Creativity & Lovemarks Day

8 Kasım, Perşembe

 • Karina, son yedi yılını, rekor büyüme ve…
  KARINA WILSHER

  KARINA WILSHER

  Anomaly, Ortak ve Global Operasyondan Sorumlu Başkan

  Karina, son yedi yılını, rekor büyüme ve gelişim sürecine liderlik ettiği Anomaly’nin New York’taki hakim ofisinin ortağı ve CEO’su olarak geçirmiştir. 2017 yılının başında Global Operasyondan Sorumlu Başkanı olarak atanmış, önde gelen kilit müşterilerinin yönetimini üstlenmiş ve Anomaly’nin yedi ofisinin güçlendirme çalışmalarına yardımcı olmuştur ve bunun yanı sıra, şirketin sektörün ön saflarındaki gelişimini de devam ettirmiştir.

  Anomaly, LA, New York, Toronto, Londra, Amsterdam, Berlin ve Şanghay’da ofisleri bulunan, tarifi güç ama çalışması heyecan verici olan ‘yeni model’ bir şirkettir. Anomaly’i kullanan tanınmış isimler listesinde Budweiser, Diageo, Google, Hershey’s, New York Life, Nike, Panera, SONOS ve YouTube yer almaktadır. Aynı derecede ilginç olan ise, Anomaly’nin, Eric Ripert ile bir mutfak yaşam tarzı markasını, ABD’de 1 numaralı dudak nemlendiricisi olan EOS’un yaratılmasını ve en son olarak da ödüllü tıbbi kanabis markası dozunun piyasaya sürülmesini içeren IP portföyüdür.

  Karina, bundan önce, Fallon Londra’nın Ortağı ve İdari Direktörü olarak görev yapmıştır ve başarılı bir şekilde kuruluşundan itibaren gelişmesine katkıda bulunmuş ve en iyi on kuruluş arasına sokmayı başarmıştır; Kuruluş, Campaign’in Yılın Kurumu ödülünü (iki kez) kazanmış ve dünyanın en yaratıcı şekilde ödüllendirilmiş kurumu olmuştur (Gunn Report).

  Karina, sektörde daha çok kadın lider olmasını teşvik etmek ve geliştirmek için kurulan ABD’deki “Straight Up”ın kurucusu Effie Worldwide’ın Yönetim Kurulu Üyesidir, ve öncesinde Londra’da Reklam ve İletişimde Kadınlar Londra’nın (WACL) aktif bir üyesiydi.

 • Kyoko, 2010 yılında Dentsu'ya katıldı ve MIT…
  KYOKO YONEZAWA

  KYOKO YONEZAWA

  DENTSU INC., Creative Technologist

  Kyoko, 2010 yılında Dentsu’ya katıldı ve MIT Media Lab ve Tokyo Üniversitesi gibi üniversitelerle işbirlikçi araştırmalarla başlayan eşsiz bir kariyer yaptı. Yaratıcı bir teknoloji uzmanı olarak, dijital planlama ile iletişim planlamasından, ürün yeniliği ve hizmet geliştirmeye kadar geniş bir yelpaze alanında çalışıyor. Projeleri arasında ‘Honda / Ayrton Senna 1989’ Sound ‘,’ Play Air ‘, JAXA için’ Space Hangout ‘ve ispace için’ HAKUTO ‘yer alıyor. Uluslararası başarıları arasında Cannes’da Titanium Grand Prix, D & AD’de Black Pencil ve Japonya Medya Sanatları Festivali’nde Grand Prix yer alıyor. Ve kendisi bir kedi aşığı.

 • Marcelo  şu anda Miami'de Burger King için…
  MARCELO PASCOA

  MARCELO PASCOA

  Burger King, Global CMO

  Marcelo  şu anda Miami’de Burger King için Küresel Marka Pazarlamasından Sorumlu Başkan olarak çalışan bir yaratıcı ve pazarlama profesyonelidir. Kariyerine, Gray ve DDB Brasil (DM9) gibi ajanslarda metin yazarı olarak başladı. Sonrasında, Yaratıcı Direktör, Dijital ve İnovasyon Direktörü olarak çalışmalarına devam etti.  2014 yılında Coca-Cola tarafından, Coca-Cola Brezilya için Yaratıcı Mükemmellik Direktörü olarak hem Coke hem de Powerade için 2016 Olimpiyatları küresel kampanyalarının geliştirilmesine öncülük etmeye davet edildi. 2016 yılında, Coca-Cola’nın Küresel Yaratıcı Direktörü olarak Atlanta’ya taşındı. Marcelo, kariyeri boyunca, yaratıcı bir çalışmanın gerçek bir değişim kaynağı, üstel büyüme ve iş sonuçları yaratarak, dünyayı daha iyi ve daha basit bir hale getirdiği inancıyla popüler kültürde önemli bir etkisi olabilecek projelere odaklandı. İşinin yaratıcı ve müşteri olarak tanınması, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, Clio Ödülleri, Jay Chiat Ödülleri ve Effie Ödülleri gibi büyük uluslararası ödüller içeriyor.

 • Yönetici Kreatif Direktör olarak, Lucio…
  LUCIO RUFO

  LUCIO RUFO

  R/GA London, Yönetici Kreatif Direktör

  Yönetici Kreatif Direktör olarak, Lucio 2008’den bu yana tasarım departmanında liderlik yapıyor. Lucio, Nike, Beats by Dre, Unilever, Aston Martin, Nokia dahil olmak üzere 14 sektör lideri küresel marka (sayma) sunan olağanüstü bir tasarım ekibinin kurulmasına yardımcı olmaktan sorumludur.
  Lucio, Nike, Beats by Dre, Unilever, Aston Martin, Nokia, Disney, BBC, Heineken ve Google’ın da aralarında bulunduğu 14 endüstri lideri küresel markaya hizmet veren olağanüstü bir tasarım ekibinin kurulmasına yardımcı olmaktan sorumludur.

  Grafik ve interaktif tasarımda 13 yıldan fazla deneyime sahip olan Lucio’nun becerileri, insan-bilgisayar etkileşimi, tipografi, tasarım yönü ve marka bilinci konusunda olağanüstü bir anlayışa odaklanıyor. Lucio, gerçek anlamlı ürün ve hizmetler yaratmanın tek yolunun dürüst,insan merkezli ve iyi hazırlanmış bir tasarım yaklaşımı olduğunu düşünüyor. Son yıllarda, Lucio, İletişim Sanatları, One Show Interactive, Cannes Cyber ​​Lions, Londra Uluslararası Ödülleri, D&AD Ödülleri ve CLIO Ödülleri gibi en prestijli sektör ödüllerinde sayısız ödüle layık görülmüştür.

 • Shelina, Müslüman kitle ile iletişim ve…
  SHELINA JANMOHAMMED

  SHELINA JANMOHAMMED

  Ogilvy Noor, Başkan Yardımcısı

  Shelina, Müslüman kitle ile iletişim ve danışmanlık rolünde dünya çapındaki çalışma yürüten tek ajans olan Ogilvy Noor’da başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Sektörün öncülerinden olan Shelina, AdAge Europe dergisi tarafından “Women to Watch” seçilmiştir. Aynı zamanda İngiltere’nin en başarılı 100 Müslüman Kadını listesinde de yer almaktadır. “M Nesli: Yeni Müslüman Gençlik” adlı kitabın yazarıdır.

 • Dr. Benal Tanrisever Şimşek, müzik eğitimine…
  BENAL TANRISEVER ŞİMŞEK

  BENAL TANRISEVER ŞİMŞEK

  Müzisyen, BT Müzikevi ve Sahne Sanatları Kurucusu

  Dr. Benal Tanrisever Şimşek, müzik eğitimine Prof. Ferdi Statzer ile İstanbul Konservatuarı’nda başladı. Çalışmalarına Sergei Rachmaninov’un ögrencilerinden Joseph Raieff ile New York, Juilliard Müzik Okulu’nda aldığı başarı bursu ile devam etti. Okulda lisans ve yüksek lisans derecelerini ayni eğitim senesinde tamamlayan ilk öğrenci oldu. Gösterdiği üstün basarıdan ötürü yüksek lisans, Professional Studies Programi’na kabul edildi. Okul tarafindan ABD’nin çeşitli kentlerinde konserler vermek üzere görevlendirildi. Bir başka başarı bursuyla Berlin’de Hochschule der Künste’de Prof. Georg Sava ile eğitimini sürdürerek “piyano virtüözü” unvanını kazandı. 2001 yılında Bilkent Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü doktora programını tamamlayarak doktor unvanını aldı. Doktora tez konusu, “Müziğin filmlerde anlatım gücü” pek çok bilimsel araştırmaya referans oldu.

 • 1985-1990 yılları arasında reklam…
  PAUL ENEROTH

  PAUL ENEROTH

  Creative Colleague, Forsman & Bodenfors

  1985-1990 yılları arasında reklam ajanslarında çalıştı. Profesyonel bir müzisyen olduğu dönemde Forsman & Bodenfors ile yolları kesişti ve 2000’den itibaren Forsman & Bodenfors’ta çalışmaya başladı. Paul Eneroth için Forman & Bodenfors‘da yaratıcılık, bir grupta müzik yaratmak gibidir. Kolektif grup en önemlisidir ve Forsman & Bodenfors’da yıldız yoktur…