• BELİRSİZLİK ORTAMINDA İKNANIN…
  ROBERT CIALDINI

  ROBERT CIALDINI

  BELİRSİZLİK ORTAMINDA İKNANIN GÜCÜ

  Kararlarınız üzerinde sosyal çevrenizin etkisi ne kadar baskın? Kararsızlığınızın neden olacağı olası sonuçlar neler? Belirsizlik durumunda iknayı mümkün kılan üç temel prensip hangileri? Sektörün en çok satan kitapları arasında yer alan İknanın Psikolojisi’nin yazarı Robert Cialdini altı ana başlıkta topladığı iknanın genel geçer prensiplerini tüm bu sorular ve daha fazlasını yanıtlamak adına seferber ediyor. Marketing Day’de sahne alan Cialdini otorite, konsensüs ve güvenilirlik prensiplerinin nasıl çalıştığını sayısız örnek üzerinden anlatacak.

   

  18 KASIM 2015 MARKETING DAY

  Dr. Robert B. Cialdini’nin Brand Week Istanbul Programı:

  KEYNOTE SPEECH / MASTER HALL

  09.30 – 11.00

  Belirsizlik Ortamında İknanın Gücü sunumuyla Brand Week Istanbul sahnesinde katılımcıların karşısına çıkacak.

  İMZA GÜNÜ / MEDIACAT CORNER

  11.00 – 11.30

  İknanın Gücü: Teori ve Pratik Bir Arada MediaCat Corner’da kitap imzasında okurlarıyla buluşacak.

  VIP MEETING / VIP LOUNGE

  12.30 – 14.00

  VIP Lounge’da Türkiye’de medya, pazarlama, iletişim alanlarında uzman akademisyenlerle öğle yemeğinde bir araya gelecek.

  ACADEMIC SPEECH / ISTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (MARKA OKULU)

  19.00 – 20.30

  İstanbul Bilgi Üniversitesi akademisyenleri ve Marka Okulu öğrencilerine “The Power of Social Versus Financial Factors in Behavior Change” başlıklı semineri verecek.

  HAKKINDA

  Harvard Business Review, kariyerini ikna bilimi üzerine yaptığı araştırmalara adayan ve ikna, satış, pazarlama, liderlik ve iletişim alanlarında dünya çapında bir numaraya oturmuş bir akademisyen olan Robert Cialdini’yi iş dünyasında atılım yapan araştırmalarıyla ilk sıralarda gösteriyor.

  Tüm dünyada 2 milyondan fazla satan İknanın Psikolojisi, New York Times en çok satanlar listesinde ilk 10’da,Fortune’un iş dünyasıyla ilgili ilk 75 kitabı arasında ve CEO Read tarafından tüm zamanların en çok okunan 100 kitabı listesinde yer almaktadır.

  Robert Cialdini North Caroline Üniversitesi’nden doktorasını aldıktan sonra Columbia Üniversitesi’nde ihtisas yapmıştır. Ohio State University, University of California, the Annenberg School of Communications ve Stanford University’de dersler verdi. Arizona State University’de Regents komitesinde kürsüsü olan Cialdini, psikoloji ve pazarlama alanlarında eğitim vermeye devam etmektedir.

  Influence at Work’ün Başkanı olarak çalışmalarına devam eden Cialdini’nin odaklandığı alan, etik ikna eğitimleri, kurumsal şirket seminerleri ve Cialdini Metodu sertifikalı eğitmenliğidir.

 • Ken Segall, pazarlama dünyasının en beğenilen…
  KEN SEGALL

  KEN SEGALL

  Apple’ın Efsanevi Kreatif Direktörü, Bestseller Yazarı

  Ken Segall, pazarlama dünyasının en beğenilen yaratıcı yöneticilerinden biridir. Apple’ın meşhur Think different (Farklı düşün) kampanyasını şekillendiren yaratıcı ekibi yöneten Segall, iMac’e adını vererek Apple’ın ürünlerinde “i” ön ekini kullanmasını sağlamıştır. Segall, kıvrak zekası ve bilgisiyle dünya genelindeki şirketlere sadeliğin gücünü anlatmaktadır. Sunumlarını Steve Jobs’un yaşamından renkli hikâyelerle süslemektedir.

   

  Ken Segall, New York Times en çok satanlar listesinde yer alan O Kadar Basit Ki! kitabının ve onun devamı niteliğindeki Think Simple‘ın yazarıdır. Alanında uzman bir teknoloji tutkunu olan Segall, NeXT ve Apple’ı da kapsayan 12 yıllık reklam ajansı kreatif direktörlüğü kariyerinde Steve Jobs ile birlikte çalıştı. Ayrıca IBM, Intel, Dell ve BMW için dünya genelinde ajans kreatif direktörü olarak görev yaptı.

  Segall, sadeliğin gücüyle ilgili dünya çapında konuşmalar yapmaktadır. Verdiği mesaj; Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerinde farklı sektörlerde yankı buldu. Yaptığı konuşmalar, insanların sadeliğin avantajlarını ve bu avantajlara herkesin ulaşabileceğini görmesini sağladı.

  Segall, O Kadar Basit Ki! isimli kitabında Steve Jobs’un sadelik tutkusunun Apple’ı iflasın eşiğinden kurtararak dünyanın en değerli şirketi hâline nasıl getirdiğini anlatıyor. Bu anlayışı Apple’ın yeniliklerinde, reklamlarında, perâkende satışlarında ve hatta şirketin örgütlenmesinde de görebilirsiniz. Her şirket Apple’ın başarısından önemli dersler çıkarabilir.

  Ken Segall, Think Simple kitabında sadeliğin Apple’ın ötesinde, dünyanın farklı yerlerindeki her türden şirkete (küçük-büyük, bilinen-bilinmeyen ve köklü-yeni) nasıl güç verdiğini gösteriyor. Kitap; Whole Foods, The Container Store, Ben & Jerry’s, Charles Schwab, Telstra ve Bank of Melbourne gibi şirketlerde görev alan 40’tan fazla CEO ve işletme lideriyle yapılan röportajlardan yararlanılarak hazırlanmıştır.

   

 • Stefan Sagmeister; The Rolling Stones, HBO ve…
  STEFAN SAGMEISTER

  STEFAN SAGMEISTER

  Sagmeister & Walsh, Tasarımcı ve Sanat Yönetmeni

  Stefan Sagmeister; The Rolling Stones, HBO ve Solomon R. Guggenheim Müzesi gibi çok farklı müşteriler için tasarımlar üretti.İki Grammy ödüllü Sagmeister, bugüne kadar neredeyse her büyük uluslararası tasarım ödülünü kazandı.

  Sagmeister, yaşamımızda önemli yeri olan mutluluk veya güzellik gibi büyük konular ile bunların tasarımla ilişkileri ve günlük yaşamımız için taşıdığı anlamlar hakkında konuşmalar gerçekleştiriyor.TED Talks’ta bugüne kadar beş konuşma yapan Sagmeister, TED konuşmacıları arasında en çok rağbet gören ilk üç isimden biri.

  Sagmeister’ın kitapları yüz binlerce sattı ve sergileri dünyanın dört bir yanındaki müzelerde sergilendi.”The Happy Show” adlı sergisi neredeyse beş yüz bin kişi tarafından ziyaret edilerek, dünyanın en fazla ilgi gören grafik tasarımı etkinliği unvanını aldı.

  Avusturya’da doğan ve güzel sanatlar lisans eğitimini Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi’nde tamamlayan Sagmeister, daha sonra Fulbright bursuyla Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek New York’taki Pratt Enstitüsü’nde master yaptı.

 • Doğu Londra'da doğdum. 16 yaşındayken okuldan…
  DAVE TROTT

  DAVE TROTT

  Kreatif Direktör, Yazar

  Doğu Londra’da doğdum. 16 yaşındayken okuldan ayrılarak bir fabrikada mühendis çırağı olarak çalışmaya başladım. Fabrika ortamından nefret ettiğim için East Ham Tech adlı sanat okuluna gitmeye başladım. Okulda, nü modellik yapan Quentin Crisp’i çizerdim (nü modellik yapan oydu ben değil, yanlış anlaşılmasın).

  Daha sonra Rockefeller Bursunu kazanarak New York’taki sanat okulu Pratt Enstitüsü’ne devam ettim. Madison Avenue’da bulunan Carl Ally firmasında reklamcılık üzerine çalıştım. Danimarka’dan Güney Amerika’ya düzensiz sefer yapan bir gemide güverte personeli olarak görev yaptım. 1971’de Londra’ya geri döndüm. Portföyümün kopyalarını elli reklam ajansına gönderdiğimde bir bankada çalışıyordum. Reklamcılık alanında rekor sayıda ödüle layık görülen John Webster tarafından BMP’de işe alındım. Ekip olarak çok sayıda başarılı işe imza attık (ilgilinizi çekerse detaylı bilgi verebilirim). Birçok ödül aldık. Yaratıcı direktör yardımcısı oldum. 1980 yılında BMP’den ayrılarak kendi ajansım Gold Greenlees Trott’ı kurdum. Ajansımız, daha ilk yılında Campaign dergisi tarafından Birleşik Krallık’ın en iyi reklam ajansı seçildi. Dördüncü yılımızda ise New York’taki Advertising Age dergisi tarafından yapılan oylamada dünyanın en iyi reklam ajansı seçildik. Çok başarılı işlere imza attık (ilgilinizi çekerse detaylı bilgi verebilirim) ve çok sayıda ödüle layık görüldük. Daha sonra, otuz yıl faaliyet gösterecek D&AD Advertising Concepts Workshops’u açtım. Yüzlerce yaratıcı genç yetenek yetiştirdim. Birçoğu bugün Birleşik Krallık’ta veya yurt dışında kendi ajanslarının başında.

  1990’da GGT’den ayrılarak, Saatchi & Saatchi’nin eş CEO’larıyla birlikte Bainsfair Sharkey Trott’ı kurdum.

  1993’te BST’den ayrılarak Walsh Trott Chick Smith’i kurdum. Ajans’ın adı 2001’de Chick Smith Trott olarak değişti.

  Şirketin 2008’de The Gate ile birleşmesiyle oluşan yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkanı oldum. Görevimden 2012 yılında ayrıldım. 2004’te D&AD Başkanının yaşam boyu başarı ödülüne layık görüldüm.

  Bunun yanı sıra The Creative Circle, The Marketing Society ve The Scottish Advertising Assoc. kurumlarından da yaşam boyu başarı ödülü aldım. Yayımlanmış üç kitabım bulunuyor:

  Creative Mischief (2009)

  Predatory Thinking: A Masterclass in Out-Thinking the Competition (2013)

  One Plus One Equals Three: A Masterclass in Creative Thinking (2016)

  İlk kitabımın baskısı tükendi. İkinci ve üçüncü kitabım Pan Macmillan tarafından (ciltli ve ince kapak) yayınlandı. Her hafta iki blogda yazı yazıyorum. Bloglardan birisi kendi sitemde, diğeri ise Campaign dergisinin blogu. Twitter’da yaklaşık 25.000 takipçim var. Şu sıralar danışmanlık yapıyorum ve freelance çalışıyorum. Eşim, sanat yönetmeni. Kızım da sanat yönetmeni. Oğlum, metin yazarlığı yapıyor.

  Çocuklarım Central Saint Martins Sanat Okulu’ndan mezun. Yani, ailece sanat okulu (yaratıcı) mezunuyuz.

 • Daniel Granatta; bir mühendis, girişimci,…
  DANİEL GRANATTA

  DANİEL GRANATTA

  Fütürist, Yaratıcılık & İnovasyon Danışmanı

  Daniel Granatta; bir mühendis, girişimci, tinkerer, antropolog, gazeteci, küratör, üniversite hocası, eğitmen, yazar ve fütürist.

  Erken yaşlardan itibaren teknolojiye ilgi duymaya başlayan Granatta, yaşamının büyük bölümünü eğitmenliğe ayırıyor. Çalışmalarının yanı sıra, aralarında Digital Invaders ve Miami Ad School’un bulunduğu çeşitli kurumlarda dersler veriyor. Granatta’nın, reklamcılık ve etkileşimli tasarım üzerine tecrübelerini paylaştığı yirminin üzerinde kitabı bulunuyor.

  Bağımsız ve kurumsal reklam ajanslarında çalıştığı dönemde, reklamcılık dünyasının, aralarında Meksika reklamcılık tarihinin ilk Titanium & Integrated Lion ödülünün de yer aldığı tüm ödüllerini kazanan Granatta, yaşamını ve kariyerini sürdürdüğü Mexico City’de markalara, günümüzün yüksek tempolu dünyasına daha iyi adapte olabilmeleri için yardımcı oluyor.

 • EKRANA UZAN, VERİYE DOKUN İnsanlar fiziksel…
  JINHA LEE

  JINHA LEE

  EKRANA UZAN, VERİYE DOKUN İnsanlar fiziksel çevreleriyle girdikleri etkileşimde oldukça sofistike yetkinlikler geliştirmişken, dijital enformasyonla tek iletişim yolumuzun küçük, dümdüz bir ekran parçasına sıkışmış olması trajik değil mi? Jinha Lee, yapacağı sunumda bu soruyu yapısöküme uğratacak. Fiziksel dünya ve dijital dünyayı ikili bir karşıtlığa hapsetmektense birbirleriyle diyaloğa sokan Lee; dijital verilerin fiziksel temsil koşullarını ve insanoğlunun sahip olduğu kinetik/estetik yetilerin nasıl avantaja çevrilebileceğini anlatacak. 20 KASIM 2015 DIGITAL&MOBIL DAY Jinha Lee’nin Brand Week Istanbul Programı: Ekrana Uzan, Veriye Dokun / MASTER HALL 11.00 – 11.40   HAKKINDA Jinha Lee fiziksel ve dijital dünyaların kesiştiği noktada çalışmalarını sürdüren bir mühendis ve tasarımcıdır. TED’in en önemli konuşmacılarından biri olan Jinha, tasarımcı ve mühendis kimliğiyle dijital bilgiyi fiziksel dünyaya bağlayan yeni yolları keşfediyor. 2013 TED konuşmasında dijital dünyayla ilişkisinde insanların doğuştan gelen kinestetik ve algısal yeteneklerinin kullanılmasını etkinleştiren yöntemleri açıklıyor. Jinha, MIT Media Lab’deki çalışmalarına ara vererek Samsung’da televizyon arayüzü tasarımı yapan ekibi yönetmeye başladı. Yeni buluşları arasında SpaceTop hareketli kontrol sağlayan 3D sistemleri, dokunulabilir arayüz ve ekranın içine girebilen kalem bulunuyor. Jinha, Eone ürünlerinin parçalarını tasarlayan ve dokunmatik saati (görme engelliler dahil geniş kitlelere yönelen bir marka) bulan kişidir ve Sony Bilgisayar ve Bilim Laboratuvarı ile Microsoft Uygulamalı Bilimler’de araştırmalar yürütmektedir. Tokyo Üniversitesi’nde elektronik mühendisliği okuyan Jinha’nın pek çok çalışması akademik konferanslarda ve müzelerde gösterilmiş ve sergilenmiştir. Pek çok tasarım ve inovasyon ödülü alan Jinha, MIT Teknoloji’nin en genç 35 inovasyon liderinden biri olarak gösterilmektedir. FastCompany’nin yaşayan en büyük tasarımcılar listesinde ilk 30’da yer alır.

 • Pennsylvania Üniversitesi Wharton Fakültesi'nde…
  Dr. Jonah Berger

  Dr. Jonah Berger

  Wharton School Pazarlama Profesörü, Çok Satan Yazar

  Pennsylvania Üniversitesi Wharton Fakültesi’nde pazarlama profesörü olan Jonah Berger, aynı zamanda ağızdan ağza pazarlama, sosyal etki, tüketici davranışları ile ürün, fikir ve davranışların nasıl popüler olduğu konusunda uluslararası üne sahip bir isimdir. En seçkin akademik dergilerde bugüne kadar onlarca makalesi yayımlanan Berger, The New York Times, Wall Street Journal ve Harvard Business Review gibi önde gelen gazete ve dergilerde kendisine sık sık atıfta bulunulmaktadır. Berger, otuzu aşkın dile çevrilen ve milyonlarca adet basılan Contagious: Why Things Catch On ve Invisible Influence: The Hidden Forces that Shape Behavior adlı iki kitabın yazarıdır. Dünyanın önemli konferans ve etkinliklerinin aranan konuşmacısı olan Berger, Google, The Coca‐Cola Company, GE, Vanguard, Unilever, General Motors, 3M, Kaiser Permanente ve Bill & Melinda Gates Foundation gibi şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

  Dr. Jonah Berger

  Wharton School Pazarlama Profesörü, Çok Satan Yazar

  Pennsylvania Üniversitesi Wharton Fakültesi’nde pazarlama profesörü olan Jonah Berger, aynı zamanda ağızdan ağza pazarlama, sosyal etki, tüketici davranışları ile ürün, fikir ve davranışların nasıl popüler olduğu konusunda uluslararası üne sahip bir isimdir. En seçkin akademik dergilerde bugüne kadar onlarca makalesi yayımlanan Berger, The New York Times, Wall Street Journal ve Harvard Business Review gibi önde gelen gazete ve dergilerde kendisine sık sık atıfta bulunulmaktadır. Berger, otuzu aşkın dile çevrilen ve milyonlarca adet basılan Contagious: Why Things Catch On ve Invisible Influence: The Hidden Forces that Shape Behavior adlı iki kitabın yazarıdır. Dünyanın önemli konferans ve etkinliklerinin aranan konuşmacısı olan Berger, Google, The Coca‐Cola Company, GE, Vanguard, Unilever, General Motors, 3M, Kaiser Permanente ve Bill & Melinda Gates Foundation gibi şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

 • HAKİKATİ BULMA EGZERSİZİ Luke Sullivan, Brand…
  LUKE SULLIVAN

  LUKE SULLIVAN

  HAKİKATİ BULMA EGZERSİZİ Luke Sullivan, Brand Week Istanbul’a özel hazırladığı “An Excercise in Finding the Truth” başlıklı Master Class’ta pazarlama evreninin sınırlarındaki “hakikati” nasıl bulabileceğimizi anlatacak. 32 yıllık reklamcılık kariyerinin ardından tecrübelerini aktardığı her kitabı ve konuşmasıyla sektörün yönünü tayin eden duayen isimlerden reklamcı-yazar Luke Sullivan’ın seminerine katılanlar, marka hakikati kavramının gücüyle tanışacak. “Bu ürün, servis veya kategori hakkında söyleyebileceğim en hakiki şey ne olabilir?” sorusuna yanıt ararken izlenmesi gereken yolu tarif edecek olan Sullivan’ın bunun için patenti kendisine ait bir de metodu var. “Bar taburesi sahiciliği” testini ve neden odak grupların değil gerçek insanların neler söylediğini anlamak gerektiğini ortaya koyacak olan Sullivan’ın semineri katılımcılara dolambaçlı yollardan sıyrılıp gerçeği kucaklamanın gücünü gösterecek. Hakikati bulma egzersizini tamamlayan katılımcılar sertifika alacak. 19 KASIM 2015 CREATIVITY & LOVEMARKS DAY Luke Sullivan’ın Brand Week Istanbul Programı: MASTERCLASS 11.00 – 12.00 Marka Hakikatini Bulmak adlı masterclass ile seyircilerin karşısına çıkacak. İMZA GÜNÜ / MEDIACAT CORNER 12.00 – 12.30 Satan Reklam Yaratmak adlı kitabının imzasında okurlarıyla buluşacak. KEYNOTE SPEECH / MASTER HALL 14.05 – 15.00 Güçlü Marka Hikayeleri için Platform Oluşturmak sunumuyla Brand Week Istanbul sahnesinde katılımcıların karşısına çıkacak. HAKKINDA Ünlü reklamcı, yazar ve konuşmacı Luke Sullivan pazarlama, reklamcılık ve markalaştırma konularında uzmandır. 32 senelik reklamcılık hayatından sonra Fallon ve The Martin gibi elit kreatif ajanslarla çalışmış olan Luke Sullivan şu anda Savannah College of Art and Design’ın başında yer almaktadır. Miller Lite, Time, BMW ve Lee markalarının da içinde bulunduğu sayısız kampanyaya imza atan Sullivan popüler reklamcılık kitabı “Hey Whipple, Squeeze This” in de yazarıdır. Austin SXSW Interactive’de ve Amerika’nın 30 farklı şehrinde konuşma yapmış olan Luke Sullivan’ın Türkiye’de ün kazanmış “Satan Reklam Yaratmak” isimli kitabında reklam yazarları, müşteri tarafı ve müşteri temsilcilerine önemli ipuçları vermektedir.

 • 15 senelik akademik kariyer ve büyük küresel…
  Dr. ERICH JOACHIMSTHALER

  Dr. ERICH JOACHIMSTHALER

  Pazarlama ve Marka Stratejisi Otoritesi, Vivaldi Group Kurucu ve CEO'su

  15 senelik akademik kariyer ve büyük küresel şirketlerle olan yoğun profesyonel deneyimden sonra Erich, Vivaldi Group’u kurdu. Kendisi aktif olarak birçok lider firma için yürütülen projelerde rol aldı. Danışman olarak sürdürdüğü kariyerine ek olarak, Erich küresel markalar, kurumsal ve iş birimi seviyelerinde kapsamlı araştırmalar yürüttü. Erich’in, David Aaker ile beraber yayınladığı Brand Leadership kitabı 14 dile çevrilmiş ve markalar dünyasında önemli bir kanaat önderi olduğunu kanıtlamıştı. Kitabı ile marka stratejisinde boyut değiştiren tartışmalar başlatmıştı. Tamamladığı yeni kitabı; Hidden in Plain Sight, markaların ekonomik değer kazandırma gücü ve firmaların büyümesine olan katkısı üzerine odaklanıyor. Erich aynı zamanda 40’ı aşkın makale ve olay incelemesine imza atmış ve makaleleri Harvard Business Review, Sloan Management Review ve Business Week gibi en önemli ekonomi ve iş dünyası dergilerinde yayınlandı. Erich, Amerika ve Avrupa’da fakülte dahilinde pozisyonlarda yer almakta ve Latin Amerika, Asya ve Afrika’daki çeşitli yönetici programlarında eğitimler vermeketedir.

  Dr. ERICH JOACHIMSTHALER

  Pazarlama ve Marka Stratejisi Otoritesi, Vivaldi Group Kurucu ve CEO'su

  15 senelik akademik kariyer ve büyük küresel şirketlerle olan yoğun profesyonel deneyimden sonra Erich, Vivaldi Group’u kurdu. Kendisi aktif olarak birçok lider firma için yürütülen projelerde rol aldı. Danışman olarak sürdürdüğü kariyerine ek olarak, Erich küresel markalar, kurumsal ve iş birimi seviyelerinde kapsamlı araştırmalar yürüttü. Erich’in, David Aaker ile beraber yayınladığı Brand Leadership kitabı 14 dile çevrilmiş ve markalar dünyasında önemli bir kanaat önderi olduğunu kanıtlamıştı. Kitabı ile marka stratejisinde boyut değiştiren tartışmalar başlatmıştı. Tamamladığı yeni kitabı; Hidden in Plain Sight, markaların ekonomik değer kazandırma gücü ve firmaların büyümesine olan katkısı üzerine odaklanıyor. Erich aynı zamanda 40’ı aşkın makale ve olay incelemesine imza atmış ve makaleleri Harvard Business Review, Sloan Management Review ve Business Week gibi en önemli ekonomi ve iş dünyası dergilerinde yayınlandı. Erich, Amerika ve Avrupa’da fakülte dahilinde pozisyonlarda yer almakta ve Latin Amerika, Asya ve Afrika’daki çeşitli yönetici programlarında eğitimler vermeketedir.

 • Nick Meaney, 14 yıl önce Londra'da…
  NICK MEANEY

  NICK MEANEY

  CEO, Epagogix

  Nick Meaney, 14 yıl önce Londra’da ortaklarıyla birlikte Epagogix’i kurdu.

  Epagogix, müşterilerinin (film, TV ve eğlence sektörleri) sonuçları tahmin edebilmelerine yardımcı olmak için uzman süreçlerle, gelişmiş Yapay Zekanın son derece yenilikçi bir karışımını kullanıyor.

  Meaney, Epagogix’i kurmadan hemen önce Londra’daki dünyanın en büyük risk yönetimi şirketlerinden birinde üst düzey bir pozisyonda çalışıyordu. Burada, risk yönetimine sigorta odaklı bir yaklaşımın ABD’li büyük film stüdyoları için optimum yatırım getirisi sağlayan projeleri seçme, bunlara yatırım yapma ve bunları geliştirme ile ilgili temelde yatan finansal riski ele almakta başarısız olduğunu fark etti.

  Meaney, geleceğe yönelik sonuçların tahmin edilmesine yardımcı olan nöral ağların gücüyle tanıştı.Hollywood stüdyolarına daha iyi sonuçlar sunma fırsatını gören Meaney, şehirden ayrıldı. Pek çok farklı disiplinden iş arkadaşlarını bir araya getiren Meaney, Epagogix ekibini kurdu.  Epagogix, uzman analizlerden ve özel nöral ağlardan faydalanıyor ve film ve TV sektöründeki müşterilerinin yaratıcı fikirleri belirlemek, geliştirmek ve iyileştirmek için kanıtlara dayanan kararlar almasına yardımcı oluyor.Merkezi Londra ve Oxford’da bulunan Epagogix’in ayrıca New York ve Los Angeles’ta da temsilcilikleri bulunuyor.

  Meaney, daha önce, seyahat ve uluslararası eğitim konularında faaliyet gösteren bir şirketin global pazarlama ve e-ticaret bölümünün yöneticisi olarak New York Şehrinde yaşıyordu. Bundan uzun bir süre önce, İngiltere’de üniversiteden mezun olduktan sonra ve çeşitli sektörlerde renkli ve başarılı uluslararası bir kariyere başlamadan önce Chicago’da gazetecilik/araştırmacı olarak çalıştı.  Meaney ayrıca alternatif yakıtlar sektörüyle de ilgilenmektedir.

  NICK MEANEY

  CEO, Epagogix

  Nick Meaney, 14 yıl önce Londra’da ortaklarıyla birlikte Epagogix’i kurdu.

  Epagogix, müşterilerinin (film, TV ve eğlence sektörleri) sonuçları tahmin edebilmelerine yardımcı olmak için uzman süreçlerle, gelişmiş Yapay Zekanın son derece yenilikçi bir karışımını kullanıyor.

  Meaney, Epagogix’i kurmadan hemen önce Londra’daki dünyanın en büyük risk yönetimi şirketlerinden birinde üst düzey bir pozisyonda çalışıyordu. Burada, risk yönetimine sigorta odaklı bir yaklaşımın ABD’li büyük film stüdyoları için optimum yatırım getirisi sağlayan projeleri seçme, bunlara yatırım yapma ve bunları geliştirme ile ilgili temelde yatan finansal riski ele almakta başarısız olduğunu fark etti.

  Meaney, geleceğe yönelik sonuçların tahmin edilmesine yardımcı olan nöral ağların gücüyle tanıştı.Hollywood stüdyolarına daha iyi sonuçlar sunma fırsatını gören Meaney, şehirden ayrıldı. Pek çok farklı disiplinden iş arkadaşlarını bir araya getiren Meaney, Epagogix ekibini kurdu.  Epagogix, uzman analizlerden ve özel nöral ağlardan faydalanıyor ve film ve TV sektöründeki müşterilerinin yaratıcı fikirleri belirlemek, geliştirmek ve iyileştirmek için kanıtlara dayanan kararlar almasına yardımcı oluyor.Merkezi Londra ve Oxford’da bulunan Epagogix’in ayrıca New York ve Los Angeles’ta da temsilcilikleri bulunuyor.

  Meaney, daha önce, seyahat ve uluslararası eğitim konularında faaliyet gösteren bir şirketin global pazarlama ve e-ticaret bölümünün yöneticisi olarak New York Şehrinde yaşıyordu. Bundan uzun bir süre önce, İngiltere’de üniversiteden mezun olduktan sonra ve çeşitli sektörlerde renkli ve başarılı uluslararası bir kariyere başlamadan önce Chicago’da gazetecilik/araştırmacı olarak çalıştı.  Meaney ayrıca alternatif yakıtlar sektörüyle de ilgilenmektedir.

 • Trabzonspor tarihinin ilk şampiyonluklarını…
  ŞENOL GÜNEŞ

  ŞENOL GÜNEŞ

  Beşiktaş Futbol Takımı, Teknik Direktörü

  Trabzonspor tarihinin ilk şampiyonluklarını kazanıp ülkemiz futbol tarihini değiştirdiğinde de oradaydı, 2002 Dünya Kupası’nda sporumuzun en büyük başarılarından birine imza attığımızda da… Feda sezonlarının ardından Beşiktaş yeniden ayağa kalkarken ve şampiyon olurken en büyük etkilerden biri Şenol Güneş’indi… Güneş, sporun ve futbolun, insanlara, kentlere ve ülkelere olan etkisini, iletişim dünyasındaki yerini anlatacak.

 • Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde…
  CEM YILMAZ

  CEM YILMAZ

  Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıktı. 1998’de Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A, A.R.O.G, Hokkabaz, Yahşi Batı ve Pek Yakında gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı. Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti. “Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

 • SapientNitro’nun Marka & Pazarlama…
  DARREN MCCOLL

  DARREN MCCOLL

  SapientNitro, Marka&Pazarl. Stratejisi Global Başkanı

  SapientNitro’nun Marka & Pazarlama Başkanı olarak Darren’ın öncelikli rolü işin içine içgörüyle gelen bir strateji ve ilhamdan gelen bir yaratıcılık katmak. Aynı zamanda kendisi New York Times’ın çok satan kitaplarından Storyscaping: Stop creating ads, start creating worlds’ün iki yazarından biri. Şuan, Marka & Pazarlama Stratejilerine, Sosyal ve Medya Uygulamalarına değer ve etki kazandırıyor. 25 yıllık deneyim sürecinde, Darren hem ajans hem de müşteri tarafında bulundu. Bu melezlik, ona marka ve pazarlama stratejisi üretirken farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Şimdiye kadar birçok müşteri ile bilgilerini paylaşıp onları başarıya ulaştırdı. Darren yerel ve global olmak üzere; Virgin Blue Airlines, Virgin Megastore, McDonald’s, Nestlé, Foster’s, Burger King, Subway, Footlocker, Coca Cola Markaları, X Games, ESPN, Ford, Fiat ve Mercedes Benz, Visit Florida ve Harley Davidson gibi sayısız marka ile çalıştı. En tanınmış işlerinden bir tanesi, “Best Job In the World” (Dünyadaki en iyi iş) isimli Queensland Avustralya için yaptığı turizm kampanyasıydı. Cannes Yaratıcılık Festivalinde film festivalinde yer almış bir keynote konuşmacısı ve aynı zamanda ödüllü bir jüri üyesi olan Darren; Adobe Konferansı, Internet Haftası (NY), Mesh (Kanada), ADWEEK (NY), Facebook Konferansı (Miami), Columbia University (NY) ve daha birçok itibarlı etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. Tüm bunlara ek olarak, liderlik üzerine düşünceleri birçok tanınan yayında ve pazarlama kitaplarında yer aldı.

  DARREN MCCOLL

  SapientNitro, Marka&Pazarl. Stratejisi Global Başkanı

  SapientNitro’nun Marka & Pazarlama Başkanı olarak Darren’ın öncelikli rolü işin içine içgörüyle gelen bir strateji ve ilhamdan gelen bir yaratıcılık katmak. Aynı zamanda kendisi New York Times’ın çok satan kitaplarından Storyscaping: Stop creating ads, start creating worlds’ün iki yazarından biri. Şuan, Marka & Pazarlama Stratejilerine, Sosyal ve Medya Uygulamalarına değer ve etki kazandırıyor. 25 yıllık deneyim sürecinde, Darren hem ajans hem de müşteri tarafında bulundu. Bu melezlik, ona marka ve pazarlama stratejisi üretirken farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Şimdiye kadar birçok müşteri ile bilgilerini paylaşıp onları başarıya ulaştırdı. Darren yerel ve global olmak üzere; Virgin Blue Airlines, Virgin Megastore, McDonald’s, Nestlé, Foster’s, Burger King, Subway, Footlocker, Coca Cola Markaları, X Games, ESPN, Ford, Fiat ve Mercedes Benz, Visit Florida ve Harley Davidson gibi sayısız marka ile çalıştı. En tanınmış işlerinden bir tanesi, “Best Job In the World” (Dünyadaki en iyi iş) isimli Queensland Avustralya için yaptığı turizm kampanyasıydı. Cannes Yaratıcılık Festivalinde film festivalinde yer almış bir keynote konuşmacısı ve aynı zamanda ödüllü bir jüri üyesi olan Darren; Adobe Konferansı, Internet Haftası (NY), Mesh (Kanada), ADWEEK (NY), Facebook Konferansı (Miami), Columbia University (NY) ve daha birçok itibarlı etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. Tüm bunlara ek olarak, liderlik üzerine düşünceleri birçok tanınan yayında ve pazarlama kitaplarında yer aldı.

 • BAŞARILI MARKA HİKÂYELERİNİN İLK ADIMI:…
  SHAWN CALLAHAN

  SHAWN CALLAHAN

  BAŞARILI MARKA HİKÂYELERİNİN İLK ADIMI: ÇALIŞANLARINIZ Pazarlama evreninde hikâyelerin hüküm sürdüğü bugünlerde marka ve satış departmanlarınızı nasıl bir araya getirebilirsiniz? Belki de satış departmanındaki çalışanlarınız sahadayken hikâyenizi anlatabilirler. Çalışma ortamında insanlığı yeniden tesis etmek amacıyla 2004 yılında kurduğu Anecdote adlı şirketi aracılığıyla liderlere iş konulu hikâye anlatımı, etkileşim yaratma, etkileme ve ilham vermek konularında eğitimler veren Storytelling Danışmanı ve İletişim Stratejisti Shawn Callahan başarılı marka hikâyeleri oluşturmanın kilit noktalarını BWI 2015’te paylaşacak. Master Class’ında iyi hikâyelere sahip olmanın öneminin yanı sıra, bu hikâyeleri anlatmaya gönüllü satışçılara sahip olmanın gerekliliğini anlatacak olan Callahan, seminerini dünyanın en büyük otel zinciri IHG ve ABD’nin en revaçta perakendecilerinden PIRCH’ten örneklerle destekleyecek.   18 KASIM 2015 MARKETING DAY Shawn Callahan’ın Brand Week Istanbul Programı: Business Storytelling Session / MASTER CLASS 09.30 – 11.00   HAKKINDA Shawn dünyanın lider hikaye anlatımı danışmanlarının başında gelmektedir. Çalıştığı firmaların yönetici ekiplerini strateji bulmak ve stratejisini doğru şekilde anlatmak adına eğitmektedir. Stratejik iletişim üzerinde çalışmadığı zamanlarda Shawn lider isimlere iş konulu hikaye anlatımı, etkileşim yaratma, etkileme ve ilham vermek konularında eğitimler vermektedir. Kariyerine Oracle ve IBM gibi teknoloji firmalarıyla adım atan Shawn daha sonrasında herhangi bir girişimin başarısını insan faktörünün belirlediğine karar vermiştir. Bu sayede 2004 yılında Anecdote isimli firmayı kuran ve özel hikaye anlatıcılarına daha iyi lider olmaları konusunda yardım eden Shawn Callahan kurumlara hikayelerin yardımıyla stratejilerini uygulama fırsatı vermektedir. Shell, Danone, Microsoft ve Bayer gibi “Global “1000” firmalarıyla çalışan Anecdote isimli şirketine ait lisanslı business storytelling programları bulunmaktadır. Anecdote 19 ülkede 30 partnerle çalışmaktadır.

 • MARKANIZ SÜRÜNGEN BEYİNLE NE YAPABİLİR?…
  PATRICK RENVOISE

  PATRICK RENVOISE

  MARKANIZ SÜRÜNGEN BEYİNLE NE YAPABİLİR? Dünyanın ilk nöropazarlama ajansı olan SalesBrain’in kurucu ortağı Patrick Renvoisé’ye göre bu sorunun cevabı açık: Her şeyi. 2011 ve 2014’te Advertising Research Foundation tarafından verilen Araştırmada İnovasyon Ödülü’nü iki kez kazanan, ajansı SalesBrain’in imzasını taşıyan NeuroMAP ile markaları tüketicileriyle bilimsel bir rota üzerinden buluşturan Renvoisé Brand Week Istanbul’da özel bir seminer veriyor. “Markanızın mesajlarını tüketicinizin beynine saçıyor musunuz; yoksa değer önermelerinizi beynin karar almayı tetikleyen noktasına mı gönderiyorsunuz?” sorusu üzerinden şekillenecek seminerle, 2002’den bu yana 6 binden fazla şirket ve 20 ülkeden 62 bin yöneticiyi eğiten metot katılımcılarla İstanbul’da buluşacak.   18 KASIM 2015 MARKETING DAY Patrick Renvoise’nin Brand Week Istanbul Programı: Nöromarketing Oturumu / MASTER CLASS 11.30 – 12.30 Sürüngen Beynin Fethi adlı Masterclass ile seyirciyle buluşacak.   İMZA GÜNÜ / MEDIACAT CORNER 12.30 – 13.00 Nöro Marketing adlı kitabının imza gününde okurlarıyla buluşacak.   HAKKINDA Patrick Renvoise, iki yılını araştırma bazlı ikna modeli nöro haritanın formülünü yazmakla geçirdi. Bu metodoloji 12 yıldır kullanılmakta ve 6000’den fazla şirketi bilimsel temellerde daha fazla iş almaya ve daha yetkin bir ikna gücüne sahip olmaya hazırlamaktadır. Ortağı Dr. Christophe Morin ile SalesBrain’i kurdu ve Silicon Graphics’te iş geliştirmeden sorumlu olarak çalıştı. Ardından LinuxCare’de İş Geliştirme Direktörlüğü yaptı. 3 milyon dolarlık işlem yapmayı başaran ve NASA, Boeing, Shell, Canon, BMW, Airbus gibi kuruluşlara milyon dolarlık süper bilgisayar satışı yapan Patrick Renvoise dünyanın en iyi beyinleriyle çalışmış olduğundan satış sürecinde insan beyninin geçtiği evrelerden oldukça etkilenmiştir. National Institute of Applied Sciences’dan (Lyon) Bilgisayar Bilimi master derecesine sahip olan Renvoise şu anda SalesBrain’in nöropazarlama bölümünün başında bulunmaktadır.ve ekibiyle satış ve pazarlama stratejisinin tüketici beyni üzerindeki etkilerini gözler önüne sererek firmalara danışmanlık yapmaktadır. SalesBrain Hakkında: Dünyanın ilk nöropazarlama ajansı olan SalesBrain nörobilim sayesinde markanın satış ve pazarlama performansını müşterinin karar verme mekanizmasını hedefleyerek dönüştürmeyi amaçlayan bir bakış açısına sahiptir. Nöroharita ikna modelini kullanarak SalesBrain müşterilerinin bilimsel araştırma, mesajlaşma, yaratıcı ve öğretici hizmetleri sayesinde daha fazla iş almasını, daha fazla kişiyi ikna etmesini sağlamaktadır. 2002 yılında kurulan SalesBrain dünya çapında 6000’den fazla şirkete destek vermiş ve 20 farklı ülkeden 62000 yöneticiyi eğitmiştir. Ödüller

  • Renvoise 2008 yılında The Vistage “Above and Beyong” konuşmacı ödülünü almıştır. Vistage dünyanın en büyük CEO üyelik organizasyonudur.
  • 2009 yılında NeuroMAP ile Amerikan Pazarlama Derneği’nden “Next big thing in marketing” ödülünü almıştır.
  • SalesBrain 2011 ve 2014’de Reklamcılık Araştırma Derneği’nden Inovasyon Araştırma ödüllerini almıştır.
 • Travelocity.com’u kuran Terry Jones, altı…
  TERRY JONES

  TERRY JONES

  Travelocity.com’u kuran Terry Jones, altı yıldır şirketin başkanlığını ve CEO’luğunu yürütmektedir. Halka açılan travelocity.com’dan ayrıldıktan sonra Kayak.com’u kurmuş ve şirket Priceline’a satılana kadar başında kalmıştır. American Airlines & Sabre Inc.’in CEO’luk görevinde bulunan Jones, 24 yıl çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yaptıktan sonra, uygulama geliştirme ve ürün geliştirme ekiplerinin başında yer almıştır. Denison Üniversitesi’nden mezun olan Jones 1971 yılında Vega Travel’da sektöre adım attı. Travel Advisor’da 5 sene boyunca başkan yardımcısı olan Jones Doğu Avrupa ve Sovyetler Birliği’ne iş seyahati konusunda uzmanlaşan bir firmanın başkanlığını üstlendi. ON Inovasyon isimli kitabı da olan ON Inc. Danışmanlık şirketini yöneten Jones firmalara dijital ekonomiye geçişlerinde destek oluyor. Boingo, Smart Destinations ve Cognite Inc.’in yönetiminde yer alan Terry Jones, General Catalyst Partners and Sierra Angels’ın da girişim sermaye uzmanıdır.

 • Duyguların tanınmış uzmanı ve tüketici…
  Prof.Dr. RAFAL OHME

  Prof.Dr. RAFAL OHME

  Psikoloji Profesörü ve Nörobilim Önderi

  Duyguların tanınmış uzmanı ve tüketici üzerine yapılan nörobilim çalışmalarında dünya öncüsü. 20 sene boyunca iletişim ve yönetim alanında duygular üzerine araştırmalarda ve danışmanlıklarda bulundu. University of Social Sicences and Humanities’de Psikoloji Profesörü, Cape Town Stellenbosch Üniversitesi ve Pekin Renmin Üniversitesi’nde Ziyaretçi Profesör. Prof. Ohme, dünyanın dört bir yanındaki yöneticilere ve liderlere ilham veriyor. Şu ana kadar 5 kıtada ve 30 ülkede eğitim verdi. Polonya Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Polonya Bilim Kurulu’ndan ödüller aldı, buna ek olarak Fullbright araştırma ödülüne layık görüldü. Executive Club üyesi olan Prof. Ohme, 2015 Ernst & Young Yılın Girişimcisi Finalistleri arasındaydı. Dünyanın en prestijli ekonomi ve araştırma dergilerinde makaleleri yayınlanıyor. Ayrıca, 85 ülkeden nörobilimci ve iş dünyası uzmanlarının oluşturduğu Neuro Marketing Science and Business Association’ın üyesi.

 • Gökhan Öğüt, Kasım 2013 itibariyle, Vodafone…
  GÖKHAN ÖĞÜT

  GÖKHAN ÖĞÜT

  Gökhan Öğüt, Kasım 2013 itibariyle, Vodafone Türkiye’nin İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. Bu görevi öncesinde Vodafone Türkiye’de Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bireysel Müşteriler İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. YASED ve BÜVAK Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve B20-Business Leader Forum üyesi olup, TURYİD (Turizm, Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) Danışma Kurulu Üyesi’dir. Capital Dergisi tarafından 2010 yılında “Yılın Pazarlamacısı” seçilmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan ve yüksek lisans derecesini işletme dalında (MBA) Chicago Illinois Üniversitesi’nden alan Öğüt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • DİJİTAL DÖNÜŞÜM KİTİ “Sektörümüzün…
  RAY VELEZ

  RAY VELEZ

  DİJİTAL DÖNÜŞÜM KİTİhurriyet.com.tr “Sektörümüzün geleceği pazarlama, tüketim kültürü ve teknolojinin kesiştiği noktaları iyi okumakta yatıyor” diyor Ray Velez. Razorfish Global’in yaratıcı iş modelini bu üç unsura göre bir araya getiriyor. Hissedarlar, ajans yetkilileri ve pazarlama yöneticilerini tüketiciler, yaratıcılık ve organizasyonel değişim konularında ciddi bir öğrenme süreci bekliyor. İletişim sektörünü bekleyen meydan okumaları sunumunda sıralayacak olan Velez, muhtemel çözümleri de paylaşacak katılımcılarla.   20 KASIM 2015 DIGITAL&MOBIL DAY Ray Velez’in Brand Week Istanbul Programı: Ray Velez&William Lidstone Networking / VIP LOUNGE 12.30 – 13.30 Dijital Dönüşüm Kiti / MASTER HALL 14.30 – 15.00 21 KASIM 2015 BRAND ACADEMY DAY 10:05 – 10.30 Dijital Dönüşüm Kiti / MASTER HALL HAKKINDA Ray Velez Razorfish’in global teknoloji direktörüdür. Razorfish’in web teknoloji tasarımları konusunda gerçekleştirdiği tüm projeleri ve şirketin 400’den fazla teknoloji uzmanını yönetmektedir. Ray’in dijital ve mobil uygulama geliştirme konusunda derin tecrübe sahiptir ve Razorfish’in Citibank ve Ford Motor’u içeren müşteri portföyünü yönetmiştir. Razorfish’in finansal sosyal medya start up’I Bundle ile ortaklığı konusunda da rol almıştır. Ray’in geçmiş deneyimi mimari danışmanlık şirketleri, stratejik IT planlama firmalarını içermektedir. Ray Velez’in donanımı çeşitli teknoloji ve metodolojilerini kapsar ve teknoloji endüstrisinde 15 senelik tecrübe kazanmıştır. Cambridge Technology Partners’da tasarım danışmanlığı olarak görev almış olan Ray Velez IEEE ve ACM gibi profesyonel kurumların da başlıca üyesidir. Ray Boston Üniversitesi felsefe ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmuştur.

 • Global marka eksperi olarak ün yapmış,…
  CATHERINE KAPUTA

  CATHERINE KAPUTA

  Markalama Gurusu, Çok Satan Yazar

  Global marka eksperi olarak ün yapmış, sektörün çokça rağbet gören konuşmacılarından biri olan Catherine Kaputa, kişisel markalama, kadın liderliği, girişimcilik, sosyal medya ve kariyer başarısı üzerine workshoplarda lider konumda. Konuşmalarında kendisine ün kazandıran yönleri seyirciye göre ayarladığı yaratıcı içerik seçimi, hikaye anlatıcılığı, marka iç görüleri ve çeşitli esprilerle beslediği eğlenceli tutumu. Amacı, katılımcıları güçlü bir kariyer ve kişisel gelişim yolculuğuna çıkarmak. Kaputa, pazarlama ve reklamcılık alanındaki yeteneğini en iddialı ve yaratıcı çevrelerden Madison Avenue, Wall Street ve akademinin koridorlarında mükemmelleştirdi. Marka stratejisini Al Ries ve Jack Trout’tan öğrendi. Wells Rich Greene’de ödüllü kampanya olan “I Love NY”u yönetti ve aynı zamanda Citi Smith Barney’de Başkan Yardımcılığı, Reklam ve Marka Direktörlüğü yaptı. New York Ünivesitesi Stern Business School’da markalaşma üzerine dersler verdi. Markalama alanında küresel çapta ün yapan Kaputa, dünya çapında En İyi Global Gurular arasında 22. sırada gösteriliyor. Kaputa, ödül kazanmış ve best-seller olmuş kitaplara imza attı. Kitaplarından, You Are a Brand, En İyi Kariyer kitabı dalında Ben Franklin ödülüne layık görüldü ve Breakthrough Branding, Book of The Years 2012’de gümüş madalya kazandı. Google, PepsiCo, Microsoft, Intel, AT&T, Merck, Samsung ve Unilever’in de aralarında olduğu geniş çaplı pek çok organizasyonda konuşmacı olarak yer aldı.

  CATHERINE KAPUTA

  Markalama Gurusu, Çok Satan Yazar

  Global marka eksperi olarak ün yapmış, sektörün çokça rağbet gören konuşmacılarından biri olan Catherine Kaputa, kişisel markalama, kadın liderliği, girişimcilik, sosyal medya ve kariyer başarısı üzerine workshoplarda lider konumda. Konuşmalarında kendisine ün kazandıran yönleri seyirciye göre ayarladığı yaratıcı içerik seçimi, hikaye anlatıcılığı, marka iç görüleri ve çeşitli esprilerle beslediği eğlenceli tutumu. Amacı, katılımcıları güçlü bir kariyer ve kişisel gelişim yolculuğuna çıkarmak. Kaputa, pazarlama ve reklamcılık alanındaki yeteneğini en iddialı ve yaratıcı çevrelerden Madison Avenue, Wall Street ve akademinin koridorlarında mükemmelleştirdi. Marka stratejisini Al Ries ve Jack Trout’tan öğrendi. Wells Rich Greene’de ödüllü kampanya olan “I Love NY”u yönetti ve aynı zamanda Citi Smith Barney’de Başkan Yardımcılığı, Reklam ve Marka Direktörlüğü yaptı. New York Ünivesitesi Stern Business School’da markalaşma üzerine dersler verdi. Markalama alanında küresel çapta ün yapan Kaputa, dünya çapında En İyi Global Gurular arasında 22. sırada gösteriliyor. Kaputa, ödül kazanmış ve best-seller olmuş kitaplara imza attı. Kitaplarından, You Are a Brand, En İyi Kariyer kitabı dalında Ben Franklin ödülüne layık görüldü ve Breakthrough Branding, Book of The Years 2012’de gümüş madalya kazandı. Google, PepsiCo, Microsoft, Intel, AT&T, Merck, Samsung ve Unilever’in de aralarında olduğu geniş çaplı pek çok organizasyonda konuşmacı olarak yer aldı.

 • Sunucu, yapımcı ve girişimci olan Acun…
  ACUN ILICALI

  ACUN ILICALI

  Sunucu, yapımcı ve girişimci olan Acun Ilıcalı, Acun Medya’nın kurucusu ve Acun Medya ile TV8’in Yönetim Kurulu Başkanıdır. Televizyonculuğa 1993 yılında futbol muhabirliği ile başlayan Ilıcalı, muhabirlik ve yapım aşamalarında bir çok görevde yer aldıktan sonra, Spor-Magazin Programı Televole’de kendi yapımcılığında bir özel bölüme imza atmıştır. 2002 yılında ise bu yapımı ‘Acun Firarda’ adında ayrı bir program olarak yapmaya ve sunmaya başlamıştır Acun Ilıcalı 2004 yılında “Acun Medya” isimli prodüksiyon şirketini kurmuş, ve son 11 yıl içinde izleyici tarafından büyük beğeniyle izlenen önemli televizyon yapımlarında yapımcı, sunucu ve jüri üyesi olarak yer almıştır. Acun Ilıcalı geçtiğimiz yıllarda ekibiyle birlikte “Acunn.com” adlı internet portalını ve “Sekiz.com” adlı giyim içerikli e-alışveriş sitesini oluşturmuş, 2013 yılının sonlarında da TV8’i satın almıştır. Acun Ilıcalı bugün televizyon hayatına, yapımcılık, sunuculuk ve jüri üyeliği yaptığı programlarla birlikte, sahibi olduğu TV8’de devam etmektedir.

 • Richard Bartrem, WestJet’in Pazarlama…
  RICHARD BARTREM

  RICHARD BARTREM

  WestJet, Pazarlama İletiş. Sorumlu Başkan Yard.

  Richard Bartrem, WestJet’in Pazarlama İletişimi Genel Müdür Yardımcısıdır. WestJet’te sorumlu olduğu alanlar pazarlama iletişimi, halkla ve medyayla ilişkiler, sosyal medya, toplum yatırımı, sponsorluk ve yaratıcı hizmetleri kapsamaktadır. WestJet’e 2005 yılında Marka ve İletişim Direktörü olarak katıldıktan sonra 2007 yılında İletişim ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı oldu. Richard, kariyerine 1988 yılında Unilever’de başladı. Burada çalıştığı on iki yılda Montreal, Halifax, Calgary ve Toronto’da çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında bulundu. Richard 2000 yılında Unilever’den ayrıldıktan sonra Toronto’da bir televizyon şirketi olan Astral Media’da beş yıl çalıştı. Burada Kanadalı ücretli televizyon markalarından The Movie Network ve Mpix markalarının pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olarak görev aldı. Montreal’in yerlisi olan Richard, artık eşi ve iki çocuğuyla birlikte Calgary’de yaşıyor. En sevdiği WestJet rotası ise Maui. WestJet uçuşlarında ikram edilen karışık kuruyemişi ücretsiz verilen kurabiyelerden daha çok seviyor.

  RICHARD BARTREM

  WestJet, Pazarlama İletiş. Sorumlu Başkan Yard.

  Richard Bartrem, WestJet’in Pazarlama İletişimi Genel Müdür Yardımcısıdır. WestJet’te sorumlu olduğu alanlar pazarlama iletişimi, halkla ve medyayla ilişkiler, sosyal medya, toplum yatırımı, sponsorluk ve yaratıcı hizmetleri kapsamaktadır. WestJet’e 2005 yılında Marka ve İletişim Direktörü olarak katıldıktan sonra 2007 yılında İletişim ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı oldu. Richard, kariyerine 1988 yılında Unilever’de başladı. Burada çalıştığı on iki yılda Montreal, Halifax, Calgary ve Toronto’da çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında bulundu. Richard 2000 yılında Unilever’den ayrıldıktan sonra Toronto’da bir televizyon şirketi olan Astral Media’da beş yıl çalıştı. Burada Kanadalı ücretli televizyon markalarından The Movie Network ve Mpix markalarının pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olarak görev aldı. Montreal’in yerlisi olan Richard, artık eşi ve iki çocuğuyla birlikte Calgary’de yaşıyor. En sevdiği WestJet rotası ise Maui. WestJet uçuşlarında ikram edilen karışık kuruyemişi ücretsiz verilen kurabiyelerden daha çok seviyor.

 • Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından sanat…
  AJDA PEKKAN

  AJDA PEKKAN

  Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından sanat markası tescillenmiş,Türkiye’nin en önemli sanatçısı Ajda Pekkan; farklı,özgün ve sürekli güncel kalan sanat yaşamında, sürdürülebilir marka iletişimini yönetmiş ve hayranları ile bağını dijital çağa uyarlamış bir Süperstar.

 • Doc Searls gazeteci ve köşe yazarı olmasının…
  Doc Searls

  Doc Searls

  Harvard Üni. Öğretim Üyesi, Yazar, Gazeteci

  Doc Searls gazeteci ve köşe yazarı olmasının yanında çok okunan bir blog yazarı. The Intention Economy: When Customers Take Charge (Harvard Business Review Press, 2012) kitabının yazarı ve The Cluetrain Manifesto: The End of Business as Usual (Basic Books, 2000, 2010) kitabının da ortak yazarıdır. Kendisi aynı zamanda Linux Journal dergisinin Baş Editörü, Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsünde Bilgi Teknolojileri ve Toplum Merkezi’nin akademi üyesi ve 2006’dan bu yana da Harvard Üniversitesi Berkman İnternet ve Toplum Merkezi’nde ProjectVRM’nin kurucusu ve yöneticisi. 2013–2014 yıllarında, New York Üniversitesi Arthur L. Carter Gazetecilik Enstitüsü’nde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

  Doc Searls

  Harvard Üni. Öğretim Üyesi, Yazar, Gazeteci

  Doc Searls gazeteci ve köşe yazarı olmasının yanında çok okunan bir blog yazarı. The Intention Economy: When Customers Take Charge (Harvard Business Review Press, 2012) kitabının yazarı ve The Cluetrain Manifesto: The End of Business as Usual (Basic Books, 2000, 2010) kitabının da ortak yazarıdır. Kendisi aynı zamanda Linux Journal dergisinin Baş Editörü, Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsünde Bilgi Teknolojileri ve Toplum Merkezi’nin akademi üyesi ve 2006’dan bu yana da Harvard Üniversitesi Berkman İnternet ve Toplum Merkezi’nde ProjectVRM’nin kurucusu ve yöneticisi. 2013–2014 yıllarında, New York Üniversitesi Arthur L. Carter Gazetecilik Enstitüsü’nde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

 • Niall Twitter’ın satış ortaklıklarını…
  NIALL HORGAN

  NIALL HORGAN

  Niall Twitter’ın satış ortaklıklarını yönetmektedir. Twitter EMEA ülkelerinden sorumlu ilk satış yapan çalışanıdır. Twitter’ın yeni pazarlara girişinden sorumlu olan Niall doğru ortaklarla çalışıp büyümesini sağlamak konusunda söz sahibidir. Twitter’dan önce Sky Media İrlanda’da çalışmış olan Niall ajans geliştirme, kampanya yönetimi ve reklamveren gelirini arttırmak konusunda çalışmalar yapmıştır. Daha önce Irish Mainport Holdings ve Thomas Crosbie Holdings’de pazarlama pozisyonlarında görev almış olan Niall University College Cork’da ticaret branşıyla mezun olmuştur.

 • Keiichi Matsuda (BSc. MArch) yüzünü geleceğe…
  KEIICHI MATSUDA

  KEIICHI MATSUDA

  Tasarım Danışmanı, Film Yapımcısı, Sanatçı

  Keiichi Matsuda (BSc. MArch) yüzünü geleceğe dönmüş bir tasarım danışmanı olmasının yanı sıra teknoloji, medya ve mimarlığın kesiştiği multidisipliner bir tasarım stüdyosunun da sahibidir. Stüdyosunda enstalasyonlar, konsept filmler ve diğer alanlarda çalışmalar yürüten Matsuda, yeni teknolojilerin gelecekteki yaşamımızı nasıl etkileyeceği ile ilgili araştırmalar yapıyor. Matsuda’nın araştırmaları; yeni teknolojilerin insan algısı ve insan ürünü çevre üzerindeki sonuçlarına odaklanıyor. Matsuda; sanal olan ile fiziksel olan arasındaki sınırları ortadan kaldırarak şehir kavramına yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyor ve bunu yaparken de video, mimari ve etkileşimli medyayı kullanıyor. Yayımlanmış, ödüle layık görülmüş ve Victoria ve Albert Müzesi, Chicago Sanat Enstitüsü, New York Modern Sanatlar Müzesi ve Şangay EXPO gibi dünyanın önce gelen sanat galerilerinde ve mekânlarında sergilenmiş pek çok eseri bulunan Matsuda sanat yaşamını bugünlerde Londra’da sürdürüyor.

  KEIICHI MATSUDA

  Tasarım Danışmanı, Film Yapımcısı, Sanatçı

  Keiichi Matsuda (BSc. MArch) yüzünü geleceğe dönmüş bir tasarım danışmanı olmasının yanı sıra teknoloji, medya ve mimarlığın kesiştiği multidisipliner bir tasarım stüdyosunun da sahibidir. Stüdyosunda enstalasyonlar, konsept filmler ve diğer alanlarda çalışmalar yürüten Matsuda, yeni teknolojilerin gelecekteki yaşamımızı nasıl etkileyeceği ile ilgili araştırmalar yapıyor. Matsuda’nın araştırmaları; yeni teknolojilerin insan algısı ve insan ürünü çevre üzerindeki sonuçlarına odaklanıyor. Matsuda; sanal olan ile fiziksel olan arasındaki sınırları ortadan kaldırarak şehir kavramına yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyor ve bunu yaparken de video, mimari ve etkileşimli medyayı kullanıyor. Yayımlanmış, ödüle layık görülmüş ve Victoria ve Albert Müzesi, Chicago Sanat Enstitüsü, New York Modern Sanatlar Müzesi ve Şangay EXPO gibi dünyanın önce gelen sanat galerilerinde ve mekânlarında sergilenmiş pek çok eseri bulunan Matsuda sanat yaşamını bugünlerde Londra’da sürdürüyor.

 • Dentsu’da pazarlama çözümleri bölümünün…
  KOICHI YAMAMOTO

  KOICHI YAMAMOTO

  Dentsu’da pazarlama çözümleri bölümünün yönetim ve planlama direktörü olan Koichi, çok uluslu müşterilerinin iletişim planlarını gözetmekle sorumludur ve Dentsu Network’ün iletişim planlamasında yer alan düşünce liderliği birimini yönetir. Dentsu’daki 27 senelik kariyeri boyunca stratejik planlamayı merkeze alarak çeşitli endüstri ve alanlar üzerinde çalışmıştır; özellikle IT ve iletişim sektöründe yer alan müşterilerine odaklanan Koichi çok uluslu müşterilere de liderlik etmiştir. Geniş anlamda Dentsu network’ün inovasyon aşamalarına öncülük etmiş olan Koichi Yamamoto, iletişimde yeni yaklaşımları da teknolojinin getirdiği değişikliklerin ileri boyutlarına geçerek uygulayabilmektedir. Spikes Asia, Ad Asia, ARF, South by Southwest, IAA gibi bir çok uluslararası konferansta konuşmacı olarak yer alan Koichi Yamamoto Cannes, Spikes ve AMES’in jürisinde bulunmuştur. İngilizce Japonca konuşabilen Koichi Columbia Üniversitesi’nden MBA’e ve Tokyo Üniversitesi’nden mimarlık lisansına sahiptir.

 • Aykut Fırat, Boston bazlı sosyal medya analitik…
  AYKUT FIRAT

  AYKUT FIRAT

  Crimson Hexagon Baş Veri Bilimcisi

  Aykut Fırat, Boston bazlı sosyal medya analitik şirketi Crimson Hexagon’da Baş Veri Bilimcisi olarak yapay zeka, istatistik ve büyük veri üçgeninde teknoloji ve yeni ürünler geliştirmektedir. Crimson’dan önce, pazar araştırma firması Nielsen tarafından satın alınan, evrimsel algoritmalar ile kalabalıkların bilgeliğini kullanarak ürün innovasyonu alanında faaliyet gösteren Affinnova firmasında Baş Bilimci olarak bulundu.

  Girişimciliğe doktora sırasında tez danışmanı ile beraber kurduğu semantik veri entegrasyonu firması, IAggregate ile başlamış, bu şirketin satın alınmasından sonra (ArsDigita/RedHat Linux), bir süre Amerika’da akademisyenlik de yapmıştır. Cambridge ve İstanbul arasında mekik dokuyan Aykut, lisansını Boğaziçi’nde, doktorasını MIT’de tamamlamış, uluslararası dergiler ve konferanslarda yayın, ödül ve patent sahibidir.

 • IDEO Münih stüdyosunun ortağı ve tasarım…
  LEIF HUFF

  LEIF HUFF

  IDEO Münih stüdyosunun ortağı ve tasarım direktörü olan Leif Huff, insanı merkezine alan marka, ürün, alan ve deneyimlerin başarıyla pazara girmesinde en etkili yöntemleri bulmaya çalışıyor. Tasarıma olan aşkı ile fikirlere can veren Huff, kapsamlı tasarım dili, stratejisi ve ödüllü ürünleriyle uluslararası firmalara hizmet sunuyor. 1992 yılında IDEO Palo Alto ofisine transfer olan Huff ilerleyen yıllarda Boston stüdyoda çalışmalarına devam etti. Sonrasında Almanya’ya dönen ve Siemens Tasarım Ofisi’nde çalışan Huff 2001 yılında IDEO Münih’i kurdu. Etkinlik ve konferanslarda tecrübeli bir konuşmacı olan Huff, tasarım odaklı kongrelere ustaca yön vermektedir. Münih ve Offenbach’daki Sanat Yüksek Okulu’nda misafir hoca olan Leif Huff, Tel Aviv Center for Design Studies ile Parsons The New School for Design NewYork’da da ders vermiştir. Halen İsveç Lund Universitesi’nde ders vermektedir. Michigan Cranbrook Sanat Akademisi’nden 3D tasarım master derecesi olan Huff üniversite eğitimini de ürün tasarımı alanında yapmıştır.

 • Ödüllü stratejist, kreatif direktör, yazar ve…
  FARIS YAKOB

  FARIS YAKOB

  Stratejist, Kreatif Direktör

  Ödüllü stratejist, kreatif direktör, yazar ve konuşmacı olan Faris, her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu dünyada iletişim yöntemlerini, insanları daha mutlu etme yöntemlerini, eğlenceli ve aynı zamanda yararlı içerikler üretme konularında çözümler üretiyor. Faris, strateji ve inovasyon merkezli çalışmalara danışmanlık yapan Genius Steals ‘in kurucusu. Markalara ve ajanslara işlerini daha da mükemmelleştirme konusunda yardımcı oluyor. Faris daha önce MDC’de İnovasyon Başkanlığı ve Spies&Assansins’ta kurucu ortaklık yaptı. Bu tecrübelerinden önce McCann Erickson New York ofisinde Dijitalden Sorumlu Başkan, Naked Communications’ta Dijital Strateji Bölümü Direktörü olarak çalıştı. Planning Survey tarafından en çok saygı duyulan planlamacılardan biri ve Fast Company tarafından modern dünyanın en çılgın 10 adamı arasında gösterildi. Talent Imitates Genius Steals adlı blogu da Campaign and Mashable tarafından en iyi 10 reklam bloğundan biri seçilmiştir. Faris, Fast Company, Forbes, Financial Times, Contagious gibi yayınlarda teknoloji, medya, markalar ve yaratıcılıkla ilgili yazılar yayınlıyor. Amerika’nın en ünlü yayıncılarından Kogan Page’in 2013 yılında çıkardığı Digital State adlı kitabın yazarlarından biridir.

  FARIS YAKOB

  Stratejist, Kreatif Direktör

  Ödüllü stratejist, kreatif direktör, yazar ve konuşmacı olan Faris, her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu dünyada iletişim yöntemlerini, insanları daha mutlu etme yöntemlerini, eğlenceli ve aynı zamanda yararlı içerikler üretme konularında çözümler üretiyor. Faris, strateji ve inovasyon merkezli çalışmalara danışmanlık yapan Genius Steals ‘in kurucusu. Markalara ve ajanslara işlerini daha da mükemmelleştirme konusunda yardımcı oluyor. Faris daha önce MDC’de İnovasyon Başkanlığı ve Spies&Assansins’ta kurucu ortaklık yaptı. Bu tecrübelerinden önce McCann Erickson New York ofisinde Dijitalden Sorumlu Başkan, Naked Communications’ta Dijital Strateji Bölümü Direktörü olarak çalıştı. Planning Survey tarafından en çok saygı duyulan planlamacılardan biri ve Fast Company tarafından modern dünyanın en çılgın 10 adamı arasında gösterildi. Talent Imitates Genius Steals adlı blogu da Campaign and Mashable tarafından en iyi 10 reklam bloğundan biri seçilmiştir. Faris, Fast Company, Forbes, Financial Times, Contagious gibi yayınlarda teknoloji, medya, markalar ve yaratıcılıkla ilgili yazılar yayınlıyor. Amerika’nın en ünlü yayıncılarından Kogan Page’in 2013 yılında çıkardığı Digital State adlı kitabın yazarlarından biridir.

 • Reklam ve iletişimde, global ve yerel ofislerde,…
  LAWRENCE DU PRE

  LAWRENCE DU PRE

  Reklam ve iletişimde, global ve yerel ofislerde, stratejik planlama ve müşteri ilişkileri pozisyonlarında 27 yıllık tecrübeye sahiptir. O dönemde İngiltere’nin bir numaralı ajansı olan JWT’de kariyerine başladı. JWT İngiltere’de 5 yıllık bir tecrübeden sonra Manajans/JWT İstanbul’da yöneticilik görevine getirildi. İstanbul’daki görevini takiben, İtalya’ya gitti, Lowe’de Algida için Global Müşteri İlişkileri Direktörlüğü görevini üstlendi. 2004’te, en sevdiği şehir İstanbul’a Medina Turgul DDB’de çalışmak için geri döndü. Medina Turgul DDB’de göreve başladı. Tribal Worldwide İstanbul’un kurulma aşamasında aktif rol aldı ve verdiği hizmetlerin uluslararası bilinirliğe ulaşması için katkıda bulundu. Markalar için yönettiği kampanyalardan 4’ü Altın Effie olmak üzere 11 Effie kazandı. Medina Turgul DDB, Türkiye ve Avrupa’da 2011 yılında en fazla Effie ödülü kazanan ajans oldu.

 • Intel’e 1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve…
  AYŞEGÜL İLDENİZ

  AYŞEGÜL İLDENİZ

  Intel’e 1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldı. 2001-2004 yılları arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004 yılında, Intel’in 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin başkanlığına getirildi. Aynı zamanda Intel’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2013 yılında ise Intel Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine atandı. Ayşegül İldeniz’in, Intel’in Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde insanların hayatlarını teknoloji ile dönüştürmek ve iyileştirmek için gerçekleştirdiği birçok önemli projede imzası bulunuyor. İldeniz’in başkanlığı döneminde bölgedeki iş hacmi dörde katlandı. Bölgede Intel Öğretmen Programı kapsamında 2 milyon öğretmene, Intel Öğrenci Programı ile 350 bin öğrenciye ulaşıldı. İldeniz’in insanları teknoloji ile tanıştırmak, teknolojiye daha kolay erişmelerini sağlayarak hayatlarını iyileştirmek amacıyla Türkiye’de başlattığı “e-Dönüşüm İnsiyatifi” adlı proje, daha sonra Intel’in tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler için uyguladığı global bir projeye dönüştü. Yine Türkiye’de İldeniz öncülüğünde hayata geçirilen “Kadın ve Bilişim Platformu” da örnek proje olarak bölgeye yayıldı. 2013 yılında Afrika Bölgesi’nde Safaricom’la birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanarak pazara sunulan ilk Intel işlemcili akıllı telefon YOLO’nun da aralarında bulunduğu birçok önemli yatırım gerçekleşti. Ayşegül İldeniz, birçok sivil toplum kuruluşunda önemli görevler üstlenmekte ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerini yürütmektedir. OECD’de Teknoloji Komitesi Başkan Yardımcılığı ve TÜSİAD’da Teknoloji ve İnovasyon Grubu Başkanlığı görevlerini de yürüten İldeniz aynı zamanda, Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu’nda ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Danışma Kurulu’nda yer alıyor. Intel’in Kadın ve Bilişim Platformu’nun kurucusu olan İldeniz, 2010 yılında “Eisenhower fellow”; Dünya Gazetesi tarafından 2004 yılında Yılın Bilişim Kadını ve 2006 yılında Yılın Kadın Yöneticisi seçildi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ayşegül İldeniz’in San Francisco State Üniversitesi’nden Dijital İletişim konusunda master derecesi bulunuyor.

 • Ödüllü bir film yapımcısı, fotoğrafçı ve…
  MIKA JOHNSON

  MIKA JOHNSON

  Ödüllü Film Yapımcısı, Yazar, Fotoğrafçı

  Ödüllü bir film yapımcısı, fotoğrafçı ve aynı zamanda yazar olan Mika Johnson, müzik klibi, reklam, film ve belgesel yönetmenliği yapıyor. Johnson, Prag Film Okulu’nda yönetmenlik ve belgesel yapımcılığı eğitimi vermektedir. Aynı zamanda, merkezi New York’ta bulunan ve farklı platformlarda faaliyet gösteren deneysel prodüksiyon stüdyosu MomenTech’in de bir üyesidir. Johnson 2011 yılında, oyuncularla birlikte çalışarak üç ila beş dakikalık kısa belgesellerden oluşan “The Amerikans” isimli bir web dizisi çekmeye başladı (www.theamerikans.org). Johnson’ın en yeni projeleri arasında, Kobe Abe’in “The Box Man” isimli eserinden esinlenerek hazırladığı uzun metrajlı film “Confessions of a Box Man” ve dünyanın en büyük sesli saat koleksiyonuna sahip saat takıntılı bir psikolog hakkında çektiği otuz dakikalık ödüllü “Forever Professor” isimli yapımlar bulunmaktadır. Johnson 2016 yılında bir tanesi Franz Kafka’nın eserlerinden (bkz. Karar Yılları) ve diğeri de Gabriel Paletz’in eserlerinden esinlenerek hazırlanan iki yeni web dizisi çekecek. “Lost & Found” isimli ikinci yapım, Avrupa’da yolunu kaybeden turistlerden ilham alınarak hazırlandı.

 • Adam Theiler, Fox ve National Geographic…
  ADAM THEILER

  ADAM THEILER

  Adam Theiler, Fox ve National Geographic Channels’ın Avrupa, Kafkasya ve Orta Avrupa bölgelerinde Newscorp pay-tv büyümesinden sorumlu başkanıdır. Duke Üniversitesi Uluslararası Ekonomi ve Johns Hopkins SAIS, Stratejik Çalışmalar bölümlerinden mezundur ve dört yıl Amerikan ordusunda görev yapmıştır. Kanal geliştirme ve satış pazarlama alanlarında uzman olan ve 14 Fox markasının iletişim ve tanıtım faaliyetlerinin sorumluluğunu alan Thelier, FOX, National Geographic ve 24Kitchen ile ilgili çalışmaları da yönetiyor. 11 senedir Fox International’da görev yapan Adam Theiler’a bağlı olan diğer ofisler Atina, İstanbul, Tel Aviv ve Tiflis’tir.

 • Stuttgart’da kurulmuş olan JungvonMatt/Neckar…
  PETER WAIBEL

  PETER WAIBEL

  Stuttgart’da kurulmuş olan JungvonMatt/Neckar ajansı online, offline, dijital platformlar, web ve mobil ortamlar olmak üzere bir çok markanın kampanyasını yöneten lider bir kreatif ajanstır. 150 kişilik ajansın üçte biri dijital iletişim ve prodüksiyon için çalışmaktadır. Entegre işlere imza atan JvM/Neckar günlük iş planında da bu modelle gelişmektedir. Wüstenrot&Württembergische, Grundig, Mey, Mercedes-AMG, EnBW, L-Bank, JackWolfskin, Breuninger gibi bir çok markanın süpervizörlüğünü üstlenen ve yaratıcı işler sunan ajansın yöneticisi üç yönetici ortağından biri olan Peter Waibel’dır. Cannes’da konuşmacı olan ve röportajları yayınlanan Peter bir çok medya ve reklamcılık seminerinde de konuşmaktadır. 1960 yılında reklamcılık alanında yüksek eğitimini tamamlayıp Young&RubicamFrankfurt’dajunior reklam yazarı olarak işe başlamıştır. Başarılı olup İletişim Direktörlüğüne getirilen Waibel LeoBurnett’e transfer olmuştur. 1993 yılında Jager&Waibel’ı kuran Peter 2000 yılından beri JungvonMatt’ın ortaklığını yürütmekte olup ilk defa grubun online ve offline işlerini bir araya getirip aynı çatı altında toplamıştır.

 • Shepherd Laughlin, J. Walter Thompson…
  SHEPHERD LAUGHLIN

  SHEPHERD LAUGHLIN

  J. Walter Thompson Worldwide, Trend Tahminleri Direktörü

  Shepherd Laughlin, J. Walter Thompson Intelligence İnovasyon Grubu adına içerik üretimi ve araştırma çalışmalarını yönetmektedir. Bu görevinde, yiyecek ve içeceğin geleceği, perakendenin geleceği, Z jenerasyonu, Küba’daki fırsatlar ve kadınlara yönelik pazarlama gibi konuları da içeren alanlarda kapsamlı raporlar hazırlamıştır. Ayrıca jwintelligence.com adresinde yayınlanan günlük yazıları yönetmektedir.

  Shepherd muhabir olarak CES, SXSW Interactive ve New York Moda Haftası gibi sektörün önemli etkinlikleri hakkında raporlar hazırlamıştır. Daha önce Londra’da bulunan danışmanlık firması

  The Future Laboratory’de çalışmış, tüketicilerin düşünme ve yaşam tarzı eğilimlerine ilişkin yazılar kaleme almıştır. Araştırma ve yazıları Monocle, Protein Journal, Creative Review, China Economic Review, CNN ve diğer basın organlarında yayınlanmıştır.

  London School of Economics’ten Sosyal Antropoloji alanında yüksek lisans, Brown Üniversitesi’nden lisans derecesi bulunan Shepherd Mandarin ve Fransızca bilmektedir.

   

 • Milano Üniversitesi’nden finans mezunu olan…
  VINCENZO RIILI

  VINCENZO RIILI

  Milano Üniversitesi’nden finans mezunu olan Vincenzo Riili, pazarlama ve data analizi alanında ihtisas yaptı. 2001-2003 yılları arasında, Unilever İtalya ofisinde marka müdürü olarak çalıştı ve Unilever ABD ofisine pazarlama müdürü olarak atandı. 2003-2005 arasında Unilever Ev Temizlik Ürünleri Avrupa Marka Müdürü olarak global inovasyon projelerini yönetti. 2005 yılında Unilever’in global inovasyon müdürü oldu ve iki sene boyunca müşterilerin ve tüketicilerin karşılanmamış ihtiyaçları ve yeni içgörüler konusunda inovasyon projeleri geliştirdi. 2007 yılında online bir start up şirketi olan Chebanca Milano’nun perakende ve dijital alanda çalışmalarını yürüttü ve online tüketicilere pazarlama yaptı. 2008 yılında Unilever Milano ofisine yeniden transfer olan Riili global pazarlama direktörü olarak 360 derece pazarlama stratejisi, ürün inovasyonu ve iletişim çalışmalarını yönetti. 2011 yılında Signal’in global pazarlama direktörü olan Vincenzo Riili, Unilever’in 1 trilyon dolar değerindeki markalarının yönetiminden sorumlu hale geldi. 2014 yılından bu yana Lipton’un pazarlama planlarını geliştiren ve yöneten pazarlama direktörü olarak marka aktivasyonu, tüketici araştırmaları, marka iletişimi ve yönetimi alanlarında görev yapıyor.

 • Joeri Van den Bergh, New York, Londra, Rotterdam,…
  JOERI VAN DEN BERGH

  JOERI VAN DEN BERGH

  Yeni Nesil Uzmanı, Yazar, InSites Consulting Kurucusu

  Joeri Van den Bergh, New York, Londra, Rotterdam, Gent ve Temeşvar’da şubeleri olan küresel bir “yeni nesil” araştırma ajansı olan InSites Consulting’de kurucu ortak, yönetici ortak ve yeni nesil uzmanı olarak görev almaktadır. Çocuklara ergenlere ve genç yetişkinlere yönelik markalaşma, pazarlama ve reklamcılık alanındaki tüm konularda geniş deneyime sahiptir. Müşterileri arasında eBay, Coca-Cola, Spotify, Danone, Red Bull, IKEA, Heineken, Converse, Nestlé, AXA ve Unilever gibi dünya şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketler için genç pazara yönelik araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Milenyumlular ve Z kuşağının pazarlama ve iş dünyası üzerindeki etkileri hakkında yazan dünya çapında bir düşünce önderi ve pazarlama yazarıdır. Çok satan pazarlama kitabı “Markalar Nasıl Genç Kalır: Y ve Z Kuşakları için Markalama” çok sayıda ödüle layık görüldü (örn. Amerikan Pazarlama Birliği Berry-AMA Kitap Ödülü) ve kitabın Nisan 2016’da tamamen gözden geçirilmiş üçüncü baskısı yapılacaktır.

  JOERI VAN DEN BERGH

  Yeni Nesil Uzmanı, Yazar, InSites Consulting Kurucusu

  Joeri Van den Bergh, New York, Londra, Rotterdam, Gent ve Temeşvar’da şubeleri olan küresel bir “yeni nesil” araştırma ajansı olan InSites Consulting’de kurucu ortak, yönetici ortak ve yeni nesil uzmanı olarak görev almaktadır. Çocuklara ergenlere ve genç yetişkinlere yönelik markalaşma, pazarlama ve reklamcılık alanındaki tüm konularda geniş deneyime sahiptir. Müşterileri arasında eBay, Coca-Cola, Spotify, Danone, Red Bull, IKEA, Heineken, Converse, Nestlé, AXA ve Unilever gibi dünya şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketler için genç pazara yönelik araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Milenyumlular ve Z kuşağının pazarlama ve iş dünyası üzerindeki etkileri hakkında yazan dünya çapında bir düşünce önderi ve pazarlama yazarıdır. Çok satan pazarlama kitabı “Markalar Nasıl Genç Kalır: Y ve Z Kuşakları için Markalama” çok sayıda ödüle layık görüldü (örn. Amerikan Pazarlama Birliği Berry-AMA Kitap Ödülü) ve kitabın Nisan 2016’da tamamen gözden geçirilmiş üçüncü baskısı yapılacaktır.

 • Mark van der Heijden (1986) laleleri, peynirleri,…
  MARK VAN DER HEIJDEN

  MARK VAN DER HEIJDEN

  Wanderbrief, CEO

  Mark van der Heijden (1986) laleleri, peynirleri, tahta ayakkabıları ve coffee shop’larıyla ünlü Hollanda’nın güneyinde doğmuştur. Amsterdam reklam sektöründe geçirdiği 7 yılın ardından Mark, metin yazarlığı görevinden ayrılıp evini sırt çantasına sığdırmış ve kalacak yer ile yiyecek karşılığında ajanslara, markalara ve hayır kurumlarına yardım ederek “Sırt Çantalı Stajyer” olarak dünya yolculuğuna çıkmıştır. Bu yolculuk sayesinde 7 kıtada 27 ülkeye giderek 32 farklı şirkette çalışmıştır.

  Mark, hikâyesini TEDxTeen in NYC, SXSW Festivali ve Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde paylaşmış, Beyaz Saray’a davet edilmiş ve Mashable tarafından takip edilmesi gereken İlham Verici Seyahat Instagrammer’ı ve Dünyanın En Etkileyici 100 Seyahat Blogger’ından biri seçilmiştir.

  Mark, yaratıcı yeteneklerini yurt dışı deneyimi ile değiş tokuş etmeye hazır kişilerle şirketleri buluşturan küresel bir topluluk olan, 2016 yılında kurulan Wanderbrief‘in kurucu ortağıdır. Wanderbrief, dünya vatandaşlığını ve kültürel alışverişi teşvik ederken ortak çalışmaya dayalı yaratıcılık aracılığıyla işle ilgili zorlukların çözülmesine yardımcı olmaktadır.

  Wanderbrief, 8 ay içinde 77 ülkeden 6000’in üzerindeki yaratıcı kişiye ulaşmış ve Adobe, Vodafone, RICOH ve Uluslararası Af Örgütü gibi ajans, marka ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklıklar kurmuştur. Wanderbrief, Haziran 2016’da prestijli R/GA Lions Innovation Start-Up Academy için seçilmiş ve 2016 World Youth Travel Awards’ta (Dünya Gençlik Seyahat Ödülleri) ‘En İyi İş Deneyimi Sağlayıcısı’ dalında ikincilik kazanmıştır

 • 20 yıllık zaman diliminde, Laura dijitale yeni…
  LAURA JORDAN BAMBACH

  LAURA JORDAN BAMBACH

  20 yıllık zaman diliminde, Laura dijitale yeni ve deneysel bir yaklaşım getirdi. Teknolojiyi tutkulu hikaye anlatımlı içerikle bütünleştirerek reklam hayatı boyunca birçok ödül kazanadı ve bu sayede globalde yenilikçi ve endüstriyel lider olarak ün kazandı. Laura eski D&AD Başkanı, 2015 Debrett’in 500’ü listesine girerek Britanya’nın en etkileyici kişilerinden biri seçildi. Grafik tasarımı üzerine yapmış olduğu çalışmalar sayesinde onur ödülü olarak Dadi Awards 2014’te ‘Individual of the Year’ ödülünü kazandı. Creative Partner olarak yönettiği Soho merkezli Mr.President yakın zamanda yılın yaratıcı ajansı ödülünü henüz 2 yıllık bir ajans olmasına rağmen The Drum’dan kazandı Laura aynı zamanda daha çok kadını yaratıcı endüstriye katmak için çalışan global gönüllülük ajansı SheSays’in de kurucusudur. Laura dünya çapında kapsamlı olarak konferanslar vermektedir. Kısa zaman önce geleceğin sosyal dünyasını yönetmek için Facebook’ tan kreatif kuruluna girmesi için teklif almıştır

 • Tobias Degsell, Stocholm’de bulunan Nobel…
  TOBIAS DEGSELL

  TOBIAS DEGSELL

  Nobel Müzesi Küratörü

  Tobias Degsell, Stocholm’de bulunan Nobel Müzesinin Küratörüdür. 2010 yılında profesyonel iş camiası için Spark Of Creativity (Yaratıcılığın Kıvılcımı) konseptini geliştirmeye başladı. O zamandan beri Pekin’den New Delhi’ye kadar dünyayı dolaşarak Nobel ilhamıyla yaratıcılığın önemini anlatmaya başladı. Nobel Müzesi 2001’de Stokholm’de açıldığı günden beri Nobel ödüllerine ve kazananlarının hikayelerini sergiliyor. Nobel’e bakış açımızda odağımız bilim, kültür ve barış alanlarını birbirine bağlayan ortak payda ‘Yaratıcılık’tır’ diye ifade ediyor.

  TOBIAS DEGSELL

  Nobel Müzesi Küratörü

  Tobias Degsell, Stocholm’de bulunan Nobel Müzesinin Küratörüdür. 2010 yılında profesyonel iş camiası için Spark Of Creativity (Yaratıcılığın Kıvılcımı) konseptini geliştirmeye başladı. O zamandan beri Pekin’den New Delhi’ye kadar dünyayı dolaşarak Nobel ilhamıyla yaratıcılığın önemini anlatmaya başladı. Nobel Müzesi 2001’de Stokholm’de açıldığı günden beri Nobel ödüllerine ve kazananlarının hikayelerini sergiliyor. Nobel’e bakış açımızda odağımız bilim, kültür ve barış alanlarını birbirine bağlayan ortak payda ‘Yaratıcılık’tır’ diye ifade ediyor.

 • Benoit Vancauwenberghe yeni fikirleri, kelimeleri…
  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  20Something Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü

  Benoit Vancauwenberghe yeni fikirleri, kelimeleri ve motivasyonu yıldırım gibi yağdıran bir Kreatif Direktör. Reklam dünyasına dair hedefi; herşeyi mümkün olduğunca çok değiştirmek. Bunu başarmak için, gelecekte dünyayı döndürecek olanlara ilham vermenin önemli olduğunu düşünüyor. Bu yüzden kendisi Y jenerasyonu için değil, Y jenerasyonu ile beraber çalışan kreatif bir ajans kurdu; 20Something. Gençler ön saflarda ve ajans hayatının %100 içerisinde yer alıyor. Benoit, bir gün ofisi olmayan 35 yaşındaki bir kreatif direktör olarak uyandı. Şirketini bir başkası yönetiyor ve yılın en büyük müşterisini stajyeri kapmış. Tüm bunların ne anlama geldiğini Brand Week Istanbul’ “I got replaced by an intern” / “Yerimi bir stajyere kaptırdım” isimli konuşmasında öğrenebilirsiniz.

 • 1995 yılından beri profesyonel bir yazar olan…
  ROB TARRY

  ROB TARRY

  1995 yılından beri profesyonel bir yazar olan Rob Tarry Rethink’e 1999 yılında katıldı. Rethink’de çalıştığı sürece A&P/Dominion, Dose, Bell, Playland, Solo Mobile, Sirius Satellite Radio, Mr. Lube, Science World gibi şirketlerle çalışmıştır. Rob’un işleri Communication Arts, Archive, the Clios, Cannes, London International, D&AD ve The One Show’da uluslararası anlamda ödüllendirilmiştir. Rob bir kreatif jüri olarak ADDYs, Applied Arts, the Marketing Awards ve the Clios print jürisinde bulunmuştur. 2006 yılından beri grubun kreatif direktörlüğünü üstlenen Rob Tarry Strategy magazine tarafından Kanada’nın bir numaralı yazarı seçilmiştir.

 • Walker, Medya Ortaklıkları Direktörü olarak…
  PATRICK WALKER

  PATRICK WALKER

  Facebook, EMEA Medya Ortaklıkları Direktörü

  Walker, Medya Ortaklıkları Direktörü olarak Facebook’ta hâlihazırda üstlendiği görevinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki medya şirketleriyle yapılan haber, spor ve eğlence alanlarındaki içerik ortaklıklarını yönetmekten sorumludur. Facebook video, Instant Articles, Instagram, 360-video ve sanal gerçeklik gibi ürünler için yayın ve hedef kitle geliştirme stratejilerini de tasarlamaktadır.

  Walker, şu andaki görevinden önce Londra’da bulunan çok kanallı yayın ağı şirketi Rightster’ın (yeni adıyla Brave Bison) CEO’su olarak görev almıştır. Ayrıca, Google ve YouTube’da İçerik Ortaklıkları Kıdemli Direktörü olarak sekiz yıl boyunca EMEA’da YouTube’un faaliyete geçirilmesi sorumluluğunu ve yönetimini üstlenmesinin ardından, Base79’da Baş İçerik Sorumlusu olarak çalışmıştır. Walker ayrıca RealNetworks, IMG ve Intel’de çalışmış ve BBC bünyesinde Japonya ve Güney Doğu Asya’da dış haberler muhabiri olarak görev almıştır. Medya ve teknoloji alanındaki kariyerine Tokyo, Japonya’da bulunan NHK’de televizyon yapımcısı ve yönetmen olarak başlamıştır.

 • Stephen Royle, dünyanın eğlence alanında…
  STEPHEN ROYLE

  STEPHEN ROYLE

  Discovery Networks CEEMEA, Kıdemli Kreatif Direktör

  Stephen Royle, dünyanın eğlence alanında lider kuruluşu Discovery Communications’ın bir bölümü olan Discovery Networks CEEMEA’nın (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ödüllü Kıdemli Kreatif Direktörüdür. 

  112 ülkeye hizmet veren 7 bölgesel merkezde çalışan 40’ın üzerinde kreatiften oluşan bir kurumiçi yaratıcı ajansın lideri olarak Stephen, Discovery’nin çeşitli markalardan oluşan portföyünü güçlendirmek ve iş hacmini büyütmeye yardımcı olmak amacı ile yaratıcı mükemmelliği, stratejik vizyon ve ticari öngörüyle birleştirmektedir.

  TV markalarının ve yeni ürünlerin, reklam kirliliği ve kültürel farkları aşarak tanıtılması ve pazarlaması konusunda bir uzman olan Stephen, izleyicilerin ve ticari ortakların kalplerinde ve akıllarında kalacak etkili multi-medya yaratıcı çözümler üretmektedir.

  Stephen’ın Avrupa ve Birleşik Krallık TV yayıncılığı sektöründe 20 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Discovery ailesine katılmadan önce Stephen, ITV, ESPN ve OSN de dahil olmak üzere birçok farklı İngiliz ve uluslararası yayın kuruluşunda kreatif ve direktör görevlerinde bulunmuştur.

  Stephen’ın işleri 30’dan fazla PromaxBDA Küresel Mükemmellik ve Avrupa Ödülleri de dahil olmak üzere sayısız ödül kazanmıştır.

 • EMEA bölgesi strateji lideri Saul, strateji ve…
  SAUL BETMEAD

  SAUL BETMEAD

  Y&R EMEA, Strateji Başkanı

  EMEA bölgesi strateji lideri Saul, strateji ve planlama topluluklarına danışmanlık yaparak müşterilerin daha etkili iletişim çözümleri bulunmasında yardımcı oluyor.

  Bu bölgesel rolü üstlenirken FMCG, perakende, bira, ilaç sektörü gibi farklı sektörlerle çalışan Saul’un, bunun yanı sıra, özel ilgi alanına giren, telekomünikasyon ve finansal hizmet kategorilerinde de tecrübesi var.

  2016’da Y&R’ın Avrupa’nın en çok Effie kazanan ajans ağı olmasından gurur duyduğunu belirtiyor.

  Saul, EMEA ExCo’da görev alıyor olmanın yanı sıra Y&R’ın Global Yaratıcı ve Strateji kurullarının da üyesi. Bununla birlikte Saul, İngiltere’nin önde gelen iletişim düşünce havuzu, IPA Strategy Group’un da yönetici üyelerinden.

 • Creative director & strategist in the…
  MONIKA BIELSKYTE

  MONIKA BIELSKYTE

  Kreatif Direktör, Stratejist

  Creative director & strategist in the intersection of culture & technology. Focus on immersive media technologies & digital formats of reality, AR-MR-VR.

  I work to inspire people to see these new mediums as tools to expand the human potential – creatively, intellectually, emotionally – not as a means to escape, isolate, or reduce ourselves in our humanity.

  Exploring how people perceive the future around the globe, making sense of this plurality of vision, & helping to prototype the possible futures is what I do: story-world design in the context of bleeding edge of scientific discovery, but also political, social, environmental innovation.

 • Kültür Yönetimi alanında yüksek lisanslı…
  CRISTINA ROMAN

  CRISTINA ROMAN

  Kültür Yönetimi alanında yüksek lisanslı bir ekonomist olan Cristina Roman hem bir sanatçı, hem bir dilbilimci aynı zamanda da yaratıcı bir düşünürdür. Ama bunların hepsinin ötesinde onu en iyi özetleyen özgür ruhudur. Deloitte ‘ da denetçilik yaptığı zamanlar (sakın bu konuda ona soru sormayın) ve Gösteri Sanatları Okulunda (bu konuda istediğinizi sorabilirsiniz) geçirdiği zamanların yanında Cristina kültürel ve yaratıcı endüstriler için bir çok çalışma yaptı. Yer aldığı görevlerin içinde iletişim, halkla ilişkiler, etkinlikler, proje yönetimi, strateji belirleme ve içerik üretme gibi bir çok görevde yer aldı. Son yıllarda Cristina D&AD’yi Avrupa çapında temsil etmiş ve bir çok iyi ilişkiler kurmuştur. Şayet D&AD Kalem ödülünün nasıl kazanılabileceğini öğrenmek isterseniz, Cristina her geçen gün hızla büyüyen bilinirliliği sayesinde bu konuda konuşulması gereken doğru insandır. Cristina aynı zamanda her yıl Haziran ayı içerisinde gerçekleşen “Glastonbury Festival” içerisindeki “gizli mücevher” in işletmecilerindendir. HMS ‘nin “Sweet Charity” si olup, düzenli olarak da endüstri festivalleri ve etkinliklerinde yer almaktadır.

 • Ankit Jain, SimilarWeb’in Ürünlerden Sorumlu…
  ANKIT JAIN

  ANKIT JAIN

  SimilarWeb, Genel Müdür Yardımcısı

  Ankit Jain, SimilarWeb’in Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır. SimilarWeb’e, kurucusu olduğu ve CEO olarak görev aldığı mobil istihbarat alanında faaliyet gösteren Quettra şirketini sattıktan sonra katıldı. Daha öncesinde, Cuil’in satılmasından sonra katıldığı Google Play’in Arama ve Keşif Başkanıydı. Burada birkaç web, gerçek zamanlı ve sosyal arama motorunun sıfırdan kurulmasına destek verdi. Ankit, Startup Liderlik Programıyla girişimcilik camiasında önemli roller üstleniyor. Ankit, 2007 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi alanında lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında aynı üniversitede Paralel ve Dağılımlı İşlem üzerine Bilgisayar Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2008 yılında yine Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Walter A. Haas İşletme Okulu’nda Teknoloji Yönetimi Sertifikası programını tamamladı. Kendisi, çeşitli arama ve mobil teknolojiler alanında farklı konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır. Aynı zamanda, Next Generation Search Engines: Advanced Models for Information Retrieval’ın giriş bölümünün yazarlarından birisi.

  ANKIT JAIN

  SimilarWeb, Genel Müdür Yardımcısı

  Ankit Jain, SimilarWeb’in Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır. SimilarWeb’e, kurucusu olduğu ve CEO olarak görev aldığı mobil istihbarat alanında faaliyet gösteren Quettra şirketini sattıktan sonra katıldı. Daha öncesinde, Cuil’in satılmasından sonra katıldığı Google Play’in Arama ve Keşif Başkanıydı. Burada birkaç web, gerçek zamanlı ve sosyal arama motorunun sıfırdan kurulmasına destek verdi. Ankit, Startup Liderlik Programıyla girişimcilik camiasında önemli roller üstleniyor. Ankit, 2007 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi alanında lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında aynı üniversitede Paralel ve Dağılımlı İşlem üzerine Bilgisayar Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2008 yılında yine Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Walter A. Haas İşletme Okulu’nda Teknoloji Yönetimi Sertifikası programını tamamladı. Kendisi, çeşitli arama ve mobil teknolojiler alanında farklı konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır. Aynı zamanda, Next Generation Search Engines: Advanced Models for Information Retrieval’ın giriş bölümünün yazarlarından birisi.

 • Roberta pazarlama, teknoloji, iş geliştirme ve…
  ROBERTA ANATİ

  ROBERTA ANATİ

  Roberta pazarlama, teknoloji, iş geliştirme ve şirket büyütme konularında 25 yıllık tecrübeye sahiptir. Turin merkezli Italia Brand Group’ un Milano, Roma, Türkiye, New York, Tel Aviv, Londra’da şubeleri bulunmaktadır, Roberta’da 2013 Eylül’den bu yana şirketin Ceo’su konumundadır. Italia Brand Group 30 yıllık tecrübesiyle markalara özel ve inovativ iletişim çözümlerini en üst seviyede teknoloji ve reklam altyapısyla sunmaktadır. Kariyeri boyunca birçok görev üstlenen Roberta, Israil Ticaret Odası Başkanlığı, Ogiva Capital kuruculuğu ve genel müdürlüğü, Euroisrael kuruculuğu ve Ceo’luğu, Bancaria CRT – Jstone Uluslararası Teknoloji Geliştirme Müdürlüğü ve birçok uluslararası teknoloji girişim merkezinin genel müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Roberta, yaratıcı düşünce, sonuç odaklı çalışma teknikleri, dünya pazarının trendlerini anlamayı, ICT konusunda uzmanlığını, Ar-ge’den siber güvenliğe kadar bir çok konuyu masaya taşıyabilen bir isimdir.

 • Tuomo, televizyon sektöründe geçirdiği yirmi…
  TUOMO KULOMAA

  TUOMO KULOMAA

  Wake Dynamite, Kreatif Direktör

  Tuomo, televizyon sektöründe geçirdiği yirmi yıl süresince önemli kanallarda kanal kimliği yönetimi, konsept yaratma ve tasarlama, yeniden markalama projeleri, pazarlama kampanyaları, reklamcılık ve ilgili iş akışı ve sistem uygulamalarında yaratıcılık, tasarım ve teknoloji rolleri üstlendi.

  Bugünlerde, doğrusal yayınlar ve diğer dijital reklamcılık platformlarında reklam verenler için gerçek zamanlı içerik yönetimi imkânı sunan Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) çözümü Wake Dynamite™ üzerinde çalışıyor.

 • ODTÜ Fizik bölümü mezunu. Öğrencilik…
  PELİN ÖZKAN

  PELİN ÖZKAN

  ODTÜ Fizik bölümü mezunu. Öğrencilik yıllarında reklamcılığa başladı. 1993 yılında MediaCat’i yayınlamaya başladı. MediaCat’in yanısıra pazarlama ve iletişim kültürü dergisi Pİ, Halkla İlişkiler ve İletişim Dergisi PR Plus, Araştırma dergisi Marketing Research, MediaCat Youth, her yıl özel olarak İngilizce hazırlanan MediaCat Cannes Lions, Out of Home gibi yan yayınların yanı sıra Digital Age dergisinin ve Farmaskop ile Herkese Sağlık sitelerinin de yayın yönetmenliğini yürütüyor. Sayıları 600’ü geçen MediaCat Kitaplarının yayın yönetmenliğini de sürdüren Özkan’ın reklam dünyasının ustalarıyla ilgili “Hayatımız Reklam” isimli bir kitabı var. Pelin Özkan geniş bir ekiple MediaCat Communication Institute çatısı altında her yıl onlarca workshop, seminer, Digital Age Summit , Brand Week İstanbul gibi etkinlikler, Felis yaratıcılık ödülleri, Farmaskop Sağlık İletişimi ödülleri gibi yarışmaları gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en büyük B2B yayıncısı ve en büyük iş dünyası bilgi platformlarından biri olan Kapital Medya’nın yöneticisi olan Pelin Özkan 50 kişilik bir ekiple her gün daha yeni ve yaratıcı fikirler bulmak için çalışıyor.

 • İran ve Orta Doğu'da 14 şirketle faaliyet…
  Nasser Pashapour Nikoo

  Nasser Pashapour Nikoo

  dnaunion, CEO

  İran ve Orta Doğu’da 14 şirketle faaliyet gösteren, İran’ın önde gelen pazarlama hizmetleri ve pazar araştırması grubu dnaunion’ın kurucusu ve CEO’su. İran’da iş kurma ve geliştirme konularında birinci elden edindiği 23 yıllık deneyime sahip olan Pashapour Nikoo, aynı zamanda bir seri girişimci. İş dünyasında sahip olduğu geniş ağı; dnaunion’ı büyütmek, müşterilerine destek sağlamak ve start-up’ları ve yetenekleri bulup yetiştirmek için kullanıyor.

 • Unilever ve Danone gibi küresel tüketici…
  GERHARD BARCUS

  GERHARD BARCUS

  CERTIUS, Genel Müdür

  Unilever ve Danone gibi küresel tüketici ürünleri şirketlerinde yönetim, pazarlama ve satış alanında 30 yıllık deneyime sahip. Strateji danışmanlığı şirketi Good Brand’in ortağı olan Barcus, tüketici ürünleri ve enerji şirketleri için sürdürülebilirlik ve sosyal inovasyon stratejileri ve programlar geliştiriyor. İran’ın en büyük gıda ürünleri şirketi Solico Group’ta iki yıl boyunca Küresel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Barcus, başka bir danışmanlık şirketi olan Certius’un da yönetici ortağı.

 • Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesinde…
  Işıl Akdemir Evlioğlu

  Işıl Akdemir Evlioğlu

  Garanti Ödeme Sistemleri, Pazarlamave Bireysel Kartlar Genel Müdür Yardımcısı

  Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesinde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Işıl Akdemir Evlioğlu Kellogg School of Management’da MBA derecesi almıştır.

  Kariyerine 2003 yılında global bir danışmanlık şirketi olan McKinsey’de danışman olarak başlayan Evlioğlu, 2003 – 2012 yılları arasında en son Yardımcı Ortak pozisyonunda görevini sürdürmüştür. Bu yıllar içinde bankacılık ve ödeme sistemleri alanında gerek Türkiye gerekse yurtdışında pazarlama, strateji, operasyon ve risk gibi birçok alanda projelerin yönetimini sağlamıştır.

  Işıl Akdemir Evlioğlu şu anda Garanti Ödeme Sistemleri Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmektedir

 • Mark Porter, dünyanın önde gelen editoryel…
  MARK PORTER

  MARK PORTER

  Ödüllü Editöryel Tasarımcı

  Mark Porter, dünyanın önde gelen editoryel tasarımcılarından biridir.

  Porter, The Guardian gazetesinin Kreatif Direktörü görevini üstlenmeden önce, Colors ve Wired gibi ikonik yayınlarda sanat yönetmeni olarak çalıştı. Tasarım felsefesi ve stili, the Guardian’ın uluslararası bir üne kavuşmasına ve dünyanın en bilindik haber kurumlarından biri olmasına önemli bir katkıda bulunmuştur.

  2010 yılında kurduğu Mark Porter Associates, yazılı ve görsel yayıncılık ile dijital medya alanından yüksek profilli müşterilere hizmet veren, global bir perspektife sahip bir tasarım stüdyosudur. Geçtiğimiz 6 yıl süresince MPA, Avrupa’nın en prestijli haber markalarının dünyaya uyum sağlamasında önemli bir rol üstlenmiştir.

  Mark’ın projeleri sektörün en prestijli ödüllerini kazanmakla kalmamış, aynı zamanda Victoria ve Albert Müzesi ile Londra Tasarım Müzesinde de sergilenmiştir.

  hurriyet
 • Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul…
  ÜMİT LEBLEBİCİ

  ÜMİT LEBLEBİCİ

  TEB, Genel Müdürü

  Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu; 1994 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Finans Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. 1991-1997 tarihleri arasında çeşitli finans kuruluşlarında görev alan Leblebici, 1999 yılında Hazine Grubu Direktörü olarak Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katıldı. 2002 yılında TEB Aktif Pasif Yönetimi ve Hazine Grubu Genel Müdür Yardımcısı olan Leblebici, Şubat 2013’te TEB Genel Müdür Vekili olarak göreve başladı. Eylül 2013’ten bu yana TEB Genel Müdürü olarak görev yapan Leblebici, aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

 • 2001 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi…
  DR. SAİT ÖLMEZ

  DR. SAİT ÖLMEZ

  Sabancı Üni. Müh. ve Doğa Bilim. Fakültesi Öğretim Üyesi

  2001 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Ölmez, Veri Analitiği ve Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programları direktörlüğünün yanı sıra, Sabancı Üniversitesi Veri Analitiği Mükemmeliyet Merkezinin eş direktörlüğünü de yürütmektedir. 2009-2016 yılları arasında kurucusu olduğu yazılım şirketinde genel müdür sıfatıyla çalışmalarını sürdürmüş olan Dr. Ölmez, Sabancı Üniversitesine katılmadan önce 5 yıl boyunca eş kurucusu olduğu bir teknoloji şirketinde yönetici ortak olarak görev yapmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde öğretim üyesi, 1991-1994 yılları arasında MIT’de araştırmacı olarak çeşitli projelerde yer almış olan Dr. Ölmez 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden lisans, 1985 yılında Michigan Üniversitesinden yüksek lisans, 1991 yılında da MIT’den (Massachusetts Institute of Technology) doktora derecelerini almıştır.

  DR. SAİT ÖLMEZ

  Sabancı Üni. Müh. ve Doğa Bilim. Fakültesi Öğretim Üyesi

  2001 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Ölmez, Veri Analitiği ve Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programları direktörlüğünün yanı sıra, Sabancı Üniversitesi Veri Analitiği Mükemmeliyet Merkezinin eş direktörlüğünü de yürütmektedir. 2009-2016 yılları arasında kurucusu olduğu yazılım şirketinde genel müdür sıfatıyla çalışmalarını sürdürmüş olan Dr. Ölmez, Sabancı Üniversitesine katılmadan önce 5 yıl boyunca eş kurucusu olduğu bir teknoloji şirketinde yönetici ortak olarak görev yapmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde öğretim üyesi, 1991-1994 yılları arasında MIT’de araştırmacı olarak çeşitli projelerde yer almış olan Dr. Ölmez 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden lisans, 1985 yılında Michigan Üniversitesinden yüksek lisans, 1991 yılında da MIT’den (Massachusetts Institute of Technology) doktora derecelerini almıştır.

 • Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama…
  Dr.YENER GİRİŞKEN

  Dr.YENER GİRİŞKEN

  ThinkNeuro – CEO, NMSBA Türkiye Başkanı

  Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı’nda alan Dr. Yener Girişken, ABD’de Kuzey Karolina Üniversitesi’nde pazarlama odaklı MBA yapmıştır. Türkiye’nin ilk nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucusu ve CEO’sudur. Thinkneuro, 2011 yılından itibaren nöropazarlama sistemleriyle reklam, alışveriş ve müşteri deneyimi (UX, CX), marka konumlandırma, dijital pazarlama araştırmaları yapmaktadır. Bu araştırmalar sırasında gönüllü deneklerin beyin görüntüleri (fNIRs, EEG) ve göz hareketleri (Eye Tracking) senkronize biçimde ölçülmektedir.

  Girişken, Türkiye ve dünyada nöropazarlama alanında TED konuşmaları dahil birçok konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştir. Dünya Nöropazarlama Bilim ve İş Konseyi (NMSBA)’nin Türkiye başkanı olan Girişken aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Gerçeği Algıla – Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar isimli kitap başta olmak üzere birçok uluslararası akademik yayını bulunan Girişken, Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi MBA Programları’nda nöropazarlama dersi vermektedir.

   

   

   

   

   

   

  Dr.YENER GİRİŞKEN

  ThinkNeuro – CEO, NMSBA Türkiye Başkanı

  Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı’nda alan Dr. Yener Girişken, ABD’de Kuzey Karolina Üniversitesi’nde pazarlama odaklı MBA yapmıştır. Türkiye’nin ilk nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucusu ve CEO’sudur. Thinkneuro, 2011 yılından itibaren nöropazarlama sistemleriyle reklam, alışveriş ve müşteri deneyimi (UX, CX), marka konumlandırma, dijital pazarlama araştırmaları yapmaktadır. Bu araştırmalar sırasında gönüllü deneklerin beyin görüntüleri (fNIRs, EEG) ve göz hareketleri (Eye Tracking) senkronize biçimde ölçülmektedir.

  Girişken, Türkiye ve dünyada nöropazarlama alanında TED konuşmaları dahil birçok konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştir. Dünya Nöropazarlama Bilim ve İş Konseyi (NMSBA)’nin Türkiye başkanı olan Girişken aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Gerçeği Algıla – Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar isimli kitap başta olmak üzere birçok uluslararası akademik yayını bulunan Girişken, Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi MBA Programları’nda nöropazarlama dersi vermektedir.

   

   

   

   

   

   

 • Tutya Yılmaz 04.06.1999 tarihinde İstanbul'da…
  TUTYA YILMAZ

  TUTYA YILMAZ

  Milli Jimnastikçi

  Tutya Yılmaz 04.06.1999 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulunda eğitim hayatına başlayan Tutya Yılmaz, halen İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi 11. sınıfta okumaktadır.

  4 yaşındayken jimnastiğe başlayan Tutya Yılmaz, jimnastiğe başladıktan 9 ay sonra kendisinden 5 yaş büyük gruplarla çalışmalara başlamıştır.

  Altı yaşında lisanssız olarak yarışmaya giren Tutya Yılmaz, yarıştığı esnada şikâyet üzerine yarışmadan çıkarılmıştır. 7 yaşındayken, kendinden 3 yaş büyük sporcuların katılabildiği minikler kategorisinde gerçekleştirilen yarışlara katılmış, üstün bir performans sergileyerek tüm dikkatleri üzerine çekmiş fakat yaşının küçük olması sebebiyle son yarışmada yarıştırılmamıştır. Yılmaz, 2006 ve 2007 yılı yurt dışı kampını Romanya Genç Milli Takımı Kampında gerçekleştirmiştir.

  2007 yılında lisansını alan Tutya Yılmaz aynı yıl Türkiye Şampiyonu olmayı başarmıştır. 2008 ve 2009 yıllarında yurt dışı kamplarını ABD’de INTERNATIONAL GYMNASTIC CAMP’ta gerçekleştirmiş. 2010 yılı Şubat ayında ABD – New Jersey’de bulunan Indigo Gymnastics kulübünde bir haftalık kamp yapmıştır.Aynı dönemde çok sayıda yarışmaya katılan Yılmaz, ABD – Dallas’ta W.O.G.A Classic’de 3. olmuştur.

  2014 yılında Sicilya Adası Ragusa şehrinde düzenlen Akdeniz Ülkeleri Gençler Şampiyonasında yarışan Tutya Yılmaz denge aletinde altı madalya almıştır.

   

  8 yaşından itibaren Türkiye Şampiyonluğunu kimseye kaptırmayan Tutya Yılmaz, yaşının tuttuğu tüm Olimpiyat Komitesi Organizasyonlarına (EYOF, UTRECHT, Y.O.G. Nanjing 2014, European Games Bakü 2015) katılabilme şerefine erişmiş ve finaller yaparak başarı ile tamamlamıştır.

  Tutya Yılmaz 23.10.2015 yılında İskoçya’nın Glasgow kentinde düzenlenen 46 th ARTISTIC GYMNASTICS WORLD CHAMPIONSHIPS’te aldığı başarılı sonuç ile ülkemiz adına Olimpiyat kotasını almıştır.

  Tutya Yılmaz, 16-22 Nisan 2016 tarihleri arasında, Brezilya’nın RİO kentinde düzenlenen Aquece RİO Final Gymnastics Qualifier Test Event (Olimpiyat Kota Yarışması) yarışmasında başarılı bir performans sergiledi ve 05-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenen RİO 2016 Summer Olympic Games’te yarışmaya hak kazandı.

  Tutya Yılmaz 17 yaşında elde ettiği bu başarıyla Türkiye’de olimpiyata katılmaya hak kazanan en genç jimnastik sporcusu olma ünvanını aldı. Kafilenin en genç bayan sporcusu oldu.

  2016 Yaz aylarında Mersin’de düzenlenen World Challenge Cup denge aletinde yarışarak altın madalya kazanmıştır.

  2016 yılı Ağustos ayında Brezilya’nın Rio kentinde gerçekleştirilen 2016 Rio Olimpiyatlarında atlama, asimetrik paralel, denge ve yer olmak üzere 4 alette de yarışan Tutya Yılmaz başarılı performansı ile denge aletinde 11. olmuş ve  3. yedek finalist olmayı başarmıştır.

  Büyük bir ekiple çalışmalarına devam eden Tutya Yılmaz, 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlık çalışmalarına başlamıştır.

 • Galatasaray Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve…
  BEDİZ EKER

  BEDİZ EKER

  Y&R Istanbul, Genel Müdür

  Galatasaray Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.Siyasal iletişim projesi Fransız Hükümeti tarafından Bourse d’Excellence ile ödüllendirildi ve Toulouse Üniversitesi’nde İletişim Yönetimi ve İşletmeciliği yüksek lisans programını tamamladı.Reklamcılık kariyerine Paris’te, Euro RSCG Worldwide’ın Avrupa İş Geliştirme Departmanı’nda başladı.Türkiye’ye dönüp sırasıyla ALICE BBDO’da Stratejik Planlamacı, Alametifarika’da Marka Direktörü olarak çalıştıktan sonra Stratejik Planlama Direktörü olarak tekrar ALICE BBDO’ya geri döndü.Y&R İstanbul’a Stratejik Planlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 2012’de katıldı ve halen bu göreve devam ediyor. Şubat 2016’dan beri grup ajanslarından Y&R Istanbul’un Genel Müdürlüğü görevini de yürütüyor.

 • Ahmet Ümit, 1960’ta Gaziantep’te doğdu.…
  AHMET ÜMİT

  AHMET ÜMİT

  Yazar

  Ahmet Ümit, 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında, Moskova’da, Sosyal Bilimler Akademisi’nde siyaset eğitimi gördü. Şiirleri, 1989 yılında Sokağın Zulası adıyla yayımlandı. 1992’de ilk öykü kitabı Çıplak Ayaklıydı Gece yayımlandı. Bunu Bir Ses Böler Geceyi, Agatha’nın Anahtarı, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir adlı polisiye öykü kitapları izledi. Hem çocuklara hem büyüklere yönelik Masal Masal İçinde ve Olmayan Ülke kitapları ile farklı bir tarz denedi. 1996’da yazdığı ilk romanı Sis ve Gece, polisiye edebiyatta bir başyapıt olarak değerlendirildi. Bu romanın ardından Kar Kokusu, Patasana ve Kukla yayımlandı. Bu kitapları Ninatta’nın Bileziği, İnsan Ruhunun Haritası, Aşk Köpekliktir, Beyoğlu Rapsodisi, Kavim, Bab-ı Esrar, İstanbul Hatırası, Sultanı Öldürmek ve Beyoğlu’nun En Güzel Abisi adlı kitapları izledi. Ahmet Ümit’in, İsmail Gülgeç’le birlikte hazırladığı Başkomser Nevzat – Çiçekçinin Ölümü ve Başkomser Nevzat – Tapınak Fahişeleri ve Aptülika (Abdülkadir Elçioğlu) ile birlikte hazırladığı Başkomser Nevzat – Davulcu Davut’u Kim Öldürdü? adlı çizgi romanları da bulunmaktadır. Eserleri yirminin üzerinde yabancı dile çevrilmiştir. Yazarın tüm yapıtları Everest Yayınları tarafından yayımlanmaktadır.

 • Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi…
  SİDAR GEDİK

  SİDAR GEDİK

  Ipsos, CEO

  Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği  bölümünde yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı.

  1997’de başlayan araştırmacılık hayatı, 2001 sonrasında kurucu ekibinde yer aldığı KMG ve sonrasında Ipsos’ta olmak üzere yaklaşık 18 yıldır devam ediyor.

  2015 yılına kadar 8 yıl süreyle Ipsos Loyalty Genel Müdürü ve Ipsos Türkiye İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2015 itibarı ile Ipsos’un Türkiye CEO’su olarak çalışma hayatına devam ediyor.

 • 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa…
  AHMET GÜLÜM

  AHMET GÜLÜM

  Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı

  1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’ndeki eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü ve İşletme Yönetimi Master’ını tamamladı. 23 Yıl profesyonel Voleybol oynadı. 1986-89 yılları arasında üç kez üst üste Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Voleybol Takımının kaptanlığını yaptı. 158 kez kaptanlık görevini de üstlendiği milli takımlarla Balkan turnuvalarında, Akdeniz Oyunları’nda, Bahar Kupası’nda ve Ordulararası Dünya Voleybol Şampiyonası’nda uluslararası dereceler kazandı.

  Aktif spor hayatı sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yaptı. Beach Volleyball Dünya Konseyi Üyeliği, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Marketing Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB)  Marketing Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komite Üyesi olan Gülüm, 1998’de Fanatik ve Zaman gazetelerinin, 1999’da ise Milliyet’in değerlendirmelerinde yılın spor adamı seçildi.

  2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı pazarlama iletişimi ajansı olan Sportsnet’i kurdu. 15 yılda farklı hizmet alanlarında büyüyerek bir şirketler grubu halini alan Sportsnet,  Etkinlik Şirketi Allsports’u, Türkiye’nin ilk spor odaklı dijital ajansı olan Vo2 ve dünyanın en büyük spor ajansı Octagon’u bünyesinde barındırmaktadır. Beko, Petrol Ofisi, Vestel, Turkcell, Orkid, Aroma, TEB,  THY, P&G, H&S, Gillette, gibi markalara spor odaklı pazarlama hizmeti veren grup, İzmir ve Erzurum  Universiade, Moto Gp, Formula 1, Dünya Basketbol Şampiyonası, TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul 2011-2013, P&G Avrupa Olimpiyatları İletişimi, H&S FIBA EuroBasket 15 İletişimi, THY Euro 2016 İletişimi, gibi  ulusal ve uluslararası önemli spor organizasyonlarının iletişim kampanyalarını yürüttü.

  2006 Yılında Doğan Grubu ile ortak Türkiye’nin ilk spor kanalı D Spor’u kurdu.  2010 yılında D Spor’u Doğan Grubundan devralıp, farklı spor dallarına verdiği önem ve yayınlarındaki çeşitlilikle öne çıkan spor kanalı sportstv’yi kurdu. 5. Yılını dolduran sportstv özgün içeriği ve etkin yayın anlayışıyla dikkat çekerken 2015 yılında Türkiye’nin ilk kadın spor kanalı sportstvkadın kanalını kurdu.

   

  Sportsnet Group ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığında kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu projesini hayata geçirdi. Aynı üniversitede Spor Yöneticiliği Bölümü öğretim üyesi olarak da deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor.

 • Futbolculuk hayatının 21 yılını…
  MUSTAFA DENİZLİ

  MUSTAFA DENİZLİ

  • Futbolculuk hayatının 21 yılını Altay’da geçirirken, kariyerinin son sezonunda Galatasaray forması giydi
  • Sol açık mevkisinde pek çok kez Genç ve A Milli Takım seviyesinde oyuncu olarak Türkiye’yi temsil etme şansı buldu
  • Futbolculuk döneminde Altay forması altında 1967 ve 1980’de Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadı
  • Aktif futbol hayatını sonlandırmasının ardından 1984-1985 sezonu başında Galatasaray Teknik Direktörü Jupp Derwall’in yardımcı antrenörü olarak sarı kırmızılı ekibin teknik heyetine girdi
  • Derwall’in yardımcısı olarak bir Türkiye Kupası ve (1986-1987 sezonunda) 14 yıl sonra gelen Süper Lig şampiyonluğu sevinci tattı
  • 1987-1988 sezonunda Almanya’nın efsane futbol adamları arasında yer alan Jupp Derwall,
  • Galatasaray’da teknik direktörlük görevini Mustafa Denizli’ye bıraktı
  • Derwall’in temelini attığı yolda ilerleyen Denizli’nin Galatasaray’ı, üst üste ikinci kez ligde şampiyon olurken, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da kucakladı
  • 1988-1989 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası’nda sarı kırmızılı takımı yarı finale taşıyan Mustafa Denizli, bunu başaran ilk ve tek Türk antrenör olarak futbol tarihimizde ayrıcalıklı bir noktaya ulaştı
  • 1989-1990 sezonunda bir süre Alemannia Aachen’de teknik direktörlük yaparak yurtdışı tecrübesi yaşayan Mustafa Denizli, çeşitli sorunlar nedeniyle Alman kulübünden ayrıldı
  • 1990-1991 sezonunda Galatasaray’a geri döndü. İki sezonluk görevi süresince sarı kırmızılılara bir Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandırırken, Kupa Galipleri Kupası’nda çeyrek final oynattı.
  • Ara verdiği teknik direktörlük kariyerine 1994-1995 sezonunda Kocaelispor’un başına geçerek geri döndü. İkinci sezonunda Körfez ekibi ile ligi dört büyüklerin ardından 5. Sırada tamamladı ve UEFA Intertoto Kupası vizesi aldı.
  • 1996’da geçmişte kısa bir dönem çalıştırdığı A Milli Futbol Takımı’nda yeniden teknik direktörlük koltuğuna oturdu. 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye’ye turnuvadaki ilk puanlarını aldırdı ve Ay Yıldızlılar, ‘Denizli yönetiminde tarihinde ilk defa çeyrek final gördü
  • Şampiyona bitiminde Fenerbahçe’nin teklifini kabul ederek sarı lacivertli takımda teknik direktörlük görevini üstlendi
  • Fenerbahçe, 2000-2001 sezonunda ligi şampiyon bitirirken, sarı lacivertli takımda bu zaferi tecrübe eden ilk yerli teknik adam unvanını hanesine yazdırdı
  • 2008-2009 sezonu başladıktan sonra geldiği Beşiktaş’a aynı sezon içinde çifte kupa (Süper Lig+Türkiye Kupası) armağan ederken, üç büyük takımda lig şampiyonluğuna uzanan ilk ve tek teknik direktör olarak kariyerini taçlandırdı
  • Fenerbahçe gibi Beşiktaş’ı da Süper Lig’de şampiyonluğa taşıyan ilk yerli teknik direktör olan Mustafa Denizli’yi göreve getiren diğer kulüpler arasında, Vestel Manisaspor, İran takımları PAS ve Persepolis, Çaykur Rizespor ve Azerbaycan ekibi Hazar Lenkeran yer almaktadır.
 • 1982 doğumlu olan Fatih Aker, İzmir Türk…
  FATİH AKER

  FATİH AKER

  Ekşi Sözlük Yönetici Direktörü, Alkışlarla Yaşıyorum Kurucusu, 59.Saniye.com Kurucusu

  1982 doğumlu olan Fatih Aker, İzmir Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra eğitimine Bilkent Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde devam etti. Üniversite eğitimi sırasında (2004) hobi amaçlı kurduğu ‘Alkışlarla Yaşıyorum’ sitesine üniversite sonrası profesyonel olarak devam etti ve 2011 yılında Nokta Grubu’na tüm hisselerini sattı. 2012 yılında ‘59saniye’ adındaki mikro video sitesini kurdu ve kısa bir süre sonra ‘Ekşi Sözlük’ ve Başak Purut tarafından yatırım aldı. Bu yatırım sonrası Ekşi Sözlük’ün video partneri 59saniye oldu. 2014 yılında iki ortağıyla beraber ‘microduction’ adındaki mikro video prodüksiyon şirketini kurdu ve markalara mikro video içerikleri hazırlamaya başladı. 2015 yılında çalışmaya başladığı Ekşi Sözlük’te halen yönetici direktörlük görevine devam ediyor.

 • ODTÜ İsletme Bölümü'nü bitirdikten sonra,…
  EMRE MERMER

  EMRE MERMER

  Dükkan, Kurucu

  ODTÜ İsletme Bölümü’nü bitirdikten sonra, önce Coopers and Lybrand firmasinda denetçi olarak çalıştı. Daha sonra Societe General’de bankacılık yaptı. 1997 kendi işini kurup İzmit’te hayvancılığa başladı.

  2004’te depo olarak Dükkanı açtı. 2006’da kasabın içinde et pişirmeye başladı. 2007’de Steakhouse’u açtı. Arkasından çorap söküğü gibi Dükkan’ları açtı. Hamburgerci ve Steakhouse şube sayısı toplamı 17’yi bulduktan sonra yönetemeyip iflas etti. Kendi serüvenini şöyle özetliyor:

  “Babam “Oğlum sen necisin, işletmeci mi, restorantçı mı, kasap mı, anlayamadım” derdi… Arkadaşlarım bana kasap diyor. Hiç CEO, CFO gibi bir şeyler olamadım…”

   

 • 1949’da İstanbul’da doğdu. 19 yaşında…
  SELİM İLERİ

  SELİM İLERİ

  Yazar

  1949’da İstanbul’da doğdu. 19 yaşında Cumartesi Yalnızlığı isimli ilk öykü kitabı yayımlandı. İstanbul Üniversitesi

  Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenimini 1972’de yarım bıraktı. 1976’da Dostlukların Son Günü’yle Sait Faik

  Hikâye Armağanı’nı, 1977’de Her Gece Bodrum’la Türk Dil Kurumu Roman Ödülü’nü aldı. Romanları ve öyküleriyle

  edebiyat çevresinde geniş yankılar uyandırdı.Yaşarken ve Ölürken (1981) Milliyet Sanat dergisince yılın

  romanı seçildi. Kırık Bir Aşk Hikâyesi adlı senaryosu Sinema Yazarları’nca 1982-83 mevsiminin en iyi senaryosu

  ödülüne layık görüldü. Mavi Kanatlarınla Yalnız Benim Olsaydın (1991) Türkiye Yazarlar Birliği Roman

  Ödülü’nü aldı. Allahaısmarladık Cumhuriyet adlı oyunu 1997’de hem Afife Jale hem de Avni Dilligil ödüllerini

  aldı. İleri’ye 1999 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti “televizyon” alanında Kültür-Sanat Ödülü verdi. Radyo

  çalışmaları dolayısıyla aynı yıl Dialog Medya Ödülü’nü aldı. 2001’de Bu Yaz Ayrılığın İlk Yazı Olacak yayımlandı

  ve 2002 Orhan Kemal Roman Armağanı’yla ödüllendirildi.Selim İleri ayrıca, 2003 yılında Uzak, Hep Uzak

  adlı deneme kitabıyla Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü, 2005 yılında İstanbul’un Sandık Odası adlı kitabıyla

  da TYB’nin Hatıra-Gezi alanındaki ödülünü, 2012’de Aydın Doğan ödülünü ve Cumhurbaşkanlığı Kültür

  ve Sanat Büyük Ödülü’nü, Aralık 2013’te Türsak Vakfı Türk Sinemasına Hizmet Onur Ödülü’nü aldı. Selim

  İleri’nin bütün kitapları Everest Yayınları tarafından yayımlanmaktadır.

 • İstanbul doğumlu; iktisat fakültesinden mezun…
  BAHAR FEYZAN

  BAHAR FEYZAN

  Haber Sunucusu, Yazar

  İstanbul doğumlu; iktisat fakültesinden mezun olduktan sonra New York’ta uluslararası ekonomi üzerine lisans yaptı. CNBC-e’de muhabirlikle başladığı haberciliğe, Habertürk ve sonrasında NTV New York temsilciği ile devam etti. Star TV’de Ana Haber Bülteni’ni de sunan Feyzan, 2011 yılında edebiyata yoğunlaşmak üzere haberciliğe nokta koydu. Aşk Yolcusu, senaryo yazarlığı da yapan Bahar Feyzan’ın ilk romanı…

 • Semih SAYGINER, 12 Kasım 1964'de…
  SEMİH SAYGINER

  SEMİH SAYGINER

  Semih SAYGINER, 12 Kasım 1964’de Adapazar’ında dünyaya geldi. Bilardoya ilgisi lise döneminde başladı. İlk başarısını 1981’de katıldığı İstanbul Bilardo Şampiyonası’nda 1.’likle kazandı. 1988’de Türkiye’de gerçekleşen ve uluslararası arenada ünlü Bilardo sporcularının da katıldığı bir gösteri turnuvasında ıstakasını konuşturdu ve tüm bilardo camiasının ilgisini çekti. 1991 German Open Turnuvası’ndaki başarısı ve İstanbul Efes Pilsen Grand Prix’indeki derecesiyle adından söz ettirdi. Ardından 1992’de Almanya’da yapılan Berlin Dünya Şampiyonası’nda son oynadığı maçta, Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonu Raymond Ceulemans‘ı 3-0 yenerek Dünya 8.si oldu. 1993’te Berlin’de Dünya 3.sü olarak Dünya Klasmanı’nda altıncılığa kadar yükseldi. Semih SAYGINER, 1994 yılında Belçika’da düzenlenen Gent Dünya Şampiyonası’nda 1.ci olarak ilk Dünya Kupası‘nı kazandı. Bu başarısıyla Dünya Klasmanı’nda 3.lüğe yükseldi ve iki dünya rekoru kırdı. Daha sonra yeniden kırılan bu rekorlar ise şöyle; 1994 – 45 sayı 11 vuruş – 4.090 ortalama (3 Set), 1994 – 50 sayı 14 vuruş – 3.571 ortalama (3 Set). Yine 1994 yılında bilardonun en önemli ligi olarak bilinen Hollanda Takımlar Ligi’ne transfer oldu. 1998’de Antalya-Kemer’de yapılan Dünya Bilardo Şampiyonası’nda (3 bant) finalde Hollanda’lı Cerwin Walentijn’i yenerek 1. oldu. 2003’de Almanya-Mönchengladbach’daki Dünya Bilardo Takım Şampiyonası’nda Tayfun Taşdemir’le birlikte finalde Yunan takımını yenerek Türkiye’ye şampiyonluk getirdi. 25 kez Türkiye Grand Prix şampiyonu olan SAYGINER, 3 bantta 14 kez Türkiye Şampiyonu oldu. Karambolde 10 kez Türkiye Şampiyonu olurken, Cadre 47/2’de ve tek bantta da birer kez Türkiye Şampiyonluğu başarısını yakaladı. Çeşitli mecralardan yılın sporcusu ödülüne defalarca layık görüldü. Üç yıl boyunca Portekiz Ligi’nde FC Porto Bilardo Takımı’nın kaptanlığını yaptı. 2009 yılında Dünya’nın en büyük ıstaka üreticisi İtalyan Longoni, tüm Dünya’da satılmak üzere Dünya’nın en pahalı seri üretim ıstakalarını Semih SAYGINER adına üretti. Dünya Bilardo camiasında “Mr.Magic” ve “The Turkish Prince” lakaplarıyla anılan sporcunun, kendi adıyla bilardo literatürüne geçmiş 42 özel vuruş tekniği bulunmaktadır. Başarı hikayesi ile üniversiteler ve özel organizasyonlardan konuşmacı olarak davetler almakta ve bir çok dil konuşmaktadır. Bugüne kadar “Zeytin Dalı, Hacı, Bekarlar ve Aşk Yakar dizilerinde oyunculuk yaptı. SAYGINER, 2011 yılında “Gizli Aşk” adlı bir albümü dinleyicileri ile paylaştı., Airfel, Türk Patent Enstitüsü Marka reklamı, Arçelik ve Lassa reklamlarında marka yüzü olarak oynadı Halen profesyonel spor hayatının yanı sıra oyunculuk ve müzik ile de yakından ilgilenmekte, bu alanlarda projelerde yer almaktadır.

 • Uğrasız 1994 doğumlu, Cahit Zarifoğlu Anadolu…
  BATU UĞRASIZ

  BATU UĞRASIZ

  Scorp, Genel Koordinatör

  Uğrasız 1994 doğumlu, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi mezunu Uğrasız, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği’ne kabul gördü. Ancak okulu devam ettirmeyeceğine kendini inandırdığında, Bahçeşehir Üniversitesi’nden %100 başarı bursu alarak kendi alanı olan İletişim Fakültesi Yeni Medya öğrencisi olarak geçiş yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi’nin kendisine destek vermesinden dolayı üniversiteye bağlılığı çok fazla.

  Eğitim tarafında hedefim girişimcilikle ilgili bir eğitimde 2. üniversite lisansımı veya masterımı yapmak istiyorum.

  Daha önceki yıllarda Greenpeace International, Amnesty International ve Apple gibi büyük şirketlerde face to face saha pazarlama ve pazarlama departmanlarında çalışma fırsatı buldu.
  Bu tarz deneyimlerin benim sözel yeteneklerimi geliştirdiğini düşünüyorum.

  Şimdiki zamanlarda ise Türkiye’nin başarılı start-uplarından biri olan Scorp’ta genel koordinatörlük görevini üstleniyor. İş geliştirme ve satış tarafında etkili çalışmakta. Genç yaşta olmasına rağmen oldukça deneyimli bir dijital insan ve geliştirmesi ve tecrübe etmesi gerektiği daha çok şey olduğuna inanıyor.

 • Ozge Gilan is Head of Brand for Facebook Turkey.…
  ÖZGE GİLAN

  ÖZGE GİLAN

  Facebook Turkey, Marka Direktörü

  Ozge Gilan is Head of Brand for Facebook Turkey. She is leading FMCG strategy and partnerships in Facebook Turkey organization.

  She has +10 years of experience in building brand strategies and led various local and global brands. Prior to Facebook she was Marketing Manager in Unilever, Turkey. She holds a BS degree in Mathematics at Bogazici University.

 • İpek Şenoğlu, 8 Haziran 1979'da Eskişehir'de…
  İPEK ŞENOĞLU

  İPEK ŞENOĞLU

  İpek Şenoğlu, 8 Haziran 1979’da Eskişehir’de doğdu. Tenise 4 yaşında Eskişehir Organize Sanayi Tenis Kulübü’nde başladı. 4-10 yaşları arası yüzme, bale, basketbol ve tenis sporlarına okulda lisanslı, okul dışında ise hobi olarak devam etti. 10 yaşında artık sadece tenis ve basketbola devam etmek istediğine karar veren İpek, basketbolda ilkokullar arası Türkiye Şampiyonası’nda takım kaptanı olduğu takımı ile 2.lik kazandı. İpek aynı şampiyonada MVP (en değerli oyuncu) de seçildi. Tenisteki ilk Türkiye şampiyonluğunu 13 yaşında kazandı. 13-18 yaşları arasında defalarca farklı yaş kategorilerinde Türkiye Şampiyonu oldu. A Milli Takıma ilk kez 14 yaşında çağrılan İpek, 18 yaşına geldiğinde hayatının en önemli kararlarından birini vermek zorunda kaldı. Kaliforniya’da Pepperdine Üniversitesi’nde tenis bursu alarak Uluslararası İşletme ve Finans okumayı seçerek çift lisans yaptı. Bu süreçte ülkesine yeni başarılar kazanma hedefine ara vermeyen İpek, Amerikan Kolejler Ligi ‘nde teklerde 12 çiftlerde ise 1 numaraya kadar yükselterek 3 sene boyunca ‘ALL-American’ özel onur ödüllerine layık görüldü. Üniversite sonrası ‘Grand Slamlerde oynama’ hayaline kaldığı yerden devam etme kararı alan İpek, 2002 yılında profesyonel tenisçi olma kararı aldı. 3 yıl içinde tek bayanlar dünya klasmanında ilk 300’e, çiftlerde ,ise ilk 60’a girdi. Dünyada bu sıralamaya yükselen ilk Türk tenisçidir. 2004 senesinde çiftlerde Wimbledon ve Amerika Açık oynayarak bir ilke daha imza atan İpek, 2005 ve 2006 senelerinde Roland Garros ve Avusturalya Açık turnuvalarında da oynayarak 14 yaşında kendine belirlediği ‘ tüm Grand Slamlerde oynama’ hedefine ulaştı. 2005 Avustralya Açık tenis turnuvasında çiftlerde ilk turda olimpiyat şampiyonlarını yenerek ikinci tura atladı, Amerika Açık tenis turnuvasında ise 3 tur atlayarak dünyanın ilk 16 takımı arasına girmeyi başardı. Ülke tarihinde teniste artık Wimbledon oynayan tenisçimiz bile yok zerzenişini yıkan sporcu olsa da kendisine yeni bir hedef koymuş ve bunu ‘ artık grandslamlere sadece gitmek değil orda başarılıu olmak istiyorum’ diyerek açıklamıştı. İpek US OPEN ve Wimbledon’da partneriyle birlikte ilk 16’ya kalarak ülke tenisinde yeni bir çığır daha açtı. Günümüzde halen bu başarıyı elde etmiş tek tenisçidir. 42 kez tüm yaş gruplarında tekler ve çiftler Türkiye Şampiyonu olmuş ve Türkiye’yi 164 kez Milli Takım’da temsil etmiştir. İpek Şenoğlu, Türkiyenin WTA düzeyinde final oynayan ilk ve tek tenisçisidir. Dünya sıralamasında kazandığı puanlar sayesinde Grand Slam oynayan ilk Türk tenisçi olmuştur. en yüksek sıralamsaı dünya 52.liğidir. Dünya sıralamasında bu dereceye ulaşmış ilk ve tek Türk sporcumuzdur. 2011-2013 yıllarında ülkemizde düzenlenen dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan WTA Sezon Sonu Şampiyonası’nın hem organizasyon ayağında görev almış hem de sunuculuğunu ve moderatörlüğünü yapmıştır.   Halen ; 2013 yılında ilki düzenlenen ve uzun yıllar sürmesi planlanan İpek Şenoğlu Cup tenis turnuvasını her sene düzenlemektedir. Aynı zamanda farklı Rotary Kulüpleri, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde, bir çok üniversite ve kurumsal firmalar için başarı hikayesini anlatan çeşitli organizasyonlarda yer almaktadır. Son iki senede konuşmacı olarak gittigi organizasyonlar arasında Tofaş (FIAT), SABANCI(AKÇANSA), CLUBSPORIUM, TTF, TED KOLEJI, BAKIRKOY SPOR KULÜBÜ ve Sabancı Grubu’nun bir kaç farklı markasını sayabiliriz. 13 aydır Türkiye’nin en büyük spor merkezlerinden biri olan Clubsporium’ların Genel Müdürü olarak ülke sporuna hizmetlerine devam etmektedir.

 • ODTÜ Fizik bölümü mezunu. Öğrencilik…
  PELİN ÖZKAN

  PELİN ÖZKAN

  MediaCat ve DigitalAge Genel Yayın Yönetmeni

  ODTÜ Fizik bölümü mezunu.

  Öğrencilik yıllarında reklamcılığa başladı.

  12 yıllık reklamcılık hayatından sonra 1993 yılında MediaCat’i yayınlamaya başladı.

  MediaCat’in yanısıra, Advertising Age gibi yan yayınların ve her yıl özel olarak İngilizce hazırlanan MediaCat Cannes Lions, Digital Age dergisinin, pazarlama ve iletişim kültürü dergisi Pİ’nin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor.

  Sayıları 800’ü geçen MediaCat Kitapları’nın yayın yönetmenliğini de sürdüren Özkan’ın reklam dünyasının ustalarıyla ilgili “Hayatımız Reklam” isimli bir kitabı var.

  Pelin Özkan geniş bir ekiple Kapital çatısı altında her yıl onlarca workshop, seminer, Digital Age Summit, Brandweek Istanbul gibi etkinlikleri, Felis yaratıcılık ve Women to wacth  ödüllerini, Lovamarks araştırmasını gerçekleştiriyor.

  Türkiye’nin en büyük B2B yayıncısı, içerik üreticisi ve en büyük iş dünyası bilgi platformlarından biri olan Kapital Grup’un yöneticisi Pelin Özkan 50 kişilik bir ekiple her gün daha yeni ve yaratıcı fikirler bulmak için çalışıyor.

 • Hakan Günday, 29 Mayıs 1976’da Rodos’ta…
  HAKAN GÜNDAY

  HAKAN GÜNDAY

  Yazar

  Hakan Günday, 29 Mayıs 1976’da Rodos’ta doğdu. İlköğrenimini Brüksel’de tamamladı. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’ne kaydoldu. Ertesi yıl Université Libre de Bruxelles’in Siyasal Bilimler Bölümü’ne geçti. Öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam etti. İlk romanı Kinyas ve Kayra’yla (2000) edebiyat çevrelerinin ilgiyle izlediği ve kendi okur kitlesini yaratan bir yazara dönüştü.Yazarın bütün kitapları Doğan Kitap tarafından yayımlanmaktadır.

 • Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya…
  ASLI ŞAFAK

  ASLI ŞAFAK

  Bloomberg HT, Program Sunucusu

  Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Armut dibine düştü, gazeteci oldu. Uzman gazeteci olmak istedi, Mülkiye’de ekonomi okudu. Okurken çalışmaya başladı. Önce gazetelerin, ardından televizyonların rahleyi tedrisinden geçti. Uzun yıllar Ankara’da muhabirlik yaptı, haber programları hazırladı, sundu. Ülkeyi yönetenlerle röportajlar gerçekleştirdi. 7 yıl Londra’da yaşadı, köşe yazdı. 2010 yılından bu yana İstanbul’da, Bloomberg HT Televizyonu’nda ekonomi anlatıyor. Anlatmaya radyoda da devam ediyor. Üniversitede ekonomi dersleri veriyor. Bana Bana Hep Bana kitabının yazarıdır.

 • Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul…
  AÇIL SEZEN

  AÇIL SEZEN

  Bloomberg HT, Anchor

  Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 2010 yılında anchor olarak  kadrosuna katıldığı Bloomberg HT’de, bu görevine ek olarak Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini de yürütmektedir. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yaptı, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak çalıştı. 2006-2015 yılları arasında Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak görev üstlendi.

 • Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü…
  GÖKHAN ŞEN

  GÖKHAN ŞEN

  Bloomberg HT, Ekonomi Koordinatörü

  Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 2013-2014 yılları arasında AK Yatırım’da Uluslararası Piyasalar Araştırma Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Şu an Bloomberg HT Televizyonu’nda Ekonomi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

 • Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası…
  CÜNEYT BAŞARAN

  CÜNEYT BAŞARAN

  BloombergHT TV Genel Yayın Yönetmeni

  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine finans sektöründe başlayan Cüneyt Başaran, İstanbul’da ABank ve BNP’de trader olarak görev aldı. Daha sonra Londra’ya yerleşip Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefi pozisyonunda çalıştı. 2010 yılında medya sektörüne geçti. Halen Bloomberg HT Televizyonu ve Bloomberght.com Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinin yanı sıra Gazete Habertürk’te köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

 • 1962 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ…
  PROF.DR. HALİL NALÇAOĞLU

  PROF.DR. HALİL NALÇAOĞLU

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

  1962 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans, Massachusetts Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını İletişim alanında tamamladı. Yayınları arasında “Medya ve Toplum İlişkisini Anlamak Üzere Bir Çerçeve,” “Modern Toplumlarda Sergileme Felsefesi ve Müzeler,” “Vatan: Toprağın Altı, Üstü ve Ötesi,” “Heterotopya, Koloni ve Öteki Mekanlar: Michel Foucault’nun Kısa Bir Metni Üzerine Düşünceler,” “İmparatorluk’ta İletişim, İyimserlik ve İnandırıcılık Sorunları,” “Gençlik ve Yeni Toplumsal İletişim Ethos’u: Yanılsamalar, Bulgular ve Spekülasyonlar,”  “Internet ve Görselin İmhası: İnternet İçeriğini Analiz Etmek İçin Kuramsal Model Arayışları”  makaleleri ve Kültürel Farkın Yapısökümü kitabı sayılabilir. 2000 yılından itibaren UNICEF, TUBITAK, Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Geliştirme Projesi, UNDP GEF-SGP, Ipsos KMG ve İstanbul Bilgi Üniversitesi için farklı toplumsal araştırma projeleri tasarım ve koordinasyonunu üstlenen Halil Nalçaoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya ve İletişim Sistemleri Lisans ve Yüksek Lisans Programlarının koordinatörlüğünü üstlendi. 2011 yılı itibariyle İletişim Fakültesi Dekanlığına atandı, halen bu görevi sürdürüyor.

 • 25 Ocak 1962 Hopa doğumlu. Laz. Galatasaray…
  RUŞEN ÇAKIR

  RUŞEN ÇAKIR

  Medyascope.tv Kurucusu ve Yayın Yönetmeni

  25 Ocak 1962 Hopa doğumlu. Laz. Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. 1981 Şubat-1982 Ağustos arasını Hasdal ve Metris askeri cezaevlerinde tutuklu olarak geçirdi. Boğaziçi Üniversitesi’ni yarıda bıraktı. 1985 yılında Nokta Dergisi’nde gazeteciliğe başladı. Sırasıyla Tempo, Cumhuriyet, Milliyet, CNN Türk, NTV, Vatan ve Habertürk’te çalıştı. TESEV’de Demokrasi, Sivil Toplum ve İslam Dünyası Programını yönetti. Açık Toplum Vakfı Danışma Kurulu’nda görev yaptı. 20 Ağustos 2015’te yayına başlayan medyascope.tv’nin kurucu yayın yönetmeni ve yazarı.

  Fransızca ve İngilizce bilen Çakır, yurtiçi ve dışında çok sayıda konferansa katıldı. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümünde “Çağdaş İslami Siyasi Düşünce ve Türkiye”, Buffalo New York Devlet Üniversitesi’nde “İslam, Demokrasi ve Sivil Toplum” dersleri verdi.

  Galatasaraylılar Derneği ve Galatasaray Kulübü üyesi olan Ruşen Çakır, yazar Müge İplikçi ile evli ve 1998 doğumlu Ali Deniz’in babası.

  Kitapları:

  •  Ayet ve Slogan, Türkiye’de İslami Oluşumlar, 1990.
  •  Vatan Millet Pragmatizm, Türk Sağında İdeoloji ve Politika (Hıdır Göktaş ile birlikte), 1991.
  •  Resmi Tarih Sivil Arayış, Sosyal Demokratlarda İdeoloji ve Politika (Hıdır Göktaş ile birlikte), 1991.
  •  Sol Kemalizme Bakıyor (Levent Cinemre ile birlikte), 1992.
  •  Ne Şeriat Ne Demokrasi, RP’yi Anlamak, 1994 Hatemi’nin İranı (Sami Oğuz ile birlikte), 2000.
  •  Direniş ve İtaat, İki İktidar Arasında İslamcı Kadın, 2000.
  •  Derin Hizbullah, İslamcı Şiddetin Geleceği, 2001.
  •  Recep Tayyip Erdoğan, Bir Dönüşüm Öyküsü, (Fehmi Çalmuk ile birlikte), 2001.
  •  Nereye Gitti Bu Ülkücüler, 2003.
  •  Türkiye’nin Kürt Sorunu, 2004.
  •  İmam-Hatip Liseleri, Efsaneler ve Gerçekler (İrfan Bozan ve Balkan Talu ile birlikte), 2004.
  •  Sivil, Şeffaf, Demokratik Bir Diyanet İşleri Başkanlığı Mümkün mü? (İrfan Bozan ile birlikte), 2005.
  •  “Mahalle Baskısı” Prof. Dr. Şerif Mardin’in Tezlerinden Hareketle Türkiye’de İslam, Cumhuriyet, Laiklik ve Demokrasi, 2008.
  •  Mahalle Baskısı: Var mı, Yok mu? (İrfan Bozan ile birlikte), 2009.
  •  100 Soruda Erdoğan x Gülen Savaşı (Semih Sakallı ile birlikte), 2014.
  •  Ji Realîteya Kurd Ber Bi Realitêya Kurdistan ve Serencama Meseleya Kurd, 2016.

  Çeviri: 
  Anne Steiner, Loic Debray, Kızıl Ordu Fraksiyonu: Batı Avrupa’da Gerilla Mücadelesi, 2000.

 • 1994 doğumlu Sercan Işık; Şişli Terakki…
  SERCAN IŞIK

  SERCAN IŞIK

  Scorp, CEO

  1994 doğumlu Sercan Işık; Şişli Terakki Vakfı Özel Fen Lisesi’nden mezun ve halen Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve çift anadal işletme öğrencisi. Işık, öncesinde Adil Işık Grubu’nda Satın alma ve pazarlama, Doğan Online’da organizasyon ve kültür departmanlarında çalışmış. Arkasından, İzzet Zakuto ile birlikte 2014 yılında Scorp fikrini ortaya çıkarmış ve şu anda Scorp’un CEO görevini üstleniyor.

 • Fatih Uysal, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi…
  FATİH UYSAL

  FATİH UYSAL

  Vodafone Türkiye, Pazarlama Direktörü

  Fatih Uysal, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.  7 yıl Danone Türkiye pazarlama ekibinde çeşitli pozisyonlarda çalışan Uysal,  2006 yılında Paris’te bulunan Danone Genel Merkezi’ne Global Pazarlama Yöneticisi olarak transfer oldu. Fatih Uysal, yurtdışı görevindeki son yılını Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan sorumlu Global CRM Direktörü olarak Hollanda’da geçirdi. Fatih Uysal, 2010 Eylül’den beri Vodafone Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak görevini sürdürüyor.

 • Vodafone Türkiye’de Marka ve Pazarlama…
  EBRU ÖZGÜÇ

  EBRU ÖZGÜÇ

  Vodafone Türkiye, Marka ve Strateji Bölüm Başkanı

  Vodafone Türkiye’de Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörlüğü görevini yürüten Ebru Özgüç, aynı zamanda şirketin FikirÇarkı gibi girişimcilik programlardan da sorumlu. Ebru Özgüç, Vodafone Türkiye’ye 16 Temmuz 2012 tarihinde Kurumsal Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Vodafone Türkiye’nin iş dünyasının dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonunda önemli rol alan, “Yarına Hazırım” ve “Dijitalleşme Endeksi” lansmanlarına liderlik eden Özgüç, 80’in üzerinde kurumun “Vodafone İşOrtağım” iletişimine taşınmasında aktif rol oynadı. Şirketin Özgüç’ün liderliğine hayata geçirdiği “Dijitalleşme Endeksi” ise Vodafone Grubu tarafından en iyi uygulama seçilerek birçok ülkede lanse edildi. 2015 yılında ilki yapılan ve Türkiye’deki kurum ve bireylere ilham veren Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin lansmanına da liderlik eden Özgüç, sivil toplum kuruluşları ve birçok farklı kurumla yapılan iş birlikteliklerinde aktif rol aldı. Özgüç’ün görevde olduğu dönemde Vodafone Türkiye, telekom dünyasının en saygın ödüllerinden “Global Telecoms Award”, “En iyi B2B işbirliği” gibi uluslararası çaptaki ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca, “Vodafone İşOrtağım” platformunun iletişimi ile ‘Sürdürülebilir Başarı’ kategorisinde, “Vodafone İşOrtağım Yarına Hazırım” lansmanı ile de ‘B2B Pazarlama’ kategorisinde 2 Altın Effie ödülünün kazanılmasında önemli katkılarda bulundu. 1995-2011  yılları arasında 3M’de pek çok başarıya imza atmış olan Ozguc en son satış ve pazarlama’dan sorumlu direktör olarak görevini yürütüyordu. Ebru Özgüç 2 ikiz erkek çocuk annesidir.

 • 1955 Ankara doğumlu olan Serdar Turgut,…
  SERDAR TURGUT

  SERDAR TURGUT

  1955 Ankara doğumlu olan Serdar Turgut, ilk-orta-lise öğrenimlerini 1972 yılında TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra 1977 yılında Queens College of New York Economy Üniversitesi’nde lisans,1979’da New School for Social Research İktisat Tarihi Bölümü’nden yüksek lisans ve 1982’de de Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden doktora derecelerini aldı. 5 yıl kadar Ankara Hukuk Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde asistanlık yaptıktan sonra 1983 yılında Güneş Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. Sonra sırasıyla Cumhuriyet, Hürriyet, Akşam ve Habertürk gazetelerinde çalıştı. Muhabirlik, İstihbarat Şefliği, Dış Haberler Müdürlüğü Washington Temsilciliği ve Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu. Şu anda Habertürk Gazetesi’nde köşe yazarı ve ayrıca Ciner Yayın Holding Dijital Dönüşüm Kordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. 5 adet basılı eseri bulunmaktadır. Evli ve 14 yaşında bir çocuğu var.

 • Sn. Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu…
  SELÇUK TEPELİ

  SELÇUK TEPELİ

  Sn. Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi mezuniyetini takiben Fransa’da Avrupa Birliği ve yazılı basının yönetimi üzerine master yapmıştır. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir. Sn. Tepeli, Aktüel dergisi, Newsweek (Türkiye) Dergisi Eski Genel Yayın Yönetmenliği, Habertürk Gazetesi Haftasonu Ekleri Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüştür. Ciner Yayın Holding – Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

 • Mengen’de 1949 yılında doğan Nurten…
  NURTEN ÖZTÜRK

  NURTEN ÖZTÜRK

  OPET, Yönetim Kurulu Üyesi

  Mengen’de 1949 yılında doğan Nurten Öztürk, ilk ve ortaokulu Mengen’de tamamlayarak, Sinop Kız Öğretmen Okulu, Çapa Yüksek Öğretmen Okulu ve Fen Fakültesi Zooloji-Botanik Bölümü’nü bitirerek 1971 yılında Akşehir Öğretmen Okulu’na Biyoloji öğretmeni olarak görevine başladı. Aynı yıl okul arkadaşı Fikret Öztürk ile evlendi.

  Görev aldığı tüm okullarda laboratuvar çalışmalarına öncelik verdi. 1984 yılında öğretmenlikten ayrılarak aile şirketi olan ve 1980 yılında kurulan Öztürkler Petrol Ltd. şirketinde çalışmaya başladı.

  Eşi Fikret Öztürk ile birlikte 1992 yılında İstanbul’a gelerek Türkiye’nin ilk yerli akaryakıt şirketi olan OPET Petrolcülük A.Ş.’yi kurdu. Kuruluşundan itibaren şirketin her bölümünde aktif olarak görev yapan Nurten Öztürk; OPET’in; Temiz Tuvalet Kampanyası, Yeşil Yol Projesi, Örnek Köy Projesi, Tarihe Saygı Projesi ve Trafik Dedektifleri projelerinin fikir lideri ve yöneticisidir.

  Sosyal sorumluluğu kurum kültürü olarak benimseyen OPET’in gerçekleştirdiği tüm projeler, Nurten Öztürk’ün öngörülü ve azimli tutumuyla; sürdürülebilir, sonuç odaklı ve toplumsal sorunların çözümüne yönelik olarak ekonomik kalkındırmayı destekleyici niteliktedir. Özellikle Temiz Tuvalet Kampanyası ile ülkenin çok önemli bir sorununa dikkat çeken Nurten Öztürk “Temiz Tuvalet Kampanyası” ile IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği ) sosyal sorumluluk büyük ödülüne layık görülmüştür. Nurten Öztürk,  2001 yılında Dünya Gazetesi’nin düzenlediği yarışmada Yılın Kadın Yöneticisi ödülüne layık görülmüştür. 16 yıldır devam eden “Temiz Tuvalet  Kampanyası” Türk Standartları Enstitüsü’nden davet almış ve TSE işbirliği ile halka açık tuvaletler için belirlenen standartlar İçişleri Bakanlığı’nca işyeri ve restoran tuvaletleri de dahil olmak üzere tüm tuvaletlerde zorunlu kılınmıştır.  Bugün Türkiye’de hijyen ve temizlik kavramlarına olan ilgi ve bu konudaki hassasiyet “Temiz Tuvalet Kampanyası”nın geldiği noktayı özetlemektedir.

  2013 yılında iş dünyasının en prestijli organizasyonlarından Stevie Awards’ta Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı kategorisinde ödül alan “Temiz Tuvalet Kampanyası”na 2014 yılında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından “Etkililik Ödülü” verildi. Aynı yıl Game Changers (Oyunu Değiştirenler) Ödülleri kapsamında OPET, ‘İlham Ver’ kategorisinde ‘Temiz Tuvalet Kampanyası’ ile ‘hijyen’ anlayışına yeni bir bakış açısı getirerek diğer markalara da bu konuda ilham verdiği için ödüle layık bulundu.

  Yeşil Yol Projesi ise 2004 yılı TUHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) tarafından “Altın Pusula” ile ödüllendirilmiştir. Proje , İSO 2010 Yılı Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün ve Uygulama Ödülleri’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) dalında 3’üncülük almıştır. 2006 yılında Gelibolu Yarımadası’nda başlatılan “Tarihe Saygı Projesi” nedeniyle Çanakkale Rotary Kulübü Toplum Hizmetleri Üstün Hizmet Ödülü vermiş, aynı zamanda şehrin fahri hemşehrisi de ilan etmiştir. Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ise Çanakkale iline katkıları nedeniyle Nurten Öztürk’e “Kent Hizmet Ödülü “ vermiştir. Tarihe Saygı Projesi ile TÜHİD Altın Pusula jüri özel ödülünü alan Nurten Öztürk, TBMM tarafından ülke yararına karşılıksız hizmette bulunan kişi ve kurumlara verilen 2007 yılı Üstün Hizmet Ödülüne layık görülmüştür. Tarihe Saygı Projesi 2009 yılında ‘En Başarılı Koçlular Ödülleri’nde ‘jüri özel ödülü’nün de sahibi olmuştur.

  Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan “trafik” sorununa çözüm bulmak amacıyla 2013 yılı sonunda duyurusu yapılan “Trafik Dedektifleri” Projesi ise; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü,  Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliğinde ve OPET’in katkıları ile başlamıştır. Proje ile 3-17 yaş arası çocuklar ve çocuklar kanalıyla büyüklere ulaşılarak 3 yıl içinde 1,5 milyon çocuk ve gencin trafik konusunda bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir. Proje, 2014 yılında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) geleneksel hale getirdiği TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde ‘İyi Uygulama Ödülü’nün sahibi oldu. Aynı yıl ‘En Başarılı Koçlular Ödülleri’nde İşbirliği Geliştirenler kategorisinde “Trafik Dedektifleri Projesi” ödüle layık görülmüştür.

  Nurten Öztürk, 2015 yılında ise ‘Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ tarafından ”Yılın Kadını” seçilmiştir.  Bugün Nurten Öztürk’ün her biri markalaşan OPET Bilinçli Toplum Projeleri nedeniyle aldığı teşekkür mektupları ödül ve plaket sayısı yüz bini aştı. Halen OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi olarak görev yapan Nurten Öztürk, iki erkek ve bir kız çocuk annesidir.

 • Marmara Üniversitesi İletişim…
  HANDE DEMİREL

  HANDE DEMİREL

  Bloomberg HT, Program Sunucusu

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını London School of Journalism Freelance Journalism programında yaptı. Gazeteciliğe 1997 yılında Sabah Dergi Grubu 1 Numara Yayıncılık’ta başladı. Sabah Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yaptı. Posta ve Hürriyet gazetelerinde çeşitli yazıları yayınlandı. 2002-2010 yılları arasında Capital Dergisi’nde muhabir, editör ve son olarak haber müdürü olarak görev aldı. 2011 yılında Londra Temsilcisi olarak başladığı Bloomberg HT kariyerine Eylül 2013 tarihinden itibaren Anchor olarak devam ediyor.

 • 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri…
  HİLMİ AYDIN

  HİLMİ AYDIN

  Google Türkiye, Teknoloji Sektör Yöneticisi

  2002 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Hilmi Aydın North Carolina State University’den Master derecesi almıştır.

  Kariyerine 2004 yılında SAS’ta başlayan Hilmi Aydın, 2008-2011 yılları arasında McKinsey’de danışman olarak çalışmış ve sonrasında Vodafone’da görev almıştır. 

  Hilmi Aydın şu anda Google Türkiye ofisinde Teknoloji Sektör Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

 • Liseyi Belçika’da American High School’da,…
  ECE ŞİRİN

  ECE ŞİRİN

  Liseyi Belçika’da American High School’da, üniversiteyi University of Maryland ve Boğaziçi Üniversitesi’nde okudum. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmayı takiben; 14 yıl boyunca sırasıyla Pizza Hut, Pepsico. PFSI, SAS, The Coca-Cola Company, Doğan Burda Rizzoli ve Microsoft MEA gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde pazarlama üzerine üst düzey yöneticilik yaptım. Farklı sektörlerde, çok farklı kültürlerde yetiştim, değişim hep hayatımın bir parçası oldu. Profesyonel kariyer hayatımda birçok önemli pazarlama projesine imza attım; 90’lı yıllarda Sprite’ın Türkiye’de bir yıl içerisinde büyümesinin yedi kat artması, DBR’de Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde iken dergi gruplarının yeniden yapılandırılması; Elle ve Hey Girl dergisinin satışlarını altı kat artırarak, Türkiye’nin en yüksek tirajlı dergileri haline gelmesi, Microsoft’ta Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü pozisyonunda olduğum dönemde, Windows XP’nin bölge çapındaki lansmanı bunlarda birkaçı. Her zaman girişimci bir yapıya sahiptim. Çalıştığım projelerde kendimi işin sahibi gibi hissettim. En büyük isteğim; global bir marka yaratarak Türkiye’nin yurtdışındaki imajının temsiline ve pazarlanmasına katkıda bulunmak olmuştur. Bu hayalimi gerçekleştirmek için girişimci olmaya karar verdim. Psikoloji, mitoloji, farklı inanç sistemleri ve felsefeleri yoğun olarak olarak ilgilenip araştırdığım konular olup, Kasım 2007’de 1.5 yıllık bir araştırma ve geliştirme sürecinin ardından Bee Goddess’ı Bee Consulting’in bir projesi olarak 20 yıllık pazarlama tecrübemi ve kişisel olarak ilgilendiğim konuları birleştirerek bu çağın gereksinimlerini karşılayacak anlamlı ve faydalı bir dünya markası yaratmak üzere hayata geçirdim. 2011 yılında Elle Style Awards’ da Yılın Mücevher Tasarımcısı ödülüne layık görülmemin ardından Akmerkez sponsorluğunda Akmerkez’ de ilk mağazamızı açtık. Bugün Bee Goddess Türkiye’de 3 mağaza ve 20 satış noktasının dışında, yurtdışında lüks perakendenin zirvesindeki 11 noktada satışa sunulmakta. Harrods’ da satılan tek Türk mücevher markası olarak 1 sene içinde en çok satan ilk 3 marka arasına yükseldi. Kate Moss, Rihanna, Donna Karan, Rita Ora, Kylie Minogue, Paris Hilton, Amanda Seyfried gibi dünya starlarının tercihi haline gelen Bee Goddess, moda otoriteleri tarafından mücevheri ‘statü sembolü yerine ruhun sembolü’ne dönüştüren Aydınlık Lüks olarak lanse edilmektedir. Dünyada tılsım mücevher trendini 8 sene önce başlatmamla The Telegraph Luxury tarafında bu yıl ‘Yılın Vizyoner ve Yaratıcı Mücevher Tasarımcısı’ ünvanına layık görüldüm.

 • NİL BAĞCIOĞLU

  NİL BAĞCIOĞLU

  CEO, Rafineri

  Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Reklamcılık kariyerime Reklamevi Y&R’da başladım. Profesyonel olarak McCann Erickson, Lowe Adam ve Güzel Sanatlar’da çalıştıktan sonra 1996 yılında Total İletişim’in kurucu ortaklarındandan biri oldum. 2001 yılında da oradan ayrıldım ve Rafineri Reklamcılık’Ikurduk. Halen Rafineri’nin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Ajans olarak yıllardır pek çok sosyal sorumluluk projesine destek verdik. Özellikle kadın konularına önem veriyoruz. Son dört yıldır Reklamcılar Derneği yönetim kurulunda görev yapıyorum, son iki yıldır da derneğin asbaşkanıyım.

 • 1979 Ankara doğumlu. O.D.T.Ü. Geliştirme…
  EVRİM ARAS

  EVRİM ARAS

  1979 Ankara doğumlu. O.D.T.Ü. Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nden sonra İstanbul Eyüboğlu Koleji’ni bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden 2001’de mezun oldu. 2001 yılından bu yana Aras Kargo’da Şube personeli, Şube Yönetmen Yardımcısı, Marmara Bölgesi Müşteri Hizmetleri temsilcisi, Halkla İlişkiler sorumlusu, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İnsan Kaynaklıklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak da görev yapan Aras, Temmuz 2007 tarihinde Genel Müdürlük görevini yürütmeye başladı. 2008-2013 yılları arasında Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Evrim Aras 2013 yılı itibariyle görevine Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su unvanı ile devam etmektedir. Bir erkek çocuk annesi olan Evrim ARAS, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, KAGİDER ve TÜSİAD üyesidir. Aras 2015 yılında, IAIR Global Economy ve Sustainability (Küresel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik) organizasyonu tarafından, 2015 yılının özel kategorisi Woman of the Year (Yılın Kadını) ödülüne layık bulundu.

 • İş hayatına 2003 yılında Colgate Palmolive…
  BEYZA KAPU

  BEYZA KAPU

  L'Oréal, CMO

  İş hayatına 2003 yılında Colgate Palmolive şirketinde Ürün Müdürlüğü’nde başladı. İki sene boyunca diş macunu pazarına odaklı olarak çalışan Beyza Kapu; Türkiye’de ağız ve diş sağlığını geliştirmek için TDB (Türk Dişhekimleri Birliği) ile ‘Ağız Sağlığı Günleri’; Eğitim Bakanığı ile ‘ Parlak Dişler Parlak Bir Gelecek’ ; Sağlık Bakanlığı ile ‘Bilecik  Ağiz Sağliği Geliştirme Programı’ organize ederek Türkiye’ de binlerce kişinin bu konuda bilinçlenmesine katkıda bulundu. Tüketici alışkanlıklarını gözlemleyerek geliştirdikleri ‘ Colgate Misvak’ lansmanı ile pazarın büyümesi ve Colgate’ in Pazar payı kazanması konusunda da önemli bir rol oynadı. Bu lansman için seçtiği işbirlikçisi Tema ile Türkiye’ nin doğal hayat zenginliğine destek verdi.

   

  2005 yılında Türkiye pazarına girmek isteyen Kimberly Clark şirketinin kuruluşunda, Ovisan fabrikasını satın alarak Türkiye’ de başlattığı yatırımlarında, Kotex, Huggies gibi markaların Türkiye’ de lansmanında aktif rol oynadı. Grup Ürün Müdürü ve Medya& Pazar Araştırma Müdürü olarak iki pozisyonu yönettiği bu şirketten 2007 yılında üniversite günlerinden beri hayalindeki firma olan L’Oréal için ayrıldı ve o günden beri bu şirkette pazarlama alanina odaklı olarak çalışmakta. 2007-2010 yıllarını Türkiye’ deki pazarlama operasyonunda geçiren Beyza Kapu, 2010 yılında şirketin Paris’ deki ana merkezinde Orta-Doğu ve Batı Avrupa’ da Saç Ürünleri Kategori’ sinden sorumlu Pazarlama Müdürü rolüne terfi etti. Genç yaşta aldığı bu sorumluluğu, hem kariyer hem kişisel gelişiminin yapı taşlarından biri olarak yorumlayan Beyza Kapu, 2012 yılında Türkiye’ ye Pazarlama Direktörü olarak döndü.

   

  L’Oréal Türkiye’nin yerli yüzleri ile ilk reklam filmi çekimleri sayesinde Türkiye’ ye özel iletişim, ürün geliştirme ile ilk defa Türkiye’ ye özel formuller,  yeniden yapılanma ile yeni ve daha profesyonel  bir pazarlama organizasyonu kurulmasını sağlayan Beyza Kapu; hem kozmetik pazarının iki haneli rakamlarla büyümesinde hem de şirketin Pazar büyümesinin x2 katı değerde ilerleyerek, Türkiye’ de 3 numaradan 1 numaralı şirket olmasında aktif rol oynadı.

   

  2014 yılında, halen devam ettirmekte olduğu CMO(Chief Marketing Officer) poziyonuna yükselen Beyza Kapu’ nun ajandasında dijital çağda pazarlama yöntemi, şekli, süreci ve organizasyonunun adaptasyonu ve iyileşmesi var. İçerik pazarlama, organik pazarlama, big data, precision media gibi konulara uzun zamandır odaklanan ekibiyle; makyaj.com ve sacsırları.com  gibi iki native site lanse etti. Bu siteler hem Türkiye’ de hem dünyada başarı örneği seçildi.

  L’Oréal içinde Rusya, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde ve Doğu Avrupa bölgesinde bu sitelerin aynısı Türkiye örnek alınarak uygulandı.

  Big Data ( Büyük Veri) ya verdikleri önem ve Google ile yaptıkları işbirliği ile  Programmatik Medya nın yapı taşı olan DoubleClick Sistemi’ nin Türkiye’ deki ilk uygulayıcılarından oldu.

  Sosyal medya ve gerçek zamanlı pazarlamada pek çok başarılı projeye imza attı. “Glassroom” projesi ile gerçek zamanlı Pazar dinleme ve etkileşime geçme için sosyal medya yönetimini şirket içine taşıdı. Dijital çağda değişen pazarlamanın ve etkileşimin gücüyle büyülenip, ekibiyle birlikte yeni alanlar ve projeler üreterek büyümek son günlerde en keyif aldığı aktivite haline geldi.

   

 • Nihat Sırdar İstanbul’da doğdu. Makine…
  NİHAT SIRDAR

  NİHAT SIRDAR

  Nihat Sırdar İstanbul’da doğdu. Makine Ressamı olmak için okudu ama radyocu oldu. 1993 senesinden itibaren 12 yıl Best FM’de, 8 yıl Alem FM’de Nihat’la Curcuna ve Nihat’la Sivrisinek programlarını hazırlayıp sundu. 2013 Ekim’inden beri aynı programları Show Radyo’da yapmakta… Vatan, Takvim ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2000 yılından beri İyi Uykular Türkiye, Sivrisinek Dedin De Aklıma Geldi ve Bütün Kazlar Toplandık isminde sahne gösterileriyle 1000’den fazla kez sahneye çıktı ve gösterilerine hala devam ediyor.

 • Burçak Erbatuk Günsev, 1978 yılında…
  BURÇAK GÜNSEV

  BURÇAK GÜNSEV

  Wanda Digital, Ajans Başkanı

  Burçak Erbatuk Günsev, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi  VCD (Görsel İletişim Tasarımı) bölümünün ilk mezunlarından oldu.

  2000’li yıllarda BTL ve medikal işler üzerine odaklandığı ajansı ile reklamcılık kariyerine başladı. 2006 yılında, ajans yapısını değiştirdi ve dijital dünyanın reklam sektöründeki yerini öngörerek, şu anda yönetici ortağı olduğu Wanda Digital reklam ajansını, 2011 yılında da ajansın sosyal medya departmanı Wanda Socialist’ı kurdu.

  Wanda Digital, sektöründe lider bir çok global ve yerel markalar ile çalışarak, 200’ün üzerinde ödül kazanmıştır. 2015 yılında WPP’nin ajans grubu J. WalterThompson Company ile bir ortaklık gerçekleştirerek, networkün önemli bir parçası haline geldi.

  Burçak Erbatuk Günsev, dijital dünyanın ilerleyişi üzerine seminer, konferans ve eğitimler vererek gençlerin sektöre kazanılmasına destek vermeye devam ediyor.

 • Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, 1978…
  CANDAŞ TOLGA IŞIK

  CANDAŞ TOLGA IŞIK

  Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nü bitirdi. ABD ve Kanada’da genetik mühendisliği eğitimi gördü. 2002’de yerel bir radyo kanalında haberciliğe başladı. Best FM ve Radyotime’da yaptığı radyo programlarıyla tanınmaya başladı. 2009’dan itibaren Alem FM’de Kripto Odası programını sundu. Daha sonra Posta Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2008’de tv8’de Bunu Konuşalım isimli politik sohbet programını hazırlayıp sunmaya başladı. Ekim 2012’de Kanaltürk’e geçti. 7 yıldır devamlılık gösteren tek aktüel-haber programıdır. Hala Kanaltürk’te programı ve Posta Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya devam ediyor. 2014 yılında yazılı basında dergiciliğe de adım atarak KAFA Dergisi’ni çıkarttı. Bu yıl KAFA DERGİ’sinin 1.yılını kutladığı Eylül ayında FİTBOL adlı bir dergi daha çıkardı.

 • Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin…
  SANEM OKTAR

  SANEM OKTAR

  directComm Marketing Group & Limonsocial, Kurucu Ortak

  Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında Colgate Palmolive Türkiye’de başlayan Sanem Oktar bir seri kadın girişimcidir. 1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. İki yıl sonra  satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Sanem Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu. 2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldı. Sanem Oktar, 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdu. Şuan CRM, Etlinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Sanem Oktar, içinde bulunduğu sektörü geliştirmek adına, 2005 yılında kurulan DPİD’in 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde çalışan Sanem Oktar, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştı. Sanem Oktar evli ve iki kız çocuğu annesidir.

 • Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul’da…
  Gözde Akpınar

  Gözde Akpınar

  Betek Grubu, Yönetim Kurulu Başkanı

  Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul’da doğdu.  Saint Joseph Fransız Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme- İktisat bölümünü bitirdi. Bununla beraber, okuduğu üniversitenin sunduğu bir imkânla İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde aynı bölümü bitirdi

 • 1957 doğumlu olan Levent Erden, Galatasaray…
  LEVENT ERDEN

  LEVENT ERDEN

  1957 doğumlu olan Levent Erden, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra MBA Programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Çalışma hayatına reklamcı olarak başladı ilk olarak 3 yıl McCann’de çalıştı daha sonra L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yaptı, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi oldu. Pepsi’nin son “pazar lideri’ olduğu dönemde Pepsi Co. International Ülke Müdürü görevinden sonra pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğuna oturdu. Kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak Procter & Gamble, Lynos Tetley Merlin Gerin vb. kuruluşlara hizmet verdi. Bilgi grubu bünyesinde, ATV’nin kuruluş sonrasında gündüz yayınını üstlenen, Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğünü yaptı. Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşu aşamasında katkıda bulundu. Havas WorldWide Türkiye grubunun kurucu ortağı. Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler vermekte. Son 15 yıldır yurtiçi ve yurtdışı konferanslarda, derslerde, sohbetlerde anlattıklarını hala kitaplaştırmaya çalışıyor.

 • Ela Gökkan Savcı, 1975 İstanbul doğumlu. FMV…
  ELA GÖKKAN SAVCI

  ELA GÖKKAN SAVCI

  MullenLowe Istanbul Ajans Başkanı

  Ela Gökkan Savcı, 1975 İstanbul doğumlu. FMV Işık Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi ve UCLA’de eğitimini tamamladı.

  Reklamcılığa 20 yıl önce Young & Rubicam/Reklamevi’nde müşteri temsilcisi olarak başladı ve çok kısa zamanda marka takım direktörü oldu.

  2005 yılında Medina Turgul/DDB’ye katıldı ve kısa bir sürede yeni kurulmakta olan DDB&Co’ya geçerek genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

  2011 yılında Panna adında bir reklam ajansı kurdu ve Panna henüz bir yılını tamamlamadan elemanları ve müşterileriyle birlikte Türkiye’nin en köklü ajanslarından MullenLowe Istanbul ile birleşti. Mayıs 2012’de MullenLowe Istanbul’un başına geçen Ela Gökkan Savcı halen bu şirkette yönetim kurulu başkanı ve CEO olarak görev yapıyor.

  Ela Gökkan Savcı, evli ve bir kız çocuk annesi. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi.

 • 1979 yılında İstanbul'da doğdu. Bilkent…
  BURAK GÜNSEV

  BURAK GÜNSEV

  Wanda Digital, Ajans Başkanı

  1979 yılında İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi grafik tasarım bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde enformasyon teknolojileri yönetimi ve tasarımı, yüksek lisans programı’nı tamamladı. Eğitim hayatı sonrası Grafitürk görsel iletişim ajansını hayata geçirerek çizgi altı ve interaktif birçok reklam ve pazarlama projesini yönetti.

  2006 yılında, dijital dünyanın reklam sektöründe devrim yaratacağını öngörerek, şu anda yönetici ortak olarak bünyesinde yer aldığı Wanda Digital reklam ajansını kurdu. 2011 yılında ajansın sosya