BERNARD MARR

Dünyaca Tanınmış Stratejik İş ve Teknoloji Danışmanı, Yazar

Bernard Marr, işletme alanında uluslararası düzeyde çok satan bir yazar, şirketler ve hükümetler için stratejik danışman ve ana konuşmacıdır. İş performansı, dijital dönüşüm ve iş dünyasındaki verilerin akıllı kullanımı söz konusu olduğunda, dünyanın en saygın uzmanlarından birisidir.

Bernard, Dünya Ekonomik Forumu’na (Davos’a) düzenli olarak katkıda bulunmakta ve makalelerinin milyonlar tarafından okunduğu Forbes, Huffington Post ve LinkedIn için haftalık köşe yazıları yazmaktadır. Bunun yanı sıra, Bernard’ın uzman yorumları, The Times, The Guardian, The Financial Times, CFO Magazine ve Wall Street Journal gibi yüksek profilli yayınlarda olduğu gibi TV ve radyoda da (örneğin BBC News, Sky News ve BBC World) düzenli olarak yer almaktadır.

Bernard, Twitter, Facebook ve SlideShare’de güçlü bir figür olmanın yanı sıra, dünyanın lider profesyonel ağı LinkedIn’de 1,2 milyon takipçisiyle de önemli bir sosyal medya fenomenidir. Hatta, Bernard, LinkedIn tarafından, iş hayatı alanında dünyanın en iyi 5 kanaat önderlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Uluslararası çok satanlar kategorisinde yer alan “Veri Stratejisi” (Data Strategy), “Büyük Veri İş Başında” (“Big Data in Practice”), “Büyük Veri” (“Big Data”), “Temel İş Analitiği” (“Key Business Analytics”), “Temel Performans Göstergeleri” (“Key Performance Indicators”), “Akıllı Şirket” (“The Intelligent Company”), “Performansı Yönetmek ve Sunmak” (“Managing and Delivering Performance”) ve “Stratejik Performans Yönetimi” (“Strategic Performance Management”) de dâhil 15 kitap ve yüzlerce yüksek profilli rapor ve makale yazmıştır. Kitapları 15’den fazla dile çevrilmiştir, Amazon en çok satan pozisyonunda 1. sıraya pek çok kez layık görülmüş ve CMI Yönetim Kitabı ödülü ve WHSmith en iyi iş kitabı ödüllerini kazanmıştır.

Bernard, bunlarla sınırlı olmamak üzere, Accenture, Astra Zeneca, İngiltere Merkez Bankası, Barclays, BP, Cisco, DHL, Fujitsu, Gartner, HSBC, IBM, Jaguar Land Rover, Mars, Savunma Bakanlığı , Microsoft, NATO, The Home Office, NHS, Oracle, Orange, Tetley, T-Mobile, Toyota, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri, SAP, Shell, Birleşmiş Milletler, Walgreens Alliance Boots ve Walmart’ın da dâhil olduğu dünyanın en tanınmış kuruluşlarının birçoğu ile çalışmış ve bu kuruluşlara danışmanlık yapmıştır.

 

Şirket

Bernard Marr & Co, aşağıdaki alanlarda yazı, konuşma, danışmanlık, eğitim ve araştırma hizmetleri sunan dünya lideri bağımsız bir düşünce kuruluşu ve danışmanlık kuruluşudur:

  • Strateji
  • Temel Performans Göstergeleri ve metrikleri
  • Büyük Veri, Analitik ve Yapay Zeka
  • Performans Yönetimi
  • Yönetim ve Liderlik

Bernard Marr & Co, sunduğumuz hizmetleri iletmemize yardımcı olan bir serbest uzmanlar ağı işletmektedir.
Şirket 20 yıl önce Bernard Marr tarafından kurulmuştur. Bir süre için, Gelişmiş Performans Enstitüsü olarak tanınmaktaydı, ancak müşteri geri bildirimlerini ve istişareleri takiben daha kişisel bir marka haline getirildi.