YouTube Pulse

9 Kasım, Cuma

Hem eğlenmeye hem de YouTube dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? 
Bugüne dek dünyanın pek çok farklı ülkesinde gerçekleşen, YouTube dünyasından isimlerin ve eğlencenin aynı sahnede buluştuğu YouTube Pulse, ilk kez Türkiye’de, 9 Kasım Cuma günü Brand Week Istanbul kapsamında Ana Sahne’de gerçekleşti.
İlgi çekici şovlar, içerik üreticilerinden başarı hikayeleri, markalar ve ajanslardan interaktif paneller YouTube Pulse’taydı.

 • Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki…
  DOĞU DEMİRKOL

  DOĞU DEMİRKOL

  Komedyen

  Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki başarılı performansı ve Güldür Güldür Show’daki stand up gösterisi ile ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol, Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun yanı sıra BKM Mutfak Sahne ve farklı şehirlerdeki Açık Mikrofon ve komedi geceleriyle de adından söz ettirmeyi başarmıştı. Genç komedyen şimdilerde BKM Mutfak yapımcılığında gerçekleşen tek kişilik gösterisiyle seyirci karşısına çıkıyor.

 • 2000 doğumlu genç sanatçı müziğe olan…
  ALEYNA TİLKİ

  ALEYNA TİLKİ

  Sanatçı

  2000 doğumlu genç sanatçı müziğe olan ilgisini çok küçük yaşlarda keşfetti. İlk sahne deneyimini 8 yaşında yerel bir kanalda çıktığı televizyon programında yaşadı. 14 yaşında ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programında gösterdiği performanslarla adını Türkiye’ye duyurmuş oldu.

  2016 yılında Emrah Karaduman’ın ‘Cevapsız Çınlama’ isimli single çalışmasını yorumlayan Aleyna Tilki 16 yaşında profesyonel müzik yaşantısına ilk adımı atmış oldu. ‘Cevapsız Çınlama’ kısa sürede YouTube’da en çok tıklanan Türkçe şarkı olurken, şu an 400 milyon görüntülenme barajını geçen tek türkçe şarkı konumunda.

  Aleyna Tilki 2017 yılında çıkardığı ‘Sen Olsan Bari’ isimli single çalışmasıyla da YouTube ve tüm dijital platformlarda listeleri altüst etti. ‘Sen Olsan Bari’ 5 günde 23 milyon kez tıklandı ve bugün 370 milyon tıklanma ile Türkiye’nin en çok tıklanan ikinci şarkısı.

  Sanatçı 2017 yılında Hürriyet Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü alarak bir başarıya daha imza attı.

  Genç sanatçı 2018 yılında ‘Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları’ albümümde yer alan ‘Yalnız Çiçek’ şarkısıyla rekorları bir kez daha altüst etti. Tilki şarkının video klibini kendi yönetti. Klip YouTube’da, yüklendiği andan itibaren 24 saatte 5 milyondan fazla tıklandı.

   

  Aleyna Tilki aynı yıl Emrah Karaduman’ın ‘Bombarduman’ albümünde yer alan ‘Dipsiz Kuyum’ şarkısını yorumladı. Aleyna Tilki yönetmenliğinde çekilen video klip ilk gün 6 milyona yakın izlenmeyle sanatçıya yeni bir rekor daha getirdi.

   

   

 • 1969 Ankara doğumlu. Tevfik Fikret Lisesi’ni…
  BÜLENT HİÇSÖNMEZ

  BÜLENT HİÇSÖNMEZ

  Google Türkiye, Ülke Müdürü

  1969 Ankara doğumlu. Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdi ve ardından ODTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Northeastern Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği ve Imperial College Management School’dan İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Digital Equipment Corporation ve Sun Microsystems’ta görev aldı. Sun’daki görevinin son 3 yılında Mısır, Levant ve Kuzey Afrika Bölgesinin Genel Müdürü olarak hizmet verdi. 7 yıl çeşitli görevler üstlendiği Sun Microsystems’tan Google’a transfer oldu. 2007’den bu yana Google Türkiye Ülke Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 • Timur Altop, televizyon, internet ve basılı…
  TİMUR ALTOP

  TİMUR ALTOP

  YouTube Türkiye, İçerik İşbirlikleri Lideri

  Timur Altop, televizyon, internet ve basılı yayıncılık endüstrilerinde içerik yayınlama, lisanslama, üretim ve dağıtım konularında uzmanlaşan hem Kuzey Amerika’da hem de Avrupa’da rol alan bir medya sektörü üst düzey yöneticisidir. Bir girişimci olarak Timur, en sonunda Euromoney-Institutional Investor tarafından satın alınan piyasaya dayalı ilk içerik portal servislerini başlattı. Türkiye’de “Çırak,” “Benimle Dans Eder misin,” “Bir Dilek Tut” ve “Fenomen” gibi uluslararası format uyarlamaları için yönetici yapımcı olarak görev alarak televizyona geçiş yaptı. Bu süre zarfında Warner Market Group ve Group Media adina Men’s Health, Women’s Health ve Marie Claire dergilerinin Türkiye lisanslama ve iş geliştirme danışmanı oldu. Ardından Timur, FOX Networks Group’ta FOX, National Geographic, FX, Fox Crime, Fox Life, Fox Sports, 24 Kitchen ve BabyTV için dağıtım ve iş geliştirmeden sorumlu üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 2017’den beri, YouTube Türkiye’de içerik iş ortaklıkları ilişkilerini yönetmek ve geliştirmektedir. Timur, ayni zamanda gelişmekte olan pazarlarda etkin girişimciliği destekleyen kâr amacı gütmeyen Endeavor Türkiye’nin kurucularındandır. 1972 New York doğumlu ve Washington D.C.’de American Üniversitesi’den Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. Timur Altop, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Mehmet Keteloğlu, Perakende, Tüketici…
  MEHMET KETELOĞLU

  MEHMET KETELOĞLU

  Google Türkiye, Sektör Lideri

  Mehmet Keteloğlu, Perakende, Tüketici Elektroniği, Telekom ve Teknoloji de dahil olmak üzere bir çok farklı sektörde Google Türkiye’de Sektör Lideri olarak görev alıyor. Aynı zamanda Google’ın Türkiye’deki ana Arama platformu girişimlerinden de sorumlu olan Mehmet; tüketici elektroniği, online pazarlar, moda & giyim, perakende satış mağazaları, telekom operatörleri, ev-yapı market zincirleri, gıda ve mobilya da dahil olmak üzere Perakende ve Teknoloji sektörüyle ilgili Google’da gerçekleşen gelir ve satış anlaşmalarını yönetiyor.

  Google ailesine katılmadan önce Mehmet, Türkiye’de Doğan Group ile birlikte bir e-ticaret start-up’ı kurdu. Daha da geriye gidecek olursak, Anadolu Group bünyesinde İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Motorola’da Ürün Pazarlama Üst Düzey Yöneticisi ve ABD, Şikago’da McKinsey & Company’de Associate Principal olarak görev aldı. Ankara, Türkiye’de yer alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans derecesini tamamlayan Mehmet’in, Kellogg Graduate School of Business’tan da MBA’i bulunuyor.

 • 1985 Bursa doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini…
  İDİL YAZAR

  İDİL YAZAR

  YouTube İçerik Üreticisi

  1985 Bursa doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini Koç Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Amerikaya yerleşti. Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama bölümlerinden mezun oldu. 2 sene New York’ta dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty’de görev aldı. 2009 yılında Türkiye’ye döndükten sonra kurumsal çalışma hayatına Digitürk ve LigTV’de devam etti.

  2013 senesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldı. Televizyon tecrübesi, aşçılık eğitimi ve mutfağa olan tutkusunu 2015 senesinde ‘İdil Yazar’ YouTube yemek kanalı açarak dijitalde birleştirdi. 800’den fazla yayınladığı tarifleriyle, YouTube’un en büyük kanallarından birine sahip.

  2016 senesinde hürriyet.com.tr’de 1 sene boyunca köşe yazarı olarak görev aldı. Yazar kimliğini 2018’de Milliyet Gazetesine taşıdı.

  Bein Gurme’de haftada 3 yayınlanan İDİL’DEN programını sunmaya devam ediyor.

  İdil Yazar YouTube kanalından paylaştığı pratik yemek tariflerinin yanı sıra, ‘idil’s kitchen’ adında açtığı yeni youtube kanalı ile, Türk mutfağını Dünya’ya tanıtmayı hedefliyor.

   

 • Güzellik yarışmasında birinci olarak…
  ÇAĞLA ŞIKEL

  ÇAĞLA ŞIKEL

  YouTube İçerik Üreticisi

  Güzellik yarışmasında birinci olarak hayatımıza giren Çağla Şıkel, modellik, sunuculuk, oyunculuk derken hayattaki birçok farklı rolüyle karşımızda oldu. Kendisini “hayatı seven, süslü mü süslü, ailesine bağlı bir evlat ve çocuklarına düşkün bir anne” olarak tanımlayarak, Youtube kanalında karşımıza en doğal haliyle “Çağla” olarak çıkıyor.

  Kanalında güzellik sırları, makyaj teknikleri, cilt bakımı, oyunlar, formda ve sağlıklı bir yaşam için gerekenler, moda, sahne arkası sürprizler, sohbetlere yer veriyor.

  Toplumun vicdanı, bel kemiği ve gücü olan kadınlara sesleniyor.

 • İzmir’de dünyaya gelen Orkun Işıtmak, asıl…
  ORKUN IŞITMAK

  ORKUN IŞITMAK

  YouTube İçerik Üreticisi

  İzmir’de dünyaya gelen Orkun Işıtmak, asıl mesleği olan YouTuberlığa oyun videoları hazırlayarak başladı. Sonrasında kanal konseptini eğlence odaklı bir yöne çeviren Işıtmak’ın kanalı 6 milyon aboneye yaklaşmış durumda. Türkiye’de YouTube’un çehresini değiştiren ve YouTuber’lığı bir meslek olarak hayatımıza yerleştiren Orkun, ‘AVM’de Bir Gece Geçirmek’ videosuyla ana akım medyada da kendine sağlam bir yer edindi. Dünyanın birçok yerinde çektiği eğlenceli ve ufuk açıcı içerikleri ile Google tarafından düzenlenen ve sadece kendi alanında bir numara olan isimlerin bulunduğu YouTube Top Creator programına seçildi. Tüm bunların dışında Orkun Işıtmak Türkiye’nin ve dünyanın ilk e-spor filmi olan İyi Oyun’un kadrosunda yer alarak ilk oyunculuk deneyimini de yaşamış oldu.

 • 1986 yılında İstanbul’da doğan Merve…
  MERVE ÖZKAYNAK

  MERVE ÖZKAYNAK

  YouTube İçerik Üreticisi

  1986 yılında İstanbul’da doğan Merve Özkaynak lise eğitiminden sonra iş hayatına atılarak Vakko ve Pronovias’ta moda danışmanı, sonrasında da Chanel’de supervisor olarak görev yaptı. Üniversitede iletişim okuyan Merve mezun olduktan sonra kariyerine reklam ajanslarında müşteri temsilciliği yaparak devam etti. Sonrasında Revlon/CND’de pazarlama müdürü, Meredith Dergi Grubu’nda dijital pazarlama müdürlüğü yaptı. Merve Özkaynak, dijital medya dünyasındaki 5 yılı aşkın deneyimi ve öncesinde moda alanında edindiği profesyonel tecrübesini birleştirerek kurduğu YouTube kanalı ile Türkiye’de güzellik ve stil kategorisinin en büyüğü haline gelmeyi başardı. Merve, kaliteli içerikleri ve güvenilir yönlendirmeleri ile Google tarafından düzenlenen, kendi alanında bir numara olan isimlerin bulunduğu YouTube Top Creator programına seçildi ve 2017 yılının YouTube Rewind videosunda ülkemizi temsil etti. Bu yıl da Top Creator programına seçilen youtuberlar arasında yer alıyor. Mayıs 2018’de MAC Cosmetics’le yaptığı MACxMerve Özkaynak #Summer4ever işbirliği ise Türkiye’nin bugüne kadar yapılmış en büyük influencer işbirliği

 • Berk Coşkun, sevilen şarkıların coverlarını…
  BERK COŞKUN

  BERK COŞKUN

  YouTube İçerik Üreticisi

  Berk Coşkun, sevilen şarkıların coverlarını “organik müzik” konseptiyle yaparak dikkat çekti. Organik müzik konseptiyle beraber, eğlenceli fikirler bularak hazırladığı videoları ve deneyimlerini aktardığı vloglarıyla Youtube kanalında ve Instagram’da büyük bir ilgiyle takip edildi.

  Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okuduğu Elektrik ve Elektronik bölümünü bırakarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümüne başladı.

  Kısa sürede YouTube ve Instagram’da geniş kitlelere ulaşan Berk Coşkun, Ziynet Sali ile birlikte “Hadi Hoppalara” single’ında düet yaparak ilk kez profesyonel bir müzik çalışmasında yer aldı ve geçtiğimiz haftalarda Ziynet Sali’nin Harbiye Açıkhava konserinde bu şarkıyı onunla birlikte seslendirdi.

  Berk Coşkun, dijital odaklı projeler geliştirmeye ve içerik üretmeye devam ediyor.

 • “Refika'nın Mutfağı” ve Türkiye’nin en…
  REFİKA BİRGÜL

  REFİKA BİRGÜL

  YouTube İçerik Üreticisi

  “Refika’nın Mutfağı” ve Türkiye’nin en büyük yemek okulu olma misyonu ile yola çıkan “Refika’nın Yemek Okulu” Youtube kanalının kurucusu, “Refika’dan” markasının kurucu ortağı, yemek kitabı ve gazete yazarı, TV programcısı…

  Gündelik hayatın içinden yemek kültürümüzle ilgili konuları yazılarına taşıyan, yemek ve yaşam üzerine tarifler veren Refika, tariflerinde hem yaratıcılığı hem de unutulan, önemini yitiren yerel malzemeleri başrol oyuncusu haline getiriyor. Bir yandan zengin mutfak kültürümüzün geleneklerini koruyarak, diğer yandan da kurallarını yıkarak yeni tarifler yaratıyor.

 • Kağan Yıldızalp, 2017’de Publicis Groupe…
  KAĞAN YILDIZALP

  KAĞAN YILDIZALP

  Publicis One Türkiye, CMO

  Kağan Yıldızalp, 2017’de Publicis Groupe ajanslarının Publicis One Türkiye yapılanması altında birleşmesiyle birlikte Starcom, Zenith, Spark Foundry, DataWise medya ajanslarından sorumlu Chief Media Officer olarak atandı.

  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü mezunu olan Kağan Yıldızalp; 2003 yılından itibaren Starcom’da ulusal ve uluslararası birçok markaya medya planlama ve satınalma hizmeti verdi. 2010 yılından itibaren Vivaki Türkiye’de; Starcom, Mediavest ve Zenith ajanslarının Dijital operasyonlarından sorumlu Managing Director görevini üstlendi. 2014 yılında ise sosyal medya ve dijital kreatif alanında hizmet veren Vivaki Creative’in kurulmasına liderlik etti.

  2017 başı itibari ile Publicis One Türkiye Chief Media Officer olarak görevini sürdüren Yıldızalp, dijital ve veri analitiği alanında uzmanlaşmış DataWise ve markalı içerik alanında uzmanlaşmış Publicis Media Content markalarının stratejik yapılanmasını üstlendi.

  İzmir ve Foça hayranı olan, biyografi ve yakın tarih konularına ilgi duyan Kağan Yıldızalp evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 • Müge Albayrak, iş hayatını son 8 yıldır…
  MÜGE ALBAYRAK

  MÜGE ALBAYRAK

  Garanti Bankası, Medya Planlama ve Satın Alma Yöneticisi

  Müge Albayrak, iş hayatını son 8 yıldır Garanti Bankası’nda sürdürüyor. Bankanın Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi biriminde, Medya Kıdemli Yönetmeni olarak görev yapıyor. 20 yıllık medya planlama ve satınalma deneyim yolcuğundaki diğer şirketler Türk Telekom, Universal McCann ve Alpmedya olmuştur. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunudur.

   

 • 1982 Almanya doğumlu. Hasan Polatkan Anadolu…
  SERAP BALKAN

  SERAP BALKAN

  Teknosa, Pazarlama Yöneticisi

  1982 Almanya doğumlu. Hasan Polatkan Anadolu Lisesi’ni bitirdi ve ardından İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde Marka Pratikleri alanında yüksek lisans yaptı. Reklam ajanslarında görev alarak iletişim dünyasına adım atan Serap Balkan, devamında elektronik perakende markası Darty’nin  Pazarlama departmanında önce yönetici sonra da İletişim Müdürü olarak görev aldı. 2014 yılında Teknosa markasına katılan Serap Balkan, 2016 yılından bu yana Teknosa’da Pazarlama Müdürü olarak görevine devam ediyor.

 • Ayşe Nur Dağgeçen, Sırrı Yırcalı Anadolu…
  AYŞE NUR DAĞGEÇEN

  AYŞE NUR DAĞGEÇEN

  L’Oréal, Grup Marka Müdürü

  Ayşe Nur Dağgeçen, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nin ardından lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Marka yönetimi yolculuğu Ferrero’da Nutella ve Kinder gibi “Lovebrand”lerle başladı. Son 2 yıldır iş hayatına güzelliğe adanmış bir şirket olan L’Oréal’de Maybelline New York markasından sorumlu Grup Marka Müdürü olarak devam ediyor ve Sosyal Medya Kampüsü’nde “pazarlama kampanyaları için doğru briefing” konulu eğitimler veriyor.

 • Kıvanç ve Burak 2006 yılında rakip olarak…
  KIVANÇ & BURAK

  KIVANÇ & BURAK

  İllüzyonist

  Kıvanç ve Burak 2006 yılında rakip olarak Türkiye’yi temsilen katıldıkları Avrupa düzenlenen bir illüzyon yarışmasında tanıştılar. Bu zamana kadar gerçekleşmiş olan bütün konseptlerin dışına çıkarak Türkiye’ de bir benzeri olmayan ‘Stand-Up Magic’ temasını yarattılar. ‘Ted Talks’ dahil olmak üzere, farklı birçok platforma konuşmacı olarak katıldılar. 13 Ülke, 74 Şehir’de, 320’nin üzerinde gösteri ve 140’ın üzerinde lansman yaparak 400.000 kişiye ulaştılar. 2006 yılında, ’’Uluslararası Balkan Magic Convention’’ yarışmasından 2 ödülle beraber ülkelerine döndüler. 2012 yılında, ‘Dünya Sihirbazlar Birliği’ tarafından Merlin Ödülüne layık görülerek “En İyi Büyük Sahne Sihirbazı”, 2013 yılında da, “En İyi Manipülatör” seçildiler. 2014 yılında yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programının şampiyonu oldular. 2015 yılında, Türkiye İllüzyonistler Derneği tarafında `En İyi Sahne Sihirbazı ́ ödülüne layık görüldüler.

 • İBRAHİM SELİM