü

  Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü olan Mehmet Tüfekci 1976 Antalya doğumludur.

  İlk, orta ve Lise eğitimini Mersin’de tamamlayıp, Ankara Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur.

  Çukurova Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisansı, Sabancı Üniversitesinde Turquality MBA programını tamamlamıştır.

  Arçelik A.Ş. ‘deki kariyerine 2003 yılında Adana Satış Yöneticiliğinde başlayıp, 2008 yılında İstanbul’da Pazarlama bölümünde İş hayatına devam ederek, farklı dönemlerde Buzdolabı, Klima, Süpürge, Küçük Ev Aletleri, Termosifon-Şofben-Kombi gibi farklı ürün gruplarının sorumluluğunu yürütmüştür.

  2010 yılında Türkiye Beyaz Eşya Pazarlama Yöneticisi görevini üstlenmiş, 2015 yılı başından bu yana Türkiye Pazarlama Direktörü görevini sürdürmektedir.

  Mehmet Tüfekci, aynı zamanda İstanbul Üniversitesinde Öğretim Üyesi olup, bununla birlikte Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

 • 1982 İstanbul doğumluyum. Sakarya Üniversitesi…
  MELEK İÇMELİ ÖĞÜT

  MELEK İÇMELİ ÖĞÜT

  SuperMom | Fashion& Kids Blogger

  1982 İstanbul doğumluyum. Sakarya Üniversitesi – Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. Üniversiteden sonra eğitim alanında hizmet veren büyük bir şirkette 5 yıl Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptım.Bir kızım olacağını öğrendikten sonra işten ayrılıp tam zamanlı anne olmayı tercih ettim.

  Kızım doğduktan sonra onunla aynı renk ve modellerde giyinmeye başladık. Yaptığım kombinler ve kızımla verdiğimiz pozlar sosyal medyada herkes tarafından çok beğenildi. Bir süre sonra annelerle bir araya gelmek ve yardım yapmak amaçlı “SuperMom” şenliklerini yapmaya başladım. Her yıl yaptığım şenliklere anneler ve çocukları büyük bir ilgi ile katılıyorlar. Çok keyifli geçiyor. Şimdi ise bir oğlum oldu. Artık iki çocuklu olarak, hem oğlum hem de kızımla yaptığım kombinler sosyal medyada çok seviliyor.

 • 12.02.1997'de İzmir'de doğmuş olup…
  MELİSA KARAKURT

  MELİSA KARAKURT

  Müzisyen ve YouTuber

  12.02.1997’de İzmir’de doğmuş olup İstanbul’da yaşayan 21 yaşında bir şarkıcı- bestecidir.

  Müzik hayatı ,İzmir’de ilkokulda aldığı gitar kurslarıyla başlayıp daha sonra müzik kulüplerine ve korolara katılımıyla devam etmiştir.

  2015 yılında üniversite sebebiyle İstanbul’a gelen Melisa müzik alanında daha aktif bir şekilde yer almıştır.

  Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı olmuş fakat katılımını gerçekleştirmemeyi tercih edip müzik hayatına solo halde devam etmiştir.

  2017 Nardis Jazz Vokal Yarışması’nda finalist olarak sahne alma hakkı kazanmıştır , sonucunda ise dereceye girip başarılı vokal Ece Göksu’dan workshop alma olanağını elde etmiştir.

  Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar sayesinde kendi müziğini geniş bir kitleye ulaştırmayı amaç edinmiş ve bu yolda ilerlemektedir.

  Sokaklar da  dahil olmak üzere çeşitli yerlerde sahne almaktadır.

  Ayrıca saygın bir vokal koçundan ders almakta ve şehirdışı da dahil olmak üzere kendi konserlerini vermektedir.

 • 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Farklı…
  MERT TANER

  MERT TANER

  The Gang Agency, Kreatif Direktör

  1983 yılında İstanbul’da doğdu. Farklı sektörlerde yaşadığı deneyimlerden sonra, 2007 yılında digital reklamcılık kariyerine başladı. Reklam yazarlığı kökenli olup, digital alanda kendini geliştirdi. Pek çok büyük markaya çeşitli digital reklam kampanyalar hazırladı. Şu anda The Gang Agency’de yaratıcı ekibin başında görev yapmakta.

 • İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Teknik…
  MERVE ÖZBEY

  MERVE ÖZBEY

  Müzisyen, YouTuber

  İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı.

  13 yaşında Mine Koşan vokalistliği ile başlayan müzik hayatı. Ebru Gündeş, Demet Akalın‘a vokalistlik yaparak devam etti. Erdem Kınay ile yaptığı “Helal Ettim” şarkısında düet ile tanındı.. Sanatçı kimliğinin yanı sıra dijital dünyaya hakimiyeti ile bilinen Merve Özbey  yeni açtığı YouTube kanalında akustik performansıyla  sevenleri ile buluşuyor.

 • Beşiktaş’ın “Sarı Fırtınası” Metin…
  METİN TEKİN

  METİN TEKİN

  Beşiktaş'ın "Sarı Fırtına" Lakaplı Efsane Futbolcusu

  Beşiktaş’ın “Sarı Fırtınası” Metin Tekin, 1964 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Avukat olan babasının büyük çabalarıyla Kocaelispor altyapısında futbola başladı. Fuleli deparları, sürati ve çalımlarıyla kısa sürede sivrilen Metin, PAF Ligi’nin yıldız futbolcusuydu. Kocaelispor A Takımı’nda oynamadan Beşiktaş onu transfer etti. 1982-83 sezonunda henüz 18 yaşındayken Beşiktaş forması giyen Metin, siyah-beyazlı ekibin sembol isimlerinden biri oldu. 1982’den 1997’ye kadar 320 lig maçında oynayan ve 47 gol atan Metin, Beşiktaş’ta 5 Lig şampiyonluğu yaşadı. Beşiktaş’tan hiç ayrılmak istemeyen, Vanspor’da bir sezon kiralık olarak oynadıktan sonra siyah-beyazlı formayla jübilesini yapan Sarı Fırtına, Fenerbahçe’ye 13, Galatasaray’a da 8 gol atmayı başardı. 34 kez A Milli formayı giyen ve 2 gol atan Metin Tekin, Avrupa Kupaları’nda da çok başarılı maçlar çıkarttı. Özellikle 1993-94 sezonunda Kösice’yi eleyerek uzun yıllar sonra tur atlayan Beşiktaş’ın o günkü 2 golünü birden kaydeden Metin’in, Avrupa Kupaları’nda toplam 6 golü bulunuyor. Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı yapan Metin Tekin, daha sonra antrenörlüğe başladı. Gençlerbirliği ve Samsunspor’da Erdoğan Arıca’nın yardımcısı olarak görev alan Metin Tekin, Beşiktaş tribünlerinin hâlâ dilinde olan “Metin-Ali-Feyyaz” üçlüsünün en renkli isimlerindendi.

 • 1965'te tanışan Mazhar Alanson ve Fuat…
  MFÖ

  MFÖ

  Efsane Müzik Grubu

  1965’te tanışan Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in birlikte yer aldıkları ilk grup, içinde Ali Serdar, Semih Oksay ve Fikret Kızılok’u da barındıran Kaygısızlar’dı. Bir süre sonra Barış Manço’yla çalışmaya başlayan ikilinin o sıralar tanımadığı Özkan Uğur; Kurtalan Ekspres, Erkin Koray, Ersen ve Dadaşlar gibi müzisyenlere eşlik etmekteydi.

  Yola Mazhar-Fuat olarak başlayan grup, içinde sonradan ünlenecek parçaları Güllerin İçinden’i de barındıran ilk albüm Türküz Türkü Çağırırız’ı 1973’te yayınladı. Özkan Uğur’un katılması, 1976’da Ayhan Sicimoğlu ve Galip Boransu’nun da dahil olduğu İpucu Beşlisi’nin kurulmasıyla gerçekleşti.

  İpucu Beşlisi’nin dağılmasıyla bir süreliğine ayrı yollara giden üçlüden Fuat Güner ve Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’un oyunlarına müzik bestelemeye başladı. Daha sonra bir araya gelerek Sezen Aksu, Ajda Pekkan ve Seyyal Taner’in arkasında çaldılar.

  1984’te çıkan Ele Güne Karşı albümüyle birlikte toplam 13 albümde (3 best of, 10 stüdyo albümü) dillere dolanan sayısız şarkıya imza atan, ülkenin dört bir yanında dopdolu konserlerde sahne alan MFÖ, 1985 ve 1988’de iki defa Eurovision Şarkı Yarışması’na katıldı. İlerleyen dönemde Fahir Atakoğlu ve Yavuz Çetin gibi değerli müzisyenlerle çalışan grup, özellikle hep aynı dizilimle yer aldıkları eğlenceli ve dinamik canlı performanslarıyla ön plana çıktı. Ele Güne Karşı, Ali Desidero, Güllerin İçinden, Sarı Laleler, Sakın Gelme, Mazeretim Var Asabiyim Ben, Sude, Yalnızlık Ömür Boyu ve Buselik Makamına gibi şarkılar, grubun efsane statüsüne ulaşacağı yolun temellerini attı.

 • Google’ın Biletleme, Spor ve Canlı…
  MIKE LORENC

  MIKE LORENC

  Google, Biletleme, Spor ve Canlı Etkinlikler Bölüm Başkanı

  Google’ın Biletleme, Spor ve Canlı Etkinlikler bölümünün başında yer alan Mike Lorenc, Google’a gelir yaratacak çeşitli iş kolları ve projelerin üretilmesine öncülük eden isimdir.

   

  Chicago’da bulunan Loyola Üniversitesi’nin Pazarlama ve Uluslararası İşletmecilik bölümünden mezun olan Lorenc, Google’ ın spor, eğlence, müzik ve biletleme alanında yer alan stratejik partnerleriyle olan ilişkilerin yürütülmesinden sorumludur. Kurumun bünyesinde bulunan markalara Canlı Etkinlikler  kategorisi özelinde yeni reklam çözümleri ve ürün geliştirme konularında önemli hizmetler verdi.

  11 yıl önce Google lokal ofislerinden birini aktive etmek için Ann Arbor’a taşınan Lorenc, bu süreçte Google Polonya’nın kurulmasına da aracılık ederken aynı zamanda da Google Canada  satış ekibinin başında yer aldı.

  Michigan State Üniversitesi’nde Video ve Dijital Pazarlama dersleri veren Mike Lorenc, Eastern Michigan Üniversitesi  “Dijital Etkileşim Merkezi” nde de Baş Danışmanlık görevini sürdürmektedir.

  Halen Ann-Arbor, Michigan’da ikamet eden ve Spor/Eğlence sektöründe çalışmaktan son derece şanslı olduğunu dile getiren Mike Lorenc, AFC Ann Arbor- Minor Lig Futbol Takımının kurucusu ve oğlunun oynadığı U-10 takımının teknik direktörlüğü görevini de yürütmektedir.

 • Murat Cemcir, 30 Kasım 1976 tarihinde Tokat,…
  MURAT CEMCİR

  MURAT CEMCİR

  Oyuncu

  Murat Cemcir, 30 Kasım 1976 tarihinde Tokat, Niksar’da doğmuştur. Aslen Gürcü olan Murat Cemcir, Hatay, Mustafa Kemal Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 2001 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır.

  2009 yılında “Bir Bulut Olsam” ve “Ramazan Güzeldir” dizilerinde rol alan Murat Cemcir, Ahmet Kural ile birlikte 2010 yılında “Çalgı Çengi” sinema filmi, 2012/2013 yıllarında “İşler Güçler”, 2014 yılında “Kardeş Payı”dizisinde birlikte başrolü paylaşmış ve 2013 yılında bir GSM markasının, 2016 yılında başlayan ve halen devam eden Gary ve Metin kampanyası ile Yapı Kredi’nin reklam yüzü olmuştur.

  Yine Ahmet Kural ile birlikte 2013 yılının sonunda “Düğün Dernek” filminde rol almış, bunu 2015 yılında “Düğün Dernek 2” ve 2017 yılında “Çalgı Çengi İkimiz” takip etmiştir. Son olarak 2018 yılı Mart ayında vizyona girecek “Ailecek Şaşkınız” isimli filmde birlikte rol almışlardır.

  Bunların yanı sıra Murat Cemcir, 2018 yılında gösterime girmesi planlanan yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın üstlendiği “Ahlat Ağacı” filminde rol almıştır.

  At biniciliği ve WingChun ile de ilgilenmektedir. WingChun’da üç dan derecesi vardır.

  Başarılı oyuncu kariyeri boyunca; Altın Kelebek Ödülleri, Quality of Magazin, Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri, Vefa Lisesi 8. Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri, İTU, Bilkent Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi birçok kurum ve üniversite tarafından alanında pek çok ödüle layık görülmüştür.

  Filmleri ve dizileri arasında: “Kardeş Payı” (2014), “Düğün Dernek” (2013), “Behzat Ç.” (2012), “Yeraltı” (2012), “Üsküdar’a Giderken” (2011), “Küstüm Çiçeği” (2010), “Bir Bulut Olsam” (2010), “Ramazan Güzeldir” (2009), “Gazi” (2008), “Kurbanlık” (2008), “Polis” (2006), “Takva” (2005) bulunmaktadır.

 • Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da…
  MURAT KANSU

  MURAT KANSU

  Microsoft Türkiye, Genel Müdür

  Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da başlayan Kansu, 2003 yılında Microsoft Ortadoğu ve Afrika yönetim ekibine katıldı. 2003-2015 yılları arasında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde sırasıyla Sunucu Yazılımlarından Sorumlu Birim Yöneticisi, Operasyonlardan Sorumlu Direktör, Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Direktör ve son olarak da Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. Kansu, 1 Eylül 2015 itibarıyla Microsoft Türkiye Genel Müdürü oldu.

  Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da başlayan Kansu, Microsoft’a katılmadan önce HP’nin finans sektörü çözümlerinin pazarlamasından dünya çapında sorumluydu.

  Murat Kansu İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur.

 • Robert Kolej’in ardından Boğaziçi…
  NAZAN SOMER ÖZELGİN